Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2022/23


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ely3 napisał:

Punkty to on sobie nabił jak wskoczył do s5 na przełomie października listopada za Moranta. Robił ładne cyferki ale jak tylko wstaje z ławki to juz nie jest różowo W trzech meczach jako starter miał 18 pkt i za 3 54% skuteczności ale i tak Grizzlies z nim byli na minusie

W zeszłym roku przecież też sobie nabijał, sprawdź sobie jego staty w meczach bez Ja.

 Morant opuscil trochę meczy przecież, Reikaiowi chodziło o progres względem zeszłego sezonu więc  muszę tu tego trochę bronić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tWiem ,że większość sie jara Pelicans ale dla mnie najlepsze papiery na wygranie zachodu mają Memphis. To co dzis wyrabaili z Bucks to był walec. Ok pewnie taki idealny mecz każdemu się nie powtórzy. 

Dillon Brooks na dzień dobry sfrustrował Middletona co skończyło się flagrantem. W obronie to chyba nie widziałem w tym sezonei lepszej obrony na Giannisie. JJJ wprawdzie złapał faule szybko ale to był dzień w którym każdy gracz bronił dobrze. Strat prawie nie robili. Zbierali wszystko a JA zagrał perfekcyjnie. Jeśli wróce Bane to praktycznie Grizzlies są idealnym zespołem . Mają wszystko w obronie i ataku. ławka nadal nie gra jakoś dobrze no ale oni nie musza grać takiego kosmosu jak dziś by Grizzlies byli trudni do zatrzymania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

W systemie Grizzlies to raczej można założyć, że Jenkins na ten okres uruchomi mocno Tillmana i to on przede wszystkim pochłonie minuty Adamsa i wcieli się w jego rolę (zresztą już z Kings wyszedł w s5 i grał prawie 30min). A inne opcje zostaną takie same, czyli Jaren, Clarke i Aldama. 

Ely, na ten moment to Aldama nie jest bardziej centrem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiało mnie czy pójdą jakieś ruchy bo mam takie poczucia domina. 

Jak ktoś złapie Poltla i da tego co oczekuja SAS to ruchy myślę, że zaczną się mocno.

I zastanawiało mnie ew. w takiej sytuacji 3-5 tygodni to w NBA pewnie znaczy 6-8 tygodni, spróbują kogoś pozyskać bo w grze Grizz czasem daje sie zauważyć, że technicznie rzecz biorąc Adams nie jest wcale mniej ważny niz Morant. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robaq napisał:

Właśnie zastanawiało mnie czy pójdą jakieś ruchy bo mam takie poczucia domina. 

Jak ktoś złapie Poltla i da tego co oczekuja SAS to ruchy myślę, że zaczną się mocno.

I zastanawiało mnie ew. w takiej sytuacji 3-5 tygodni to w NBA pewnie znaczy 6-8 tygodni, spróbują kogoś pozyskać bo w grze Grizz czasem daje sie zauważyć, że technicznie rzecz biorąc Adams nie jest wcale mniej ważny niz Morant. 

Technicznie rzecz biorąc to tam najważniejszy jest JJJ na równi z Morantem. Adamsa potrzebują głównie do tego by się JJJ nie masował z różnymi innymi centrami choć pewnie by mógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalem Grizz mało w tym sezonie i może patrze przez pryzmat Kingsów, gdzie jak jest masywny center w drużynie przeciwnej to bardzo ciężko im się gra ( jak Denver, Philla, Buck czy własnie Grizz).

No zobaczymy, ale takie wypadniecie pewnie na 2 miechy, może trochę utrudnić grę Grizz.

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ely3 napisał:

Ja wiem jak on gra ale do ligi przychodził z łatką centra i tak chyba zaczynał

Aldama to do ligi wchodził z łatką - "co to Memphis zrobiło w drafcie?!" ;)

A już całkiem poważnie, to raczej bardziej jako stretch 4, docelowo 4/5 oczywiście. 

10 godzin temu, ely3 napisał:

Więc to kwestia jak go będa ustawiać. 

Raczej kwestia profilu gracza i tego co może, a czego nie może zaoferować na boisku. Bo ustawiać można zawodnika wszędzie, szczególnie w dzisiejszej NBA, pytanie czy wypełni odpowiednie zadania. 

Naturalnym następcą Adamsa w tym rosterze jest Tillman, najbliżej profilowo mu do tego, co Miśkom daje Kiwi, więc pewnie dostanie sporo szans. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wiem co się dzieje w tym Tennessee dzieje...

Miśki były (i moim zdaniem wciąż są) jednym z poważniejszych graczy w lidze i walcząc (może nawet o zwycięstwo konferencji) nie można sobie pozwolić na taki losing streak, który aktualnie Grizzlies mają L5...

J7LHkJ4.png

Ja rozumiem, że mieli serię wyjazdową, stosunkowo trudny terminarz i kilka z tych meczów było na styku ale patrząc chociażby na wczorajsze spotkanie z Timberwolves nie widzę tu zbytniego optymizmu. Masa błędów, wymuszonych rzutów, no i niska skuteczność rzutowa (jak na Grizzlies). Problem nie leżał również w świetnej grze Minny, bo chłopaki robili podobną ilość błędów i mimo, że pochwalić należy Edwardsa i Andersona to nie sądzę by zaliczali ten mecz do udanych.

Rozumiem, że po blisko 50 meczach można czuć "skutki sezonu" i być zmęczony ale przed nimi jeszcze kilka miesięcy wykańczającej końcówki no i post-season, który dopiero da im w kość. Na szczęście czeka ich teraz trochę więcej odpoczynku, seria meczów w Memphis i może to przyniesie jakiś efekt.

Na pewno należy popracować nad dużo mądrzejszym prowadzeniem akcji i graniem dużo spokojniej niż bieganiem na pałę Coast to Coast, wpieprzanie się na siłę w pomalowane i tracenie głupio piłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ten caly 11 win streak byl zbudowany w 90% na tankerach i drużynach w kłopotach, jedyne znaczące drużyny to Kings, Pelicans bez Ingrama ale jeszcze z Zionem i Cavs bez Donovana.

Kontuzja Adams to strata ofensywnych zbiórek, Grizzlies rzucają najgorzej ft w lidze i znowu bronia fatalnie trójki.

To powinien być ostatni rok Brooksa w Memphis, oczywiście czasem fajnie broni gwiazdy ale potem odpala idiotyczne heat checki, a wygląda, ze nikt w drużynie nie potrafi mu powiedzieć stary to są źle rzuty, kiedyś Memphis wymieniło Rudego Gaya i zrobiło potem final konferencji.

Ustawka Lebrona z Sharpem chyba podziałała, bo od tego wydarzenia sa 0-5 xd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z KIngst to oni mają chyba dotychczas 2-2. Także jest jak jest .

Wielu insiderów mówiło, że strata Adamsa będzie bardziej odczuwalna niż Moranta ;) Dlatego też pytalem wczesniej o mozliwe ruchy :)

Holmes nadal do wzięcia ;)

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba można zamknąć dyskusję, Grizzlies stali się najbardziej znienawidzoną drużyną w NBA, najpierw film o noszeniu piłki przez Moranta (To samo konto zrobiło potem film o Lamelo Ballu ale jakoś nikt o tym nie pisał, następnie obiecało film o Lebronie na święta i nagle znikło xd), teraz jakiś frustrat z reddita próbuje spowodować utratę pracy przez jakiegoś niewinnego człowieka, który pomylił się 3 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, january napisał:

Więc tam jeszcze jak tak dalej pójdzie i jak dojdzie jakiś problem to Claxton może go złapać.

JA wiem ,że pompujesz tego Claxtona do bólu ale Memphis nawet w tym słabym momencie nadal maja tOP5 obronę ( liczę ostatni 2-3 tygodnie) a Nets odkąd im wypadł Durant są przeciętnie po obu stronach parkietu

Czytam coraz więcej plotek w temacie OG do Memphis.  Realnie trójka Bane-OG-JJJ z Adamsem na śroku to stworzy ścianę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.