Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2022/23


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

Meltona i Andersona trudno będzie zastąpić - bo owszem w defensywie Danny Green będzie pasował, ale w ofensywie będzie brakować ich fitu, rozegrania, BBIQ. Wielkiego regresu sie nie spodziewam w samych PO, ale mając na uwadze kontuzje JJJ i wiek Greena, to na HCA bym nie liczył... a w walce o 5-6 miejsce może być duża konkurencja.  W ogóle w WC obstawiam, że top 7 ekip będzie bardzo blisko, a może nawet 8-9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiadki ogląda się genialnie 

Absolutny mój top 3 (poza bulls)  

Ale 

Danny Green już w defensywie nie jest tym samym dannym

Do tego kto wie, czy Embiid (jebana flopująca pizda, mógł się sam połamać) nie załatwił mi już kariery na amen 

Zachód się wzmocnił 

Pelsi z nowym, zajebiście wyglądającym Zionem (cofam to co pisałem o nim jeszcze parę tygodni temu) będą groźni 

Z wyścigu o ósemkę odpada chyba tylko Jazz, za to Clippers wchodzą do bitwy na pełnej 

No i wciąż nie wiadomo co silver załatwi Lebronowi 

Łatwo o powtórkę z poprzedniego sezonu nie będzie. 

 

No i niech Ja przestanie tylko kłapać jadaczką, bo to słabo wygląda 

 

Go Miśki Go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

MEM to jedna z najlepiej rozwijających się organizacji w lidze, która zarazem jest very-fun-to-watch. Ja Morant to Iverson XXI wieku. Równocześnie po cichu trzymam kciuki za Kennetha Loftona Jr. (baby Barkleya). Na razie ma na koncie 1 mecz, 9 minut i 4 punkty, ale to TW a MEM rozegrało raptem cztery mecze. Oglądałem go w summer league i wymiatał.

EDIT: wiadomo dlaczego Dillon Brooks nie gra? W jedynym meczu osiągnął imponującą skuteczność 15% z gry...

Edytowane przez T+?%hZ<A<5ZZB~5L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wieloma względami Memphis faktycznie przypomina GSW. Przede wszystkim mają zajebisty scouting i nawet z dalszym pickiem wybierają bardzo ciekawych graczy, np. Bane z 30, Clarke z 21, Aldama z 30. Albo taki Konchar, który nawet nie załapał się na draft. Oczywiście trafił im się ten Morant, ale no. Generalnie jak jest czas na ruch Memphis, to od razu zwracasz na to uwagę, bo te są zazwyczaj dobre/bardzo dobre. Bardzo fajnie budowana organizacja. Szanuję. 

Mają lidera, mają dobrych obrońców, mięso pod koszem i są w sumie od legitnej drugiej opcji do bycia nowymi GSW. Trochę cierpliwości i za 2 lata sky is the limit dla tej ekipy. 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego Memphis oglądam w tym roku i oczywiście mają oni pecha do kontuzji . Dziś np Adams zszedł w 3 kwarcie ale realnie to coś się w projekcie zacięło. Rok temu bez Ja grali wyśmienicie bo zadaniowcy wskakiwali na wyższy poziom plus rewelacyjny był Bane. Teraz

Tillman stał się nijaki. Coś tam broni ale to nie ten poziom o rok temu. W ataku mam wrażenie ,ze jest bez formy. Clarke najlepszy to był chyba jako debiutant. Teraz ani nie rzuca. W obronie popełnia sporo błędów. Czasem nadal potrafi mieć świetne akcje jak na początku drugiej kwarty dziś ale ogólnie to on jest gorszy niż w debiucie.

Konchar obecnie chyba wszystko robi źle. Aldama fajny gracz ale jak widziałem jego bezradnośc jak 3 akcje z rzędu stał z piłką na obwodzie i czekał aż mu ją Clarkson czy Vanderbilt wyrwie to już mi się go nawet żał robiło

Memphis zapomniało jak się broni. To jak łatwo Jazz łamało ich rotację i powodowało ,że Conley ( rzucający za 3 z 42% skutecznoscią) był nie broniony w rogu budziło zdziwienie. Ja wiem ,że Bane gra jak All star w tym roku ale Grizllies w tym roku potrzebuje energii punktów od swoich zadaniowców. I przede wszystkim zacząc bronić bo to ile oni swobody zostawiają na obwodzie. Jak fatalnie rotują i zmieniają krycie to aż niemożliwe.

Memphis po 1 muszą się nauyczyć żyći grać bez JJJ bo on chyba nigdy zdrowy nie będzie. Po drugie muszą zmienić lineupy bo wiele z nich po prostu nie działa. Po trzecie musza przypomnieć Morantowi ,że koszykówka to gra zespołowa. bo nie może być tak ,że oni w połowie 3 kwarty mieli 6 asyst. Przepaśc miezy meczem nr 1 bez Moranta i meczem nr 2 z Morantem była widoczna. Piłka w ataku lepiej krążyła z Bane a Ja zabija ruch piłki., Tak było też rok temu i wiadomo ,ze Grizzlies z Ja jest lepszym zespołem ale czasem grają ekstremalnie bez ruchu piłki jak dziś i to się kończy katastrofą jak dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie bym nie dramatyzował aż tak, że w projekcie się coś zacięło. Defensywa na starcie sezonu nie istnieje, ale podobnie było rok temu i to przez pierwszy miesiąc, mimo że raczej mniej problemów było na starcie. A jak maszyna ruszyła (rozpędzała się dość długo jak napisałem wyżej) to nie było co zbierać z przeciwników. 

Generalnie mamy nowe twarze w zespole, mniej doświadczoną/ograną rotację na starcie, doszły kontuzje i pewnie potrzeba będzie czasu, żeby to dobrze zaklikało. 

Na razie bym alarmu nie ogłaszał, tylko radził cierpliwie poczekać i obserwować, tym bardziej, że jest pozytywny bilans 4-3 (a mógł czy nawet powinien być 5-2, bo pierwszego meczu z Jazz nie powinni oddać), więc nie ma tragedii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis pod Jenkinsem zawsze mają słaby start, rok temu też każdy rzucał otwarte 3 gdzieś tak w okolice pierwszego meczu z Atlantą, było to też chyba ostatnia obrona, potem był skok w okolice najlepszej, pewnie przez to, że lubi używać rookies a oni nie pomagają za bardzo.

Rok temu Ziaire był fatalny przed kontuzją, podobnie jak teraz Roddy.

Jak po powrocie JJJ obrona będzie fatalna to bez skrupułów bym próbował wysłać gdzieś Brooksa i inwestował w Ziaire na SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.11.2022 o 00:05, Braveheart22 napisał:

Na razie bym nie dramatyzował aż tak, że w projekcie się coś zacięło.

Minęły kolejne 3 tygodnie a zadaniowcy Memphis jak byli fatalni tak nadal są. Wrócił JJJ ale wypadł Bane i efekt jest taki ,że wystarczy dwóch rezerwowych na parkiecie by Memphis miało problem ze wszystkich. Zaawansowane statystyki są okrutne . S5 Grizzlies to topka ligi. Piątki w którytch jest 4 starterów to TOP3 lig ale z dwoma rezerwowymi to już 30 mijesce i potem aż do końca tj sami rezerwowi to jest Bottom 5 NBA. Właściwie jedyny , który coś tam czasem wnosi to Aldama . Reszta niestety ma fatalny okres. I to dziś z Kings kolejny raz było widać. Trochę lepsza obrona Kings i rezerowi Grizzlies się pogubili. Te -16., -18 przy ich nazwiskach to niestety norma w tym sezonie.  Ja wiem ,że odszedł Anderson, Melton ale jednak po Tillmanie czy Clarku spodziewałem się sporo sporo więcej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Tyus totalnie zawodzi w tym sezonie jako dyrygent drugiego unitu. Rok i dwa lata temu jak Morant wypadał to Grizzlies nie tracili na jakości, zmieniali tylko styl gry. Obecnie słabo wygląda w każdych lineupach. 

W ataku jest jeszcze jeszcze, nawet ma najwiecej PPG w karierze, ogolnie bez dramatu.

Za to jest bottom obronca w lidze w tym sezonie, jest absolutnie tragiczny jak i cala lawka.

-3.5 EPM def
-11.2 net rtg
120.8 def rtg

Off offy to nawet nie wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał:

W ataku jest jeszcze jeszcze, nawet ma najwiecej PPG w karierze, ogolnie bez dramatu.

Punkty to on sobie nabił jak wskoczył do s5 na przełomie października listopada za Moranta. Robił ładne cyferki ale jak tylko wstaje z ławki to juz nie jest różowo W trzech meczach jako starter miał 18 pkt i za 3 54% skuteczności ale i tak Grizzlies z nim byli na minusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.