Skocz do zawartości

FBX#1 historycznie


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.10.2022 o 09:32, wiLQ napisał:

Trejdy na Yahoo dla 4 sezonow od 2018/19:
FBX#1 = 25, 15, 16, 17.
FBX#2 = 16, 9, 23, <nowy limit pensji> 15.
FBX#3 = 18, 19, 24, <nowy limit pensji> 13.

Brak istotności statystycznej!! :) A serio - jest za dużo zmiennych, żeby wyciągać takie wnioski. Wygląda, że w 20-21 było nienaturalnie dużo trejdów w FBX2 i 3, a potem była zwykła regresja do średniej. Potrzeba by porównania w lidze z tymi samymi GMami i najlepiej przez kilka sezonów, żeby to miało ręce i nogi. Liczyłeś w ogóle wszystkie trejdy (w offseason też), czy tylko te Yahoo?

Jedno co na pewno widać to, że rośnie średnia fp z roku na rok. W ostatnich 2 sezonach mocno spadł % rozegranych gier u zawodników. Czyli papierowe salary wzrosło jeszcze szybciej niż to pokazują te dane. IMO warto by jednak pomyśleć nad jakąś korektą jeżeli w tym sezonie sytuacja się nie uspokoi.

W dniu 26.10.2022 o 09:32, wiLQ napisał:

Wg mnie to jest mocno uproszczone spojrzenie bo nie dojdziesz do pulapu 460 samymi zielonymi strzalkami i wazne jest jak wypelnisz gore swojego skladu.
A jakos nikt nie liczy "czerwonych strzalek" czyli gdy ktos dobry ma zjazd w produkcji i tym samym neguje "zielona strzalke". Ogolnie zgadzam sie z barcaloverem, ze nie ma znaczenia skad pochodzi nadwyzka fppg nad salary, a juz na pewno nie sa to 15stki robiace 30+ fppg bo takich jest za malo w lidze.

Jasne, że samymi zielonymi strzałkami nie wygrasz ligi, nikt tego nie twierdzi. Wg mnie po prostu w tej chwili mają one za duże znaczenie. Nie ma w tej chwili żadnego problemu z dobiciem salary składu do 460 samymi FAsami. W związku z tym nikt nie chce trejdować po dobrego gracza jeżeli nie ma on w perspektywie poprawy produkcji, bo takich można wyłowić z waiverów. 

W dniu 26.10.2022 o 09:32, wiLQ napisał:

Pomijajac, ze czesc ma omamy to liczysz jako minus?!

Jeśli chodzi o trejdy to oczywiście. Jak nie ma różnicy w celach drużyn to dużo trudniej sklecić wymianę korzystną dla obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 10:11, RonnieArtestics napisał:

Po prostu w fbx3 marzec ( chyba od 10 lat rebuild) i buła nam ostro zaniżają a w fbx2 elmaniaque (od 5 lat rebuild i lonzo najlepszy gracz) ;]

W FBX#1 tez sa GMowie w wiecznej przebudowie.

12 minut temu, barcalover napisał:

@wiLQ trady to by trzeba było pod kątem aktywności graczy ocenić + nie odpowiedziałeś chyba, czy patrzyłeś tylko na yahoo, czy przeglądałeś tematy. Ja od końca poprzedniego sezonu już chyba z 5-6 wymian zrobiłem w fbx3.

 

22 godziny temu, Gerard napisał:

Brak istotności statystycznej!! :) A serio - jest za dużo zmiennych, żeby wyciągać takie wnioski. Wygląda, że w 20-21 było nienaturalnie dużo trejdów w FBX2 i 3, a potem była zwykła regresja do średniej. Potrzeba by porównania w lidze z tymi samymi GMami i najlepiej przez kilka sezonów, żeby to miało ręce i nogi. Liczyłeś w ogóle wszystkie trejdy (w offseason też), czy tylko te Yahoo?

Napisalem w poscie, ze "Trejdy na Yahoo". Po forum nie sledzilem bo chodzilo o trejdy w sezonie, a nie w offseason.
Zreszta chyba jest oczywiste, ze nizszy limit wymusza wiecej wymian by zejsc z pensji?

Poza tym tez bym wolal wiecej lat danych, ale zmiana nastapila przed poprzednim sezonem, wiec to dopiero za kilka lat...

Cytat

W ostatnich 2 sezonach mocno spadł % rozegranych gier u zawodników.

Pytanie czy to chwilowo przez absencje covidowe...

Cytat

Czyli papierowe salary wzrosło jeszcze szybciej niż to pokazują te dane. IMO warto by jednak pomyśleć nad jakąś korektą jeżeli w tym sezonie sytuacja się nie uspokoi.

Ta korekte mozna zrobic na samym salary najbardziej poszkodowanych grup graczy [dziady, zlamasy], a nie podnosic limit bez rozwiazywania sedna problemu.

Cytat

Jasne, że samymi zielonymi strzałkami nie wygrasz ligi, nikt tego nie twierdzi. Wg mnie po prostu w tej chwili mają one za duże znaczenie. Nie ma w tej chwili żadnego problemu z dobiciem salary składu do 460 samymi FAsami. W związku z tym nikt nie chce trejdować po dobrego gracza jeżeli nie ma on w perspektywie poprawy produkcji, bo takich można wyłowić z waiverów. 

Tzn z kim masz problem? Bo ja juz klepnalem trejd w pazdziernku i wg mnie graczy dobrych zawsze mozna latwo sprzedac.
Natomiast solidniaki 30stkowe lub nizej zawsze byly max wrzutkami.

Cytat

Jeśli chodzi o trejdy to oczywiście. Jak nie ma różnicy w celach drużyn to dużo trudniej sklecić wymianę korzystną dla obu stron.

I wg Ciebie jak dlugo sie to utrzyma? Bo piszesz jakby to byl duzy problem, a nie chwilowy optymizm. Poza tym roznice juz sa!
 

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiLQ napisał:

Napisalem w poscie, ze "Trejdy na Yahoo". Po forum nie sledzilem bo chodzilo o trejdy w sezonie, a nie w offseason.
Zreszta chyba jest oczywiste, ze nizszy limit wymusza wiecej wymian by zejsc z pensji?

Nie jest oczywiste. Zauważ, że to schodzenie z pensji ostatnio najczęściej odbywa się przez wywalanie graczy, a nie przez wymiany bo trudno znaleźć drużyny z miejscem w sc. Z kolei oczywiste może być to, że jeżeli w offseason nie ma różnic w ambicjach drużyn na następny sezon (czyli każdy uważa, że może powalczyć) to dużo trudniej o wymiany.

1 godzinę temu, wiLQ napisał:

Poza tym tez bym wolal wiecej lat danych, ale zmiana nastapila przed poprzednim sezonem, wiec to dopiero za kilka lat...

Dlatego z wnioskami bym się wstrzymał.

1 godzinę temu, wiLQ napisał:

Pytanie czy to chwilowo przez absencje covidowe...

Na pewno w dużej mierze tak jest i dlatego napisałem, że trzeba obserwować ten sezon. Ale i wcześniej było już widać tendencję spadkową od momentu wprowadzenia "injury management" i opuszczanie back2back gier, więc nie spodziewam się, żeby to nagle wróciło do czasów sprzed dekady.

1 godzinę temu, wiLQ napisał:

Ta korekte mozna zrobic na samym salary najbardziej poszkodowanych grup graczy [dziady, zlamasy], a nie podnosic limit bez rozwiazywania sedna problemu.

To zależy co jest sednem problemu. IMO korekte na złamasach będzie bardzo trudno sensownie zrobić i dużo łatwiej jest po prostu zwiększyć salary.

1 godzinę temu, wiLQ napisał:

Tzn z kim masz problem? Bo ja juz klepnalem trejd w pazdziernku i wg mnie graczy dobrych zawsze mozna latwo sprzedac.
Natomiast solidniaki 30stkowe lub nizej zawsze byly max wrzutkami.

Z Middletonem oczywiście. Nie będę zdradzał szczegółów negocjacji (po Olynyka też wystartowałem, ale byłeś szybszy), ale np. z Bulkiem miałbym w tej chwili już deal gdyby nie miejsce w sc.

1 godzinę temu, wiLQ napisał:

I wg Ciebie jak dlugo sie to utrzyma? Bo piszesz jakby to byl duzy problem, a nie chwilowy optymizm. Poza tym roznice juz sa!

Tak, tak, wiem. Mam po prostu pecha, że połamali mi się gracze na początku sezonu, a nie pod koniec 😉 Bywa, trzeba przeczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gerard napisał:

Nie jest oczywiste. Zauważ, że to schodzenie z pensji ostatnio najczęściej odbywa się przez wywalanie graczy, a nie przez wymiany bo trudno znaleźć drużyny z miejscem w sc.

He? Druzyny grubo powyzej limitu klepaly po kilka trejdow i dopiero w ramach ostatniego ruchu wywalaly dziada, ktorego nikt nie chcial przez zbyt wysokie salary [X].

Cytat

Z kolei oczywiste może być to, że jeżeli w offseason nie ma różnic w ambicjach drużyn na następny sezon (czyli każdy uważa, że może powalczyć) to dużo trudniej o wymiany.

Ale roznice zawsze beda! Nigdy nie bedzie sytuacji, ze contenduje 20 druzyn tylko kilka tankuje, a kilka ze srodka zawsze chetnie przyjmie dodatkowe fppg kosztem swoich leszczy.

Cytat

Dlatego z wnioskami bym się wstrzymał.

Przeciez nie traktowalem mojego posta jako ostateczne rozstrzygniecie, ot pierwsze sygnaly NIE sugeruja, ze podniesienie limitu rozwiazuje cokolwiek...

Cytat

To zależy co jest sednem problemu. IMO korekte na złamasach będzie bardzo trudno sensownie zrobić i dużo łatwiej jest po prostu zwiększyć salary.

... a wlasnie to proponujesz pomimo iz z grubsza ci sami gracze leza na FAsach w ligach z limitem 460 i 480. Bo laczy je ten sam powod... [X] IMO sednem sa grupy z nierealistycznym i zawyzonym salary [dziady, zlamasy, starter->lawka] co nam calkiem wyklucza spory kawalek ligi z sensu ich trzymania i negocjowania.

Cytat

Z Middletonem oczywiście. Nie będę zdradzał szczegółów negocjacji (po Olynyka też wystartowałem, ale byłeś szybszy), ale np. z Bulkiem miałbym w tej chwili już deal gdyby nie miejsce w sc.

Ciezko mi skomentowac skoro nie wiem o kogo chodzi, ale na pewno chodzi o chciwosc/przecenianie swoich 😉

Cytat

Tak, tak, wiem. Mam po prostu pecha, że połamali mi się gracze na początku sezonu, a nie pod koniec 😉 Bywa, trzeba przeczekać...

Albo pytac o tanszych rolesow... tez zaczalem ambitnie z RobWillem, a skonczylem z Olynykiem ;-]

1 godzinę temu, Gerard napisał:

Na pewno w dużej mierze tak jest i dlatego napisałem, że trzeba obserwować ten sezon. Ale i wcześniej było już widać tendencję spadkową od momentu wprowadzenia "injury management" i opuszczanie back2back gier, więc nie spodziewam się, żeby to nagle wróciło do czasów sprzed dekady.

Nie musi wracac, byleby to bylo bardziej przewidywalne i nie dotykalo calych druzyn.
Tzn zgadzam sie, ze trzeba monitorowac kwestie meczy, ale ten sezon bedzie pierwszy "normalny", wiec znow potrzeba lat na wnioski.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiLQ napisał:

He? Druzyny grubo powyzej limitu klepaly po kilka trejdow i dopiero w ramach ostatniego ruchu wywalaly dziada, ktorego nikt nie chcial przez zbyt wysokie salary [X].

Mam zupełnie inne wrażenie, że np. w tym offseason było b. mało trejdów, a na końcu wszyscy wywalali całkiem dobrych ziutków na FA. Zresztą w poprzednim sezonie było chyba podobnie.

1 godzinę temu, wiLQ napisał:

Ale roznice zawsze beda! Nigdy nie bedzie sytuacji, ze contenduje 20 druzyn tylko kilka tankuje, a kilka ze srodka zawsze chetnie przyjmie dodatkowe fppg kosztem swoich leszczy.

A kto w tym offseason wg Ciebie już wiedział że tankuje ten sezon? 1-2 drużyny? I cała reszta się rzuca na tych GMów, żeby im sprzedać swoje nadwyżki w salary... C'mon.

1 godzinę temu, wiLQ napisał:

... a wlasnie to proponujesz pomimo iz z grubsza ci sami gracze leza na FAsach w ligach z limitem 460 i 480. Bo laczy je ten sam powod... [X] IMO sednem sa grupy z nierealistycznym i zawyzonym salary [dziady, zlamasy, starter->lawka] co nam calkiem wyklucza spory kawalek ligi z sensu ich trzymania i negocjowania.

Już gdzieś to pisałem, że IMO różnica pomiędzy 460 a 480 jest za mała żeby zobaczyć efekt.

1 godzinę temu, wiLQ napisał:

Ciezko mi skomentowac skoro nie wiem o kogo chodzi, ale na pewno chodzi o chciwosc/przecenianie swoich 😉

Nie. Przecenianie nie jest problemem. Napisałem przecież, że miałbym już trejd klepnięty gdyby tylko było miejsce w sc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
16 godzin temu, Tecu napisał:

Taki prosty pomysł na zwiększenie roli 30,40tek a zmniejszenie 15tek.

Nie liczmy wolnego slotu jako 15 tylko 0.

Zamiast 3x15cie, można się zdecydować na jednego "większego" gracza. Różne strategie otwarte, większy ruch w interesie, łatwe do upilnowania.

Yes: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.