Skocz do zawartości

Thunder 22/23


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skonczyłem mecz Thunder- Spurs.... taaaa. To mniej wiecej tyle podsumwoania. Jedni bez Shaia. Drudzy bez Sochana ale Spurs ewidentnie są w trybie byle nie wygrać.. Albo są po prostu beznadziejnie słabi. Oby Victor jednak nie trafił do nich bo długo dłiugo potrwa zanim oni w ogóle będą w stanie konkurować w NBA

Ale ja w sumie nie o tym. 

Jakos mi się lepiej kojarzył Bazley a on wygląda jakby to były jego ostatnie minuty w NBA. Nie łapię się na rotacje a jak już wchodzi to jest fatalny. Dieng z kolei zagrał pierwszy przyzwoity mecz bo co widziałem thunder to się drapałem po głowie z jakiego powodu Thunder go tak wysoko brali. 

To jest właśnie problem Thunder. Super ,że mają morze wyborów ale jak nie będą dobrze draftować to nic im z tego nie wyjdzie. Bazley to już na pewno zmarnowany wybór. Dieng to za wcześnie oceniać ale na razie nie pokazuje nic co by uzasdniało ten wybór. Poku to wciąż bardziej maskotka niestety. Josh po niezłym początku sezonu spuścił mocno z tonu 

Ciekawe czy właśnie zaczęła się mistyczna doroczna kontzuja Shaia? Ciekawe czy tym razem NBA wyślę swoich medyków do zweryfikowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

Oby Victor jednak nie trafił do nich bo długo dłiugo potrwa zanim oni w ogóle będą w stanie konkurować w NBA

Moim zdaniem Wemby nie będzie z marszu gotowy do dominowania, za cienki w barach jest na razie i w ataku za bardzo polega na jumperku, który (jeszcze) nie jest elitarny. No i on by mi w tych Spurs pasował całkiem całkiem. Z Sochana powinien być świetny roles, który docelowo fajnie by się uzupełniał z Victorem i tworzył świetny frontcourt. Jest Vassell, który zrobił wielki skok w tym roku i może się okazać legit 2-3. opcją za rok czy dwa. Jest Keldon, którego na razie przerasta bycie centralną postacią w ataku, ale on już pokazał, że jest wartościowym graczem, może po prostu w mniejszej roli będzie wyglądał lepiej. To nie są złe perspektywy, zwłaszcza, że Spurs mają jeszcze sporo picków. No i w San Antonio potrafią rozwijać swoich graczy.

Ale ja też nie o tym w sumie, bo bardziej chciałem napisać, że nie wiem o co się czepiasz tych Thunder. Wiadomo, Bazley jest słaby i po sezonie pewnie odejdzie, ale OKC są obecnie na etapie sprawdzania w kogo warto inwestować, a w kogo nie. Giddey nie zrobił oczekiwanego postępu, zwłaszcza irytują jego straty, ale oprócz SGA mają cały czas Cheta (o ile będzie zdrowy, to będzie dobry), mają Dorta (ten mam wrażenie, że docelowo jest na handel), mają JRE, który staje się fajnym rolesem na pozycji 4-5, jest Poku, który wprawdzie raz gra fatalnie, a innym razem wymiata, ale wciąż nie skończył jeszcze 21 lat i co roku się poprawia, Jalen Williams wygląda na dobrego gracza. Thunder potrafią też wyciągać znikąd niezłych rolesów jak w tym roku Joe, a w zeszłym Wiggins czy wcześniej jeszcze Kenrich. Także tu jest sporo talentu i ten zespół potrafi być groźny dla każdego, a wciąż OKC jest w fazie sprawdzania na kogo mogą liczyć w przyszłości. Ten Dieng ma dopiero 19 lat i choć uważam, że raczej Thunder oddali za niego za dużo, to wiadomo było, że on jest mega surowy i oceniać go będzie można dopiero za jakieś 2 lata. OKC realnie czeka jeszcze ostatni sezon gry o nic, mają szczęście, że draft jest mocny i nawet gdzieś pod koniec top10 powinien być do wzięcia bdb prospect, jeśli dobrze trafią to są świetnie ustawieni z core w postaci SGA-Chet-X, kilkoma dobrymi rolesami i morzem picków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignazz napisał:

Nic o Jalen Williams?

A co niby mam o nim napisać?  Jest całkiem całkiem 

@karpik Ja się ich nie czepiam ale po prostu piszę co na razie uważam za słabości albo co mnie rozczarowuje jak Josh czy Bazley. Co do pozytywów to tak JRE czy jak mu tak jest wygląda ok na zadaniowca ale ogólnie brakuje im kogoś kto mógłby być legitną druga opcją. Jest Shai i reszta  na razie wygląda na zadaniowców. Brakuje im drugiej i trzeciej opcji a niektóre wybory draftowe sa wątpliwe

Godzinę temu, kcp78 napisał:

to standardowa procedura? od kiedy cos takiego funkcjonuje?...

W Twoim przypadku chyba będę pisał co jest sarkazmem. Nie nie ma takiej procedury w NBA ale większość dziennikarzy NBA przed sezonem  pisała - ciekawe kiedy Thunder wrzucą Shaia na kolejną tajemniczą kontuzję kończącą im sezon. A juz bardziej serio to nie przypadkowo Silver ostrzegał przed chamskim tankowaniem i już jakieś druzyny dostały kary za nietrzymanie się procedur w temacie zgłaszania kontuzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzę na to twoje zdanie „niektóre wybory draftu są wątpliwe” z innej perspektywy. 
Po prostu mając sporo wyborów OKC wybiera sobie z puli różnorodnych graczy gdzie ryzyko jest skalkulowane ze ktoś wypali a ktoś nie. Dodatkowo przy tylu młodych nie ma jak wszystkich ogrywać meczowo na zwiększonych minutach wiec cześć z nich z czysto matematycznego powodu minut nie zobaczą. Same wybory się bronią właśnie ze względu na filozofię trochę masowego podejścia. 
Co do Dienga to tak jak piszesz 19 lat i długa kolejka innych prospektów zmusza do odpuszczenia sobie oceny młodziana.  Cena za jaka pozyskali wybór wysoka ale to trochę wynika z faktu ze jak masz za dużo wyborów to twój Partner negocjator wie ze masz pewien kłopot nadmiaru co do pewnego stopnia zaniża wartość wyboru nr 3 czy 4 w danym roku. Nie da się po prostu mając młody skład dobrać kolejnych 12 graczy w 3 lata. No i to zostało wykorzystane do brania pick więcej w handlu. 

A Jalen zrobił ze spurs niezłe poprawienie rekordu życiowego stad pytanie jak zaczepiles innych graczy OKC. 27/6 na. 11/15 rzutach to jest bardzo dobry wynik. Nawet na takie spurs bez 3 podstawowych graczy ( Sochan Poeltl Josh)

A krytykowany przez Ciebie  Bazely miał najwiecej plusów 14 w zespole wiec bym go nue skreślał. 

On dostaje tylko 15 minut a już miał 3 mecze z 3 blokami czy 2/4 za trzy. Niby niewiele ale pokazuje dosyć ciekawy arsenał. 

Po prostu OKC sobie testuje wszystko i wszystkich 

Co śmieszne gdy dostał ponad 19 minut to OKC jest 4:2 wiec go będą zdejmować. 

;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ignazz napisał:

A krytykowany przez Ciebie  Bazely miał najwiecej plusów 14 w zespole wiec bym go nue skreślał. 

Jeśli dla Ciebie ktoś kto robi 5,5 pk na TS 48 w 4 roku NBA nie jest kimś kogo trzeba skreślić to podziwiam Twój optymizm. On nie gra nie ldatego ,że

 

6 godzin temu, ignazz napisał:

Co śmieszne gdy dostał ponad 19 minut to OKC jest 4:2 wiec go będą zdejmować. 

Tylko bo jest słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja umierać za niego nie będę ale brać średnia punktowa gdy gość czasem dostaje 3 minuty czasem 5 czasem 7 to i średnia spada. Widziałem te mecze gdzie miał więcej minut i grał bardzo solidny basket. Gwiazda nie będzie i są w kolejce inni wiec nie twierdze ze nie wyleci zaraz z ligi ale moim zdaniem to dalej ciekawy produkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ely3 napisał:

W Twoim przypadku chyba będę pisał co jest sarkazmem. Nie nie ma takiej procedury w NBA ale większość dziennikarzy NBA przed sezonem  pisała - ciekawe kiedy Thunder wrzucą Shaia na kolejną tajemniczą kontuzję kończącą im sezon. A juz bardziej serio to nie przypadkowo Silver ostrzegał przed chamskim tankowaniem i już jakieś druzyny dostały kary za nietrzymanie się procedur w temacie zgłaszania kontuzji

jeszcze rok/dwa lata temu to pytanie z moich ust by nie padlo, ale dzis moje zaufanie do nba (obserwujac silvera i jego 'postepowe' koncepty) w kontekscie tego, co jest 'mozliwe' vs 'absolutnie wykluczone' jest bliskie zeru...    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To jak dziś zagrało Thunder to była aberracja. Trafiali wszystko. W obronie to jak oni naciskali na gracza Bostonu z piłką to było coś niesamowitego. Tyle ile strat w koźle zaliczył Boston dziś to chyba nigdy. Do tego jak wspomnioałem trafiali wszystko za 3.. Mieli dzień konia i właściwie.W drugiej kwarcie to była akcja Thunder, strata Bostonu, punkty Thunder faul Thunder i tak do końca.  Szybko zrobili plus 20 a po przerwie plus 30 i nie było co zbierać z Bostonu. Najpierw w drugiej kwarcie sam Joe zrobił tyle punktów co Boston a po przerwie Giddey był nie do zatrzymania. Boston fatalnie tego dnia zamykał wjazdy .Byli strasznie pogubieni ale już na obwodzie to raczej była kwestia dnia konia Thunder . Bo czasem naprawdę Joe trafiał absurdalne trójki czy to w kontrze czy na koniec czasu zegarowego

A Boston po pierwszej połowie miał chyba 10 as i 9 strat ( mała liczba asyst wynikała ,że dużo akcji było przerwanych faulami albo stratami w tej drugiej kwarcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
41 minut temu, vero1897 napisał:

okolice top 10 ale napewno nie absolutna czołówka.

a dlaczego nie? wiadomo, że te top5 to mocne życzeniowe i się nie ziści, ale sam fakt, że z takim rosterem robi takie wskaźniki powinno być zauważone 

mówimy o sezonie na 31/5/5  62TS mając wokół siebie roster, który skazywany był na ostry oklep, a finalnie to Thunder robią za rewelacje sezonu

Durant i Curry raczej bankowo wypadli z wyścigu, a już na pewno ten drugi, no i z całym moim uwielbieniem dla Luki, to jego sezon nie imponuje mi tak mocno jak ten SGA, jakoś nie było zewsząd słychać, że potrzebuje wsparcia tylko robi swoje z tym co ma... i to jak!

 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post jest w takim tonie jakby oni byli teraz na miejscu przykładowego Sacramento a tak nie jest i nie będzie. Są na 4 miejscu od końca a, że stawka jest wyrównana i na zachodzie poza 2 wyjątkami trudno o każde W to mamy spłaszczoną tabelę i stąd te nieznaczne różnice. Shai cyferki kręci bardzo fajne, zwłaszcza imponuje przy tym efektywność bo niektórym przychodzi łatwo nabijać puste staty grając pod siebie będąc w bieda teamie a tutaj nie do końca tak jest. Chociaż wciąż uważam, że sporo korzysta mając obok siebie słabszych partnerów i tak dużo swobody. No ale nie żartuj z tym top 5 MVP dla gościa z ujemnym bilansem, w sytuacji gdzie w czubie mamy graczy kręcących chore cyfry, nawet w skali historii ligi.

Edytowane przez vero1897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ale wiesz, że oni tracą 3W do czwartych Clippers? rozumiem, że jakby mieli 2-3W więcej, to już by była gitarrka?

Ale wiesz, że przy takiej wyrównanej stawce 3W to wcale nie jest mało? Poza tym jakby mieli 3W mniej to byś być może nie napisał tamtego posta także sobie możemy gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vero1897 napisał:

Ale wiesz, że przy takiej wyrównanej stawce 3W to wcale nie jest mało? 

Powiedz to Pelicans :)

6 minut temu, vero1897 napisał:

Poza tym jakby mieli 3W mniej to byś być może nie napisał tamtego posta także sobie możemy gdybać.

Oni od 17 grudnia robią bilans 15-9 co raczej nie jest dziełem przypadku, nie wiem czemu na siłę chcesz tego SGA dyskredytować, jeśli miałby 3W więcej to obecnie byłby na poziomie zeszłorocznego Joka, więc, nie wiem o czym my w ogóle rozmawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Oni od 17 grudnia robią bilans 15-9 co raczej nie jest dziełem przypadku, nie wiem czemu na siłę chcesz tego SGA dyskredytować, jeśli miałby 3W więcej to obecnie byłby na poziomie zeszłorocznego Joka, więc, nie wiem o czym my w ogóle rozmawiamy

Wcale nie chcę go zdyskredytować. Doceniam to jak się rozwinął i z grubsza nie ma się o co do niego przyczepić, tylko zwyczajnie uważam, że jego tegoroczna gra to jednak nie ta półka co Top 5 grajków których wymieniłem wcześniej. Bycie Alpha dogiem contendera robi na mnie dużo większe wrażenie niż w przypadku drużyny bottom 5 konferencji i dziwi mnie wciskanie kogoś takiego do ścisłego grona kandydatów na MVP.

I nie wiem po co znowu gdybasz z tymi 3W więcej, skoro równie dobrze mogliby mieć teraz o tyle samo zwycięstw mniej, jaki to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.