Skocz do zawartości

[2038] Regular Season - Komentarze


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Qcin_69 napisał:

no sprawdziłem i uważam ze ovr Bookera który się nie mieści w top30 słabego draftu to jest jakieś nieporozumienie, sorry, ale ostatnie drafty były tak bardzo przesadzone w druga stronę ze robienie tego tak słabego (i jak mniemam kolejnych na jego modłe) sprawi ze drużyny takie jak Bulls i Nuggets na wiele lat zdominują te grę bo uzbierały tak dużo talentu ze owy Booker musiałby mieć 4-5 zajebistych campow by wejść na poziom sophmore Hardena.

O ile zgadzam się co do takiego KATa bo jest dobrze odwzorowany, o tyle Booker który jest scorerem na poziomie Portisa jest zupełnym nieporozumieniem.

Drafty powinny służyć do zachowaniu balansu gry mimo wszystko, a wy robicie trochę jak z reformami szkolnictwa w Polsce, co 3 sezony zmiana podejścia o 180 stopni, co uważam za kiepskie rozwiązanie i na szczęście łatwe do naprawienia, bo robienie Bookera gorszym od rookie Beala jest po prostu niczym nieuzasadnionym 

ale przecież Booker ma papiery na ofensywnego kozaka

fakt że Beal był lepszy (to samo O a lepsza D i zbiórka), ale tu niestety jest czynnik ludzki - nie jesteśmy w stanie trzymać repozytorium wszystkich draftów i porównywać każdego z każdym żeby zrobić draft idealnie proporcjonalny

dlatego tak jak pisałem -> najlepsze wyjście to newgeny, wtedy byłoby sprawiedliwiej (i ciekawiej!)

 

a co do obecnego draftu 'plea' zostanie uwzględnione i Booker dostanie boosta w passingu (bo tu ma za mało) co da mu kolejny 'prospect angle' (jako potencjalny combo guard) za to Portis otrzyma nerfa (bo faktycznie jego trójka wygląda jak missclick)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

ale przecież Booker ma papiery na ofensywnego kozaka

fakt że Beal był lepszy (to samo O a lepsza D i zbiórka), ale tu niestety jest czynnik ludzki - nie jesteśmy w stanie trzymać repozytorium wszystkich draftów i porównywać każdego z każdym żeby zrobić draft idealnie proporcjonalny

dlatego tak jak pisałem -> najlepsze wyjście to newgeny, wtedy byłoby sprawiedliwiej (i ciekawiej!)

 

a co do obecnego draftu 'plea' zostanie uwzględnione i Booker dostanie boosta w passingu (bo tu ma za mało) co da mu kolejny 'prospect angle' (jako potencjalny combo guard) za to Portis otrzyma nerfa (bo faktycznie jego trójka wygląda jak missclick)

no właśnie to jest roznica między tym draftem a ostatnimi -5?7? ze tutaj Booker czyli najlepszy gracz tego draftu ma papiery na ofensywnego kozaka podczas gdy poprzednie drafty miały na starcie graczy którzy takowymi byli nawet jeśli by im campy nie wypaliły. 

Rozumiem, ze niemożliwością jest utrzymanie jednego standardu draftu, ale jeśli w poprzednich draftach tak mocno zawyżone zostały proporcje to powinnismy się tego dalej trzymać, a nie ze nagle mamy draft który mimo posiadani 2 graczy z top20 obecnej NBA ( w tym jednego z top10) nie ma w tym drafcie żadnego gracza który ma szanse zagrać w NBA allstars w przeciągu 5? sezonów.

No i byłoby to OK dla mnie gdyby nie to, ze właśnie wspomniany Beal przed 1 campem był lepszym prospektem niż Booker ma szanse się stać po 1 bdb campie. 

Jak wszystkie drafty maja być teraz tak znerfione to się skończy tak jak pisałem, ze rok w rok będziemy oglądać finały Nuggets-Bulls i dysproporcje między graczami wybranymi w poprzednich 7 draftach będą ogromne.

Tez jestem na tak przy newgenach, ale póki ich nie ma to jednak jestem za trzymaniem się tez wyższej linii podłogi, dostosowanej do poprzednich draftow, by zachować balans rozgrywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qcon dobrze prawi, nie poleeac mu niech żyje w trzeźwości 😙 i bardzo sie rozpisal zeby ten booker, ktory ma do niego wpaść 😋 był goatem na miare bealow i innych zrobionych z d. grajkowt😄 ale w sumie to po namysle propsy dla @eMeS bo tak jak operowałem co najwyżej potencjal wysoko a skile nie powinny byc przesadzone, bo później wychodzą typy co to w debiutanckich sezonach sa na poziomie all nba🥴 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Qcin_69 napisał:

nie ma w tym drafcie żadnego gracza który ma szanse zagrać w NBA allstars w przeciągu 5? sezonów.

testy sugerują coś innego jednak :) 

5 minut temu, Qcin_69 napisał:

No i byłoby to OK dla mnie gdyby nie to, ze właśnie wspomniany Beal przed 1 campem był lepszym prospektem niż Booker ma szanse się stać po 1 bdb campie. 

to tylko patrząc na overall (jednak w tym najważniejszym - dla SG -  aspekcie są graczami tego samego tiera)

6 minut temu, Qcin_69 napisał:

2 graczy z top20 obecnej NBA ( w tym jednego z top10)

z tym się nie zgodzę :) (tzn Booker jest pewnie koło top20 :P)

7 minut temu, Qcin_69 napisał:

 Jak wszystkie drafty maja być teraz tak znerfione to się skończy tak jak pisałem, ze rok w rok będziemy oglądać finały Nuggets-Bulls i dysproporcje między graczami wybranymi w poprzednich 7 draftach będą ogromne.

to nie te są znerfione tylko ostatnie 1-2 były b.mocne (chociaż z drugiej strony to w RL NBA taki Giannis jest ze 3x lepszy od wszystkich z tego rocznika xD)

no i ogólnie ta klasa patrząc po RL NBA jest średniawa (https://hoopshabit.com/2021/07/04/nba-draft-ranking-every-draft-class-1996-2020/5/ - o tutaj np. jest sklasyfikowana na miejscu 22 na 25 wśród draftów 1995-2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, SzuLcU napisał:

Booker wygląda podobnie do Klay jak wchodził u nas do ligi to pod tym względem uważam, że jest wszystko w porządku. A jak ktoś dysponuje to chętnie bym zobaczył jak wygląda Beal na stracie bo nie pamiętam.  

Bradley,Beal,75,207,19,SG,Florida,70,71,83,49,57,82,42,58,51,57,24,16,41,76,52,100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

 

2 godziny temu, julekstep napisał:

Bradley,Beal,75,207,19,SG,Florida,70,71,83,49,57,82,42,58,51,57,24,16,41,76,52,100

przepaść 

3 godziny temu, SzuLcU napisał:

Booker wygląda podobnie do Klay jak wchodził u nas do ligi to pod tym względem uważam, że jest wszystko w porządku. A jak ktoś dysponuje to chętnie bym zobaczył jak wygląda Beal na stracie bo nie pamiętam.  

gdzie Booker a gdzie Klay, dwóch zupełnie innych koszykarzy, dwa zupełnie inne skillsety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qcin_69 napisał:

gdzie Booker a gdzie Klay, dwóch zupełnie innych koszykarzy, dwa zupełnie inne skillsety

No i Booker jest dużo lepszym prospektem w simce niż Klay, a który w RL na przestrzeni kariery był dużo lepszy? 

Nie rozumiem czemu Julek ugiął się pod presją Qcina jak Booker to ofensywnie monstrum.

Oby nie trafił do Hawks za ten haniebny numer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

No i Booker jest dużo lepszym prospektem w simce niż Klay, a który w RL na przestrzeni kariery był dużo lepszy? 

Nie rozumiem czemu Julek ugiął się pod presją Qcina jak Booker to ofensywnie monstrum.

Oby nie trafił do Hawks za ten haniebny numer. 

faktycznie passingu miał za mało

(ale coś za coś -> portis został znerfiony :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał:

No i Booker jest dużo lepszym prospektem w simce niż Klay, a który w RL na przestrzeni kariery był dużo lepszy? 

Nie rozumiem czemu Julek ugiął się pod presją Qcina jak Booker to ofensywnie monstrum.

Oby nie trafił do Hawks za ten haniebny numer. 

Klay nigdy w rl nie był pierwsza opcja zespołu, szanuje ze wolisz graczy drugiego rzędu, ale nadal trudniej być pierwsza opcja topowej drużyny niż druga opcja. 

By nie być gołosłownym, to zdaje aie Ty przekonywałeś na forum, ze Curry zepsuł legacy Klaya i ze to Klay był lepszym ( a na pewno nie gorszym) graczem od Stefka 

Booker > Klay dla mnie

Portisa statsy wyglądały za to tak jakby je wpisywał @tangiers 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.