Skocz do zawartości

[2038] Regular Season - Komentarze


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Każda wymówka jest dobra ;) 

Ja gdy wygrywałem mistrza to z każdą drużyną ze wschodu męczyłem się i wygrywałem serie po 4:3 natomiast w finale 4:1 ;) Łatwo wyciągnąć wnioski, która konferencja jako całość jest silniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sylvinho. napisał:

Ja gdy wygrywałem mistrza to z każdą drużyną ze wschodu męczyłem się i wygrywałem serie po 4:3 natomiast w finale 4:1 ;) Łatwo wyciągnąć wnioski, która konferencja jako całość jest silniejsza.

Bo teamy bijące się wtedy o Finał na Zachodzie po ciężkich i zaciętych bojach nie miały już sił :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Alonzo napisał:

Bo teamy bijące się wtedy o Finał na Zachodzie po ciężkich i zaciętych bojach nie miały już sił :P 

Droga Minnesoty do finałów: 

I runda 4:0 z Trailblazers 

II runda 4:2 z Mavs 

Finały konferencji 4:0 z Warriors 

Daj spokój Alonzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sylvinho. napisał:

Ja gdy wygrywałem mistrza

Tankerzy mają z marszu mistrzostwo z gwiazdką :P 

Godzinę temu, Sylvinho. napisał:

Droga Minnesoty do finałów: 

I runda 4:0 z Trailblazers 

II runda 4:2 z Mavs 

Finały konferencji 4:0 z Warriors 

Daj spokój Alonzo ;)

To był ten sezon, gdy przez kontuzję Dragicia poległem po ciężkich bojach z Mavs 3-4 bo w ostatniej chwili przesunęli Josha Smitha na trójkę. 

Gdyby to Dumni SuperSonics wtedy awansowali historia playoffów mogła potoczyć się zupełnie inaczej. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu 2038/2039 Dumnych Seattle SuperSonics

Campy były tym momentem w którym można było ocenić na co stać Seattle w tym sezonie. Niewątpliwie kluczowa była poprawa skilli Brooka Lopeza, co wyznaczyło klarownie, kto będzie liderem (przed campami to Dragic miał być liderem). Planowane s5 Flynn/Dragic/JRich/Lopez/Bynum faktycznie jak pisał słusznie Julek - było nieco za niskie i odbijało się to chociażby na zbiórce (tu campy były szczególnie bolesne jeżeli chodzi o Bynuma). Problemem był też brak przynajmniej jeszcze jednego wysokiego na ławce, co zawężało rotację. Plan był prosty - grać tym co się ma, ale w tyle głowy miałem rozglądanie się za jeszcze jednym wysokim oraz perspektywę wymiany po sezonie JRicha lub rezygnacja (podpisanie tanio) Davisa. Gromadzone picki były przewidziane na wymianę w drafcie by pozyskać Kellego Oubre Jr. by mógł całą karierę spędzić w Dumnych SuperSonics. 

Sezon rozpoczął się podobnie jak przed rokiem przeciętnie i Seattle balansowało na granicy 50% W/L. Solidnie grała ławka - CJ Watson/McGrady/Beasley/Davis. Zgodnie z planem z FA pozyskałem tez Ersana Ilyasove, który wracał do Seattle po kilku sezonach. Nie udało się odzyskać Tylera Zellera z Heat, zatem postanowiłem pozyskać Meyersa Leonarda za protected 1st pick. Sytuacja wymagała jednak oddania poza Deterem Pittmanem, który miał fatalne campy również Ersana, by deal przeszedł. Dodatkowe 2mln$ Meyersa w kolejnym sezonie jeszcze bardziej mi zawężały możliwości korekty, ale z drugiej strony dawały zabezpieczenie pod koszem gdybym nie podpisał Davisa. Ersan naturalnie wrócił do domu w dealu powrotnym.

W efekcie planów przebudowy w Atlancie pojawiła się możliwość pozyskania Larry Hughesa, który nie cieszy się w simce zbyt dobrą opinią. Ceną miały być 2 1st picki oraz oddanie legendy klubu - Tracy McGradyego. Sprawę Tracyego opisywałem szczegółowo w temacie Media Room, jednak nie będę ukrywał, że wymiana jego wysokiego konktraktu rozwiązywała u mnie bardzo dużo problemów - mogłem juz sobie pozwolić na pozostawienie w składzie JRicha oraz na nowy kontrakt dla Eda Davisa. Żeby jednak kontrakty finansowo przeszły razem z Hughesem pozyskałem Devina Harrisa i zmuszony byłem oddać do Hawks CJ Watsona. CJa baaaardzo chciałem odzyskać, ale możliwe to byłoby dopiero po wymianie Harrisa do innego klubu, gdyż z nimi dwoma w składzie miałbym problem ze zmieszczeniem w 80mln$ 12 graczy w kolejnym sezonie. Niestety ubiegł mnie Pablo, który pozyskał CJa jako dodatek w jednej ze swoich wymian.

Posiadanie Harrisa na kontrakcie gwarantowanym w przyszłym sezonie znów stawiało mnie w sytuacji, gdzie na 100% nie miałbym jak przedłużyć Ersana, ale mógłbym tez nie mieć $$$ na nowy kontrakt dla Udonisa i zostawałem z 12 graczami z których 2-3 średnio nadawałoby się do rotacji. Zatem konieczna była wymiana Harrisa, o którym rozmawiałem z Knicks, Kings i Jazz. Ostatecznie Harris trafił do Jazz, gdzie z powodzeniem gra jako pg w s5 a ja odzyskałem od Kings Jordana Crawforda oraz pozyskałem Briana Cooka i Georgea Hilla (nawiasem mówiąc jak jest ktos chętny na Hilla to pisać, bo niebawem go będę zwalniał). Wymiana ta daje mi odpowiednia elastyczność finansową na przedłużenie moich FA po sezonie. Jeszcze podczas sezonu czeka mnie jeden kosmetyczny deal, który nie będzie miał żadnego wpływu na rotację. 

Sporo zmian w składzie - tym bardziej, że w poprzednim sezonie nie było ani jednej, ale nie licząc dealu po Meyersa Leonarda, reszta była wymuszona oddaniem do Hawks Tracyego McGradyego. 

Sportowo pozyskałem przede wszystkim cały czas bardzo dobrego Larry Hughesa na przystępniejszym kontrakcie oraz ważnego dla mnie dodatkowego wysokiego do głębi składu (Meyers). Mam też optymalną 8-osobową rotację Dragic/Hughes/JRich/Lopez/Bynum + z ławki Flynn/Beasley/Davis + jak trzeba Crawford/Leonard. Veteran leadership dają ponadto Haslem i Ilyasova + jest młody McGruder i Brian Cook wróci po kontuzji - jeszcze nie zdecydowałem, czy będę chciał go przedłużać, czy jako 15go pójdę w offseason po trzeciego pg. 

Teraz trzeba się skoncentrować na walce o playoffs i lepszym bilansie niż te standardowe 45-46W. Z jednej strony gonimy Suns, ale za plecami są cały czas groźni Mavs, nadal walczący Kings, czy młodzi i nieprzewidywalni Clippers (jeszcze ich nie skreślam). Brook Lopez grał w s5 w ASG i mam nadzieję idzie po NBA 1st Team. U Hughesa to jeszcze nadal zbyt mała próbka, ale ofensywnie jest naprawdę bardzo dobry jak na razie. Dragic wrócił na pg a świetnie z ławki spisują się Flynn i Davis. Seattle grają na wysokich % i jeżeli to sie nie zmieni, to tu szykuje się rekord (może nie klubowy - ale taki za mojej kadencji). Ofensywnie również jesteśmy nieźli - 112,5pkt. to 9 ofensywa simki, do poprawy jest cały czas defensywa i zbiórka, ale gramy najlepiej jak potrafimy tym co mamy. 

Ogrywanie młodych? Cały czas - dla Davisa mimo że ma 25 lat, to tak naprawdę jego pierwszy poważny sezon, Flynn z powodzeniem gra z ławki jako backup pg/sg, a Beasley to solidna rotacyjna trójka nawet jak potrzebuje go czasami w s5. Ponadto zwiększać się będzie z pewnością rola Leonarda (22 lata) i Crawforda (juz 26 lat). 23-letni McGruder zbyt wiele pewnie sobie w tym sezonie nie pogra, ale będzie dostawał swoje szanse w kolejnych. Możliwe, że ostatecznie pożegnaliśmy się z Dexterem Pittmanem (choć tu jeszcze ostatecznie drzwi przed graczem nie zamykamy).

W top3 po regularze raczej nie będę (chyba, że wyprzedzę nadspodziewanie dobrze grających Suns w Dywizji), ale cały czas mierzymy w miejsca 4-5.

Go Dumni SuperSonics!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Alonzo napisał:

(...) Nie udało się odzyskać Tylera Zellera z Heat, zatem postanowiłem pozyskać Meyersa Leonarda za protected 1st pick. (...)

Go Dumni SuperSonics!

Gdyby nie ta wzmianka o Heat i sprytnej kradzieży na FA to nie przeczytałabym tego do końca :P

A tak serio powodzenia!

do sonicow mam sentyment za Kempa nawet mam jego jersey xd 

Edytowane przez profésora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Alonzo napisał:

 

Posiadanie Harrisa na kontrakcie gwarantowanym w przyszłym sezonie znów stawiało mnie w sytuacji, gdzie na 100% nie miałbym jak przedłużyć Ersana, ale mógłbym tez nie mieć $$$ na nowy kontrakt dla Udonisa 

to są prawdziwe deamaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.