Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2022/23 - Koby nie peka na robocie


memento1984

Cavsy 2022/23  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ilosc wygranych w RS?

  2. 2. czy Garland bedzie znowu all-starem?

  3. 3. pozycja Cavs w konferencji wschodniej na koniec RS

    • 1-2
    • 3-4
    • 5-6
    • 7-8
    • 9-10 *Cavs sa Atlanta 2021/22
    • 11-12 **Danny jako ten sympatyczny czarnoskory amerykanin z mema zacierajacy rece zza winkla
      0
    • 13-15 ***Danny otwiera szampana w kwietniu 2023
      0


Rekomendowane odpowiedzi

td07d0mxyal91.jpg

*Koby ty wariacie: "The Guardians the only team with a first round pick till 2026"

w koncu! az nie wiem co mam napisac, ale ta opcja jakos mi gdzies przebijala - Cleveland w koncu zrobi jakis gruby ruch - koniec z ciulaniem i bardzo dobrymi ale osmotycznymi ruchami FO!

robimy powtorke z poprzedniego sezonu (Rubio wrocil!).

Bigs: Mobley, Allen, Love, Lopez

Gs: Garland, Mitchell, Rubio, Levert, Neto

F: Okoro, Osman, Windler, Stevens, D.Wade <- znajdziecie c***owszy zestaw w lidze?

 

z jednej storny ktos powie ze oddalismy duzo ale:

a) @josephnba zastanawia sie pewnie jakim cudem z tego peta Lauriego zrobilismy center-piece (by-$-value) w wymianie po top30 top37 grajka

b) @e-nba-wiara teraz pewnie bedziecie mi cisnac ze Sexton to top prospekt (ja go lubie ale mial ciezka kontuzje i strzelam ze Cavs wiedza cos czego my nie wiemy i oddali go troche po wartosci nominalnej 2 starych oficjalnych pilek Spaldinga(R) i paczki mentolowych Marlboro)

c) Ochai Agbaji - fajny SL i to tyle

d) Danny niby "znowu" to zrobil - 3 unprotected picki 25/27/29 - najwiekszy skalp 27 i 29 bo kto wie, na takim markecie jak Cleveland, potencjal na volatility jest zawsze ZAJEBISCIE wysokie - ktos w kogos rzuci slona zupa, ktos komus podbierze lockera, w zime spadnie snieg i bedzie smuteczek ze zimno a na jeziorze mozna conajwyzej pojezdzic na lyzwach przez 4 z 12 miesiecy.

e) swapy to nic innego jak taki smaczek ale Cavs nadal moga wybierac tylko gwarantowane pewnie 20+ pick.

 

jesli Cavs byli fun2watch rok temu to ten sezon to gwarancja fun2watch i bym powiedzial must-watch dla hejterow, dla januszy z amerykanskiego "Radomia" (to ja!) i fanow Lebrona (moze znowu cos wygra z Cavs za rok/dwa?).

z ostatnich dwoch sezonow to byla "nadzieja" a teraz to juz "oczekiwania" - mimo ze mamy totalnie smiechowy zestaw Forwardow, ja jestem gotowy!

S5: Garland / Mitchell / Okoro / Mobley / Allen <- top10 w lidze?

Rez: Rubio / Levert / Osman-Windler-Stevens-D.Wade (rzuc kostka) / Lopez / Love <- chyba ok jak na lawke?

Neto jako potencjalny backup Rubio to porazka (-) a brat Mobleya z lawki klaszczacy jest lepszy nizeli THT na parkiecie sezon temu (+).

* @ely3 Mitchell z dwojka wysokich ktorzy potrafia zagrac w pomalowanym? to moze wypalic. Danny obstawia przedwczesna "drame" na malym markecie, bo tak jakis pisales, picki raczej slabe w porywach do przecietnych.

 

**2 Lebrony za ~vetmin walczace o mistrza?:

 

***Cavs > niu-jork-o-nic "from the top rope"

giphy.gif

 

 

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Le Bron właśnie się obudził i się zastanawia czy dobrze zrobił przedłużając z Lakers

Już pisałem wcześniej - Mobley z Mitchellem stworzą super duet. Donovan nie jest dobrym obrońcą ale oprócz niego Cavs ma sporo dobrych w obronie wysokich .. Mitchell już w Jazz coraz więcej rozgrywał więc to on powinien być rozgrywającym a Garland skupić się na rzucaniu. 

Dwóch moich ulubionych graczy Rubio i Mitchell w jednej drużynie. Do tego fajnie wyglądający Garland. Mobley i nawet ten Allen mi nie zabierze radości z oglądania. Już rok temu dużo oglądałem Cavs ( zwłaszcza przed kontuzją Hiszpana) a teraz pewnie będzie to mój nr 1. Koszt żaden dla Cavs bo Lauri czy Sexton i tak nie byli  wich planach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ely3 napisał:

Le Bron właśnie się obudził i się zastanawia czy dobrze zrobił przedłużając z Lakers

Już pisałem wcześniej - Mobley z Mitchellem stworzą super duet. Donovan nie jest dobrym obrońcą ale oprócz niego Cavs ma sporo dobrych w obronie wysokich .. Mitchell już w Jazz coraz więcej rozgrywał więc to on powinien być rozgrywającym a Garland skupić się na rzucaniu. 

Dwóch moich ulubionych graczy Rubio i Mitchell w jednej drużynie. Do tego fajnie wyglądający Garland. Mobley i nawet ten Allen mi nie zabierze radości z oglądania. Już rok temu dużo oglądałem Cavs ( zwłaszcza przed kontuzją Hiszpana) a teraz pewnie będzie to mój nr 1. Koszt żaden dla Cavs bo Lauri czy Sexton i tak nie byli  wich planach

Gdzies mi tam mignelo ze Mitchell byl draftowany hako D-minded guard i cos tam bylo :)

https://www.nbadraft.net/players/donovan-mitchell/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ruch dla Cleveland, ale TOP 4 im raczej nie zapewni, bo tam pewniakami wydają się być takie ekipy jak Celtics, Bucks, Heat i Sixers. Aczkolwiek, jeśli będą zdrowi, to mogą powalczyć o przewagę parkietu, bo na papierze mają skład na te +50 winów w sezonie. Allen/Mobley/Garland/Mitchell to ciekawy trzon. Btw Wschód coraz ciekawszy, miła odmiana po latach posuchy.

 

7 godzin temu, ely3 napisał:

Mitchell już w Jazz coraz więcej rozgrywał więc to on powinien być rozgrywającym a Garland skupić się na rzucaniu. 

Garland to jeden z najlepszych asystentów w lidze, może spokojnie dobić do 10a/g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, eF. napisał:

Fajny ruch dla Cleveland, ale TOP 4 im raczej nie zapewni, bo tam pewniakami wydają się być takie ekipy jak Celtics, Bucks, Heat i Sixers. Aczkolwiek, jeśli będą zdrowi, to mogą powalczyć o przewagę parkietu, bo na papierze mają skład na te +50 winów w sezonie. Allen/Mobley/Garland/Mitchell to ciekawy trzon. Btw Wschód coraz ciekawszy, miła odmiana po latach posuchy.

 

Garland to jeden z najlepszych asystentów w lidze, może spokojnie dobić do 10a/g.

That - Garland nie majacy jedynego targetu na plecach w crunch time? Bedzie dobrze. Nie jest to idealny trade (…w prozni) ale brakowalo nam poprostu fire-powera po slabym starcie Sextona i kontuzji Collina i Rubio. Levert okazal sie mierny a Mitchell z miejsca wypelnia to czego potrzebowalismy albo mielismy nadzieje ze Sexton bedzie stanie w przyszlosci robic.

Cavs maja jeszcze jeden pick do oddania (2023? Chyba nie siadzie 1-14 protekcja tylko), swap (2024), Osmana (8mln) i Leverta (18mln, contract year) wiec kto wie, czy jeszcze gdzies nie przyatakuja na SFie?

 

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to bardzo wybiórcze z mojej strony, ale jak porównamy Mitchella z Sextoen pod względem ich trzeciego sezonu w lidze to statystycznie mamy obraz niemal identycznych graczy, do tego o dokładnie tym samym wzroście 6-1. Oczywiście Donovan już nie raz pokazywał klasę w PO, w których to Colin nigdy jeszcze nie grał, ale nie zdziwię się, jeśli to ten drugi rozegra statystycznie lepszy sezon, będąc opcją nr jeden w ataku Jazz. Oczywiście nie oznacza to, że ten deal nie ma sensu dla Cavs, po prostu w silnych zespołach piłka jest wciąż tylko jedna, a suma talentów to nie matematyka.

Edytowane przez Pozioma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pozioma napisał:

Wiem, że to bardzo wybiórcze z mojej strony, ale jak porównamy Mitchella z Sextoen pod względem ich trzeciego sezonu w lidze to statystycznie mamy obraz niemal identycznych graczy, do tego o dokładnie tym samym wzroście 6-1.

Trochę łatwiej robić 24-4-4 w 25W teamie niż w 50W teamie, tak że trochę nie rozumiem tych porównań. Mitchell ma swoje mankamenty, ale to dalej legit allstar, który daje Cavsom potężny upgrade. 

To, że w ogóle można prowadzić dyskusje, czy piątka Garland-Mitchell-Okoro-Mobley-Allen da contendera, czy tylko bardzo mocny team (22-26-21-21-24 lata) świetnie pokazuje w jak zajebistej pozycji jest Cleveland. Cavs są o trójkę Isaaca Okoro żeby być świetni po obu stronach parkietu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BMF napisał:

Trochę łatwiej robić 24-4-4 w 25W teamie niż w 50W teamie, tak że trochę nie rozumiem tych porównań. Mitchell ma swoje mankamenty, ale to dalej legit allstar, który daje Cavsom potężny upgrade. 

To, że w ogóle można prowadzić dyskusje, czy piątka Garland-Mitchell-Okoro-Mobley-Allen da contendera, czy tylko bardzo mocny team (22-26-21-21-24 lata) świetnie pokazuje w jak zajebistej pozycji jest Cleveland. Cavs są o trójkę Isaaca Okoro żeby być świetni po obu stronach parkietu. 

Okoro to taki pozno-Lakersowy Kuzma -> juz, juz, juz o x/y/z ktore mu brakuje do bycia legitna opcja. Ja to szczerze licze ze przy takich strzelbach chlop sie bedzie mogl w pelni skupic na obronie (wiekszosc opinii jest jakim to on nie jest defensywnym prospektem ale ogladajac go pod lupa mam watpliwosci, typ ma taka dziwna przypadlo ze potrafi totalnie przyciac drzemke, zagrac "czlapersa" w 2-3 nastepujacych po sobie posiadaniach w obronie, nie czesto ale bolesnie).

niech gra te swoje vintage Butlerowe slashe przodem do kosza, zamiast palowanie otwartych trojek na dolnym, piatym percentylu w lidze (*ja tez bym chcial zeby sie przelamal, ale w to nie wierze a zmuszanie go do takiej gry siada mu na glowe, traci pewnosc siebie i przestaje kompletnie grac te swoje sciecia w ktorych moze byc rewelacyjny).

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2022 o 07:27, ely3 napisał:

Le Bron właśnie się obudził i się zastanawia czy dobrze zrobił przedłużając z Lakers

Już pisałem wcześniej - Mobley z Mitchellem stworzą super duet. Donovan nie jest dobrym obrońcą ale oprócz niego Cavs ma sporo dobrych w obronie wysokich .. Mitchell już w Jazz coraz więcej rozgrywał więc to on powinien być rozgrywającym a Garland skupić się na rzucaniu. 

Dwóch moich ulubionych graczy Rubio i Mitchell w jednej drużynie. Do tego fajnie wyglądający Garland. Mobley i nawet ten Allen mi nie zabierze radości z oglądania. Już rok temu dużo oglądałem Cavs ( zwłaszcza przed kontuzją Hiszpana) a teraz pewnie będzie to mój nr 1. Koszt żaden dla Cavs bo Lauri czy Sexton i tak nie byli  wich planach

chyba nie ogarniasz, że garlandowi blizej do nasho-podobnego gracza, anizeli scorera. high-iq player, kreator gry w pierszej kolejnosci.

stad tak zly pomysl, by pilke w pierszej kolejnosci oddac w rece mitchela

nadzieja w garlandzie, że dobrze rozporządzi piłka i nie tylko on oraz mitchell dostana posiadania, ale takze mobley.

pytanie co z ego mitchella, bo niestety inklinacje do dominacji sa wielkie.

imo ruch dla cavs dobry. to wciaz all-star, ktorego da sie efektywnie wprowadzic w aktualny sklad.

dla rozwoju ofensywnego mobleya jednak watpliwe czy dobry, bo tez powinien dostac wlasnej gry (niezła gra 1 na 1 juz teraz + bardzo dobre widzenie. imo bdb material na all-around), a nie tylko ograniczac sie do zrzutow playmakerow, gdzie mamy juz czterech lubiacych pilke, bo jeszcze rubio i levert.

levert tak naprawde jest teraz zbedny i do oddania za 3&d

 

ps. mitchell to byl buldog w obronie w ncaa, wiec milo byloby jakby w jakims stopniu do tego nawiazal, skoro w ataku jednak zostanie abrdziej odciazony. 

ps.2 mozliwym jest, ze garland to juz teraz lepszy gracz od mitchella. po prostu dosc cicho o nim, a niezasluzenie.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@człowiek...morza Ja po prostu patrze na ten okres kiedy w Cavs Rubio ogarniał rozegranie a Garland rzucał. Mobley i Allen dużo z tego korzystali. OCzywiście Mittchell to nie poziom Rubio w rozegraniu ale on potrafi łamać obronę i zawsze ściąga na siebie podwojenia czy potrojenia i wtedy oddaje na obwód albo pod kosz. Problemem będzie tylko kto ma być go to guyem i tu pewnie Mitchell narzuci swoje opcje. W trakcie meczu nie sądze by był problemem z ilością piłki

Mitchell pierwsze dwa sezony bronił ale teraz nie sądzę by to robił. Pewne nawyki trudno niestety osunąć . Ale jaki by Garland nie był to Mitchell ma rzadki talent do przejmowania meczu. Zdobywanie 16 punktów pod rząd gdzie rywal nie jest w stanie go zatrzymać. Tak naprawde jakby nie liczyć drugiej połowy ostatniego sezonu kiedy Jazz się rozłożyło to był liderem zespołu z 1-3 bilansem w lidze przez ostatnie 2 sezony. Nikt nie wie co się wydarzyło przy drugim Covidzie Goberta ale od tego momentu Jazz z 3 bilansu w lidze zjechały na 6 bilans na Zachodzie i zespół był w rozkładzie całkowitym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2022 o 02:32, człowiek...morza napisał:

chyba nie ogarniasz, że garlandowi blizej do nasho-podobnego gracza, anizeli scorera. high-iq player, kreator gry w pierszej kolejnosci.

stad tak zly pomysl, by pilke w pierszej kolejnosci oddac w rece mitchela

nadzieja w garlandzie, że dobrze rozporządzi piłka i nie tylko on oraz mitchell dostana posiadania, ale takze mobley.

pytanie co z ego mitchella, bo niestety inklinacje do dominacji sa wielkie.

imo ruch dla cavs dobry. to wciaz all-star, ktorego da sie efektywnie wprowadzic w aktualny sklad.

dla rozwoju ofensywnego mobleya jednak watpliwe czy dobry, bo tez powinien dostac wlasnej gry (niezła gra 1 na 1 juz teraz + bardzo dobre widzenie. imo bdb material na all-around), a nie tylko ograniczac sie do zrzutow playmakerow, gdzie mamy juz czterech lubiacych pilke, bo jeszcze rubio i levert.

levert tak naprawde jest teraz zbedny i do oddania za 3&d

 

ps. mitchell to byl buldog w obronie w ncaa, wiec milo byloby jakby w jakims stopniu do tego nawiazal, skoro w ataku jednak zostanie abrdziej odciazony. 

ps.2 mozliwym jest, ze garland to juz teraz lepszy gracz od mitchella. po prostu dosc cicho o nim, a niezasluzenie.

Ja tez uwazam, ze Garland to bardziej rozgrywajacy z mega potencjalem ofensywnym ale to nie jest jego naturalna gra - Cavs po kontuzjach non-stop potrzebowaly jego magii a druzyny wiedzialy ze Cavs nie maja zbytnio opcji jak na parkiecie Okoro i ktos typu Stevens/Wade/Windler, Valentine, Goodwin czy ten kanadyjczyk ktorego imie zapomnialem (edit:Pangos!!) - Cavs grali srednio 2.5-3 zawodnikami ktorzy sa blisko zerami ofensywnie albo bez formy (Levert)

Cavs wzieli goscia ktorym mieli nadzieje ze bedzie Sexton tylko w wersji premium (allstar) - Mitchell moze odpalic przy duo Allen/Mobley z tylu czy D-minded Okoro.

tez mi sie wydaje, ze lepszy bylby deal po winga ale wyszli z zalozenia ze cos trzeba zrobic z Sextonem i poszli w wymiane na pozycje 1:1 do starego “planu”. 
jak jakims cudem Agbaji z 15tego picku okaze sie wymiataczem (on jest rok starszy od Okoro, przypomina redakcja) to przegrywamy ten deal nawet jak Sexton okaze sie wrakiem a Lauri bez Mobleya i Allena to bum.

Nadal Cavs maja opcje spakowac (lub napompowac wartosc) Leverta, dodac Windlera/Osmana/kogos tam z 2mln kontraktem, pik 2rundowy i wziac jakis “rozczarowujacy” kontrakt za 25mln/rok?

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

Ja wierzę w Okoro, wiadomo - problem to rzut, ale powoli, powoli są oznaki że się poprawia w tym aspekcie. Rok temu teamy go totalnie ignorowały (nie bez powodu), ale przynajmniej na low volume zaczął ich karać odrobinę za to w drugiej części sezonu.  Dodałbym jeszcze, że ktoś tu nie docenia Deana Wade'a, on się legit wyrobił w obronie i teraz to jest bardzo fajny roles.

Cavs już w zeszłym sezonie gdyby nie kontuzje byliby znacznie wyżej, bardzo sympatyczny sezon mieli. Z Rubio, Markkanenem i Sextonem w zdrowiu to powinien być team na przełomie 1/2 rundy już w 22/23, zobaczymy ile da przejście Mitchella zamiast Fina i Colina...

Jestem trochę sceptykiem, bo duo Don-Garland mnie trochę nie przekonuje jako two-way fit. Niemniej Rubio miał w swoim czasie na niego bardzo dobry wpływ, to może mu przetłumaczy, że ma zapierdalać, a nie opierdalać się w D. Bo jak nie to Allen wzorem Goberta osiwieje.

Ciężko może się grać w niektórych matchupach im teraz, bo Garland/Mitchell będą musieli regularnie kryć drugie opcje obwodowe rywali, a to może nie być wesołe.

ale teraz Okoro to dostanie 0 (zero!) touches, zero, bo nie bedzie musial moim zdaniem wogole nic rzucac z dystansu a beda go kreowac jako slaszera ewentuanie a on bedzie kryl najlepszego gracza. Moim zdaniem beda chowac Dariusza jak najbardziej a Mitchell bedzie tym ktory bedzie cos musial pograc w D, ale przy Allenie (topka interior) i Mobley'u (obwod) to nie powinno byc problemem.

I ja sie zgadzam ze D Wade to zrobil niesamowity progres (on byl w Cavs na zasadzie sink-or-swim, jestes w lidze lub bycie eleganckim agentem ubezpieczeniowym). Tylko jak patrzysz na caly zestaw F'sow przez pryzmat ligii to niby biedniutko - tylko ze w sumie to moze i tak zaklikac bo glownie to Cavs musza obsadzac lawke a taki Levert z lawki czy wlasnie Dean to nie jest juz taka tragedia bo nie musimy ich porownywac z S5 innych druzyn.

najwieksza bolaczka to bedzie brak Rubio na poczatku sezonu i zapewne granie Levertem (sic!) albo 5' nothing" Neto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

nie widzialem pierwszego meczu ale tam przynajmniej boxscore wygladal ok?

nie ma tej intensywnosci w D, jak to w preseason. nie bardzo wiem jak bedzie mial ten Levert grac z DG i DM. Pare akcji (znowu to PS) DM jakos pasywnie stoi i sie gapi (na DG) jak gosciu z piosenki z "lisciem na glowie" u Kukiza.

Osman tradycyjnie do smietnika (tu nie ma nadzieji, trzeba bylo go oddac rok temu jak mial "hot" moment) ale najwieksza niespodzianka to chyba Isaiah Mobley - mielismy paru smietnikowych graczy w ostatnich  latach, ale wow, gosciu wyglada jak jakis nieporadny casual co wskoczyl na konkurs rzutow z polowy boiska?

Lopez wyglada ok, Neto mi sie podoba jako lawkowy PG. nie jest zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.