Skocz do zawartości

[2038] Power Rankingi itp


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

TO ZACZYNAMY JEDYNY PRAWILNY RANKING NA SEZON 2038!

Tankathon (te ekipy już wiedzą, albo niedługo będą wiedziały że w tym roku prawdziwa walka rozegra się podczas loterii draftu a plan na ten sezon to przede wszystkim nie oddać swojego picku!):

29. Nets -> Rok temu stoczyli zacięty i co najważniejsze zwycięski bój z Kings o miano największych kasztanów all-time, bijąc dotychczasowy rekord miażdżącym wynikiem 4-78 (to może być rekord nie do pobicia tbh). Na koniec wszystkiego simkowi bogowie zaśmiali się im (oraz ich rywalom Kings) w twarz podczas loterii...jednak oni się nie zrazili i wracają dzielnie do kolejnego boju o 'jedynkę'. W tym roku nie będą chyba mieli tak mocnego rywala jak Kings a ich gracze postarali się na campach o to żeby specjalnie nie utrudnić pracodawcy walki o zamierzone cele. Jeden Tyreke może coś mącić, ale pewnie szybko zostanie spacyfikowany i trafi na FA.

28. Lakers -> GM chyba w końcu pogodził się z tym że 'czas jest nieubłagany' (jakoś po 10+ sezonach corocznego tworzenia oddziału geriatrycznego w Kalifornii) i to powinien być w końcu sezon samozaorania. Ciekawe czy w trakcie sezonu uda im się gdzieś opchnąć Randolpha czy Biedrinsa (a może ktoś pokusi się na przyszłego HoFa Raya Allena?). Marion i Wade szans na transfer nie mają, ale granie tą dwójką simkowych 'dziwolągów' raczej nie grozi zbyt dużą liczbą winów. Mimo wszystko na nawiązanie walki z fatalnymi Nets nie ma raczej szans.

27. Heat -> Nowa Pani GM na pewno ma duże ambicje i jak najszybciej chciałaby zacząć walkę o PO...jednak z gówna bata nie ukręcisz, ktoś musi zapłacić rachunek za wieloletni bal jaki ignazz z Grantem Hillem urządzili w Miami. Cały czas wydaje się że głównym celem na ten sezon powinno być jakieś w miarę korzystne sprzedanie Bosha (co po kiepskich campach może być trudniejsze) a może i Jamesa Johnsona? Ciekawe jak w tak patologicznym otoczeniu będzie sobie radził Pierce, który chyba zakończy tu karierę -> czy te ostatnie lata jako obwodowy lider ekipy pomogą mu w końcu zaklepać miejsce w HoF? Zobaczymy.

26. Warriors -> Fajne campy ich duetu Favors/Holiday...dodatkowo doszedł 'trzeci muszkieter' w postaci Aarona Gordona, który wydaje się fajnie pasować do tej dwójki (ze swoim skill-setem 'ultimate rolsa')...ale po ruchach widać że GM jest świadom tego że to jeszcze nie jest ekipa na ugranie czegoś sensownego a jeszcze ten jeden rok tankowania w połączeniu z polowaniem na jakiegoś fajnego FA (mogą sporo gotówki uwolnić wywalając za rok kilku niespecjalnie rokujących młodych...i a nuż ta kasa starczy na jakiegoś ofensywnego SG'ka, który wpasowałby się tam idealnie?). Ekipa 'fun to watch', ale więcej niż 30 winów to tutaj nie będzie.

Coś poudajemy walkę o PO, ale szybko wskoczymy do tankathonu, czyli tam gdzie nasze miejsce!

25. Pistons -> Pick chroniony w top-5, więc decyzję o zaoraniu trzeba podjąć szybko i jeśli SlaKB się pojawi to pewnie z miejsca wciśnie czerwony przycisk.....a jak się nie pojawi to cóż...będą kłopoty (i pewnie konieczność poszukania im nowego GMa). Tak czy siak jest tam kilka assetów które da się chyba sensownie opchnąć a perspektyw na PO żadnych. Tankowanie i liczenie na szczęście w loterii i zachowanie picku to chyba jedyna słuszna droga. Wspaniały krajobraz po Iverku ❤️

24. Kings -> Jaka to będzie fajna ekipa do oglądania...z masą świetnych ofensywnie grajków (z niezniszczalnym Ripem na czele) i może połową sensownego obrońcy in total. Ice jest znany z dość szybkiego przechodzenia do 'Planu B' ale trzeba trzymać kciuki żeby chociaż przez kwartał dam nam pooglądać tę 'piękną katastrofę'

23. Trailblazers -> Dziwna ekipa z masą średnich grajków i w zasadzie bez nikogo na prawdę ciekawego. Ich zeszłoroczny awans do PO należy traktować w kategorii błędu simkowego algorytmu, niespotykanej koniunkcji sfer czy czegoś w tym stylu.  Imho powinni szukać okazji na trade blocku do wciśniecia swoich orłów innym ekipom za jakiś względnie przyszłościowy zwrot.

22. Clippers -> Rok temu pisałem, że po latach c***ozy zaczyna tam być widać światełko w tunelu...teraz już praktycznie widać całą drugą stronę, niestety po średnich campach (i nieudanych próbach pozyskania sensownego PG na FA) wydaje się że to jeszcze nie ich stacja i to będzie sezon 'szkoleniowy'. Tak czy siak perspektywy są rewelacyjne i GM nie ma na co narzekać. Za rok PO powinny być pewne.

21. Hawks -> Mieli być w kolejnym tierze, ale już widze że qcin zaczął kolejną przebudowę co nie wróży dobrze temu sezonowi w wykonaniu Hawks. Ekipa ciągle jest ciekawa i w teorii powinna mieć szansę w walce o PO (nawet po stracie Randolpha) ale właśnie ze strachem patrzę jak pracownicy klubu przed wejściem do hali wbijają tablicę z dawno już niesłyszanym w lidze hasłem "Wszyscy dostępni w wymianach" a w tle słychać jedną z piosenek Don Vasyla.

Szansa na walkę o PO jest, ale potrzeba dużo szczęścia (tudzież pecha u rywali)

20. Knicks -> Główni przegrani tegorocznych campów. Wydawało się że na FA zrobili wszystko co trzeba (zupgrejdowali PG, utrzymali Roya, podpisali kilku fajnych vetów)...jednak po campach wygląda na to że cały plan pójdzie w pizdu a jedyną pociechą będzie dla nich oglądanie ciągłego progresu Draymonda. Ekipa dalej jest dość solidna, jednak na wschodzie to nie wystarczy do PO.

19. Hornets -> Tu z kolei mamy przegranych FA. Po świetnym dealu z Bulls na samym FA zrealizowali chyba najgorszy możliwy scenariusz i świetny duet Klay-Emeka nie został stosownie obudowany (a DeRozan po kolejnych 'campach' zostanie chyba simkowym memem na poziomie Ilyasovy). Szkoda trochę bo Emeka się starzeje i okienko jego duetu z Klayem może się zamknąć szybciej niż myśli ich GM.

18. Mavericks -> Wesoła drużyna czyli ciągle wspaniały Josh, jakiś przepłacony gigant z Nowego Orelanu i kilku dziadersów z simkowego odzysku. Co może pójść nie tak? Wydaje się że wszystko, jednak (W KOŃCU!) grają na zachodzie a tam rok temu do PO weszli Trailblazers, więc wszystko jest możliwe. 

17. Bucks -> Przyjemna drużyna, bez większych wad z ciągle świetnym Conleyem u sterów....jednak na wschodzie to może nie wystarczyć. Niby mieli fajny zryw w zeszłym sezonie po pozyskaniu Redicka...ale i tak wydaje się że mają mniej argumentów niż rywale.

Witaj pierwsza rundo PO! I w sumie żegnaj bo na więcej nas nie stać.

16. Jazz -> Muszą pozyskać rozgrywającego, w innym wypadku Mavs zajmą ich miejsce w PO. Pozycje 2-5 obsadzone dość fajnie (ale bez szału), jest też kilku sensownych rotacyjniaków, ale powtarzam -> muszą pozyskać rozgrywającego, albo i dwóch.

15. Sonics -> Coraz bardziej nie lubię tej ekipy. Jest tam talent (jak na zachód to nawet sporo talentu), ale tam totalnie nic do siebie nie pasuje a GM z uporem maniaka unika korygowania tego trejdami. Na chwilę obecną wygląda na to że chyba najgorzej zbierający duet wysokich (nie licząc tankerów ofc) zostanie obstawiony na obwodzie trzema karłami (przecież tam się aż prosi o wymianę Flynna albo Dragica na 'prawdziwego' SFa i zaprzestanie marnowania talentu J-Richa zmuszając go do gry out-of-position). Przeciwne ekipy będą miały zbiórkowe święta grając przeciwko nim. Mimo wszystko samym talentem (z Brookiem na czele) powinni dociągnąć do tego PO.

14. 76ers -> Czy druga młodość Denga wystarczy aby 76ers w tym roku zameldowali się w PO? Chyba tak...choć tutaj powinno być blisko między nimi i Bucks (a i Hornets/Knicks nie można całkiem skreślać). Jest głębia, nie ma większych problemów na pozycjach a główną wadą ekipy wydaje się być wiek. Jak uda się zachować względne zdrowie to powinno być to 8 miejsce w konfie.

13. Timberwolves -> Kolejna ekipa nie rozpieszczona campami. Tak czy siak to zachód a tam wystarczy jeden cancerowaty balhog z talentem żeby wciągnąć drużynę za uszy do PO. Dalej Irving będzie (niesłusznie) wśród kandydatów do MVP a kahr jakiś cudem ze składu węgla i papy wykrzesa PO. No i to Wolves, Wolves zawsze grają ponad stan więc tym razem daję ich kilka pozycji wyżej niż zamierzałem. Niestety sobie na to zasłużyli :(

12. Pacers -> Ciężko mi to przechodzi przez klawiaturę, ale muszę przyznać że Wariat zmontował nawet jakiś sensowny skład i to z możliwościami upgrejdu (jest kilku fajnych rozgrywających którymi można trejdować -> szczególnie przydałby się jakiś sensowny SF, no chyba że Bogdanovic samym scoringiem sobie wypracuje miejsce w s5). Jest fajny duet guardów (z wciąż legitnym superstarem Baronem), jest duża głebia, jest elastyczność. No fajnie ci Pacers wyglądają.

11. Wizards -> Witamy na wschodzie (tak już całkiem całkiem na wschodzie). Zmiana 'grafiku' może zaboleć ekipę z Waszyngtonu, ale mimo to PO powinno być raczej pewne. Jest fajne, nieźle dopasowane s5, jest kilku sensownych rezerwowych - więc powinno być nieźle. Z drugiej strony Bledsoe to dalej będzie maszynka do strat, Beal trochę przyhamował z campami a ofensywny Amare może się okazać gorszym fitem niż all-around KG. Fajna ekipa do obserwowania.

Możemy coś namieszać i przy dobrych wiatrach walczyć nawet o mistrzostwo!

10. Suns -> Bardzo fajnie zbudowany obwód (chociaż Paul z 'najlepszego klasycznego PG' zmienia się powoli w po prostu 'solidnego startera na PG) i śwetny trade po Biyombo, który jako klocek będzie tam idealnie pasował. Jest solidna ławka i jedynym realnym problemem ekipy jest weteran Joe Smith w roli startującego PF. No ale to zachód i tam zdarzyć się może wszystko a Suns mogą zaskoczyć.

9. Cavaliers -> Defensywny behemot z bardzo mocnym (po dodaniu KG) s5. Powinni walczyć o miano najlepszej defensywnej ekipy w lidze, pytanie tylko czy osamotnionemu Gordonowi starczy amunicji aby nawiązać walkę z najlepszymi ekipami na wschodzie. Dodatkowo też jego kontuzja będzie prawdziwym dramatem, ale jeśli uda się jej uniknąć to Eric powinien kręcić jakieś życiowe box-score'y (kolejny fake all-star na koncie Cavs?)

8. Grizzlies -> LBJ+Dwight podejście 11. Tym razem wydaje się że mają dość ciekawych kolegów wkoło (świetny progress Dienga!) ale tradycyjnie do pełni szczęścia brakuje chociaż jednego sensownego PG (tym razem udało im się podpisać 2 sensownych na FA....i obaj mocno polecieli na campach...klątwa :) ). Tak czy siak star power jest i czekamy na być może pierwsze finały w ich wykonaniu (konkurencja na zachodzie słaba jak zawsze!)

7. Celtics -> Najsłabsze (sumarycznie) campy w lidze i wydaje się że C's nie będą w tym roku w gronie ścisłych contenderów. Westbrook będzie jeszcze bardziej potworny niż zwykle, Wallace to ciągle świetny side-kick a Ariza i Lawson są solidni, jednak O'Neal poleciał mocno (będzie ot średnim starterem) a rezerwa wygląda dość tragicznie. Tutaj prędzej Westbrook zdobędzie MVP niż drużyna misia...no ale jednak star power ciągle jest.

6. Spurs -> Nie mogę ich dać wyżej, ponieważ najzwyczajniej w świecie mają totalnie nieskompeltowany skład na ten moment z bandą wysokich, którzy się dublują i mega dziurami na obwodzie. Wiadomo to jest Pablo a ekipie wartościowych assetów odmówić nie można, więc zaraz zacznie się korygowanie ekipy i od wyniku tegoż będzie zależeć ich realny status (mogą pewnie wbić nawet do pierwszego tiera). Aha ciekawe czy Baron wróci do Teksasu już po day 20, czy Panowie zachowają namiastkę pozorów...bo teraz siadłby tam idealnie.

5. Nuggets -> Tutaj pewnie zaczną się głosy oburzenia i niedowierzania....ale ja już widziałem kiedyś ekipę w analogicznej sytuacji (po latach tanku wchodzimy do walki o wszystko mając najmocniejszy 'na papierze' skład) i widziałem jaka kupa z tego wyszła. Nuggets są potężni, nawet udało im się dość fajnie obsadzić pozycje 1 i 2, dając im elastyczność jeśli chodzi o taktykę (tak na oko to mogę z powodzeniem grać i balanced i inside, pewnie nawet outside), ale mam nadzieję że w tym roku jeszcze zapłacą frycowe, kiedy ich przyszłe gwiazdy będą zbierać doświadczenie.

Contenderzy...tacy na serio

4. Bulls -> Oj kiepska przerwa między-sezonowa w wykonaniu finalistów. Najpierw musieli po kosztach oddać Klaya, potem na FA stracili dwóch starterów a na koniec campy ich jakoś szczególnie nie rozpieściły. To dalej bardzo solidne s5 z chyba najlepszą pierwszą opcją w lidze i paczką fajnych rezerwowych...ale wydaje się że okienko na mistrzostwo jest mniejsze niż przed rokiem.

3. Rockets -> Najmocniejsza na tę chwilę ekipa zachodu z typową dla nich głębią. Star powera nieco brakuje, ale ekipa praktycznie nie ma żadnych wad (no na siłę można przyczepić się do braku backup PG). Na dziś to ich widzę w finale z bieda-konderencji, ale Nuggets i (potencjalnie) Spurs nie są daleko.

2. Raptors -> Kolejne słabe campy...ale Raptors to ciągle potęga. Curry zrobił niby tylko +4, ale tam gdzie trzeba się poprawił i to będzie znów główny faworyt do MVP. AK jest ciągle świetny (chociaż za jakieś 3 lata jego kontrakt będzie już mocno bolał), Perk to ciągle topowy klocek a Arenas i Boozer powinni fajnie fitować jako rolsi w s5. Dodatkowo chyba pierwszy raz jest tam w miarę sensowna ławka i Raptors jak najbardziej powinni liczyć się w walce o mistrzostwo w tym roku.

1. Magic -> Oezu neptoyzm! Oezu sam siebie dał! Oezu pompują balonik! A piszcie co chcecie hejtery! W tym roku to ja będę górą a wy dołem! Najlepsze Big-3 w lidze z Francisem, który na campach pokazał że jest na misji, Wallem który wszedł do ścisłej ligowej elity i Lovem, który może nie połamie się już przed game 7 ECF! Dodatkowo wsparci sensownymi podkoszowymi, gdzie jedynym potencjalnym minusem wydaje się ławka jeśli chodzi o obwód (chociaż Fournier w końcu stał się grywalny). RÓBCIE SCREENY! Magic mistrzem simbasketu 2038!

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, julekstep napisał:

 

15. Sonics -> Coraz bardziej nie lubię tej ekipy. Jest tam talent (jak na zachód to nawet sporo talentu), ale tam totalnie nic do siebie nie pasuje a GM z uporem maniaka unika korygowania tego trejdami. Na chwilę obecną wygląda na to że chyba najgorzej zbierający duet wysokich (nie licząc tankerów ofc) zostanie obstawiony na obwodzie trzema karłami (przecież tam się aż prosi o wymianę Flynna albo Dragica na 'prawdziwego' SFa i zaprzestanie marnowania talentu J-Richa zmuszając go do gry out-of-position). Przeciwne ekipy będą miały zbiórkowe święta grając przeciwko nim. Mimo wszystko samym talentem (z Brookiem na czele) powinni dociągnąć do tego PO.

Dewizą Dumnych SuperSonics jest - walczymy tym co mamy do upadłego. 💪

A odnośnie sfa.. mamy przyszłego HoF:

michael beasley GIF by truTV’s The Chris Gethard Show

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, julekstep napisał:

27. Heat -> Nowa Pani GM na pewno ma duże ambicje i jak najszybciej chciałaby zacząć walkę o PO...jednak z gówna bata nie ukręcisz, ktoś musi zapłacić rachunek za wieloletni bal jaki ignazz z Grantem Hillem urządzili w Miami. Cały czas wydaje się że głównym celem na ten sezon powinno być jakieś w miarę korzystne sprzedanie Bosha (co po kiepskich campach może być trudniejsze) a może i Jamesa Johnsona? Ciekawe jak w tak patologicznym otoczeniu będzie sobie radził Pierce, który chyba zakończy tu karierę -> czy te ostatnie lata jako obwodowy lider ekipy pomogą mu w końcu zaklepać miejsce w HoF? Zobaczymy.

Droga po pierścień została już zaplanowana :D choć faktycznie PO jeszcze nie w tym roku, małymi kroczkami stworzymy legendę Miami Heat 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, julekstep napisał:

15. Sonics -> Coraz bardziej nie lubię tej ekipy. Jest tam talent (jak na zachód to nawet sporo talentu), ale tam totalnie nic do siebie nie pasuje a GM z uporem maniaka unika korygowania tego trejdami. Na chwilę obecną wygląda na to że chyba najgorzej zbierający duet wysokich (nie licząc tankerów ofc) zostanie obstawiony na obwodzie trzema karłami (przecież tam się aż prosi o wymianę Flynna albo Dragica na 'prawdziwego' SFa i zaprzestanie marnowania talentu J-Richa zmuszając go do gry out-of-position). Przeciwne ekipy będą miały zbiórkowe święta grając przeciwko nim. Mimo wszystko samym talentem (z Brookiem na czele) powinni dociągnąć do tego PO.

 

A porównywałeś wysokich mojego głównego przeciwnika w Dywizji, czyli Suns? Bo tam pod koszem są Biyombo, Sims, Hollins i stary poczciwy Joe Smith.. 🤨 Chyba że wiesz o jakiejś wymianie, o której ja jeszcze nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Alonzo napisał:

A porównywałeś wysokich mojego głównego przeciwnika w Dywizji, czyli Suns? Bo tam pod koszem są Biyombo, Sims, Hollins i stary poczciwy Joe Smith.. 🤨 Chyba że wiesz o jakiejś wymianie, o której ja jeszcze nie wiem..

oni mają bardzo fajnie dopasowany i generalnie sporo lepszy obwód a sam Biyombo to już teraz gracz na poziomie (dokładnie ten sam poziom btw) Bynuma. Rezerwy w obu ekipach są porównywalne (i niezłe), więc zostaje samotny Brook jako jedyna przewaga Sonics (który dodatkowo jako franchise player jest słabiutko obudowany pod względem fitu)

Suns to zdecydowanie lepsza ekipa na teraz (ale wiadomo, jakby grali na wschodzie to by spadli za Wizards w rankingu :) )

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

oni mają bardzo fajnie dopasowany i generalnie sporo lepszy obwód a sam Biyombo to już teraz gracz na poziomie (dokładnie ten sam poziom btw) Bynuma. Rezerwy w obu ekipach są porównywalne (i niezłe), więc zostaje samotny Brook jako jedyna przewaga Sonics (który dodatkowo jako franchise player jest słabiutko obudowany pod względem fitu)

Suns to zdecydowanie lepsza ekipa na teraz (ale wiadomo, jakby grali na wschodzie to by spadli za Wizards w rankingu :) )

Pisałeś o zbiórce Seattle lepszej tylko od tankerów  tak btw :P - A rzut oka na Suns i tu również nie wyglądam gorzej.

Ogólnie nie wykluczam np testowania Mikea B'Easyego w s5 co mi przesunie JRicha na sg i Dragic wtedy na pg. Mam 9 graczy rotacji w tym sezonie i obaczymy co mi z tego wyjdzie. :)

Wrzucałeś może ten fajny zielono-żółto-pomarańczowo-czerwony plik z pozycjami na stronkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. ale George gra na trójce, a Joe pewnie będzie backupem :P

A Ty rzuć okiem na zbiórkę Eda Davisa - mojego backup pf/c

Byłoby jeszcze lepiej, gdyby mi ktos nie podebrał Tylera Zellera.. :(

Beasley tez ma ok zbiórkę. Damy radę :P

.. edit. No i pewien sabotażysta zrobił mi campy z Pittmanem jako pf :(

@julekstep a plik z pozycjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alonzo napisał:

.. ale George gra na trójce, a Joe pewnie będzie backupem :P

A Ty rzuć okiem na zbiórkę Eda Davisa - mojego backup pf/c

Byłoby jeszcze lepiej, gdyby mi ktos nie podebrał Tylera Zellera.. :(

Beasley tez ma ok zbiórkę. Damy radę :P

.. edit. No i pewien sabotażysta zrobił mi campy z Pittmanem jako pf :(

@julekstep a plik z pozycjami?

zostanie udostępniony jutro (nie chcę ludziom ułatwiać póki są waivers i uzupełnienia składu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.