Skocz do zawartości

[2038] Draft i Free Agency - Komentarze


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, bogans2 napisał:

Biore. Na 4 lata poprosze

cofnij kilka postow w tym temacie jak wyjasnialem profesorze o co chodzi z birdami :)

edit - to jednak Tobie wyjasnialem xD (3 podstrona)

zastrzezenie birda to nie jest przedluzenie grajka - to jest danie sobie mozliwosci podpisania go (na innym kontrakcie niz min albo wyjatek) majac przekroczone salary cap

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, julekstep napisał:

cofnij kilka postow w tym temacie jak wyjasnialem profesorze o co chodzi z birdami :)

edit - to jednak Tobie wyjasnialem xD (3 podstrona)

zastrzezenie birda to nie jest przedluzenie grajka - to jest danie sobie mozliwosci podpisania go (na innym kontrakcie niz min albo wyjatek) majac przekroczone salary cap

To po co te birdy skoro ktos moze go podpisac a ja zostane z niczym?

A to nie jest tak jak w begm? Zastrzegam go i potem moge zmatchowac oferte? Ale to chyba QO. No to w sumie nie wiem po co te birdy

Edit

A to czaje chyba. gosciowi konczy sie kontrakt i moge go zatrzymac w caphold i potem ewentualnie podpisac jezeli mam przekroczone salary. A jak ktos mu zaoferuje kontrakt to co wtedy?

 

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bogans2 napisał:

To po co te birdy skoro ktos moze go podpisac a ja zostane z niczym?

A to nie jest tak jak w begm? Zastrzegam go i potem moge zmatchowac oferte? Ale to chyba QO. No to w sumie nie wiem po co te birdy

sa dwa capy - salary cap (54 banki) i hard cap (80 baniek)

hard capa nie mozna przekroczyc w ogole za to jesli przekroczysz salary cap to na FA jedyne oferty jakie mozesz skladac to minima i wyjatki (po jednym LLE i MLE)

zastrzezenie birda pozwala zlamac te zasade dla danego gracza - wiec jak zastrzezesz bird Smitha to mozesz mu zlozyc jakis standardowy kontrakt w stylu 3 000 000 / 3 lata / 5% podwyzki - jesli tego nie zrobisz to nie masz tej opcji

ofc birdy 'kosztuja' (do czasu az dany gracz podpisze kontrakt to kwota birda liczona jest do salary), wiec czasem nie oplaca sie takiego birda zastrzegac (patrz Heat i Ming), jednak jesli jestes ponad 'salary cap' to zastrzeganie birdow dla nawet srednio przyzwoitych grajkow jest raczej no-brainerem (bo i tak nic nie tracisz)

+ to co szulcu napisal - bird pozwala na zwiekszenie maxa (a tym samym szans na podpisanie kozakow), ale to ofc w przypadku Smitha nieistotne :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2022 o 14:05, julekstep napisał:

dobra to żeby powkurwiać spryciarzy czających się na danych grajków czas na

LISTĘ NAJGORĘTSZYCH NAZWISK TEGOROCZNEGO FA:

1 - Rudy Gay -> czołowy gracz simbasketu i tegoroczny mistrz (gdyby nie opuścił kilku meczy w 1st round pewnie byłby  MVP playoffów). Zdecydowany kandydat na pełnego maxa!

2 - Andrei Kirilenko -> żywa legenda simbasketu i jeden z najlepszych obrońców w historii. Zeszłoroczny mistrz. Mimo wieku (31 lat) to ciągle topowy grajek i takim na pewno będzie przez kilka kolejnych sezonów. Również kandydat do maxa (chociaż birdowy max mógłby tu być przesadą ze względu na długość).

3 - Eric Bledsoe -> najlepszy wśród 'młodych' FAs w zeszłym roku robiący 22pts i 10ast w solidnych Wizards. Ma swoje mankamenty (przeciętny scoring i przede wszystkim kiepski handling, który sprawił że był chyba liderem jeśli chodzi o liczbę strat), ale ciągle ma sporo potencjału i jeśli trochę poprawi się w tych elementach to może być świetnym combo-guardem. Swojego, małego (13,5 bańki w 1st year) maxa powinien otrzymać.

4 - Rajon Rondo -> topowy obrońca i playmaker wśród rozgrywających, ciągle w świetnym wieku. Przed 30tką powinien pobić rekord simki jeśli chodzi o triple-doubles (już jest drugi all-time). Jego wada (scoring) jest powszechnie znana, ale w dobrym otoczeniu może być świetny. Okolice maxa należą mu się jak psu buda!

5 - Marc Gasol -> świetnie się rozwinął w ostatnich latach i wydaje się topowym 2-way big manem ligi. W innych (niż Bulls) warunkach luźno powinien robić efektywne 20+/10/2 dając dobry impakt. Wiek trochę boli (to był dość 'stary' rookie), ale potencjału jest ciągle sporo więc pięcioletni wysoki kontrakt (okolice gdzieś od 13/14 mln w górę) jak najbardziej wskazany!

6 - Brandon Roy -> potrzebujesz scorera i legitnego lidera ofenywy, który nie ma 34 lat (pozdro Rip!)? Nie musisz dłużej szukać! Maszyna do robienia 30 ppg. Wiek i potencjał (oraz możliwość grania na dwóch pozycjach!) nie odrzucają. Będzie długi, wysoki kontrakt!

7 - Paul Millsap -> fajny SF/PF tweener, który powinien dobrze sobie poradzić w obu rolach. 29 lat i 50 potencjału sugeruje że to ten moment w którym gracz powinien dostać swój 'kontrakt życia' (ze względu na jego uniwersalność okolice 5cio letniego maxa mnie nie zdziwią!)

8 - Andre Iguodala -> po ostatnich świetnych campach byłby wyżej gdyby nie to że dwa pierwsze miejsca zajmują inni, dostępni SF's a Sap jest bardziej uniwersalny (możliwość gry na PF). Tak czy siak Iggy to świetny elite-role player, który może nawet z powodzeniem robić za 3cią opcję w O (przy elitarnym D). Kilkuletni kontrakt od 10-12 baniek w górę to jest to co przewiduję dla tego gracza (byłoby więcej, ale ludzie szukający SFa rzucą się na Gaya i AK w pierwszej kolejności).

9 - Richard Hamilton -> tradycyjnie topka wśród pure scorerów. Już 34 lata na karku, ale 43 potencjału sugeruje że to dalej będzie super kandydat na pierwszą opcję. Ofc poza scoringiem nic nie daje, ale nikt chyba niczego więcej od niego nie oczekuje. Krzemo już się ślini na myśl o podpisaniu go za grosze. Nie pozwólmy by to stało się faktem!

10 - Gordon Hayward/Larry Sanders/Evan Turner -> jeśli chodzi o młodych graczy z potencjałem to to FA ssie. Wyróżnia się praktycznie tylko Eric Bledsoe, tak więc trzeba tutaj wskazać tę trójkę jako potencjalne targety do 'loterii campowej'. Czy ktoś zaryzykuje z tymi losami? A jeśli tak to za ile? (myślę że kilkuroczne kontrakty w okolicach 8 banierk to uczciwa cena)

 

A WY JAK TO WIDZICIE?

+ Boban Marjanovic! Amare, Larry Hughes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Koelner napisał:

18. Knicks Noah Vonleh 

Fajny gracz. 

11 godzin temu, julekstep napisał:

76ers (CPU) - Tarik Black

@Koelner

To się GM Philly ucieszy, że takiego wymiatacza z potencjałem 80 na dzień dobry dostał :P 

Jeszcze jest z 8-9 graczy z potencjałem około 90. Sumy skilli nie chce mi się liczyć. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.