Skocz do zawartości

Achilles i co dalej?


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, RonnieArtestics napisał:

To nasza służba zdrowia chyba jednak spoko jak takie operacje z łapanki robią ? 
 

czy masz brata w PiS ? :D 

Jestem nieślubnym synem Jarka ;)

 

A poważnie to miałem operacje na cito, plus książeczkę zasłużonego krwiodawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, airmax napisał:

Miał ktoś zwichnięcie stawu kolanowego i skręcenie i naderwanie więzadła pobocznego kolana? 

jaki czas powrotu co chociażby normalnego chodzenia może być w takim przypadku?

 

pobocznego mialem zwichniecie podczas zerwania ACL

jak ci to sprawdzili ze na pewno masz naderwane poboczne i powiedzieli ci ktore bo sa dwa?

jak nie mozesz normalnie chodzic to nie chce cie straszyc ale mogles zerwac acl i ci zle zdiagnozowali

opisz wszystko to cos doradze mialem juz 3 operacje kolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kubbas napisał:

pobocznego mialem zwichniecie podczas zerwania ACL

jak ci to sprawdzili ze na pewno masz naderwane poboczne i powiedzieli ci ktore bo sa dwa?

jak nie mozesz normalnie chodzic to nie chce cie straszyc ale mogles zerwac acl i ci zle zdiagnozowali

opisz wszystko to cos doradze mialem juz 3 operacje kolana

Wiesz co ciężko to w ogóle opisać. Tak jak teraz nie ruszam to bólu nie ma praktycznie wcale. Zginać i prostować kolano dam rade. Mogę delikatnie je obciążyć ale kroku normalnego nie wykonam. Jak próbowałem obciążyć te kolano to mam wrażenie jakby ono ratowało do środka i skręcało się. Ciężko to opisać. A ból jeśli czuje to właśnie z boku kolana czuje 

a to jest wstępna diagnoza z soru, gdzie badał mnie jakiś zjeb co mówił żebym się przeszedł przez gabinet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, airmax napisał:

@Kubbas jeszcze teraz przyszło mi do głowy, miałeś jakieś zalecenie w jakiej pozycji trzymać kolano? Zgięte/wyprostowane etc

najlepiej podloz dwie poduszki pod piete zeby trzymac noge tak jakby "pod gorke"

z tego co napisales to nie chce cie straszyc ale jak ci ucieka do srodka to ACL pewnie bo boczne nie dojezdza az tak stabilnosci kolana

z doswiadczenia powiem ci tak sprawa z kolanami wyglada tak

dopoki nie zrobisz rezonansu to sie nic nie dowiesz

zdiagnozowanie lekotek, wiezadel, innych czesci kostnych tylko przez albo operacje artroskopie, albo rezonans, nic innego nie pokazuje i zadne testy szuflady itd nie diagnozuja kolana w pelni

jak mieszkasz w jakims wiekszym miescie to sa miejsca ktore robia na akord od reki rezonans za 350 zl i to ci polecam zrobic

to ze nic cie nie boli nie oznacza ze nic sie nie stalo bo wiezadlo krzyzowe jest od stabilnosci kolana przy obiazeniach

a i przede wszystkim, okladaj lodem non stop, pod noga pod kolanem i na samo kolano, tylko nigdy prosto na skore, przez bandaz najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kubbas napisał:

wiezadlo krzyzowe jest od stabilnosci kolana przy obiazeniach

No to c***owo, bo takiej właśnie stabilności mi brakuje. To pewnie kwestia czy całkiem zerwane czy naderwane

 

20 minut temu, Kubbas napisał:

najlepiej podloz dwie poduszki pod piete zeby trzymac noge tak jakby "pod gorke"

Czyli noga ma być prosta w kolanie maksymalnie często? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy calkiem zerwane czy naderwane jeden c*** trzeba robić rekonstrukcje 

Lekko zgięta tak żebyś miał wygodnie na podwyższeniu i na to lód non stop to zwalczysz obrzęk jeśli masz tak żeby móc zacząć chodzić normalnie

Tylko nie nos żadnych dużych opasek stabilizatorów itd to dopiero po rekonstrukcji

Jakbyś chciał opaskę to ostatnio wystawiłem swoją po operacji ci się przyda wyjebałem na nią 7 stów z regulacja zgięcia i wyprostu, warta kasy po znajomości zejdę dużo z ceny

https://m.olx.pl/d/oferta/orteza-stabilizator-kolanowy-z-regulacja-zgiecia-wyprostu-prawe-kolano-CID628-IDQyAZX.html

Anyway

Rezonans który potwierdzi acl

Operacja 

Jak najszybciej potem już z miesiąca na miesiąc po operacji dochodzenie do siebie

Po moim zerwaniu acl sprzed x lat nie ma już śladu zato teraz mi lewe kolano dokucza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że 2011 miałem rekonstrukcję acl i szycie łąkotki  

Chodzić o własnych siłach dasz radę już 4-6 tygodniach po operacji, przy odpowiedniej rehabilitacji oczywiście 

A propos zerwania i naderwania. Mi kiedy pierwszy raz miałem kontuzję kolana powiedzieli że jest naderwany acl i nie ma potrzeby operować dopóki jeszcze tam jest. Oczywiście lekarzem nie jestem i nie wiem czy to było mądre, natomiast grałem dość intensywnie w kosza jeszcze z 1.5 roku zanim całkowicie rozwaliłem kolano 

Pewnie zależy to od stopnia uszkodzenia więzadła 

Oficjalnie zaliczyłem chyba wszystkie najgorsze koszykarskie urazy, pęknięcie kości śródstopia, pęknięcie torebki stawowej, acl i Achilles

butów już z kołka nie zdejmę, no chyba tylko żeby z synem i córką porzucać :(

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, airmax napisał:

@Kubbas

dzieki za wszystkie rady. Jak miałeś tego ACL to po jakim czasie mogłem chodzić o własnych siłach? 

Ja mam bardzo mocne mięśnie ogólnie i chodziłem już po 2 3 dniach i nawet grałem w kosza po 2 tyg ale kolano mi uciekało 

Z zerwanym więzadłem jeszcze trafiłem trójkę z rogu na orliku Dirk style z rogu haha

Czy zerwane czy naderwane są metody takie jak naciąganie tego itd ale koniec końców tak jak u Josepha skończy się tak że tak czy inaczej je zerwiesz

Tak jak pisałem wyżej rezonans i rekonstrukcja i wrócisz do pełnej sprawności nie pozwól lekarzom którzy nie ogarniają żeby Ci wcisnęli coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.