Skocz do zawartości

top 30 all time enba


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gregorius napisał:

A jak ci to wyszło poza Russelem bo w pierwotnym poście mówiłeś bez prehistorii wiec jego wykreślmy. Ale za to Shaqa zapomniałem z 4 Mistrzostwami.

Kobe 5 mistrzostw z czego 2 jako druga opcja, 1 jako równorzędna 1a/1b opcja i 2 jako pierwsza opcja vs 4 mistrzostwa z czego 2 jako pierwsza opcja 2 jako druga/1a-1b?

Duncan 5 mistrzostw z czego 4 jako pierwsza opcja.

Patrząc na całokształt kariery, osiągnięcia indywidualne, wpływ na grę zespołu to Curry już teraz jest wyżej niż Bird i Kobe

Co do Duncana to te 4 mistrzostwa jako pierwsza opcja to trochę naciągany argument. Tim był zdecydowanie najlepszym graczem w 99 i 2003 roku.

W 2005 w PO Manu robił rzeźnię, gdy TD miewał serie na 47 TS%.

2007 to popis Parkera w finale (zresztą całę PO miał bardzo dobre), 2013 Leonarda

W ogóle, jak już jesteśmy przy Duncanie, to mam wrażenie, że zaczyna on być troszkę przeceniany.

Nie chcę rozpętać tu gównoburzy, co najwyżej merytoryczną dyskusję.

Duncan nie byłby tak wysoko w hierarchii gdyby nie mistrzostwa, na co złożyło się wiele czynników a więc świetny coach, świetny zespół, ogólnie cała organizacja. Tymczasem czytam tutejsze rankingi, gdzie Duncan jest na 4 a Hakeem (lepszy po obu stronach parkietu) na 10. Świetny gracz, ale czy aż tak?

Edytowane przez Mameluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rw30 napisał:

'był wybitny w obronie, bo miał steale

Nie wiem kto tak pisał, bo raczej było, że te stl z bdb obrony wynikały a nie gamblingu (czyli na odwrót jak to przedstawiasz). Śmiem powiedzieć, że w nowszych czasach Clyde dostałby nie raz nominacje, bo w All-D nagminnie byli A.Bradley, Rondo czy Wall - gdzie nic nikomu nie ujmując do Smarta, Jrue czy CP3 to im daleko.

 

1 godzinę temu, rw30 napisał:

Mullina / Stocktona / Pippena, bo to gracze, za których Clyde mógł dostać powołanie (podobna pozycja)

Ani trochę podobna, Pippen był wtedy nietykalny i grał SF, podobnie jak Mullin, który był priorytetem jako przykład walki z nałogiem. Stockton musiał być jako PG bo nie było wiadomo co z Magicem się stanie, a przecież Price'a nie powołają za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, P_M napisał:

Czy ja wiem czy tylko 2 sezony. Bernard miał 4 sezony z mocniejszym TS% niż Clyde kiedykolwiek. Dodatkowo jego playoff run z sezonu 83-84 był naprawdę epicki. W serii z Pistons, którzy mieli HCA i byli tam młodzi bad boys, to zajebał takie staty:

image.png.8db3b0413523cb48884196e936304cf2.png

 

Następnie przeciwko peak Celtics z 27-letnim Birdem, gdzie była to siedmiomeczowa seria, z końcowymi mistrzami.:

image.png.2aa23afbc274fac95cf1ffac028e0fed.png

Pod względem scoringu i ogólnie gracza, którego wziąłbym na lidera zespołu to Bernard jest o wiele lepszym kandydatem. Kiedyś w jednym z pierwszych atfów, miałem go i oglądałem trochę starszych materiałów, gość miał efekt WoW, przez duże W. Jego "5 counter plays" o którym czytałem w wielu artach to też bardzo ciekawe podejście pokazujące jego IQ i zrozumenie gry. Z resztą też taki krótki cytat z samego Bernarda:

Oglądając jego nawet krótkie highlighty można się o tym przekonać.

No dla mnie jego peak to 83-84 i 84-85 ale tak jak piszesz to był przekozak w ataku któremu przytrafiła się ciężka kontuzja. swoją drogą tez go właśnie pamiętam z tego ATF co go miałeś (nie pamiętałem że to akurat Ty). Tyle że chyba nie broniąca czarna dziura w ataku*. 

nie jestem pewien czy dobrze pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mameluk napisał:

 

Co do Duncana to te 4 mistrzostwa jako pierwsza opcja to trochę naciągany argument. Tim był zdecydowanie najlepszym graczem w 99 i 2003 roku.

W 2005 w PO Manu robił rzeźnię, gdy TD miewał serie na 47 TS%.

2007 to popis Parkera w finale (zresztą całę PO miał bardzo dobre), 2013 Leonarda

W każdym runie Duncan był zdecydowanie najlepszym graczem Spurs. Łącznie z 2013. 

 

12 minut temu, Mameluk napisał:

Duncan nie byłby tak wysoko w hierarchii gdyby nie mistrzostwa, na co złożyło się wiele czynników a więc świetny coach, świetny zespół, ogólnie cała organizacja. Tymczasem czytam tutejsze rankingi, gdzie Duncan jest na 4 a Hakeem (lepszy po obu stronach parkietu) na 10. Świetny gracz, ale czy aż tak?

Dlatego ja nie chcę oceniać po samych mistrzostwach, bo to kwestia bardziej szczęścia, niż umiejętności.

Dlatego tak wysoko cenię Curry'ego, bo jego impact w ofensywie jest według mnie najlepszy w historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mameluk napisał:

W 2005 w PO Manu robił rzeźnię, gdy TD miewał serie na 47 TS%.

2007 to popis Parkera w finale (zresztą całę PO miał bardzo dobre), 2013 Leonarda

2014 nie wliczyłem bo to już nie był jego team. A jako pierwszą opcje wliczyłem nie tylko atak ale to co dawał w obronie stąd wszystkie poprzednie seria jako pierwsza opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gregorius napisał:

Jak już błysnąłeś merytoryczna odpowiedzią to może odpiszesz wreszcie na pytanie którzy z tych graczy mieli gorsze osiągnięcia w karierze od Currego: LBJ, Kobe, KAJ, Russel, Bird, Magic, Duncan. Bo twierdziłeś ze Curry to na luzie pod względem osiągnieć top 5.

no to akurat jest prawdą, Kura jest Top3 alltime

jak nie wierzysz mi to posluchaj Bobby Marksa, byłego GMa Nets, koleś coś tam się zna na rzeczy, ale nawet jeśli nie to to...

..to ciężko go umieścic poza TOP 5, seriously

 

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, steve napisał:

no to akurat jest prawdą, Kura jest Top3 alltime

Pytanie dotyczyło "sukcesów". A to tylko jedna ze składowych miejsca w all time. Aczkolwiek szczerze? nie jest top3 all time wg moich kryteriów. Natomiast być może jest top2 ,a prawie na pewno top3 zawodników jeżeli patrzymy tylko na warunku + skill nie dokonując żadnego porównania ze względu na lata w jakich grali. To w tym rankingach odwieczny problem jak ocenić graczy z różnych epok skoro wiadomo że koszykarze cały czas się rozwijają i ci nowi są lepsi od tych starszych.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gregorius napisał:

Pytanie dotyczyło "sukcesów". A to tylko jedna ze składowych miejsca w all time. Aczkolwiek szczerze? nie jest top3 all time wg moich kryteriów. Natomiast być może jest top2 ,a prawie na pewno top3 zawodników jeżeli patrzymy tylko na warunku + skill nie dokonując żadnego porównania ze względu na lata jakie grali. To w tym rankingach odwieczny problem jak ocenić graczy z różnych epok skoro wiadomo że koszykarze cały czas się rozwijają i ci nowi są lepsi od tych starszych.

jest top3 całościowo, koleś to geniusz, niedługo bedą przedłuzali linie za 3 przez niego (tak czuje)

tymbardziej imponująco, że koleś przy 6'2 robi taki rozpierdol

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, P_M napisał:

Ja rzucę odnośnie Drexlera inną tezą:


peak Bernard King > peak Clyde Drexler.

Litości... zablokujmy już ten temat.

King to był (być) może najgorszy obrońca z ofensywnych wymiataczy ever. Jeśli jakiś Melo był padaka w Knicks to King w prime był od tego Melo 2x gorszy (choć trudno uwierzyć, że to możliwe). 

Porównywanie go do Drexlera to czystej postaci herezja i trolling jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Curry pokazuje coś czego LeBron pomimo, że jest gigantem nie nauczył się całe życie

Gra bez piłki to klucz, movement

(chociaz LeBron mial taki support, że domyślamy się wszyscy czemu im piłki nie oddawał)

2 godziny temu, dannygd napisał:

Litości... zablokujmy już ten temat.

King to był (być) może najgorszy obrońca z ofensywnych wymiataczy ever. Jeśli jakiś Melo był padaka w Knicks to King w prime był od tego Melo 2x gorszy (choć trudno uwierzyć, że to możliwe). 

Porównywanie go do Drexlera to czystej postaci herezja i trolling jednocześnie.

to już sie przyzwyczaj jak było porownanie Arenas> Drexler to mi gacie opadły, aż zglupiałem

dalej nie czajo, ze licza sie obie strony parkietu.. takie podejscie "analitykow"

sie przypierdolo czy Drexler był bdb czy wybitny w D, a gracze których podajo nie grali "wogle" w obronie

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gregorius napisał:

@BMF w okolicach krórego miejsca dla Ciebie jest Drexler? 

Pisałem, ok. 35 miejsca. 

Te indywidualne osiągnięcia to nie jest żaden decydujący argument (Melo, Maravich etc), ale jeżeli ktoś tj. Drexler tak mocno przegrywa - to punktem wyjścia powinno być udowodnienie, że był bardzo niedoceniany. Np. w odniesieniu do Reggiego bardzo łatwo to wykazać, tzn. miał 13-letni prime (89-02), gdzie w playoffach notował elitarne cyfry w ataku (per 100 posiadań):

Reggie (1990-2002): 32.8 PTS/3.6 AST/2.6TOV/60.7 TS%/6.0 OBPM

Bryant (2000-2013): 35.3 PTS/6.5 AST/3.9 TOV/54.3TS%/5.1 OBPM

Dwyane (2005-2016): 32.9 PTS, 7.0 AST, 4.7 TOV, 55.4TS%, 4.7 OBPM

Nowitzki (2000-2012): 33.4 PTS, 3.3 AST, 3.0 TOV, 58.4 TS%, 5.6 OBPM

I nie porównuję Millera 1 do 1 do w/w, ale dobrze to pokazuje, jakim był ofensywnym wymiataczem, który wyprzedzał swoje czasy.

U Drexlera nie widzę takiego efektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gregorius napisał:

2014 nie wliczyłem bo to już nie był jego team. A jako pierwszą opcje wliczyłem nie tylko atak ale to co dawał w obronie stąd wszystkie poprzednie seria jako pierwsza opcja. 

A czyj?

2 godziny temu, BMF napisał:

Pisałem, ok. 35 miejsca. 

 

Daj listę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam listy, a jak powstanie to raczej będzie nudna. Możliwe, że kogoś pominąłem, ale skoro pytasz po raz czwarty ;], to tierami (od 80s, kolejność nieprzypadkowa): 

1-2. Jordan, LeBron

3. Kareem

4-5. Magic, Duncan

6-9. Shaq, Hakeem, Bird, Curry

10-12. Kobe, Garnett, Dirk

13-19. Durant, Malone, CP3, Giannis, Robinson, Barkley, Moses

20-22. Wade, Nash, Harden

23-26. Ewing, Pippen, Miller, Stockton

27. Drexler

Niżej: Jokic, Kawhi, IT, Gasol, Kidd, Allen, Pierce, Payton, Westbrook, Dwight, Manu, McHale [tutaj musiałbym dłużej pomyśleć, bo bardzo blisko, a mi się nie chce] 

Z czego: Jokic i Kawhi będą wyżej, AD z Embiidem też jeśli będą zdrowi, Lillard za parę sezonów to będzie ten sam tier. Drexler nad Piercem, Allenem, Thomasem, Dwightem, Manu, McHalem ma albo przewagę longevity (10y allstar, >20ppg w karierze), albo peaku (MVP candidate, pierwsza opcja mocnego contendera). 

Generalnie zgadzam się z wysokimi ocenami KG + cenię wyżej niż większość Magica, Millera i Thomasa (tylko Miller i Stockton są dyskusyjni tbh), niżej Birda, reszta mocno basic, Curry potrzebuje paru sezonów longevity żeby być wyżej, Giannis jak mu dopisze zdrowie to będzie min. tier Shaqa i Hakeema.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BMF napisał:

Niżej: Jokic, Kawhi, IT, Gasol, Kidd, Allen, Pierce, Payton, Westbrook, Dwight, Manu, McHale [tutaj musiałbym dłużej pomyśleć, bo bardzo blisko, a mi się nie chce] 

 

Ciekawią mnie kryteria dlaczego Drexler jeszcze nad Kawhi gdy:

Oboje mają porównywalny 8 letni prime.

Kawhi ma lepsze osiągnięcia drużynowe

Kawhi ma dużo wyższy peak

Kawhi ma dużo więcej accolades

Kawhi ma więcej wygranych serii jako lider

 

Jak dla mnie w cholerę przeceniasz Drexlera i to tylko taki pierwszy, najbardziej jaskrawy przykład.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BMF napisał:

Nie mam listy, a jak powstanie to raczej będzie nudna. Możliwe, że kogoś pominąłem, ale skoro pytasz po raz czwarty ;], to tierami (od 80s, kolejność nieprzypadkowa): 

1-2. Jordan, LeBron

3. Kareem

4-5. Magic, Duncan

6-9. Shaq, Hakeem, Bird, Curry

10-12. Kobe, Garnett, Dirk

13-19. Durant, Malone, CP3, Giannis, Robinson, Barkley, Moses

20-22. Wade, Nash, Harden

23-26. Ewing, Pippen, Miller, Stockton

27. Drexler

bardzo rozsądny ranking 👍

ale zgadzam się z @RappaR że Kawhi JUŻ powinien być wyżej, tak samo Jokić , Stocktona zjebałbym w dół no i to tak na szybko ;]

ale ciężko się bawić w rankingi

top10 to jeszcze jeszcze

top20 już cinszko a czym dalej to ja pi****le 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.