Skocz do zawartości

top 30 all time enba


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, BMF napisał:

Taki Harden za 10-15 lat (jak kompletnie nie zdziadzieje i zagra z jeden-dwa fajne sezony) to będzie tier Barkleya (lub bliskie okolice),(...) gdyby nie Warriors wygrałby tytuł.

blazers, spurs, lakers, heat, bucks... nie przesadzajmy, tak samo można mówić o Drexlerze, gdyby nie Bulls, Pistons... 

Moim zdaniem jak Harden zdobędzie tytuł jako 2 opcja np. z takimi 76ers, to wtedy powiem, że jest lepszy od Clyda, na dziś co najwyżej blisko. 

Porównywanie do All-NBA czy All-Star to wiemy, że równie słabe - bo jak popatrzymy na kogo niektórzy "eksperci" głosowali w ostatnich latach... to głowa boli, a przegrane z Moncriefem  (czyli regularnym kandydatem do DPOY i linijka 20/5/5 w mocnych Bucks), Leverem (podobny casus, świetny defensor i do tego w PO przegrał z nim Clyde w 1 rundzie, więc to był dodatkowy smaczek) nie są powodem do wstydu patrząc per sezon.

Jedynie przegrana z Ellisem to wstyd dla NBA - koleś wyskoczył z 1 dobrym sezonem i trochę marketingowo dostał nominację. Potem rok 92/93 to kontuzja, po której juz byl troche inny Clyde. Zreszta w kolejny roku te nominacje Sprewella (który przewiózł sie na plecach Webbera, Gatlinga i Mullina) czy Richmonda z lottery teamu to błazenada była, bo np. Miller powinien być w first, a nie było go wcale....

Clyde jeszcze w wieku 32 lat (transfer do HOU) podniósł poprzeczkę, raz wskoczył, raz nie do All-NBA, ale trzeba przyznać, ze konkurencja była wtedy spora na G z wchodzącymi młodymi gwiazdami jak Penny czy Kidd, jak i prime Millerem , Paytonem, Jordanem, Stocktonem. Wtedy najłatwiej było na nominacje na pozycji SF ;) J.Howard, Schrempf, Coleman, L.Johnson - no badźmy szczerzy, to inna półka niż w/w G.

5 godzin temu, rw30 napisał:

i jeszcze w USA basketball, ciekawe że tacy superstarzy jak Pippen, Mullin czy Stockton dostali nominację do DT 92 przed nim (w 91,  Clyde dołączył jako 11. zawodnik już w 92)

Te nominacje to nie odzwierciedlały jakości graczy na tamten moment. Sam obecność staruszka Birda, HIV Magica czy Laettnera (tak wiem zasady) już dużo mówiły, ale IT nie było... Nie było też Dreama, czy to znaczy, że obaj byli gorsi od Drexlera?

No ale jak to ktoś napisał, Harden przegrywał z Bookerem, DeRozanem, Youngiem, Lowrym, Bealem, Parkerem czy 37 letnim CP3...  a ilu z tych graczy będzie w All-Time wyżej od niego? Z dużym prawdopodobieństwem - żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał:

Dlaczego? Ja tam pamiętam forsowanie Kidda, Rose'a czy Iversona po MVP, kosztem lepszych centrów/bigmanow, dwa razy skuteczne, Magic też ukradł MVP Barkleyowi na farcie, w drugą stronę ciężej mi sobie coś takiego przypomnieć.

nie rozmawiamy o mvp tylko o all nba i do allnba clyde miał przed sobą magica oraz jordana - to zajebiście wysoko postawiona poprzeczka, zajebiście wysoko

dlatego dałem wyliczankę ile zawodników by przeskoczyło ten duet. prawie nikt

a clyde mógłby miękkim c***em wskoczyć za jakiś lillardów, westbrooków czy innych bolków i lolków.

ogólnie zawsze jestem prime over longovity i clyde te 3 lata miał bardzo fajne i bardzo fajne PO mając u boku drugą opcję Terry Portera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

nie rozmawiamy o mvp tylko o all nba i do allnba clyde miał przed sobą magica oraz jordana - to zajebiście wysoko postawiona poprzeczka, zajebiście wysoko

 

Ale Clyde nie dostawał nominacji, bo kiedy Harden miał 24 lata, był 1st nba, a Drexler był gorszy od Fata Levera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Koelner napisał:

nie rozmawiamy o mvp tylko o all nba i do allnba clyde miał przed sobą magica oraz jordana - to zajebiście wysoko postawiona poprzeczka, zajebiście wysoko

 

chyba Ty nie rozmawiasz o MVP, wcześniej Team Harden to wyciągnął, ale jakoś Team Drexler nie podchwycił tematu, ciekawe dlaczego?

oczywiście, że Drexler miał ciężko vs. Jordan i Magic, czy to w all nbas czy w mvp voting. Ale nie tylko z nimi przegrywał, o to tu chodzi. a w głosowaniu MVP wygląda najgorzej z tego 2nd tieru gwiazd late 80s / early 90s (Malone / Robinson / Barkley / Drexler / Ewing ) 

 

 

Cytat

clyde te 3 lata miał bardzo fajne i bardzo fajne PO mając u boku drugą opcję Terry Portera

 

już pisałem (ale też się nikt do tego nie odniósł, jak i do wielu innych rzeczy które pisałem), że nie wiem, czy ten Porter może nie był aż taki hujowy, czy Drexler nie aż tak dobry, skoro poza PO 1992 mieli w PO bardzo zbliżone średnie (ok, Drexler wyższą ale o jakieś 2-3 ppg).

Btw przypomnę tylko, że, poza Lakers & Celtics pojęcie superteamów było nieznane w early 90s, i tak do 93 włącznie to support Drexlera zrobił 2ASG, podczas gdy support Jordana 3ASG ! taka ciekawostka

ogólnie Portland było fchooj fizyczne & atletyczne (frontcourt Kersey / Buck Williams / Duckworth / uncle Cliff z ławki), a to że napisałeś że atak PTB to był muł i wodorosty (czy jak to ująłeś) to dotyczyło w tamtym czasie 97% drużyn w NBA

 

P.S. rozumiem, jeśli ktoś powątpiewa w słuszność  braku accolades Drexlera , chętnie wysłucham kontr-args, ale nie takich, że ktoś sobie pisze 'był wybitny w obronie, bo miał steale i nie gamblował' (nie mam pojęcia, nie pamiętam go tak dobrze) albo ze 'support hujowy' (nie, zdecydowanie nie był choojowy).  Dajcie jakieś źródła / opracowania / filmiki / cokolwiek, a nie, że ja napiszę 'było tak i tak' (popierając to faktami / statsami / wynikami głosowań) a wasz kontrargument jest taki że 'nie i koniec, hahaha', bo to chooj nie rozmowa

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dannygd napisał:

Te nominacje to nie odzwierciedlały jakości graczy na tamten moment. Sam obecność staruszka Birda, HIV Magica czy Laettnera (tak wiem zasady) już dużo mówiły, ale IT nie było... Nie było też Dreama, czy to znaczy, że obaj byli gorsi od Drexlera?

co do Dreama to myślę, że to bez znaczenia, gdyż Dream został US-citizen dopiero w 1993

co do Isiaha, to polityczna sprawa, i (gdybologia) gdyby nie to, że ktoś (pewnie MJ) nie chciał Isiaha w DT, to możliwe, że Drexler w ogóle by się do niego nie dostał.

HIV Magic jest bez znaczenia, po pierwsza runda powołań do DT 92 była przed stwierdzeniem HIV u Magica. Bird, wiadomo, za zasługi.

Dlatego ja ograniczyłem się tylko do wymienienia Mullina / Stocktona / Pippena, bo to gracze, za których Clyde mógł dostać powołanie (podobna pozycja) i szczerze, nikt by się nie jorgnął jakby Clyde za nich powołanie dostał -- a jednak nie dostał. Wg was może to być kolejny - po niskich miejscach w MVP voting / All-NBA team voting / All - NBA def voting sytuacja, gdy experci się mylą, dla mnie trochę już reguła i fakt, że Drexler nie miał fame / recognition które próbujecie udowodnić, że miał bądź, jeśli nie miał, to powinien mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BMF napisał:

jakie okoliczności, które nie dotknęły prawie każdego gracza z poziomu od top15-top40? Harden w Houston przegrał jedną serię z HCA (z ekipą z tym samym bilansem), pechowo też przegrał MVPs (triple double Westbrooka, Curry, Giannis - dwaj alltimerzy/zawodnicy z trajektorią alltimerow), pewnie to samo można napisać i o nim. Pytałem stricte koszykarsko, bo skoro jest niedoceniany to znaczy, że robił coś duzo lepiej niż powszechnie się uważa (nie wiem, Ewing był lepszym obrońca niż się uważało w 90s - patrz DPOTY voting), a tu na razie padło, że był solidnym obrońcą i wymiatał w transition (gdy w sumie ma taką reputację).

Nie uważam żeby nagromadzenie innych graczach na swoich pozycjach z top20 all time było dla wiekszości graczy tak duże jak dla dla Drexlera(i graczy z jego lat). Natomiast dla końcowej oceny ważny jest również krótki prime i też dlatego ma osiągniecia jakie ma. Ale przynajmniej jeśli chodzi o mnie to ja odpisałem jedynie na próbę jego dyskredytacji przez przywołanie nominacje do ALL-NBA i głosowań MVP. To kryterium wg mnie jest niesprawiedliwe i zaniża jego wartość. Na realgm widziałem go na 38 pozycji gdzie R Miller  był pozycje niżej. Dla mnie taka ocena jego jest zbyt niska.  W latach jego prime był drugim graczem na pozycji SG ale poza kontratakiem nie robił nic wybitnie. Ale za to prawie w każdym aspekcie gry był przynajmniej dobry lub bardzo dobry. Jego konkurencji (poza MJ) posiadali większe mankamenty.

Oczywiście zresztą tak jak pisałeś jeszcze gorzej wyglądało to dla wysokich gdzie Ewing, DRob, Shaq, Olajuwon walczyli ze sobą.

P.S : mówienie ze Drexler miał w portland słabe wsparcie to herezja. Ale Clifford Robinson i Porter są niedoceniani. Jak na tamte czasy bardzo solidne wsparcie dla lidera.

@BMF w okolicach krórego miejsca dla Ciebie jest Drexler? 

42 minuty temu, RappaR napisał:

O kogo oceniacie wyżej?

Ervinga czy Carmelo? Niby Erving ma lepsze osiągnięcia, ale Carmelo musiał rywalizować z Lebronem i Durantem, więc chyba jest lepszy ogółem

Jak już błysnąłeś merytoryczna odpowiedzią to może odpiszesz wreszcie na pytanie którzy z tych graczy mieli gorsze osiągnięcia w karierze od Currego: LBJ, Kobe, KAJ, Russel, Bird, Magic, Duncan. Bo twierdziłeś ze Curry to na luzie pod względem osiągnieć top 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwróćmy sytuację. W których sezonach Drexler z lat, kiedy przegrał rywalizację o 1st ALL--NBA z Magiciem i Jordanem, miałby 1-st NBA. Ograniczmy się do ostatnich 30 lat.

Na 30 lat, ile razy by to wystąpiło?

Teraz, Gregorius napisał:

Jak już błysnąłeś merytoryczna odpowiedzią to może odpiszesz wreszcie na pytanie którzy z tych graczy mieli gorsze osiągnięcia w karierze od Currego: LBJ, Kobe, KAJ, Russel, Bird, Magic, Duncan. Bo twierdziłeś ze Curry to na luzie pod względem osiągnieć top 5.

Kobe, Bird, Duncan. Russell problematyczna kwestia, bo era. Magic porównywalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rw30 napisał:

Wg was może to być kolejny - po niskich miejscach w MVP voting / All-NBA team voting / All - NBA def voting sytuacja, gdy experci się mylą, dla mnie trochę już reguła i fakt, że Drexler nie miał fame / recognition

Ależ eksperci mieli jak najbardziej racje w jego przypadku. Taki czas że na pozycjach Guardow podczas jego jakże krótkiego prime nie było dla niego miejsca. Ja osobiście mam problem nie z jego miejscami w all-nba czy all-def tylko z wyciąganiem przesadnych konkluzji z tych miejsc. 

6 minut temu, RappaR napisał:

Kobe, Bird, Duncan. Russell problematyczna kwestia, bo era. Magic porównywalne

A jak ci to wyszło poza Russelem bo w pierwotnym poście mówiłeś bez prehistorii wiec jego wykreślmy. Ale za to Shaqa zapomniałem z 4 Mistrzostwami.

Kobe 5 mistrzostw z czego 2 jako druga opcja, 1 jako równorzędna 1a/1b opcja i 2 jako pierwsza opcja vs 4 mistrzostwa z czego 2 jako pierwsza opcja 2 jako druga/1a-1b?

Duncan 5 mistrzostw z czego 4 jako pierwsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gregorius napisał:

Duncan 5 mistrzostw z czego 4 jako pierwsza opcja.

*5

12 minut temu, Gregorius napisał:

Kobe 5 mistrzostw z czego 2 jako druga opcja, 1 jako równorzędna 1a/1b opcja i 2 jako pierwsza opcja vs 4 mistrzostwa z czego 2 jako pierwsza opcja 2 jako druga/1a-1b?

 

Chętnie usłyszę uzasadnienie, że Curry był drugą opcją/gorszy od Duranta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Kobe

Curry w dwóch finałach był gorszy praktycznie we wszystkim od Duranta. W 2017 mniej o prawie 10 pkt na dużo słabszej skuteczności. w 2018 we wszystkich kategoriach statystycznych Durant był lepszy. Wiec 2=2* ale 3 >2 

Ale to też nie prawda bo ostatni rok Kobe z Shaqiem byli bardzo porównywalni. i w sumie 1a i 1b jest uczciwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał:

Ja rzucę odnośnie Drexlera inną tezą:


peak Bernard King > peak Clyde Drexler.

Jest to całkiem możliwe jak przez peak masz na myśli 2 ostatnie lata przed ciężka kontuzja. Tzn. pamiętam że do niego były poważne zastrzeżenia ale też duzo osób bardzo go chwaliło. niestety nigdy nie widziałem wielu jego meczu :(. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

kiedy Harden miał 24 lata, był 1st nba, a Drexler był gorszy od Fata Levera

Lever to by tych co "pokonał" Harden (Parker, Lilliard, Dragic... kontuzjowani Wade i Westbrick) zjadł jako przekąskę. Dość powiedzieć, że wtedy Noah miał połowę więcej głosów do 1st  od Hardena, a o sile AllNBA stanowili Griffin, Love, Big Al a Melo w Knicks był 1 tuż poza AllNBA 3rd taki to był poziom!

2 godziny temu, RappaR napisał:

kiedy Harden miał 24 lata, był 1st nba

To tylko świadczyło o tym jak słabe było NBA po kontuzji Kobasa na pozycjach G...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gregorius napisał:

Jest to całkiem możliwe jak przez peak masz na myśli 2 ostatnie lata przed ciężka kontuzja. Tzn. pamiętam że do niego były poważne zastrzeżenia ale też duzo osób bardzo go chwaliło. niestety nigdy nie widziałem wielu jego meczu :(. 

Czy ja wiem czy tylko 2 sezony. Bernard miał 4 sezony z mocniejszym TS% niż Clyde kiedykolwiek. Dodatkowo jego playoff run z sezonu 83-84 był naprawdę epicki. W serii z Pistons, którzy mieli HCA i byli tam młodzi bad boys, to zajebał takie staty:

image.png.8db3b0413523cb48884196e936304cf2.png

 

Następnie przeciwko peak Celtics z 27-letnim Birdem, gdzie była to siedmiomeczowa seria, z końcowymi mistrzami.:

image.png.2aa23afbc274fac95cf1ffac028e0fed.png

Pod względem scoringu i ogólnie gracza, którego wziąłbym na lidera zespołu to Bernard jest o wiele lepszym kandydatem. Kiedyś w jednym z pierwszych atfów, miałem go i oglądałem trochę starszych materiałów, gość miał efekt WoW, przez duże W. Jego "5 counter plays" o którym czytałem w wielu artach to też bardzo ciekawe podejście pokazujące jego IQ i zrozumenie gry. Z resztą też taki krótki cytat z samego Bernarda:

Cytat

“I had a system for scoring. And I was not creative like Spree (Latrell Sprewell) or even Earl, and so I had an analytical approach to the game. I had 9 spots on the left, 9 spots on the right. 4 spots from the front of the rim to the top of the key. And that’s where I wanted to get my shots every single night.”

“And so when I see the court, I don’t see the baseline, I don’t see the foul line, I don’t see the top of the key – that’s what you may see. But what I see is a grid. And that was my grid.”

“My game was built within that grid pattern and that’s how I scored my points. Those 9 spots on each side of the floor and 4 spots there.”

“And then, there are only 5 ways you can be defended. If you’re on the left wing, only 5 ways – send me left, send me right, play me tight, give me the jumpshot or overplay me. That’s the only 5 ways you can defend me.”

“And so I have 5 counters to the 5 different ways you’re going to defend me, alright? I’m going to go to one of my 9 spots, and you’re not going to stop me!”

Oglądając jego nawet krótkie highlighty można się o tym przekonać.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.