Skocz do zawartości

BeGM - FA 2022/23 - argumenty bez komentarzy


tangiers

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie podajemy argumenty za podpisaniem danego zawodnika. Prosze tu nie komentowac.

Durant Case.

Jak objalem stery w Miami to miałem 3 cele:

- pozbycie się zlych kontraktow (Whiteside etc.)

- pozyskanie talentu w drafcie (Luka)

- pozyskane latem 2019 all stara, gdzie wówczas byli dostępni m.in. Durant, Irving, Butler czy Middleton.

Cele spelnily się połowicznie, bowiem podczas pamiętnego FA najbardziej zalezalo mi na Durancie. Glosowanie przegrałem z tego co pamiętam 1 glosem. Było to gorace lato, rozne były argumenty od takich, iż ,,Durantowi w Waszyngtonie będzie bliżej do politycznego lobby’’ do calkiem sensownych jak ,,chec grania KD razem z Hardenem’’ czy fakt, że ,,Luka dopiero co skonczyl rookie year’’. Jak to się mowi, analiza wsteczna zawsze skuteczna. Na dzień dzisiejszy polozenie Duranta wygląda dla mnie nastepujaco:

- okres 3 letni w Wizz był jeszcze mniej udany niż w Nets:

a) year 1(19/20) – leczyl kontuzje

b) year 2 (20/21) – był w mega formie w realu, w PO prawie pokonal Bucks(chory statline 34/9/4 za PO)– w beGM natomiast nie wszedł nawet do PLAY in

c) year 3 (21/22) – slabe PO w realu, w BeGM również odpadl w 1 rundzie.

Te 3 lata to jednak spora rysa na jego legacy, szczególnie w BeGM, gdzie nie miał okazji zaprezentowac się w PO 2021.

Jakie ma opcje KD podczas tegorocznego FA?

Miami, Pacers, Nets.

Argumenty za Miami:

1. W ostatnich 3 latach Miami było najlepszym zespolem spośród powyższego grona

Dowód:

Bilans RS i PO:

Miami: 19/20 – 48-23 za RS, 2-4 w finałach; 20/21 - 54-18(1 seed), 3-4 w finałach; 21/22 – 51-31 za RS; porażka 2:4 w 1R

Indiana: 19/20 – 39-32 za RS, 1-4 w 1R; 20/21 - 42-30 z rs, porażka w PLAY in; 21/22 – 53-29 za RS, porazka 2-4 w 2R

Brooklyn: 19/20 – 9-64 za RS, 20/21 – 21-51 za RS; 21/22 – 27-55 za RS.

Biorąc pod uwagę powyższego jasno można stwierdzić, iż Miami w badanym okresie byli najlepszym zespolem.

2. Longevity Duranta

- Luka Doncic może być dla niektórych overrated, ale niewątpliwie jest już TOP5 graczem w lidze. Ponadto ma jeszcze przed sobą długą karierę, co przy wieku Duranta powinno być szczególnie istotne. Chris Paul czy Fred VanFleet to nie jest gwarancja zwycięstw w PO teraz czy w następnych latach. Luka jako topowy kreator w lidze jest w stanie dac okno Durantowi na 2 może 3 mistrzostwa, a winning bias jest bardzo istotne w mass mediach. Durant jako twitterowy zapaleniec pewnie zauwaza jak się traktuje Kobego za jego 5 mistrzostw, a jak był traktowany do momentu zdobycia 3. W realu widzimy jak w tabeli all time nagle podskoczyl Curry, bo w końcu dostal finals MVP. Czy pod katem legacy lepiej zdobyc 2 mistrzostwa z Luka, pewnie jako leading scorer czy walczyc o 2 runde z zazwyczaj kontuzjowanym w PO Paulem? Nic dziwnego, ze Durant w realu rozpatruje Phoenix czy Miami, bowiem to sa razem z Bostonem oraz Warriors najsilniejsze zespoly w lidze. BeGM Pacers nigdy w naszej grzej nie mieli takiego statusu i po przejściu Duranta również nie będą mieli.

- kolejnym punktem zahaczenia do narracji jest fakt, iż w BeGM Luka jest 0:2 w finałach, więc Durant idzie tu jako zbawca i ktoś kto pomoze Luce zdobyc w końcu 1 mistrzostwo. To nie jest super team jak z Warriors, gdzie przechodzi do zwycięskiej druzyny. Na dodatek Miami odpadlo w zeszłym sezonie w `1R, wiec argument, ze przechodzi do gotowego już zespolu jest nieadekwatny.

3. Support Luki i Duranta:

- ktoś poruszyl temat co dalej po Durancie. Otóż w rosterze już sa uznani rolsi jak Dipo, Portis czy Rose. Ponadto RFA jest Max Strus. Zespol zamierza również przygotować oferty dla Ala Horforda czy D. Brooksa. W zaleznosci od tych decyzji tocza się również negocjacje z K. Andersonem. Wiecej szczegolow nie zamierzam ujawniać. Miami Heat maja bardzo dobra sytuacja finansowa i będą poniżej APRON czy pelnym rosterze.

 

Reasumujac, 3 lata temu wczuwając się w role gracza spolecznosc podjela na tamten czas decyzje, która uwazala za najlepsza dla gracza. Uwazam, ze w tym roku już nie powinno być wątpliwości co jest najlepsza decyzja dla KD pod katem sportowym czy legacy. Argumenty można dzielic na ważniejsze i mniej istotne, jeśli dla kogos istotne jest czy zagra (choć przez lata pewnie mogli sprawić, żeby razem gdzies zagrac) z Paulem w niesprawdzonych Nets czy Pacers (ciężko sobie wyobrazić żeby Paul bral pay cut dla VanFleeta np.), a mniej istotny jest wynik sportowy czy miejsce na liscie all time to nie trafie do niego z argumentacja. Natomiast 3 lata temu przegrałem w glownej mierze z konkretnymi argumentami jak wiek Luki czy to, ze po prostu wtedy był słabszy od Hardena. Dzisiaj argumenty sportowe stoja po moje stronie, licze ze na podstawie w/w informacji przekonam was do Duranta w Miami.

Pozdrawiam

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego cp3 powinien zostać i odpuścić 9,9mln dolarow podwyżki w nowym zespole, Brooklyn Nets: 

* 2,5 roku temu wyciągnęliśmy go z tankera, w tamtym momencie gracz miał niską wartość, ale i tak daliśmy sporo assetów za to żeby go mieć. Wtedy nikt nie chciał palcem dotknąć jego 120/3 kontraktu. My daliśmy mu szanse i z miejsca team godny rywalizacji o najlepsze cele, później z roku na rok wzmacnialiśmy ten zespół i przede wszystkim budowaliśmy go w okół cp3 jako lidera. 

 

* w te dwa i pół roku zespół rzeczywiście osiągał coraz to lepsze wyniki, a śmiem twierdzić, że gdyby nie urazy paula i vanVleeta w drugiej rundzie to przy problemach Magic zeszłoroczny wynik mógł być jeszcze lepszy i finał konferencji byłby realny.

* pacers również byli lojalni wobec cp3 - w tym sezonie nie muszę ukrywać ze mielismy sporo ofert za niego. Była szansa odmłodzić skład i postawić na Bridges VanVleet i innych młodszych. Dostawaliśmy na prawdę solidne oferty. Jednak chcielismy walki o mistrzostwo i umożliwić to tez cp3 u nas. W tej kwestii nic się nie zmieniło i nie zmieni. Będziemy lojalni i w zamian za to prosimy tylko o wzajemną lojalność i około 10% zniżki dla nas. 

 

* Brooklyn Nets to gorszy zespół - wiadomo już raczej , że KD i cp3 albo trafią do mnie razem albo do koladera razem, albo KD trafi do tangiersa. Jeśli KD i cp3 zdecydują się na Nets powinni wiedzieć jedno jego agenci - Nets nie maja w tej chwili miejsca na ich obu wiec podobnie jak u mnie czeka ich jeszcze robienie miejsca na KD I cp3 razem w nets. U mnie dogadane są zrzutki Holidaya i Noela i tych graczy nie będzie w przypadku podpisania przez tą dwójkę. Ale bedzie nadal VanVleet i Nurkic, oraz zachowam caphold do Nianga, wiec jeżeli nikt mu nie da jakiejś zwariowanej oferty, to powinienem też go utrzymać. W Pacers będą wiec: VanVleet, Nurkic, Tre Jones, prawdopodobnie Niang. Do tego reszta z FA i wiadomo ze jesli już durant i cp3 podpisza z Pacers to dołożymy wszelkich starań aby podpisać solidnych weteranów za minimum czy Room MLE. Nie wiem co planuje GM Nets ale on może mieć problem ze złożeniem lepszej drużyny do walki o mistrzostwo niż ja. Nurkic za 13 mln i VanVleet za 15 mln ( bo za tyle jest jego caphold w tym momencie, i nie ma znaczenia dla capspace za ile ja go podpisze) - to wartosc której kolader łatwo nie znajdzie transferami-zrzutkami. 
 

* oprocz tego nets maja u nas bardzo ciekawa historie w ostatnich trzech latach - trzy lata szorowania dna, dodatkowo zadnego potwierdzonego top talentu do tej pory nie wyłowili - czy w realu widzieliście kiedys żeby gwiazdy formatu duranta i cp3 zgadywały się i szły do aż tak słabego teamu trzech ostatnich lat? 
gm nets jest często nieaktywny, krążą w kuluarach ploty że zamierza odejść. A co jak pojawi się nowa miotła która bedzie miała za rok całkiem inny plan na siebie ? 
czy warto iść do tak niepewnej drużyny, dla 9,9mln? Przypominam że zarobiłeś już ich setki w życiu.

* Pacers to być może ostatnia szansa zgarnąć gdzieś w jakims klubie numer zastrzeżony. Nie wiem czy clippers czy pelicans będą wieszać jego koszulkę ale Pacers pewnie tak - jeśli dokończy u nas kontrakt który mu proponujemy, a w międzyczasie pojawi się jakieś powiedzmy mistrzostwo konferencji to u nas po 5,5 roku gry z sukcesami miałby to jak w banku.

* nowy klub to przeprowadzka, koszta, organizacja życia na nowo. Cp3 ma dzieci, żonę. Wnioskuje po tym ze mieszka teraz w Phoenix, że grając w begm w Pacers mieszkałby tez pewnie tu. Idąc do Nets za 9,9 mln więcej część tej kasy by stracił na organizacje swojego życia na nowo. Masz 37 lat i to może być ostatni kontrakt. No rozumiem sprawę, ale  u nas w begm chłop zarobił już naprawdę sporo. Wiecej niż w realu, a realu jest to 327. W realu w prywatnym życiu bawi się tez w inne biznesy i jest chyba dość dobrym inwestorem. My point is: Te 9mln dla niego to nie jest aż tak dużo. Byłbym na jego miejscu to powiedziałbym że dla upragnionego mistrzostwa i odbudowania ostatecznie legacy warto odpuścić 

 

* cp3 od dawna nie marudzi raczej ze chce do innego klubu. W pacers jest 2,5 roku ma tutaj już przyjaciół i znajomych, nie wyobrażam sobie serio ze idzie do tankera. W realu po przegranej II rundzie od razu powiedział ze za rok wrócą mocniejsi. Serio nie widzę go osobiście jako typa który zmienia kluby jak rękawiczki. Raczej jest imo wierny, gdy jest zadowolony ze wspolpracy. W pacers osiągnął analogiczny sukces co w Suns w tym roku i wydaje mi się ze jest zadowolony z dotychczasowej współpracy ze mną jako GM naszej organizacji.

Ostatni argument nie umiem ładnie pisać, czasem to się wydaje pogmatwane ale ostatecznie chciałem opisać kwestie braku oferty w pierwszym rzucie i mam nadzieje że uda mi się w prosty sposób opisac jak ja to widzę:

 

Bawimy się w gm i to tylko zabawa. nie mając możliwości realnie porozmawiać z cp3 o swoich planach, ani robić nic faktycznie tak jak robią to profesjonaliści nam jest znacznie trudniej. Uczciwie przyznaje ze to był mój gambling bo myślałem ze ktoś da mu z 25/sezon max i ze lekko sobie to przebije kontrofertą. Kolader bardzo zaskoczył! Ale… my nie mamy po prostu takich mozliwosci i narzędzi Jak w realu i musimy kombinować wg naszego regulaminu. I nie Możecie mnie winić za to ze działam wg niego. Moim planem od początku było podbicie cp3 kontroferta ( a cichym marzeniem wiadomo, ze nikt nie zlozy mu w ogóle oferty w I turze). Nie chciałem marnować zwykłej oferty bo chciałem mieć alternatywy w razie przegrania duranta. Mamy tylko 6 ofert i zrozumcie ze moja taktyka od początku było zmarnowanie na cp3 jak już to kontroferty.( Osobnym tematem jest to ze kolader dowalil do pieca od razu tyle ile mogę dać absolutnie maksymalnie, a moje przypuszczenia mówiły ze cp3 dostanie od kogos max coś w stylu 52/2. ) ale nie macie prawa mnie obwiniać za to ze działałem używając naszych narzędzi jakie mamy. Planem od początku było VanVleet + KD/ktoś inny + cp3 z kontroferty. Dlaczego ? Bo miałem takie narzedzia (6ofert + 2 kontroferty ) i postanowiłem tak nimi zagrać. 

a do tego jeszcze powiem że :

W realu wyglądałoby to może tak, ze na koniec sezonu bym poszedł na spotkanie z cp3 i powiedział: 
-Słuchaj II runda to był dobry wynik, gratulujemy ale wiesz dobrze jak malo zabrakło żeby osiągnąć jeszcze więcej, a my chcemy jeszcze więcej. Jesteś w planach na przyszły rok i mamy masę gotówki. Zrobmy tak ze ściągniemy ci jeszcze jednego superstara z najwyższej do zespołu. 
Mam tez szczerze mówiąc lekki zgrzyt z wycenieniem twojego kontraktu, pomimo tego że nadal jesteś superstarem, to masz jednak 37 lat i swoje historie urazów.  Wiesz dobrze że to jest biznes. Jest w tym roku wiele zespołów z wolna gotówka. Zrobmy może tak, ze razem ze swoim agentem przetestujesz rynek. A ja obiecuje ze dostaniesz nas ofertę na podobnych warunkach co zaproponuje konkurencja. Chcemy poznać po prostu twoja rzeczywista wartosc rynkowa. 
 

no i cp3 umówiłby sie z nets na rozmowę, dostałby ofertę, potem dostałby od nas konkurencyjna ofertę, a potem pewnie chciwy agent poszedłby jeszcze raz do nets, wywalczył podwyżkę i próbował przekonać cp3 do przejścia do nets…. ;)

Ja obietnice Dania konkurencyjnej oferty spełniłem - bo te 10% to nie jest super duża różnica, moja oferta jest konkurencyjna - biorac pod uwagę nasza przeszłość. 

Podsumowujac : 9,9mln to strasznie mała różnica dla bogatego już bardzo cp3, przeprowadzka, nowa szkoła dla dzieci, nowi koledzy, gorszy zespół.  W be gm u nas powinien być bardzo zadowolony ze współpracy z Pacers. W realu byłoby to zaplanowane po odpadnięciu w II rundzie, że za rok jest kasa na free agents i bierzemy superstara. Cp3 moim skromnym zdaniem zgodziłby się w takich warunkach z góry na odpuszczenie 9,9mln  dla walki o mistrzostwo w tym klubie. Jesli uważasz że 10% to zbyt duża obniżka dla nas, to głosuj na Nets. Jesli uważasz tak jak ja ze lojalność coś tam czasami musi kosztować to głosuj na Pacers. 
 

argumenty za KD w pacers:

 

* tu krótko : Durant w realu nie ma możliwości wybrać gdzie chce, jedynie może sobie żądać a czy gm to zrobi to już nie jego bajka. Zasugerował jednak wyraźnie gdzie by chciał grać. Wybrał sobie na listę życzeń Suns. nie Mavs, czy Nuggets, Bucks, albo Warriors. Tylko Suns. Powod jest prosty i logiczny. On walczy o swoje legacy i chce nadal mistrzostwa - jako pierwsza opcja. Nie wyobrażam sobie żeby poszedł w takim wypadku do Doncica i Heat u nas w begm. Nie mam watpliwosci ze Doncic, Giannis, czy Jokic to lepsi gracze niż cp3, wiec gdyby Durant chciał jak największych szans na jakiekolwiek mistrzostwo, to by sobie pewnie zażyczył grac z którymś z nich lub z Warriors. Jednak on chce być nadal alpha dogiem i dla mnie to jest oczywiste. W pacers dostanie i zajebisty support i pozycje niekwestionowanego alpha doga.
 

dlatego Heat moim zdaniem odpada. nie mówiąc o już w ogóle o tym ze tam nie ma możliwości dobrze obudować Doncic-Durant mieszcząc się pod limitem płac jaki narzuci sobie gm Heat robiąc sign and trade z Wizards.
 

Moim zdaniem pozostaje wam wybrać miedzy Nets i Pacers. 

A to jest wlasciwie bardziej pytanie ; czy Paul gotów jest na obniżkę 10% dla pacers i namówić duranta na podpisanie w Pacers, tak żeby mieli jeszcze vanVleeta i Nurkica jako wsparcie w walce o mistrzostwo, zamiast jakiegoś Herro w Nets. Zastanówcie się czy Pacers to dobrze prowadzona drużyna w ostatnich latach i do kogo cp3 wraz z Durantem mieliby większe zaufanie - do zespołu z dobrą renomą, gdzie jeden z nich już gra od 2,5 roku i zna management, czy do zespołu który ostatnie trzy lata tankował i nie bedzie prawdopodobnie zapewnić rownie dobrego supportu co Pacers. Fred VanVleet to allstar i jego podpis jest już pewny. To na pewno lepszy zawodnik niż wszystko co mogą zaproponować Netsi jako support.

 

ps. jesli chcieliscie nagradzać kiedys za słynna kulturę organizacji, to kolader ostatnimi trzema latami zasłużył serio mniej ode mnie na to by zgarnąć takich superstarów. 9,9mln dla jednego gracza to nie jest aż tak super dużo, żeby przebijało to inne argumenty jak lepszy zespół, lepsza organizacja i większe szanse na mistrzostwo. 
 

pozdrawiam. Zachecam żebyście głosowali zgodnie z własnym sumieniem. 
 

Wschod jest chyba jesli chodzi o contenderow dużo słabszy. Dlatego widzę w tym sezonie okienko na finały. Wierze ze z trzonem cp3-FVv-durant-Nurkic uda mi się tego dokonac. Dlatego zachecam na głosy na pacers bo uważam ze ci zawodnicy wtedy dostaną duża szanse aby powalczyć o mistrzostwo. Za godne pieniądze. Cp3 musi tylko zrezygnować z 10% podwyżki w nets. Tyle. Nie jest to nieuczciwa propozycja. Wydałem praktycznie co do centa tyle ile mogłem żeby ich czterech zmieścić. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie argumenty za Pelicans?

Myślę, że jako organizacja potraktowaliśmy Sabonisa iście po królewsku. Zero rozmów z innymi zawodnikami czy agentami, całe FA podporządkowane pod Niego i zadbaliśmy, by zawodnik dostał godną wypłatę. Warriors dostali w pierwszej turze sygnał ostrzegawczy, że organizacja z Nowego Orleanu jest mocno zainteresowana jego usługami przedstawiając mu zdecydowanie najlepszą ofertą. GM Warriors w kuluarach mówił, że oferta końcowa wynagrodzi Litwinowi ten pierwszy niesmak. Wyszła wydmuszka, bo Warriors tylko wyrównali pierwszą ofertę, a tymczasem Pels dali jasno do zrozumienia, że wiara w Domantasa jest ogromna i zdecydowanie podwyższyli swoją ofertę. Różnica finansowa jest spora, a dla Domantasa to tak po prawdzie pierwszy duży kontrakt, bo pierwsze extension miał poniżej wartości rynkowej. Nie widzę powodu, by Litwin miał na tym etapie kariery rezygnować z większych pieniędzy, nie ma tu także większego przywiązania do organizacji.

Są też inne argumenty. Warriors jako liderów ofensywy, a graczem głównie takiego kalibru jest Sabonis mają Brandona Ingrama i Zacha Lavine na maksymalnych umowach. Ciężko w tej sytuacji będzie wykorzystać pełen ofensywny talent centra, gdy jest dopiero trzecim graczem do piłki i to też przy dobrych wiatrach, bo klub sprowadził jeszcze Tyus Jonesa czyli świetnego ball handlera creatora. Sabonis jako zwykły finisher w tej układance? Myślę, że nie jest to spełnienie jego ambicji. W Pelicans dostaje z miejsca rolę nowej twarzy organizacji i franchise playera na lata. Do klubu dołączył latem już James Harden, bezsprzecznie wielka postać świata NBA, ale ma 33 lata, jest w ostatnich dwóch sezonach nękany przez kontuzje i po najgorszym sezonie w karierze. Niektórzy już go pogrzebali i po Playoffs latały komentarze "Harden is washed". Myślę, że wieszczenie końca Jamesa było przedwczesne, więc obaj Panowie mają potencjał tu na jakiś piękny run, ale bezsprzecznie to wchodzący w prime Sabonis jest zawodnikiem na którym klub chce budować długofalową politykę.

I kwestia trzecia, której nie da się pominąć i tłumaczyć nowym GMem, bo kluby przejmujemy z pełnym dobrodziejstwem inwentarza. MMM2121 zrobił sporo dobrego w klubie po szalonej polityce Tomka, ale zdecydował się też na szalenie trudny pod względem PRu krok. Oddał Draymonda Greena, a przed wszystkim Stephena Curry. Nie muszę mówić jak oddanie gwiazdy, ikony klubu bez absolutnie żadnej konieczności wpływa na wizerunek drużyny. Ten klub nie ma tej tożsamości co Warriors z RL NBA. Lavine i Ingram to świetni, młodzi zawodnicy, ale jednak Curry to symbol, a tu został potraktowany niegodnie i wszyscy powinniśmy pamiętać jak taki ruch rzutuje na organizacji. Właśnie okres FA miało być "karencją" za takie traktowanie gwiazd. Przypomnijmy czemu GM Warriors uznał oddanie Curry za konieczność. Pięcioletni supermax miał być zbyt ogromnym obciążeniem finansowym. Tak potraktowano ikonę klubu. Mamy nowego GMa, który także jak widać ma węża w kieszeni i gamblował z ofertami dla Sabonisa. Co MarcusCamby sądzi o paskudnych gamblerach, to każdy powinien wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty za Sabonisem w Warriors:

-Sabonis pochodzi z Litwy, kraju przesiąkniętym koszykówką, kraju w którym jest to sport narodowy, w którym stawia się na zespołowość, team first, extra passes itd. To nie jest gość, który będzie chciał oddawać 25 rzutów na mecz, po meczu zrobić sobie foteczki z modelkami i iść na melanż,  narzekać na zbyt mało touches, czy że nie oddał ostatniego rzutu. Dla takich gości liczy się granie poukładanej koszykówki, system i możliwość zwyciężania(kto grał kiedyś z Litwinami w kosza, ten wie jakie to zadziorne i charakterne skurwiele). Team first.

- Młody core, przyklepany na dokładnie te same lata co on. Sabonis był przez 2 lata na kontrakcie w OKC -> poszedł do CHA i tak dostał extension na kolejne 3 lata, gdzie został wymieniony do Warriors. 3 kluby w kilka lat to dość dużo jak dla gościa z europy wschodniej, z żoną i dzieckiem gdzie sam proces aklimatyzacji w USA bywa trudny. Tutaj mamy realną szansę, że za chwile z Pelicans poleciałby gdzieś dalej(o tym za chwile). W Warriors ma przyklepany core na wchodzenie w swój prime, tj. Lavine, Ingram, oraz za chwile prawdopodobnie Dort(o tym też za chwile). Wszyscy świetnie do niego pasują, ponieważ u mnie Sabonis ma operować tak jak w Kings, czyli high post na centrze i albo bully ball, bo jest baaaaaaaardzo silny, albo czeka na ścinających pod kosz Lavina, czy Ingrama w czym obaj są świetni. Zespołowo pięknie to wygląda, jeszcze mamy tutaj team first PG Tyusa Jonesa który świetnie tu pasuje, też na co najmniej 2 lata. Mamy co najmniej 3 lata wspólnej gry trio Lavine- Ingram - Sabonis. Świetna perspektywa na zbudowanie czegoś z innymi goścmi w twoim wieku wchodzącymi w prime, do tego świetnie pasującymi do siebie. Sabonis ma grać dokładnie to co tutaj, czyli:
 

Teraz zamienijmy ścinających Kings na Lavina i Ingrama. Huh.

- Dort. Sabonisowi zostały zaproponowane trochę mniejsze pieniądze w pierwszym roku uzgadniając to z nim i tłumacząc to Domantasowi, ze względu właśnie na Dorta i po to, żeby go zmieścić do drużyny. Daje nam to bardzo dobry core Tyus Jones - Lavine - Dort- Ingram - Sabonis. Wszyscy młodzi, fitujący ze sobą, uzupełniający swoje braki. Potem pieniądze się zgadzają, zwłaszcza że dostał maksymalny wzrost(8% raise), trade kickerem w przypadku wymiany(10%) oraz...

-5 rok kontraktu. Jeśli ktoś uważa, że nie ma on znaczenia to spytajcie Aytona co o tym sądzi i czemu od 2 lat kłóci się o to z Suns(stanęło na tym, co chciał zespół nie on). Podpisując kontrakt na 5 lat masz spokój, że
a) w przypadku jakiejś paskudnej kontuzji bierzesz PO za 31.6 mln(bo tyle wynosi 5 rok kontraktu)
b)masz świadomość, że jesteś w zespole jako główny jego punkt(od niego zaczyna się ofensywa na highpostcie), w dodatku masz najdłuższy kontrakt więc to pod ciebie będzie budowana reszta zespołu za 4-5 lat. Dość istotna rzecz dla gościa, który do tej pory był obieżyświatem i możliwe, że za chwile znowu z nim będzie bo...

-Sytuacja Pelicans nie jest za ciekawa. Mamy w tej chwili realną opcje na trade request Hardena (“This is how bad I want to win. I want to compete for a championship. That's all that matters to me at this stage. I'm willing to take less to put us in position to accomplish that.” - Harden o tym dlaczego wziął 15 mln paycut). W Pelicans mamy w tej chwili Hardena na jeden rok(imo nie ma mowy o żadnym extension, bliżej tu do prośby o wymiane), mamy Harrella który przed chwilą wiózł w aucie 1.5kg zioła i został aresztowany i absolutnie nikt nie kwapi się do dania mu choćby minimum w RL NBA, mamy Wisemana który zagrał 40 meczów w 3 sezony i w lidze letniej wyglądał bardzo źle oraz mix kołków i emerytów oprócz Okoro. To nie jest zespół, do którego chcesz iść na krótszym kontrakcie o rok, za 10 mln mniej w skali całego kontraktu po to, żeby kopać się po głowie w tankerze, albo zostać znowu za chwile wymienionym bo będzie jedynym assetem jaki ma klub po odejściu Hardena). Nie, kiedy możesz budować coś wspólnie z innymi młodymi all starami, świetnym obrońcą na skrzydle(Dort) oraz na maksa skupionym dla dobra drużyny Tyusie. Pomijam fit Hardena z Sabonisem, ponieważ a) za chwile Hardena zakładam, że może nie być w Pelicans, dwa Sabonis wychowany na europejskiej, zespołowej koszykówce, gdzie w sali gimnastycznej gdzies w głębokiej Litwie robiłeś pompki za zły rzut, miałby patrzeć na hero ball Hardena. No nie bardzo...



- Warriors mają dalej opcje na wzmocnienia, pomimo solidnej zapłaty dla core. Za rok spada Ingles, za 2 lata Danny Green(zakładam, że wezmie PO) oraz Tyus Jones. Tyus jest w planach zespołu na ten moment, ale przez dwa lata wiele może się zmienić i rynek jest otwarty. Zwracam uwagę na spore TPE które mają Warriors, więc mogą przyjąć jakiegoś zawodnika. Właśnie pozyskali dwóch rookich, Marka Williamsa oraz Blake Wesleya. Nie tylko Warriors to lepszy zespół na ten moment, ale także ma lepsze perspektywy za te powiedzmy 2 lata. Jeśli mówilibyśmy o jakimś CP3, dla którego liczy się każdy grosz to może miałoby to znaczenie, czy za sezon wyjdzie mu 3-4 mln więcej w tankerze bez perspektyw i to na krótszym kontrakcie. Ale wciąż - mówimy tu o profesjonalnych sportowcach, nie o biznesmenach(zwłaszcza z europy wschodniej, zwłaszcza z Litwy). To nie jest tak, że Sabonis wstawałby o 5 rano, żeby trenować z Lethal Shooterem( najlepszy trener od rzutu w NBA, trenuje z nim całe lato), bo pali się na myśl o tym że będzie patrzył na kozłowanie Hardena przez sezon(albo i mniej przy realnej prośbie o wymiane), albo na Harrella w szatni. Każdy zawodowy sportowiec gra, żeby wygrać lub chociaż postawić się w pozycji takiej, że dajesz sobie szanse. Zachód będzie otwarty za chwile, bo Curry i Lebron będą mieli 100 lat, a Ingram i Lavine będą tylko lepsi.  W Warriors ma perspektywy na duże rzeczy, w Pelicans nic na to się nie zapowiada na ten moment i tam pachnie za chwile tankiem. Nie chcesz grać w prime w tankującej drużynie, jeśli możesz grać z all starami w twoim wieku, za 139 mln.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ofercie dla Granta słów kilka 

Przyznam, że trochę zaryzykowałem nie podbijając ostatecznie oferty, ale też będac szczery nie widziałem powodu aby dać więcej gdyż moim zdaniem jest to absolutnie górna granica tego na co póki co zasługuje 

oferty moja i hawks są w zasadzie identyczne jednak nie widzę zbyt dużo argumentów za zespołem z Georgii, wszystko przemawia w tym względzie raczej za Nuggets 

- dałem JG kontrakt w momencie gdy nie interesował się nim nikt, była to jedyna oferta kontraktu w tamtym FA 

- w zasadzie od samego początku był podstawowym zawodnikiem Nuggets, już wtedy dawałem mu większą rolę w ataku, przez te 4 sezony był absolutnie podstawowym graczem jednego z najlepszych zespołów Zachodu, moja wiara w niego jest niezłomna i powszechnie znana i to też potwierdza ta oferta 

- w pełni gwarantowane 69M w 3 lata to o 3 miliony rocznie więcej niż dostał 2 lata temu, myślę, że to raczej udowadnia, że nie szukałem tutaj oszczędności i tańszego podpisu tylko zaproponowałem kontrakt z tych najwyższych możliwych 

- na chwilą obecną Grant jest już w drużynie z dużymi aspiracjami, więc ciężko jego sytuację porównywać do tej sprzed dwóch sezonów gdy to Grant niby chciał być główna opcją innej drużyny, ostatecznie poza niezłymi przebłyskami stał się jedynie symbolem tankujących Pistons, a swoje umiejętności pewnie dopiero w pełni zaprezentuje dopiero w Blazers, nasi Nuggets natomiast wysyłają jasny przekaz, że Grant ma być na dziś druga opcją obok MVP i patrząc na kontrakty i ofensywny talent w rosterze ta pozycja nie jest zagrożona 

- pomimo mojej dużej słabości do Granta ma świadomość, że ta oferta obarczona jest sporym ryzykiem, więc każdy kto chciałby mnie ukarać za brak reoferty powinien się zastanowić czy sam by się na taki krok zdecydował, sam poziom zainteresowania usługami Jeramiasza chyba tutaj mówi wiele 

- na koniec - brak reoferty nie wynikał ze skąpstwa tylko z trzeźwej oceny sytuacji, przeczuwałem, że Hawks zaryzykują maksymalnie wyrównaniem mojej oferty (ten 1M nic tu nie zmienia patrząc na historię i siłę obu ekip) co było chyba sporym błędem bo w innym wypadku byłby to jakiś większy argument za Atlantą 

Grant jest u szczytu kariery, w realu grał jedynie jeden sezon w Nuggets i odszedł, bo miał świadomość, że przy zdrowym rosterze może być co najwyżej 4 opcją, u nas sytuacja jest zgoła inna i to chyba nie ulega wątpliwości 

pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż kwestie podpisania Duranta jak i Paula są ze sobą powiązane to postaram się przedstawić moją perspektywę wspólnie dla obu zawodników.

Od kilku lat Nets są zespołem słabym, lecz z sezonu na sezon robiącym postępy. Jesteśmy zespołem, który jako jeden z nielicznych nie przerzuca zawodników z lewa do prawa i z powrotem. To u nas karierę zakończyli Dirk Nowitzki czy Joe Johnson, gdy ich poprzednie drużyny się na nich wypięły. Dzięki temu też próbowano pozyskać ode mnie 1st rd pick za Vinca Cartera w ostatnim roku swojej kariery. Obaj panowie kontynuują kariery w naszych strukturach. To u mnie karierę odbudować mógł przykładowy Ibaka. Zmierzam do tego, iż w razie kontuzji mocno wpływających na kariery obu graczy mają oni pewność nie wysłania ich dalej, bycia kolejnym elementem wymian. Kolejną rzeczą wpływającą na atrakcyjność mojej oferty to fakt dorzucenia do listy za mną jest możliwość wskoczenia wyżej w rankingach all time graczy, wprowadzenia tejże słabej w oczach wielu drużyny do play-offów a może nawet do finałów (przychodzi dwóch doświadczonych superstarów i dzięki nim z drużyny na niecałe 30 zwycięstw robią kontendera). 

Uważam także, że mam najlepiej dopasowany skład i najlepszy względem drużyn o niego walczących. Mój roster w większości składa się z bardzo dobrych zadaniowców kilku fajnych starterów czy 6th mana z rl NBA, który może epicko wykorzystywać fakt występowania z Durantem i Paulem w jednej drużynie. Jestem w zaawansowanych fazach negocjacji w sprawie dalszych wzmocnień drużyny (pod kątem wzmocnień pod Kevina i Chrisa), natomiast ze względu na szacunek do moich kontrahentów nie udzielam informacji. Wg mnie Paul jest mocno wkurzony względem obecnej drużyny za pominięcie go w 1 fazie 1 tury FA co powinno działać w jakimś stopniu na moją korzyść. 

Nie mam tak bogatej historii beGM jak moi kontrkandydaci. Chciałem jednak zauważyć mój początek przygody z beGM, kiedy prowadziłem Portland. Przed moim przyjściem drużyna była poza PO, natomiast w mojej krótkiej karierze tam doprowadziłem Lillarda (wzmocnionego Horfordem, którego wielu z was wtedy skreśliło) Blazers skończyło sezon na 5 miejscu a później (już beze mnie u sterów ale z moim rosterem) odpadli w 2 rundzie z Warriors. To pokazuje tylko że potrafiłem zbudować niezła drużynę. 

Uwzględniając Całość tych wszystkich czynników i biorąc pod uwagę uwarunkowania sytuacji, działania i rzeczy wymienione wcześniej sądzę, że Nets są bardzo korzystnym kierunkiem dla obu wyżej wymienionych graczy. 

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czternaście głosów na paula, a podobno przy remisie 14-14 wygrywam jako home team. Dlatego Paul chyba na 99,99% leci do mnie. Proponuje więctym którzy widzieli Duranta i Paula w nets zastanowić się raz jeszcze co z Durantem w takim wypadku, bo Paul wybrał Pacers ;) ta decyzja być może zmienia coś w decyzji agentów duranta, wiec zapraszam jeszcze do refleksji jak coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Brooksa mozna walkowac jeszcze przez X lat. Nie oczekuje od niego zadnych znizek, dostanie porzadny kontrakt w kolejnej turze. 
 

Natomiast skoro Glosujacy przywoluja jego sprawe jako kontrargument, to dlaczego nie jest brane pod uwage to, iz przez ostatnie lata wykonywalem niewiele wymian(bottom ligi), co daje jakies poczucie stabilnosci zawodnikom. Trzymalem przez lata kontuzjowanego Dipo, rok temu zaoferowalem mu 100 milionow na FA. Oferowalem rowniez sowite kontrakty Satoranskiemu, Vuckowi, Crowderowi, Middletonowi. Wiekszosc z nich zarabiala u mnie wiecej niz w realu. Taki Portis do zeszlego sezonu zarabial u mnie wiecej niz w Bucks.

Stan faktyczny jest obecnie taki, ze jestem w stanie stworzyc KD najlepsze srodowisko do zdobycia mistrzostwa teraz i w kolejnych latach. Przejscie do Pacers to tworzenie nierealistycznej konstrukcji, gdzie zakladamy, ze Chris Paul po 1 wystepie w II rundzie w Pacers bierze 10 milionowy paycut(sic!)  zeby stworzyc zespol z Durantem, ktory i tak nie bedzie realnym contenderem. Jest to skazanie KD na walke o II runde czy ECF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

San Antonio Spurs

bardzo młody zespół który potrzebuje doświadczenia ale poprzez wprowadzenie sporej ilosci młodziaków cenie bardziej 28 latka niż weterana 35 letniego którego rola przecież byłaby marginalna. I tymczasowa. 
 

wchodzacy w prime Rozier może liczyć na pełne zaufanie ale przede wszystkim na kluczowa role w zespole po ofensywnej stronie parkietu gdzie obok zagra defensywny i dłuższy gracz Dejounte. 
Oczywiście w dalszym ciągu stawiam i inwestuje w Dejounte dając kredyt zaufania ale po prostu nie mogę przegapić gracza tak wyjątkowego jak Rozier. 7 lat doświadczenia jest dla mnie bezcenne. A to lekceważenie w obronie gracza który rok temu zrobił 6 przechwytów ORL oraz 5 @PHIL 5 BOS ( w rl) przy moim składzie defensywnym może tylko poprawić wartość. 
On będzie pełnił role bardzo dla siebie atrakcyjna. Patrząc na skład osobowy często będzie pierwszym do rzutu. 
 

moja uwagę i to chciałbym powielić było ostatnie 21 meczy ( od 25 lutego czyli od 61 gry w rl nba CHAR) gdzie dostając lejce odwdzięczył się gra na poziomie:

 21/4,5/5/1,6 przechwytu na 48/41/94% co wyglądało na prawdę bardzo mocno dodając do tego tylko 1,4 straty przy tak intensywnej grze  

PO w czwartym roku pozwoli mu przy dużej ilosci rzutów ewentualnie podjąć ostatni duży kontrakt jako 31 latek. 
 

co ważne staje się on najstarszym graczem mojej ekipy. 
 

gracz zna poziom cap space i widzi ze oferta wyszła maksymalna jaka mogłem złożyć. 
Jest tez stabilizacja - spokojnie w takim przypadku utrzymuje dodatkowo Stewarta - płuca zespołu 
W bonusie Terry otrzymuje partnerów którzy pomogą ukryć gracza w obronie bo do tego celu będą Dejounte Mathurin Reddish czy nadzieja wśród rookies Duren. 
a przecież jako młoda ekipa to grać będzie very high pace bo mam do tego personel. Rozier po prostu w to umie grać. 
Dejounte 17 rzutów oddawał 

Brown 18 ( gracz HOU)

Beal prawie 20 (gracz HOU )

Moj drugi gracz do rzutu John Collins niecałe 12  

tu mi wychodzi 9 rzutów różnicy  


 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden State Warriors

 

Warriors po nieprzedluzeniu Sabonisa postanowili zmienic kierunek z ‘’wyciagamy maxa tu I teraz’’ na ‘’wyciagamy maxa tu I teraz, ale jednoczesnie nie zapychamy sobie salary, za 2 lata mamy okolo 70 baniek do wydania, a w tym czasie zbieramy assety I polujemy na okazje  jesli trafi sie jakis superstar, do tego czasu walczymy w PO ile mozemy, jednoczesnie rozwijajac Marka Williamsa I Blake Wesleya. Majac Lavina i Ingrama oczywistym wydaje sie byc kierunek 4 out 1 in, spacing, rolesi broniacy, rzucajacy za trzy, robiacy miejsce na wjazdy moim mlodym allstarom. Stad brak dlugich kontraktow, postawienie na weteranow, ktorzy przydadza sie mojemu mlodemu zespolowi oraz budowanie kultury organizacji spokojnymi ruchami,  jednoczesnie czyhajac na okazje I mozliwosc zaatakowania w przypadku trade request. Jesli nie, to za 2 lata wchodzimy w ostatnie lata kontraktu Lavina I Ingrama z jakimis 70 milionami i jedziemy na pelnej.

 

 

Marcus Smart

 

Wylamalem sie z zasady omijania kontraktow dluzszych, niz 2 lata dla DPOY, ale nie moglem tego nie zrobic po tym jak pojawil sie capspace pomiedzy ofertami, a kontrofertami. Do tego kontrakt 2+1 jest tak na prawde 2 letnim kontraktem dla Marcusa – ten jeden dodatkowy rok jest dla niego zabezpieczeniem w przypadku kontuzji. Oferujac ten kontrakt Smartowi, przedstawilem mu jego sytuacje w lidze I to, ze w momencie jak bedzie mogl podjac lub odrzucic player option bedzie mial 10 lat stazu w lidze – a to zmienia jego sytuacje na rynku diametralnie. Jesli zalezy mu na pieniadzach, to ten ruch wydaje sie byc bardziej logiczny niz 4 letni kontrakt tu I teraz. W wieku 32 lat tez wezmie jakis fajny kontrakt, ale jednak imo overall zarobi mniej, niz gdy w wieku 30 lat dostanie 4 lata nowego kontraktu juz na nowych zasadach. W RL Marcus olal to I przedluzyl na 4 lata, ale tam sytuacja jest inna, byl to klub w ktorym dostal wydraftowany, zbudowali pewna kulture razem z innymi mlodymi chlopakami, rowniez wydraftowanymi przez Celtics. Tutaj Smart nie ma zadnego przywiazania do Cavs, zostal przez nich pozyskany w wymianie, a skoro przy Sabonisie nie mialo to znaczenia, ze macierzysty klub jest tak na prawde jego klubem od pol roku, to licze na to ze glosujacy beda tak samo uwazac o Smarcie. Smart otrzymal oczywiscie obietnice wieloletniego, sowitego  kontraktu po tym, gdy po 2 latach odrzuci PO(w przypadku braku kontuzji). Wszystko po to aby budowac wspolna przyszlosc z mlodym core w jego wieku, z ktorym dobrze sie uzupelnia I moga budowac cos razem na lata.

 

Robert Covington – Starting PF, rozciagajacy gre, latajacy dziury w obronie. 13.6 mln od Pacers za sezon vs 17 odemnie. Oferuje mu kontrakt krotszy o rok, ale Robert zostal poinformowany o agresywnych planach klubu na 24/25 offseason, w ktorych jesli obie strony beda zadowolone ze wspolpracy, to jak najbardziej jest mozliwosc przedluzenia tego kontraktu majac juz prawa Birda.  Covington w grudniu konczy 32 lata, jak widzimy wiek dla sportowca w dobrej formie sie wydluza i nie ma raczej duzej roznicy pomiedzy 34, a 35 latkiem wiec powatpiewam w watpliwosc jego wielka chec na zalapanie tego dodatkowego roku, jakby to bylo dla niego jakies kolo ratunkowe I ostatni kontrakt w NBA, bo starsi od niego rolesi dostaja bardzo dobre pieniadze, tak jak np…

 

PJ Tucker – To samo co Roco, tylko jest jeszcze starszy, dostaje pieniadze wieksze niz w RL, rola ta sama. 8 MLN wiecej niz Pacers, raczej nie ma dyskusji.

 

Brook Lopez – Jest po kontuzji, gdzie nie gral caly sezon, w dodatku dostal dopiero 4 oferte od Warriors w przypadku niewypalu z innymi – Zakladam, ze przyjmie oferte Jazz I stabilne 3 lata z macierzystym klubem.

 

 

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorian Finney- Smith : u mnie zarobi aż 8mln więcej niz średnio rocznie  w Raptors. Bedzie miał u mnie pewne miejsce w s5 i pewnie około 35 minut na mecz , ponadto Pacers to lepszy zespół w zeszłym sezonie, a w tym roku mamy aspiracje zajść conajmniej tak daleko jak rok temu. To niepowtarzalna okazja żeby się wypromować w tym sezonie i za rok podpisać kolejny spoko kontrakt. Przy rosnącym salary mysle ze spokojnie zarobi w przyszłości więcej niż te 40 mln różnicy w total kontrakcie w kolejnych trzy lata. Nie składam żadnych obietnic bez pokrycia, ale Finney-Smith będzie też myśle w dalszych planach Pacers na przyszłość, jesli zagra dobry sezon, wiec niekoniecznie jest to tylko „roczne wypożyczenie”. Przy rosnącym salary te ~13 mln rocznie (40/3) to za rok a na pewno już za dwa lata bedzie pewnie kwota w okolicach fullMLE a DFS jako jeden z lepszych two-way rolesów w lidze na pewno dostanie na rynku więcej, wiec aby wyjść na mojej ofercie korzystniej wlasciwie jedyne co musi to nie zaliczyć jakiegoś mega regresu w tym sezonie. Tak wiec jesli ma swoje ambicje poza gwarantowanym $ i nie chce usiąść na laurach to powinien wziąć moja ofertę.
 

kolejnym argumentem powinna być pierwsza oferta od Raptors, którzy chcieli go ładnie wydymać i podpisać sobie za 11 mln rocznie, wiec jego wkurwiony agent załatwił mu 24 rocznie w Pacers. Mysle ze ta pierwsza oferta była strasznie poniżej poziomu godności biorac pod uwagę jak świetny sezon zagrał DFS. Nawet trzeci klub złożył dużo lepsza ofertę niz pierwsza oferta Raps. Longer chciał go zachować jak najniższym kosztem i pokazał jak bardzo go szanuje. Wyobraźcie sobie teraz co zrobi gracz, gdy w pierwszej kolejnosci dostaje od macierzystego klubu 22/2, później poszedł na spotkanie do innego klubu gdzie zaproponowali mu aż 24/1 z bomby, z grzeczności i sentymentu zgadza się na jeszcze jedno spotkanie z macierzystym klubem, ale i tak proponują mu tam dużo mniejsze (rocznie) pieniądze. Mysle ze sprawa tu powinna być oczywista biorąc pod uwagę te okoliczności. 
Dfs zbyt wiele druzynowo w tych raptors tez nie osiągnął, wiec nie widzę powodów dla których ma być lojalny wobec macierzystego klubu. 


Edit

 

Al Horford - tutaj mysle ze tangiers wygra z uwagi na to ze Horford już tam gra i nie będę mydlił oczu. Tylko wspomnę że dostanie aż taki fajny kontrakt od Heat właśnie dzięki mojej atrakcyjnej pierwszej ofercie, wiec to kolejny już agent gracza w begm, z którym Pacers mają bardzo dobre kontakty. Pamietajcie ze Pacers nigdy nie boją się przepłacać, Millsap, Randle, czy Barton czy Turner, Lamb dostawali solidne wypłaty w przeszlosci i Pacers po tylu latach powinni mieć baaardzo dobrą opinie wśród agentów graczy. Pisze o tym bardziej jako kolejny argument w sprawie innych graczy ;) 

 

Harrison Barnes - Barnes jest opcją B gdy DFS nie wypali wiec taka sama rola jak powyżej opisałem go czeka i szansa na promowanie się. Podobnie jak z DFS w przypadku gdy udowodni dobrą grą swoją wartość może liczyc na dalsza przyszłość w Indianapolis. Wiec powinien wybrać Pacers, bo dali mu soczystą wypłatę. 

 

covington, reszta - później.  

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brook Lopez 

Od samego początku, jeszcze przed startem FA nie ukrywałem, że Brook to mój główny cel wolnej agentury. Jego mobilność, defensywa i wzrost pozwolą mi mieć dodatkowy defensywny anchor w zespole. 

Sprawne oko zauważy, że dostał ode mnie dodatkowe 1,5 mln więcej niż miał obiecane oraz TK10% - jako znak, że nie zamierzam podpisać go i przehandlować, a zostawić w zespole - mam nadzieję, że na 3 lata lub dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malcolm Brogdon

Jak już pisałem w przypadku Bamby, nie lubię pozbywać się graczy za których dałem picki. Jeśli chodzi o Brogdona sytuacja  jest - delikatnie mówiąć - niepewna, ale też trzeba doenić jego klasę i wierzyć, że kłopoty zdrowotne w końcu zaczną go omijać. Lista jego urazów mówi sama za siebie, oto te tylko z ostatnich dwóch lat:

2/24/22Achilles

1/20/22Achilles

1/13/22Achilles

1/12/22Achilles

12/23/21Health and safety protocols

11/5/21Illness

10/27/21Hamstring

10/19/21Left AC

4/29/21Hamstring

4/2/21Hip

3/22/21Back

2/27/21Knee

8/11/20Neck

8/5/20Neck

7/31/20Cervical Strain

3/4/20Hip

1/25/20Concussion

1/22/20Laceration

Z perspektywy wieloletniej umowy najbardziej można się obawiać tego achillesa, niby doszedł już do siebie, ale sam fakt, że Pacers pozbyli się go bez większego żalu za niską cenę może sugerować, że rokowania w Indianie nie były dla niego najlepsze i nie chodiło tylko o względy sportowo/fitowe. Te 18.5M rocznie w pełni gwarantowane z opcją gracza, to moim zdaniem świetne zabezpieczenie jego przyszłości, zakładając, że w nadchodzącym sezonie znowu będzie opuszczał sporą część spotkań, to nie ma szans aby na FA 23 ktoś zaproponował mu podobne pieniądze i myslę, że Brogdon jest tego świadomy. W beGM ponadto jest członkiem silnej ekipy, który (w teorii) może się tylko polepszać, ma w niej nienaruszalną, bardzo ważną rolę i ta propozycja podpisu jak najbardziej to potwierdza. 

LIczę na Waszą przychylność, choć już widziałem głosy na Nie, jeśli te osoby mają jakieś konkretne powody ku temu, prosiłbym aby je przedstawiły abym mógł się do nich odnieść.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terance Mann

Mój piękne wyciągnięty nieoszlifowany diament. Po całym sezonie muszę przyznać, że brakowało mi Terance'a w składzie i żałuję wyciągnięcia go z układanki Pistons. Był to mój pierwszy zawodnik z drugiej rundy, którego oddałem przed RFA i boli to do dzisiaj.

Oferta Pistons finansowo owszem jest gorsza od tych od Pacers i Celtics. Z ofertą Indiany nie będę rywalizował bo prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. Walczę tu tylko z Bostonem.

Jakie plusy są na moją korzyść?

- Konstrukcja umowy. Ja zaoferowałem od razu Mannowi opcję zawodnika w 3 roku kontraktu. Obecnie według mnie PO to jest must have opcja w umowach każdych liczących się w tej lidze zawodników. TM zaliczy świetny 2 rok umowy? Nie ma problemu i rezygnuje z opcji na rzecz rywalizacji o wyższy kontrakt. Złapie słaby sezon? Żaden kłopot, podejmie PO i poprawi swoje notowania. Tutaj Celtics nawet nie poprawili swojej początkowej oferty, żeby również od nich dostał możliwość wyboru. Jest to spory plus i warto go rozważyć.

- Trade kicker. Mając świadomość, że nie mam możliwości zrównania oferty BOS i IND dodałem Terance'owi do umowy TK o wartości 10%, żeby w razie ewentualnej wymiany(mało prawdopodobne) mógł chociaż w połowie sobie odrobić tą różnice niecałych 2,5 mln po 2 i niecałych 3 mln po 3 latach.

- Znajomość drużyny. TM grał już w Detroit, zna większość składu i po ogromnym rozwoju może śmiało być ważnym członkiem rotacji Tłoków. Dodatkowo wraca do swojego macierzystego klubu, w którym zaczynał swoją karierę. Dodatkowo doświadczył już gry w finałach konferencji i może być ważną częścią układanki w walce o Finały Konferencji i same Finały.

- Ja Morant. Tutaj chyba nie muszę rozwijać.

Minusy:

- Czysty pieniądz. Tak jak pisałem jedynym według mnie minusem tej oferty jest to, że całościowo jest niższa o 2,956,500 $ i to tak naprawdę tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze raz pogratulować tym wszystkim, którzy oceniają wartość Brogdona przez pryzmat przepłaconych umów, które zaoferowały zaspły z dołu stawki nie mające zbytnio szans na coś lepszego lub chcące zrobić "cokolwiek", często są to umowy dla graczy, którzy przy zdrowych rosterach są w realu 3 lub częściej 4 opcją, to doprawdy świetny argument aby Brogdon zrezygnował z gry w Nuggets za solidne, gwarantowane siano

prawda jest taka że nie ma zbyt wielu GMów z topu, którzy zaoferowaliby większe pieniądze na czteroletniej umowie, żeby nie powiedzieć, że pewnie nie trafiłby się nikt taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kevon Looney

Jak myślicie, co się zmieniło od Sabonisa według Jaśka i "nie no, 4.4 mln więcej przez 4 lata bez 5 roku to za duża różnica w pieniadzach", u goscia który zarobił i zarobi pewnie 10x więcej w karierze niż Kevon, do "oczywisty paycut, 3 mln mniej dla takiego goscia to nic" dla goscia, który zarobił do tej pory nic w NBA, a do tego dopiero co Jasiek chciał go sadzać na ławkę pisząc swoje s5, gdzie był Claxton?

 

Do tego nie powinno się mnie karać za to, że poprzedni właściciel Warriors robił x lub y, to jest po prostu nie fair wobec mnie, bo równie dobrze co chwile może to być wyciągane z jakimkolwiek zawodnikiem, bo ktoś coś 4 lata temu. Albo nowy GM dostaje czystą kartę, albo odpowiada za grzechy poprzedników. Jeśli jest to ta druga opcja, to jest to słabe w c***.

 

U mnie Looney dostaje S5, 3 mln więcej za sezon. No tak średnio 1 zasada wszechświatowego begm Januarego mówiąca o oczywistym paycutcie tutaj działa. 

 

Monk 

Spodziewałem się ofert 8+ dla niego,  ale chyba fatalni Lakers w RL nie wypromowały go wystarczająco. Jw, dostaje u mnie 2x więcej siana po dobrym sezonie. Uważam, że albo akceptuje mnie i  2x więcej siana gdzie ma więcej okazji do pokazania się, albo grzanie w ławki za 2x mniejszy hajs gdzie już rok temu gral za minimum i zdobyl pierscien spelniajac sie. Agent klepiący taką ofertę Lakers jak tylko się pojawiła nadaje się do Horoszczy. Imo albo moja oferta, albo czeka do następnej rundy i tam bada rynek. Mniej niż oferta Januarego nie dostanie, a nie ma powodu by 24 latek po najlepszym sezonie zarabiał takie coś. Chyba, że nie ma totalnie ambicji, wystarczy mu grzanie ławki za jałmużnę. Moim zdaniem Podpisuje w Warriors za 2x lepszy hajs z większą rolą I piłką w ręku, a nie stanie w rogu i noszenie pączków Lebronowi za jakiś biedny hajs.

 

Bullock - najlepsze siano i to wyraźnie, obstawienie 2 i 3 u mnie. Imo bez dyskusji.

Holmes - prawie ten sam hajs co Knicks i macierzysty klub - szanuje macierzystość klubu za ten sam hajs, także nie mam za dużo argumentów. Mogę jedynie zaoferować około 24-28 minut na meczci s5 na początku sezonu i szanse odbudowania się po fatalnym zeszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis Grizzlies

 

John Wall

John dostaje w Memphis młody i uatelntowany ale równiez doświadczony zespół w którym będzie liderem i głównym ballhandlerem.

S5 w skladzie: Wall/Edwards/MPJ/Wood/Robinson oraz uzupełnieniem rosteru w postaci Millsa, Haywarda, Tima czy Grahama i młodych(Sochan, NAW i Kessler) wznosi ten zespół na poziom walczących nie jedynie o Playin a miejscem gwarantującym grę w PO bez konieczności gry w playin.

MPJ na najlepszej drodze aby wrócić do gry na poziomie allstar

https://youtu.be/gk-_ippZ5iI

Edwards który pokazuje z sezonu na sezon że będzie przyszłym Allstarem do tego Wood oraz MitchRobinwon którzy się świetnie uzupełniają po obu stronach parkietu. Tutaj brakuje jedynie gracza pokroju Allstar który swym doświadczeniem wzniesie ten zespół na wyższy poziom! We trust in John

Nickeil Alexander-Walker

NAW jest nowym ale wciąż bardzo obiecującym graczem z którym Memphis chce się związać na dłużej. Wierzymy w jego stały rozwój i dlatego nie chcemy czekać do końca kontraktu i już teraz postanowiliśmy przedstawić ofertę przedłużenia kontraktu aby zapewnić mu jak najlepsze warunki do rozwoju, będzie mógł trenować z doświadczonymi chłopakami i uczyć się od nich oraz rywalizować z najlepszymi. Na pewno będzie dostawał minuty w rotacji. Oferujemy mu trzy letni w pełni gwarantowany kontrakt oraz czwarty rok jako PO aby mógł się w pełni skupić na koszykówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawks:

 

Eric Gordon - najwyzsza roczna wartość umowy od Hawks, w ostatnim roku gral dla mnie, mimo slabego roku nie sprzedawałem go, a było duże zainteresowanie od tzw "contenderów". Ma szanse na s5, a już na pewno na playing time. W rl nba jak houston było sprzedawane chciał zostać i być mentorem w szatni. Atlanta nie tankuje w tym sezonie, walczymy o wynik i eric może być ważną częścią zespołu

JaVale McGee - najwyższa wartość umowy, zdecydowanie do mnie. 

 

Vanderbilt - tu zależy, chyba nets najlepsza opcja jednak. Z lojaności mógłby DEN wybrać, ale umowa chu****. Myślę, że jestem na 2 miejscu tu.

Kyle Anderson - dużo osób się bije o niego, też powinienem być wysoko, jak nie nawyżej, ze względu na to że proponuję mu najwięcej kasy za rok, a multiyear umowy są niskie

 

Fournier- tu dosyć równa stawka, możliwe że wolałby umowę ciut mniejszą a jednak na 2 lata. No ale ostatnio nie brał PO, nie sądze żeby wziął za rok tbh

Bev - tu odpuszczam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philadelphia 76ers:

 

Javale Mcgee - jako jedyny od razu na niego postawiłem, reszta to doczepki, których by nie było gdyby nie moja oferta. Ma szanse na spore minuty w zespole wicemistrza, w zespole, który od wielu lat gra o dużą stawkę. W zespole, który chyba nigdy nie dostał żadnego paycutu. Może nie zasługuję - może. Gra i nauka w jednej drużynie z Joelem jego back up i główny starter w przypadku jego nieobecności.

Joel, Klay, Maxey rekrutują.

 

Trey Lyles - chyba jako jedyny złożyłem mu ofertę od razu, reszta to doczepki, których by nie było gdyby nie moja oferta. Ma szanse na spore minuty w zespole wicemistrza, w zespole, który od wielu lat gra o dużą stawkę. W zespole, który chyba nigdy nie dostał żadnego paycutu. Może nie zasługuję - może tak być.

Terry Taylor - u mnie 1+ 1 PO, czyli lepszy, bardziej player friendly kontrakt niż 2+ 1 TO od Denver. Jak się wybije po pierwszym sezonie to może dostać więcej już w drugim sezonie. Jak nie to i tak dostaje tyle samo gwarantowanych co w Denver. Jak się wybije po drugim sezonie to znowu ma szansę testować rynek a w Denver znowu będzie musiał grać za minimum.

Jalen McDaniels - tylko ja mu złożyłem ofertę od razu plus możliwość gry z bratem.

@Reikai @człowiek...morzamorza @bogans2 @january @karpik proszę o rewizję swoich głosów ze względu na brak mojej oferty dla Terrego Taylora.

Proszę o wzięcie pod uwagę, że moja propozycja jest bardziej player friendly niż Denver. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.