Skocz do zawartości

EBL 2022/2023


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie szokujace zwyciestwo, zagrali chyba mecz zycia. Tylko Laczynski troche kaleczyl i kilka runow przez niego poszlo, ale po takim meczu nie ma co narzekac i wypominac komus cos - wielki mecz calej druzyny. 6 strat to jakis kosmos. Wielki Sobin.

Co sprawia, ze powstaje pytanie dlaczego czarni bracia nie maja takiego zaangazowania w meczach PLK? Still, bardziej mi zalezy na wejsciu do PO niz nawet wygraniu tego pucharu. W PLK wygladaja jakby ich tam Sledziu tyral dzien wczesniej na silowni rekordami na martwym ciagu. Kiedys mi mowil, ze tak buduja tez forme typowo pod puchary, ale margines bledu juz obecnie nie istnieje.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdolę, z tym zespołem 🙃

Chciałbym zobaczyć taką statystykę: częstotliwość set playów a ORTG w danym meczu, bo mam wrażenie, że dzisiaj tego było znacznie więcej niż zwykle (zwłaszcza w pierwszej połowie), kosztem akcji ograniczonych do high p&r i potem walenia głową w mur, zazwyczaj przez Moore'a. Nie wiem, czy się lepiej przygotowali, czy po prostu Frasunkiewicz był bardziej aktywny przy ławce w zarządzaniu grą, ale egzekucja wyglądała zupełnie inaczej niż w ostatnich meczach.

Zwycięstwo z potencjałem na odwrócenie losów sezonu, teraz tego nie spieprzyć i złapać jakieś momentum w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał:

Co sprawia, ze powstaje pytanie dlaczego czarni bracia nie maja takiego zaangazowania w meczach PLK?

Odpowiedź jest prosta, w pucharach jest się łatwiej pokazać i wybić dalej.

MKS w finale Alpe Adria Cup gra dziś o 19 z BC GGMIT Wiedeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jendras napisał:

Ja pierdolę, z tym zespołem 🙃

Chciałbym zobaczyć taką statystykę: częstotliwość set playów a ORTG w danym meczu, bo mam wrażenie, że dzisiaj tego było znacznie więcej niż zwykle (zwłaszcza w pierwszej połowie), kosztem akcji ograniczonych do high p&r i potem walenia głową w mur, zazwyczaj przez Moore'a. Nie wiem, czy się lepiej przygotowali, czy po prostu Frasunkiewicz był bardziej aktywny przy ławce w zarządzaniu grą, ale egzekucja wyglądała zupełnie inaczej niż w ostatnich meczach.

Zwycięstwo z potencjałem na odwrócenie losów sezonu, teraz tego nie spieprzyć i złapać jakieś momentum w lidze.

Zgadza sie, bylo mniej streetballu. Co tylko potwierdza, ze Frasunkiewicz nie do konca ogarnia ten zespol, skoro potrafia tak grac tylko okazjonalnie(tak samo dobrze wygladali na wyjezdzie ze Slaskiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę różnicy w zaangażowaniu, widzę różnicę w egzekucji. Jakoś np. ze Stalą w Pucharze Polski nie było problemów, z Treflem też się przecież bili do upadłego. Tak naprawdę dopiero z Czarnymi naprawdę źle to całościowo wyglądało, wcześniej głównie zawalali końcówki.

Teraz, Reikai napisał:

Zgadza sie, bylo mniej streetballu. Co tylko potwierdza, ze Frasunkiewicz nie do konca ogarnia ten zespol, skoro potrafia tak grac tylko okazjonalnie(tak samo dobrze wygladali na wyjezdzie ze Slaskiem).

Zastanawia mnie, gdzie leży problem - czy oni są w stanie egzekwować swoje założenia tylko przeciwko konkretnym typom obrony? Czy to kwestia stopnia ingerencji w atak trenera w trakcie meczu? Coś jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LAF napisał:

Ogólnie irytują mnie komentarze w internecie , że słaby puchar itp. To jak słaby to czemu do tej pory żadna z drużyn Polski nie zagrała w półfinale ? Tego bańkowego występu Stali nie można brać pod uwagę. 

Bo właśnie tak słaba jest Polska koszykowka, że nawet w najsłabszym pucharze robimy sukces z półfinału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jendras napisał:

Zawsze to jakiś postęp w stosunku do ENBL ;]

dokładnie

ogólnie jestem zaskoczony ponieważ Franc w pucharach ma zawsze dobre wyniki ( w Asseco też potrafił w Uleb Cup mieć świetny początek ), ma pełne poparcie zarządu oraz zawodników a ta liga tak mu idzie słabo. niby to zabawne ale we Włocławku strasznie wahają się nastroje od porażek w lidze po sukcesy w pucharach a klub wygląda jakby im to odpowiadało ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koelner napisał:

dokładnie

ogólnie jestem zaskoczony ponieważ Franc w pucharach ma zawsze dobre wyniki ( w Asseco też potrafił w Uleb Cup mieć świetny początek ), ma pełne poparcie zarządu oraz zawodników a ta liga tak mu idzie słabo. niby to zabawne ale we Włocławku strasznie wahają się nastroje od porażek w lidze po sukcesy w pucharach a klub wygląda jakby im to odpowiadało ;]

Ja w ogole nie widze za specjalnej radosci, dla wloclawskiego kibica puchar zawsze byl podatkiem odkad pamietam, early 2010 to byly zawsze pustki na pucharach, na brzytwie raczej tez atmosfera w stylu ''noo fajnie, ale zacznijcie w lidze wygrywac''.

Jak wygraja puchar, a nie wejda do PO to dla mnie tez sezon jest porazka.

Godzinę temu, LAF napisał:

Ogólnie irytują mnie komentarze w internecie , że słaby puchar itp. To jak słaby to czemu do tej pory żadna z drużyn Polski nie zagrała w półfinale ? Tego bańkowego występu Stali nie można brać pod uwagę. 

Cytat

FIBA Europe Cup jest tak elitarne, że jak Śląsk zostaje mistrzem to nawet nie chce grać w lepszym od tego pucharu pasztetowej BCL. Wolą zbierać baty i się uczyć poważnej koszykówki w EUROCUPIE a nie próbować zdobyć epokowy sukces w "oficjalnym fibowskim pucharze" cool.gif Tyle ta "oficjalność" znaczy.

Cóż cenią sobie lekcje od poważnych drużyn a nie oklepywanie Łotyszy, Rumunów, Węgrów i raz od wielkiego dzwonu drużyny ze strefy spadkowej w Turcji.

Z brzytwy, trafny komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LAF napisał:

Ja widzę tutaj analogie , że oba te puchary są skrojone pod nasze ligi. Niestety takie mamy ligi na największym szczeblu w nodze i koszu. 
 

Dokładnie tak. Zwłaszcza od kiedy wesoły Radosław uznał ten puchar za oficjalny i pozwolił na dodatkowego obcokrajowca to polskie zespoły pchają się drzwiami i oknami i stracił na prestiżu. 
 

A dla mnie nie. Lepiej jest go zdobyć i nie wejść niż nie go nie zdobyć i odpaść w I rundzie. Przynajmniej dla mnie. 

Ja wolę dobry wynik w Po i dostęp do poważnego pucharu jak BCL, a nie pucharu sołtysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LAF napisał:

Tego bańkowego występu Stali nie można brać pod uwagę. 

Ale Anwil też grał w tej bańkowej edycji.

4 godziny temu, LAF napisał:

Też tak uważam. Lepszy przeciwnik itp.

Tu nawet nie chodzi o to, bo z rywalami to różnie bywa, ale o sam fakt możliwości pokazania się w innych krajach gdzie można się przed lokalnymi skautami pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, LAF napisał:

No dlatego nic nie pisze pomimo tego

a.thumb.png.ce933ae795861df3bad05e35c8525b97.png

Zrobiłem krótkie podsumowanie występów naszych drużyn w BCL. Jak widać na załączonym obrazku z reguły to był wpierdololo w fazie grupowej i tylko raz udało się Stelmetowi wyjść ( i dostał od razu wpierdol -30 w dwumeczu) także czy jest sens się pchać tam? Oprócz tego to najbliżej wyjścia był Anwil z Wrotenem i to tyle w sumie jeżeli chodzi o jakieś znaczące występy polskich zespołów w BCL. Ogólnie od kiedy Euroliga i Eurocup to puchary dla dużych aglomeracji ( gdzie taka mała prowincja jaką jest Włocławek) z renomowanymi zawodnikami to ten BCL wydaje się być w miarę sensowny zwłaszcza teraz gdzie nie ma dużych grup 8 zespołowych tylko 4 zespołowe i trzy wychodzą z niej to o te 3 miejsce w grupie można by powalczyć i to jest w miarę realne . Być może przy dobrych wiatrach uda się w tych Play-In awansować to drugiej fazy grupowej, ale to na ten moment szczyt jaki polski klub (Anwil) może osiągnąć.

 

Ogólnie sporo drużyn z tego FEC grało w BCL i to pokazuje, że poziom rozgrywek BCL w związku z tym, że Euroliga i Eurocup są zamkniętymi pucharami mocno wzrósł a to idzie wraz ze spadkiem polskiej ligi bo kiedyś to mieliśmy po dwa zespoły a teraz mamy jednego i to dostarczyciel punktów.

Jest sens się pchać, bo trzeba grac z lepszymi od siebie niż że słabszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.