Skocz do zawartości

EBL 2022/2023


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Reikai napisał:

Przegrał kilka serii w Po będąc faworytem, przegra następne.

Tu bym jednak nie przesadzał, przesrał z Legią - fakt, ale nie powiedziałbym, że Anwil był faworytem serii z Kingiem.

A jeśli chodzi o 2019, który w świadomości kibiców funkcjonuje jako jakiś niesamowity run underdoga i wielki triumf Milicica nad Frasunkiewiczem, to w rzeczywistości Anwil pomimo kontuzji miał po prostu lepszych zawodników niż Arka i Toruń, a gorsze rozstawienie wynikało z wcześniejszej gry poniżej oczekiwań i faktu, że ten mistrzowski skład skompletowali dopiero w trakcie rozgrywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jendras napisał:

Tu bym jednak nie przesadzał, przesrał z Legią - fakt, ale nie powiedziałbym, że Anwil był faworytem serii z Kingiem.

A jeśli chodzi o 2019, który w świadomości kibiców funkcjonuje jako jakiś niesamowity run underdoga i wielki triumf Milicica nad Frasunkiewiczem, to w rzeczywistości Anwil pomimo kontuzji miał po prostu lepszych zawodników niż Arka i Toruń, a gorsze rozstawienie wynikało z wcześniejszej gry poniżej oczekiwań i faktu, że ten mistrzowski skład skompletowali dopiero w trakcie rozgrywek.

Forumowa brać typowala tu 3:1 dla Anwilu, Anwil był rozpedzony po Pucharze, 14 zwycięstw z rzędu itd. Nie widziałem w mediach przekonania że Anwil nie idzie po fajny run w po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koelner napisał:

Franc męczył się też w I rundzie z Legia z 1 seeda gdzie było 3:2 mimo że z Warszawy odjechało przed PO kilku graczy. Miał 2:0 i przegrał 2:3, miał boisko we Włocławku i zrobił 0:3 -> coś z nim w PO nie gra 

Z samą tezą nie dyskutuję. :) Moim zdaniem nie gra to, że atak jest zbyt czytelny do rozpracowania przez rywali.

7 minut temu, Reikai napisał:

Forumowa brać typowala tu 3:1 dla Anwilu, Anwil był rozpedzony po Pucharze, 14 zwycięstw z rzędu itd. Nie widziałem w mediach przekonania że Anwil nie idzie po fajny run w po.

Tak, zdaję sobie z tego sprawę, ale mimo wszystko King nie był drugim zespołem sezonu przez przypadek (w zasadzie jakby wyciąć początek sezonu, to chyba i pierwszym) i miał HCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jendras napisał:

Z samą tezą nie dyskutuję. :) Moim zdaniem nie gra to, że atak jest zbyt czytelny do rozpracowania przez rywali.

Też ale moim zdaniem Franc za małą uwagę zwraca na siłę Polaków w PO, jeśli do ligi nie wpada zawodnik kalibru jak Woods, Hodge czy Gurovic to wygrywa ekipa z lepszymi Polakami dlatego Śląsk wygra ligę ponownie w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jendras napisał:

Pytanie czy to jego wina, że Polacy nie przychodzą do Anwilu?

to nie jest że nie chcą. Polaków jest mało na rynku dlatego podpisują ich szybko i często przepłacają. Franc postanowił rok temu budować skład od Petraska który obok Bostica dostawał najwiecej ale wiem że teraz chcą Garbacza ale czy to game changer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Koelner napisał:

to nie jest że nie chcą. Polaków jest mało na rynku dlatego podpisują ich szybko i często przepłacają.

Czy wobec tego przepłacenie jakiegoś Polaka przy ograniczeniach budżetowych Anwilu wpłynęłoby według Ciebie znacząco na ostateczny wynik?

Cytat

wiem że teraz chcą Garbacza ale czy to game changer?

A to musi być game changer? Ilu masz takich w polskiej lidze?

W ogóle Garbacz jest FA? Pamiętam, że chcieli go rok temu, ale wybrał Ostrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jendras napisał:

Czy wobec tego przepłacenie jakiegoś Polaka przy ograniczeniach budżetowych Anwilu wpłynęłoby według Ciebie znacząco na ostateczny wynik?

myślę, że tak. tak pokazuje historia, Milicic miał Zyskowskiego prime, Łączkę MVP, Ignerski, Szewczyk…. Ostatnio przy kontuzjach Łączki, zjeździe Szewczyka, kontuzji Bojana widać jak brakuje Polaków. Lepiej dla mniej przepłacić Polaka i dokupić murzyna którego zawsze można wymienić. Zobacz że Szczecin tak został zbudowany a np Meier jest dużo tańszy niż Petrasek. 

18 minut temu, Jendras napisał:

 

A to musi być game changer? Ilu masz takich w polskiej lidze?

W ogóle Garbacz jest FA? Pamiętam, że chcieli go rok temu, ale wybrał Ostrów.

Garbacz jest niezadowolony ze swojej roli w Ostrowie, też gadają z Żołnierzem ale on chce zagranice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

myślę, że tak. tak pokazuje historia, Milicic miał Zyskowskiego prime, Łączkę MVP, Ignerski, Szewczyk…. Ostatnio przy kontuzjach Łączki, zjeździe Szewczyka, kontuzji Bojana widać jak brakuje Polaków. Lepiej dla mniej przepłacić Polaka i dokupić murzyna którego zawsze można wymienić. Zobacz że Szczecin tak został zbudowany a np Meier jest dużo tańszy niż Petrasek. 

No, jeszcze Michalak i Czyż. Chociaż Zyskowski był wtedy graczem drugiego planu, a Igner i Szymon emerytami. Tamten wystrzał Szewczyka w playoff był kompletnie niespodziewany. Kasy też było chyba więcej :)

IMO Łączka, Garbacz, Nowakowski + Petrasek z paszportem to już byłaby całkiem OK sytuacja. Zatrzymać część zaciągu zagranicznego, dodać dobrą jedynkę i można grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jendras napisał:

No, jeszcze Michalak i Czyż. Chociaż Zyskowski był wtedy graczem drugiego planu, a Igner i Szymon emerytami. Tamten wystrzał Szewczyka w playoff był kompletnie niespodziewany. Kasy też było chyba więcej :)

IMO Łączka, Garbacz, Nowakowski + Petrasek z paszportem to już byłaby całkiem OK sytuacja. Zatrzymać część zaciągu zagranicznego, dodać dobrą jedynkę i można grać.

A uważasz że sięgniecie po Schenka albo Wójcików byłoby dobrym ruchem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem wybrzydzania w kwestii Polaków, niemniej Schenk z Kamilem akurat średnio by mi się tu widział. Wójcików za mało widziałem, żeby się wypowiadać, ale przy Petrasku i Nowakowskim byłoby dla nich miejsce?

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Reikai napisał:

A ten Gaziantep byl od poczatku przeceniany, zwlaszcza ze grali w 7-8 osob.

To nie jest czasem ten sam Gaziantep z którym Anwil grał w FEC i z którego ktoś tutaj robił ekipę na poziomie niemalże NBA? Ot psikus. 😂

Co do trenera to pisałem aby Anwil zaczaił się na Urlepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LAF napisał:

Najważniejsze to pozostawić Malika Williamsa na kolejny sezon i odrzucić sentymenty i pożegnać się z Sobinem.

Co do PG to jak Kamil zostanie ( a raczej tak będzie ) to nie ma opcji aby jakiś bambo przyszedł robić za zmiennika, dlatego przy Kamilu musi być jakiś combo, który umie rozegrać aby mógł go wspomóc z dobrym rzutem czyli ktoś pokroju mitycznego GH9

A co do Frasunkiewicza to na pewno celem jaki powinien zrealizować to awans to fazy grupowej BCL. Niestety raczej będą eliminacje bo obawiam się, że góra raczej nie wywrze presji na FIBA aby dali nam fazę grupową a skoro zespół gdzie za lidera robi KRUL potrafił przejść eliminacje to i nasz tym bardziej z większym budżetem.

Laczybski wchodził czasami z lawki w tym sezonie, jeśli ma stawiać jakieś warunki to dowidzenia, zwłaszcza po tym co grał pod koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LAF napisał:

A czy mamy jakiś inny wybór ? @Koelner dobrze napisał mało jest dobrych Polaków na rynku i to oni dyktują warunki. 
 

No i pamiętaj , że Włocławek to Włocławek a nie Sopot czy Toruń. 

Mamy, niech wchodzi z lawki, raczej nie jest w pozycji do stawiania warunkow po takim sezonie, wieku, przebiegu kontuzji itd. Jak chce byc starterem to WLKA czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.