Skocz do zawartości

Brooklyn Nets 22/23 - czyli czemu gwiazdy NBA nadal są takie....


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy 1,5 roku temu Harden przechodził do Nets niektórzy wieszczyli dominacje, kilka tytułów itp. Najpierw mieli nadwagę Hardena, potem kontuzje. Potem Irving się uparł ,że nie będzie się szczepił, Harden się obraził. Musieli go wymienić. Teraz najpierw Irving się obraził ,że mu Nets nie chcą dać pełnego maxa i nie chca mu zapłacić za mecze  w których nie grał. Więc unzał ,że pójdzie grać za MLE gdzie indziej. Potem nagle podjął opcję tylko po to by potem zażądać wymiany. Durant zaś zamiast potępić kolegę to uznał ,że zarząd Brooklynu jest niegodny zaufania i też chce odejść. Brooklyn się wkurzył i postawił jak na razie warunki zaporowe

Więc - Irving za Westbrooka się nie wydarzy bo ta wymiana nadal blokuje wszelkie sign and trade więc nie jest im do niczego potrzebna

Za Duranta chcą ceny zaporowej. Sota zaczęła rozmowę ale jak usłyszała 4 wybory plus KAT plus Edwards to zadzwonili do Jazz.

Nets chcą bezwarunkowo za Duranta - 4 wybory plus minimum 1 lub2 swapy i gracza All Star. Nie wiem czy ktoś jest w stanie to zrealizować. Ale pewnie w końcu ktoś pęknie. Realnie to chyba tylko Raptors mogłoby coś ogarnąć albo Boston tylko oni musieliby oddać Browna i Horforda a wątpie by się na to zdecydowali

Nets nie mają zamiaru wymieniać Bena Simmonsa więc z automatu Heat i Nuggets wypadają z gry.

Najważniejsze dla Nets jest tak naprawdę to co sie wydarzyło 1,5 roku temu a więc

2023 - wymiana picków

2024 - pierwsza runda bez ochrony

2025 - wymiana

2026 - pierwsza runda bez ochrony

2027 - wymiana

To Rockets kontroluje wybory NEts przez najbliższe 5 lat. Nets nie mogą pójść w głęboką przebudowę bo o ile rockets jeszcze w 23 będą słabi to później już nie więc te wymiany będą bolesne dla Brooklyn

Nets muszą przejść płynną przebudowę i dlatego chcą albo zejść z kasy albo nie stracić dużo ze swej siły

Koszta Nets

Durant                        44,1 mln

Irving                          36,9 mln

Simmons                  35,5 mln

Harris                        18,6

Claxton                    9,6

Royce                      9,2

Curry                       8,5

Mills                        7,0

Cam Thomas        2,1

Sharpe                   2,1

Tj Warren za minimum

Kessler Edwards 1,6

i Summer nie wiem za ile

 

Nets zrobili co mogli czyli  podpisali swoich agentów tj Millsa i Claxtona

Dali szanse Warrenowi co za minimum jest warte ryzyka a może się pięknie spłacić. Oddali wybór 76ers za Royce co wydaje się wysoką ceną ale Royce ma wciąż dwa lata umowy za niewielkie stosunkowo pieniądze choć już nie jest tak wybitnym obrońcą jak jeszcze 2 lata temu...

Aldridge czy Blake już raczej do Nets nie wrócą i nie wygląda by ktokolwiek chciał podpisać z tymi emerytami

Nets w tej chwili czekają co wyjdzie zarówno z wymiany Irvinga a potem Duranta by sobie poukładać zespół.

Trzeba pamiętąć ,że Brooklyn w obecnym składzie płaci duży podatek i niechętnie chcieliby płacić po wszystkich wymianac.. Wydaje się ,że Irving w NBA jest skończony i nikt mu już nie da maxa. Ale Lakers są zdesperowani więc kto wie co tam się wydarzy

Współczuje Nets bo gdyby nie kontuzje to byłaby inna narracja a teraz drugi raz w ciągu 10 lat stają sie pośmiewiskiem ligi i będą budować potęgę innych klubów. Przecież dziś to oni by mieli Browna i Tatuma i pewnie Duranta

 

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież chodzi o picki i o zwolnienie zerowego 

Czysty handel z cap space 

Gdzie jest ta umiejętność która tak była ceniona ze jak się czegoś nie rozumie to się nie wypowiada. Ja kiedyś to ceniłem. 

Rozumiem ze obecnie ciężko z myśleniem gdy w czasach obecnych stare konie pozytywnie oceniają serial typu Stranger Things który kiedyś byłby adresowany do grupy docelowej 13 latków. Co zrobisz jak nic nie zrobisz. 

Pick o Lakers lub dwa za wyciągnięcie z szamba LBJ i picki od Jazz za poprawę żywota klubu z Conleya. Trzeba byliby to sensownie podzielić pomiędzy spurs ( ci nic nie musza wiec patrzą sobie co im skapnie) i Nets którzy są na musiku ale tez powinni dostać mimo wszystko bonusa ze Kyrie sportowo jest lepszy niż to co idzie w druga stronę. 

Pytanie czy taka wymiana pozwala im rozwiązać kwestie Duranta bo jak nie to im się totalnie nie opłaca nawet przy 2x1rd

Jeżeli jest to krok do przodu z Durantem to bym się zastanowił. 

Tu jest pare smaczków tych wymian które się zrozumie jak się zajrzy do finansów z CBA i porówna do kwestii sytuacji klubów które by ruchu nie zrobiły. Kto ile traci w przypadku bezczynności. 

I o tym bym porozmawiał. 

Picki panie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że gwiazdy "nadal" takie są, bo to co Kyrie i Durant odjebali, to jest precedens i zupełnie nowa jakość.

Gwiazdy zazwyczaj dostają to co chcą jak sobie zażyczą transferu, ale w tym przypadku może być inaczej (przynajmniej mam nadzieję), bo management nie ma żadnego powodu iść komukolwiek na rękę. Żadnych Lakers dla Kyriego i Suns/Heat dla KD, niech gniją cancery. Chociaż ten deal z Lakers pewnie przejdzie, jeśli Lakers będą chcieli (a są zdesperowani jakby nie było), więc 2nd best scenario to Kyrie do Lakers, a KD niech gnije w Nets - ostatecznie z Westbrookiem czy bez, w sumie bez znaczenia, ale wiadomo, że z Westbrookiem byłoby śmieszniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ignazz napisał:

Brałbys za pick?

LAL: Irving & Langford
NETS: Conley & McDermott 
UTAH: Richardson & Poeltl
SAS: Westbrook 

Wzięcie Westbricka to 1 pick oddanie Poetla z Richardsonem to drugi. 1 pick to za mało w takiej wymianie. Można go dostać przy pomyślnych wiatrach za Poetla i jeszcze mieć cup space na handel. Chyba ze LAL dają niezastrzeżony pick to już inna sprawa. Lakersi w 27 i 29 to może być dno ligi. Poza tym taki pick będzie można zamienić za jakiś nr 5-6 w przyszłych draftach jak Lakersi będą mieli na horyzoncie totalne stoczenie się.

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignazz napisał:

Bardziej 1x1rd unprotected Lakers 

drugi jakiś słabszy może i z protekcja lub ten dobry co jazz ma z pakietu Goberta 

Widzę ,że wymiany a'la LAF stają sie normą... Jeśli Ty chcesz otrzymać za richardsona i Poetla wybór pierwszorundowy niezastrzeżony. Przecież Josh ma wartość ujemną po tym jak się okazałem niewypałem w trzech kolejnych klubach i odkąd się Boston go pozbyło to zaczęli być lepszym zespołem... Poetl ma też średnią wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

Widzę ,że wymiany a'la LAF stają sie normą... Jeśli Ty chcesz otrzymać za richardsona i Poetla wybór pierwszorundowy niezastrzeżony. Przecież Josh ma wartość ujemną po tym jak się okazałem niewypałem w trzech kolejnych klubach i odkąd się Boston go pozbyło to zaczęli być lepszym zespołem... Poetl ma też średnią wartość

PLUS WZIĘCIE 50 MELONÓW kontraktu i  WESTBRICKA. W dodatku danie szansy last dance LJ. Jak się lakersom wydaje ze kopią szanse na mistrza za samego Bricka to są w SPORYM Błędzie :)))))). Plus z tego co pisza to dla Lakers tak jak z Georgem w LAC. Nie ma Kyrie nie ma Jamesa za rok :).

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Widzę ,że wymiany a'la LAF stają sie normą... Jeśli Ty chcesz otrzymać za richardsona i Poetla wybór pierwszorundowy niezastrzeżony. Przecież Josh ma wartość ujemną po tym jak się okazałem niewypałem w trzech kolejnych klubach i odkąd się Boston go pozbyło to zaczęli być lepszym zespołem... Poetl ma też średnią wartość

Oj @ely3

Przecież chodzi tu o branie:

toksycznego kontraktu i oddanie w zamian potężnego cap space to raz 

zwróć uwagę ze lakers czekając rok po pierwsze tracą cenny rok lbj ale zobacz ze gdy kontrakt zejdzie RW to…. Nic nie się wydarzy…. Sam fakt zejścia kontraktu nie zrobi miejsca w sałary na innego gracza. Bo lakers dalej ponad limitem i FA nie dołożą.  W zamian pójdzie…. Zero gracza za rok. A my piszemy o kontraktowaniu Kyrie na dziś poprzez wymianę ….

Poeltl o mały włos nie poszedł za pick w zimie i patrząc na zaawansowane statystyki w obronie i raptory ninje i inne wynalazki to jest on obecnie najlepszym dostępnym w D wysokim do pozyskania. Dobrze dla ligi ( złe dla spurs) jedynie wyszło ze w drafcie miałeś 3 ciekawe nazwiska C stad ekipy poszły w tania mniej gotowa alternatywę. Co ważne Jakub ma i dobry kontrakt ( pewnie jakby zrobić extension to byłby nawet łatwiejszy do zbycia i może to zrobi spurs no i nadal to młody gracz).  TOR CHAR się zastanawiali długo. 
Wiem ze Josha w spurs nikt nie oglądał ale on zrobił po wymianie 12/3/2 na bardzo dobrych cyfrach 44,4% ( 2 trafienia za trzy) będąc najlepszym strzelcem z FT (94,7%) i rzucając techniczne. Do tego tak grał w obronie ze wielu twierdzili ze wygrano wymianę z BOS o White’a ( mimo ze ten miał ciekawy impakt w seriach PO to brakło tych regularnych trójek na super %). 
reasumujac Ty byś za pakiet branie Russa cap space i oddanie graczy nie dał 2 pickow łącznie czego ja bym za te 2 picki nie zrobił patrząc jakie picki rok temu spurs pozyskali bez sytuacji na musie. 
 

mozliwe ze 1,5 wyboru ( taki unprotected i jeden protected) ostatecznie spurs dostaną bez oddawania aż takiego cap dpace

a mając jako 2-3 ekipy do oddania czegoś co może pomoc ruszyć Kyrie lub Duranta chętnie popatrzę jak innym wymiana zdycha. 
 

jazz dodałem sztucznie aby wykreować więcej pickow bo lakers ich nie maja ale jak nie to nie. Nie napraszam się. Niech jazz gra Conleyem.

wracając do wersji bez Jazz. Deal się nie wydarzy nie bo złe wyceniam wartość któregoś z graczy tylko bo lakers nie maja pickow aby zrobić przeciwwagę zarówno spurs jak i nets. To nie problem wyceny Poeltla jest blokiem. 
Serio wyceniasz go na jakiś 25 pick lub 2x2rd? 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zwłoki Tadzia Younga wymieniliśmy 2rd na 1rd. 

Poeltl jest wart więcej. 
Branie 49 mln tak samo. 

Josh mniej niż JP ale więcej niż TY. 

Dla paru klubów to może być istotna wymiana po JP i cena może być podobna jak za White’a. 
sumarycznie można zbić niezły kapitał. 

I nie ma sensu robić twojej wyceny czyli jakiś prot 16 pick za wszystko jak zbierzesz więcej za pojedyncze transakcje. 

Wiec zrobienie tego hurtem może być możliwe ale tylko dlatego ze inne kluby są na musiku i będą gotowe przepłacić. Jeżeli nie to przedłużamy za sensowne pieniądze Poeltla i takiego sprzedajemy w grudniu bo wtedy ma najwyższa wartość dla kogoś takiego jak Toronto czy Golden. 

Nie wspominając o losowych urazach gdzie zawsze ktoś może chcieć zrobić „Inglesa”. 

W interesie spurs jest się nie spieszyć i szukać okazji a nie brać twoja zaniżona ofertę. 

Oststecznie Poeltl jest na tyle młody ze może nawet zostać na lata w spurs. 

Wtedy sam Josh za 2x2rd jest ok. 

I tam nie trzeba wtedy niewiadomo jaki kontrakt zły brać w zamian. Choć cap space pomaga wtedy aby zrobić ciekawszy ruch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz

Nie wiem o czym piszesz bo to temat Nets ale praktycznie każdy insider Nets pisze jasno ,ze

Nets będą cierpliwi i dopóki nie otrzymają zwrotu jakiego chcą to nie zrobią wymiany. A po drugie dopóki nie ma wymiany Duranta to nie będzie wymiany Irvinga dlatego w tej chwili jest stagnacja na linii Lakers-Nets

Nets zwłaszcza w przypadku Duranta moga być cierpliwi bo mają 3 lata. Tak naprawdę to co otrzymają za Duranta zdeterminuje czego będą szukać w wymianie za Irvinga.. Tu jest dość prosto . Nets mogą tankować tylko rok wiec muszą zebrać pakiet trampolinę. Najbliżej im wymiany z Raptors ale podobno Masai nie odda im Barnesa . Ci są uparci by był włączony ale Masai to nie jest desperat. Z jednej strony wie ile Durant wniesie ale nie może oddać za dużo by z tego jednak był mistrzowski zespół a nie zespół wydmuszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze w interesie nets jest robić to spokojnie. Ale nie trzymałbym się strony nets tak jednowymiarowo i bezkrytycznie. W naszej dyskusji mamy inna wycenę graczy spurs którzy może poprzez cap space pomogli by w wymianie. 
Oswiadczenie gwiazd obu nets stawia klub w bardzo ciężkim położeniu a brak pickow co drugi rok tym bardziej. 
 

w twoim przypadku chodzi mi tylko o inna wycenę graczy spurs która całkowicie zaniżasz do poziomu prawie zerowego. 
 

co do dalszej dyskusji z kolega G85 to trafił mi się zarzut ze nie ogarniam sytuacji nets po czym sam kolega zapytał czy gwiazdy złożyły  TR?

troche dziwne przy zarzucie mojej niewiedzy b

Z tego co czytałem nie ma szans aby gracze zagrali w nets minuty. Nets maja na szczęście swap. Ale jeżeli będzie sytuacja patowa czyli gwiazdy na ławce i brak graczy w zamian to czas nie działa na korzyść nets nawet z tym swapem. 

A ze spurs maja najwyższy obecnie cap space to liczy się pośrednio w tym temacie po prostu stad to nie taki off topic. 

TR gwiazdy to potężny cios dla klubu. 
TR gwiazdy gdy zespół oddał morze picków jeszcze bardziej. 
TR dwóch gwiazd równocześnie. Nie pamietam takiej sytuacji nigdy. 
TR dwóch gwiazd gdzie klub oddał morze pickow mamy obecnie w Nets. 
 

tylko spokojnie? To historycznie zła chwila ever w nba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ignazz napisał:

wycenę graczy spurs która całkowicie zaniżasz do poziomu prawie zerowego

Bo Josh Richardson taką ma właśnie wartość... Miał ostatnie 3 lata na pokazanie ,że jeszcze potrafi bronić ( nie potrafi) , że daje coś w dobrym klubie( nie daje) więc nie wiem czemu Ty liczysz ,że ktoś sie na niego skusi i da za niego jakieś wybory.

A Nets mogą być cierpliwi bo Irvinga już rok przetrzymali i to Irving na tym traci. W tej chwili Irving nie dostanie od nikogo maxa( dlatego zresztą podjął opcję bo się zorietnował ,ze rynek na niego się skurczył). Lakers są w desperacji więc oni zaryzykują ale większośc ligi ma Irvinga za kretyna , który już coraz mniej ma wspólnego z koszykówką.

A Durant ma 3 lata. Może odwalić focha ale tu też moga spokojnie czekać. Durant to wciąż top 10 ligi. Na niego ktoś się skusi. Ktoś będzie chciał poprawić swoją pozycję. Hawks. Raptors. Może Bulls jak źle wejdą w sezon. Nets pewnie trochę zejdą z opcji np zamiast tylu wyborów wezmą jakieś młode gwiazdy. Może Blazers coś skombinują tylko tu nie jestem pewien. Ale oni akurat są w stanie pójśc all in bo Lillard ma już niewiele czasu tylko u nich krucho z młodzieża poza chyba Hartem

Może Pelicans zaryzykują ale tu znowu na razie cena jest zaporowa ale w październiku można się już dogadać za McColuma i dodatki i wybory. Oni mają wybory Lakers moga przesunąc np 2 wybory w jednym roku by nie ryzykować z 27 czy 29 rokiem

A przy okazji Cam Thomas na razie bardzo słabo z Lidze Letniej wygląda a myślałem ,ze będzie szalał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ze zwrotem z J-Richa poczekam. Oddano tok temu 32 letniego gracza za pick to i 28 letni gdzieś myśle ze przyjdzie z zyskiem dla klubu. I zobacz ze zaniżyłeś totalna wartość assetow spurs występujące łącznie w propozycji wymiany: obu graczy spurs z dodaniem do tego przyjęcia wolnego cap space a teraz niejako przerzuciłes narracje tylko na ten - co zdaje sobie sprawę - najsłabszy asset. Ale tu dyskusji nie ma co prowadzić. Będzie co będzie. Sam w sobie gracz nie jest jakimś świetnym graczem ( w odróżnieniu od Poeltla) ale jako filler wymiany z cap space to wartościowy wypełniacz. Dla technicznego przeprowadzenia wymiany. Nawet spurs go lekko sprytnie podpromowali dając mu większa role aby kupujący obejrzeli towar w ogniu walki. 
 

Co do zidiocenia Kyrie w pełni się zgadzam ale to w takim razie łatwiej będzie przyjąć nets mniejszy zysk?  Jeżeli patrząc na twoja ocenę niżej wyceniasz Kyrie niż rynek ( raczej mimo wszystko czytałem lepsze noty ) to znaczy ze mniejsze dopłaty z Twojej strony jeszcze niżej cenią ww spursowe assety. Oj przesada. 
 

a to ze za Durantem ustawia się pół ligi to oczywistość. Tu przecież nawet nie poruszaliśmy tego tematu poza faktem ze ostatecznie ma odejść. Czy rok siedząc w nets bezczynnie? Wątpię.  Ale chętnych jest sporo. Tu prochu nie wymyślimy. 

Tu nie zgodziłem się tylko ( z drugim dyskutantem) ze nets wezmą same picki bo mogą ten rok podtankowac w sumie. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubbas napisał:

Chętnych na Duranta za taką cenę chyba narazie brak

Niby tak, Nets też wiedzą, że nie dostaną takiej paczki znikąd 

Robią to moim zdaniem z premedytacją bo mają czas 

Oni nie muszą. Powinni. Chcą, ale nie muszą się spieszyć bo i po co? Wartość Duranta z każdym miesiącem będzie spadła i wie to sam Kevin, co z kolei wymusi na jego obozie pewne ustępstwa 

Nets i tak finalnie dostaną potężne picki za KD i prawdopodobnie też wszystkie picki Lakers z tej dekady za Irvinga 

Pytanie tylko czy ktoś w Nets potrafi operować wyborami w inny sposób niż oddawać je w wymianach po gwiazdy? 

Nowy York to rak 

 

BTW 

Tadek young to k**** nie są zwłoki bo wciąga josha nosem samym tylko IQ 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kubbas napisał:

Chętnych na Duranta za taką cenę chyba narazie brak

Problem nie leży w wyborach bo te chętnie by niektórzy oddali. Durant dołożony do większości ligi to będzie z miejsca TOP5 kandydatów do tytułu.

Problemem jest ,że Nets by chciało jakieś kombo tego co  oddali Lakers ( młodzież ) z tym co oddali sami Nets do Rockets( 7 wyborów pierwszorundowyc)

I tu jest trochę przeginka bo jeśli oni chcą by im sota oddała 4 wybory, dwa swapy plus KAT i Edwards to od razu zabija temat. Tak samo Raptors by weszło w taką wymianę ale nie za cenę SIakam Barnes i wybory.

Oni w pewnym momencie muszą być ciut elastyczni i coś odpuścić a pakiet nadal będzie solidny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.