Skocz do zawartości

Inflacja a inwestowanie


Orus92

Jak walczę z inflacją?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak walczę z inflacją?

    • Nie walczę - nie mam środków
      2
    • NIe walczę - mam środki, ale walczę wydając
      6
    • Inwestuje - lokaty
      2
    • Inwestuje - obligacje
      1
    • Inwestuje - akcje
      3
    • Inwestuje - nieruchomości
      3
    • Kupuje waluty obce
      1
    • Nadpłacam kredyt - Glapa mnie wykończy
      6
    • Inne
      3


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Bostonian napisał:

Panowie, czekac z wymiana USD na PLN czy wymieniac tu i teraz? Zastanawiam sie  czy kurs wroci do poziomu 4.2-4.4 czy raczej bedzie dalej rosnac?

Cholera wie, póki nie będzie zebrania w celu podniesienia stóp to pewnie bedzie stabilnie, a potem to zależy czy podniosą o 100 punktów bazowych, czy o 75 ( a właściwie, czy powyżęj prognoz rynkowych, czy poniżej). Aktualnie spodziewane jest raczej 100 punktów bazowych po dzisiejszych danych o inflacji, ale jakby ktokolwiek z nas na forum wiedział, jak się ten kurs zmieni, to byśmy już dawno byli milionerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Cholera wie, póki nie będzie zebrania w celu podniesienia stóp to pewnie bedzie stabilnie, a potem to zależy czy podniosą o 100 punktów bazowych, czy o 75 ( a właściwie, czy powyżęj prognoz rynkowych, czy poniżej). Aktualnie spodziewane jest raczej 100 punktów bazowych po dzisiejszych danych o inflacji, ale jakby ktokolwiek z nas na forum wiedział, jak się ten kurs zmieni, to byśmy już dawno byli milionerami.

W USA inflacja >9% r/r i kolejne podniesienie o 75 pb. Zielony umacnia się vs frank. W krótkim okresie brak wskazań, na postawienie na złotego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, starYfaN napisał:

W USA inflacja >9% r/r i kolejne podniesienie o 75 pb. Zielony umacnia się vs frank. W krótkim okresie brak wskazań, na postawienie na złotego.

No właśnie jak dzisiaj czytałem puls biznesu, to pojawia się coraz więcej prognoz, że podniesienie będzie jednak o 100pb. Chociaż póki co nadal konsensus jest na 75.

Btw. za chwilę będziemy mieć najprostszy przelicznik walut ever: 5 złotych= 1 dolar= 1Euro=1Frank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wujek Wójcik napisał:

Wakacje kredytowe - nie chciałem odpalać nowego tematu ale pewnie niedlugo zloze papier w banku, jakie sa wasze opinie, rady, wskazowki? Polecacie, odradzacie (zaznaczam, ze moja rata wzrosla juz o ponad 90%).

Nawet jak Cię stać na raty to i tak złóż wniosek, najwyżej będziesz nadplacal. To się każdemu opłaca.  Poza bankami

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak, i nie, to zależy :D 

jeśli masz zamiar w przyszłości zmieniać kredyt (refinansować) lub brać nowy - mogą być problemy przez wakacje kredytowe (teoretycznie nie, ale w praktyce po pandemii były problemy spore)

Wciąż czekam na odpowiedzi z działów prawnych banków co do tej interpretacji ale nie za bardzo się kwapią żeby jednoznacznie określić. 

W pandemii też była możliwość zawieszenia raty przez pewien czas i potem klienci, firmy mieli problemy żeby wziąć coś nowego albo zrobić refinans - bo skoro skorzystali, to znaczy że mają problemy finansowe (nawet jak zarabiają x razy więcej niż rata). Takie to banki są ch...e

Ale jeśli nie - to bierz - jest to jeden z niewielu projektów, które są dobre dla konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wujek Wójcik napisał:

Wakacje kredytowe - nie chciałem odpalać nowego tematu ale pewnie niedlugo zloze papier w banku, jakie sa wasze opinie, rady, wskazowki? Polecacie, odradzacie (zaznaczam, ze moja rata wzrosla juz o ponad 90%).

Jeśli masz problem z płynnością finansową to tak 

11 minut temu, fluber napisał:

Nawet jak Cię stać na raty to i tak złóż wniosek, najwyżej będziesz nadplacal. To się każdemu opłaca.  Poza bankami

🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.