Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 2022/23


DamianOItalianO

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.10.2022 o 07:41, ely3 napisał:

 

Eric PAschall został zwolniony przed pierwszym meczem i chyba już w NBA nie zagra

kontuzja achillesa niestety.

49 minut temu, ely3 napisał:

Jesli kiedyś będzie dyskusja na temat nielojalności graczy to przypomnijcie sobie te słowa Gobert w życiu by sam nie odszedł z Salt Lake. Kochał to miasto. Był wierny klubowi a klub go potraktował bez sentymentu. Ztresztą podobnie z Mitchellem , który nie chciał odchodzić z JAzz tylko Ainge chciał go wymienić za wszelką cenę. Dziś będzie dziwnie dla mnie ale Gobert powinien dziś niestety mieć kolejny mecz 20 pkt 15 zb bo Jazz nie za bardzo ma kim bronić FRancuza

ogólnie śledząc twitterowe/dziennikarskie środowisko wolves da się zauważyć dwie rzeczy - ludzie związani z Utah (dziennikarze, ludzie od mediów, eventów itd) bardzo Goberta cenią i za nim tęsknią i mają do powiedzenia same dobre rzeczy, a ludzie z tej samej branży z Wolves są od początku pod bardzo dużym wrażeniem Rudego jako współpracownika, profesjonalisty etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sota mamy problem....Mam wrażenie ,że to kolejna ekipa ,która musi szybko wymienić trenera.... Może na Snydera ... Ofensywa Soty jest tak niepoukładana ,że to aż dziwne że mają tyle zwycięstw. Gobert w meczu oddał 1 rzut i to na początku pierwszej i to tylko dlatego ,że zebrał w ataku.. Potem bardzo mało z nim grali albo podawali mocno nie w tempo. KAT jest podwajany oddaje do Edwardsa a ten zamiast oddać od razu od stojącego na szczycie łuku kolegi to woli rzucać przez ręce. KAT w 5 sekundzie akcji odpala rzut za 3 poprzez ręce Landlae. Jakieś akcje gdzie KAT idzie na iso rzuca nie trafia i potem się okazuje ,ze dwóch graczy SUNS jest szybciej w kontrze niż ktokolwiek z Soty. Mecz zaczęli twardo w obronie choćb y niezły blok Goberta na Bookerze. Ale potem fatalnie bronili kontry. Sam Gobert kilka razy odpuścił mid range i zamiast podejśc do Camerona to pozwałał mu na niebronione rzuty long-2. Niby to są rzuty, które chcesz by rywale odpalali ale nie aż tak kompletnie nie bronione. Ale obrony mniej bym się czepiał za to atak od początku sezonu jest dziwny. Anderson w ogóle nie jest wykorzystywany . Kolo który był starterem w dobrych Memphis teraz wchodzi z ławki i snuje sie po parkiecie jakby nie miał roli przypisanej. Sota zalicza ogromne ilości dziwnych strat typu TOwns z rogu robi takie podanie ,że zaliczają błąd połowy  choć podawał do Russella a on był zdziwiony tym podaniem.. Rotacja jest dziwna. Gobert kiedy jest sam bez KATA to Sota jest na plusie i mniejsza o plusy bo to jest zmienne z meczu na mecz ale Sota ma ekstremalnie dobrą obronę i koszmarrny atak. Z kolei KAT bez Rudego ma wybitny atak ale koszmarną obronę. Wystawianie na początku drugiej kwarty Goberta z samymi dobrymi obrońcami nie ma sensu bo tam nie ma kto zdobywać punktów i nikt nie kreuje. W Jazz wychodziła zawsze para Conley-Gobert. Ja bym próbował więcej duetu Edwards-Gobert na przełomie 1 i 2 kwarty. Bo mam wrażenie ,że ten duet najlepiej wygląda razem i nie dlatego ,że jest chemia między innymi ale wtedy każdy ma jasno okręśloną rolę na parkiecie. A Kata ustaiwałbym dużo z Andersonem, Princem, Reidem itp

Ogólnie Sota musi poprawić powrót do obrony bo akcje gdzie po 3 sekudnac pozwalają na rzut za 3 bo nikt nie patrzy na piłkę. Atak w którym większość czasu wszyscy patrzą na iso Edwardsa albo iso Townsa nie mają sensu. Może Russell powinien z ławki wchodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Mam wrażenie ,że to kolejna ekipa ,która musi szybko wymienić trenera....

Wolves mają źle zbudowany roster i slumpują za trzy - brzmi jak przepis na kiepski start sezonu (pzdr Lakers), a i tak nie robią wstydu, tak że bez przesady. Te różne lineupy z Gobertem/bez Goberta mają żenujące/mocne 3pt% u siebie/rywali, więc ciężko oceniać small sample. Zbudowanie rosteru pt. mamy ballhandlerów (Edwards, Russell), mamy scorerów (Edwards, Towns), mamy obrońców (Gobert), gdy nie ma tu naturalnej synergii - wymusza bałagan na starcie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał:

Gobert do Townsa często podaje a na odwrót niekoniecznie 

What?????

A te asysty KATa to niby do kogo są? To właśnie działa pięknie - KAT na dystansie wrzuca do Goberta, a ten zdobywa łatwe punkty. Dzisiejszego meczu nie widziałem - a pewnie nim się kierowałeś pisząc to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2022 o 09:40, ely3 napisał:

Mam wrażenie ,że to kolejna ekipa ,która musi szybko wymienić trenera.... Może na Snydera ...

LOL, ani trenera nie trzeba wymieniać, ani tym bardziej na Snydera... ja rozumiem Twoje przyzwyczajenia z Utah, ale dajże już spokój.

W dniu 2.11.2022 o 09:40, ely3 napisał:

Gobert w meczu oddał 1 rzut i to na początku pierwszej i to tylko dlatego ,że zebrał w ataku..

Ty oglądałeś mecz? Gobert nie rzuca, bo ostatnio namiętnie traci piłkę - straty przypisują głównie DLO, ale problemem nie są jego podania (choć bez sensu mu TO przydzielają - niektóre chyba korygowali), tylko totalny brak koordynacji Goberta w pomalowanym. Wygląda bardziej jak DAJ ze swoich najgorszych momentów.

W dniu 2.11.2022 o 13:38, ely3 napisał:

Gobert do Townsa często podaje a na odwrót niekoniecznie

Ty naprawdę musisz chyba założyć okulary... Gobert gra najgorszą ofensywę od początków swojej kariery i nie jest tu powodem brak podań. Defensywa jest bez zarzutu, choć moim zdaniem na switchach lepiej, aby do rzucającego z dystansu szedł on niż Towns, który jest na nogach za wolny.

W dniu 2.11.2022 o 13:38, ely3 napisał:

lineupy Gobert bez strzelców za 3 albo stary lineupy bez goberta gdzie każdy gra ISO są dziwne.

O jakich lineupach piszesz? Bo generalnie to Gobert gra zdecydowanie w 1 lineupie + trochę z ławką. Dodatnie są generalnie te z McLauglinem - bo koleś ma wysokie BBIQ i jest najlepszym rozgrywającym w tej ekipie + dobrym obrońca. Nawet gra z Gobert+KAT+McDaniels+Edwarde to +22 Net. Reszta to 1-2 stinty - żadna próbka.

W dniu 2.11.2022 o 13:38, ely3 napisał:

każdy gra ISO są dziwne.

Tak naprawdę jedynym graczem namiętnie grającym ISO w socie jest... Ant. ISO KAT to poziom Wooda z DAL, który jest tam 3 opcją w ataku.. LOL.

W Socie na dziś problemów jest kilka:

1. DLO nie zadaje sie na głównego rozgrywającego. Fajne loby parę p'n'r tego nie zmieni. Dziś poniekąd jego rolę w rozgrywaniu (PointForwarda) pełni KAT.

2. KAT na razie sie przyzwyczaja, próbuje grać trochę jak facilitator (Jokic, ale z pozycji F). Momentami rola podobna do Siakama - na dziś za dużo strat ma, ale wygląda dobrze w ataku więc obstawiam, że tu sie poprawi. Natomiast wystawianie go w obronie vs F ekipy przeciwnej, to jest dramat i wszyscy to wiedzieli. Gobert moim zdaniem w D powinien częściej przejmować graczy na dystansie, bo KAT aż tak dramatyczny w D pod koszem nie był rok temu, szczególnie jak nie grał vs Embiid czy Jokic, tylko mniej wymagającym C.

3. ANT - chłopak sie kompletnie pogubił w swojej roli, ale to młodość. Natomiast to, że od połowy 3 kwarty wygląda jakby maraton przebiegł, to słabe. Te docinki KATa i reszty ekipy, aby zadbał o kondycję są niestety prawdziwe. Jest on za wolny, brakuje mu dynamiki, a te zero wsadów to nie efekt tłoku pod koszem, tylko tego, że podejmuje złe decyzje, choc kuriozalnie same % ma całkiem dobre....

4. Gobert w ataku wygląda koszmarnie. Rozumiem kwestia ogrania z kolegami, ale te wypadające piłki z rąk to dramat jakiś... Moim zdaniem dużo dobrego zmieniła by rotacja Wolves, gdzie

W dniu 2.11.2022 o 09:40, ely3 napisał:

Może Russell powinien z ławki wchodzić ?

wtedy w S5 McLauglin lepiej by wyglądał z KAT + Gobert, a McDanielsa często bym wymieniał z Andersonem/Princem.

5. McDaniels - rozumiem, że Finch chce go jak najszybciej ograć ze S5, ale obecnie mam wrażenie, ze trochę go to przerasta. Może stopniowe wprowadzanie, dałoby lepsze efekty - bo jak gościu co mecz walczy z faulami w te 15-20 minut niewiele sie nauczy.. ;) Co by nie mówić, dla mnie murowany przyszły kandydat do All-D.

6.  Nowell wygląda naprawdę nieźle, mimo gorszego meczu - widać kolejny postęp i zadatki na bdb rolsa, może nawet 6th.

7. Reid - chyba na razie największy pozytyw i nie wiem czy nie najlepszy gracz ostatnich meczów. Nawet D poprawił. Szacun.

Podsumowując Finch musi lepiej ogarniać rotacje, ale też musi poznać jak poszczególni gracze wyglądają ze sobą. Dla mnie na dziś S5 to:

McLauglin-ANT-Prince-KAT-Gobert, z ławki DLO jak główny scorer i rozgrywający, który gra więcej minut z Gobertem (p'n'r) niz KATem, Nowell, Anderson (więcej z KATem na 4), McDaniels, Reid. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak wstałem to wrzuciłem sobie 2 kwarte Sota-Knicks bo chciałem zobaczyć jak sobie radzą bez Goberta..... I obrona wyglądała dramatycznie. Zespół w ogóle wygląda jakby implodował od środka. Edwards chyba w ogóle ma gdzieś drużynę. . Nie wiem jak można być najgorszym obrońca w drużynie gdzie gra DLO ale Ant robi sabotaż po całości i w ataku i w obronie. Drugiej połowy nie oglądałem bo przełączyłem na coś o wartości koszykarskiej ale druga kwarta tego meczu w wykonaniu Soty to był dramat/ Zwłaszcz w obronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dannygd napisał:

Zaczyna wychodzić brak samca Alfa z doświadczeniem w szatni... Bev wróć, weź za ryj Anta i pierdolnij nim o szafkę kilka razy to może zrozumie co to drużyna. Bo na dziś chłopak jest zagubiony w nowej rzeczywistości i niestety robi za czarna owce... 

 

Oni się powinni budować wokół Edwardsa, a nie sprowadzać Goberta żeby mu stał pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.