Skocz do zawartości

New Orleans Pelicans 2022/23


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj draft, więc w sumie dobra okazja, żeby założyć nowy temat.

Otóż Pels są w komfortowej sytuacji z ósemką, ponoć celują w Mathurina lub Danielsa i szanse, że któryś z nich się ostanie do ich wyboru są 50/50. Osobiście wolę Dysona, bo Pels bardziej potrzebują obrony na skrzydłach niż shooterów, ale tak czy siak obaj są całkiem fajnymi prospektami i z każdego bym się tu ucieszył. Jak się nie uda, to będzie to oznaczało, że do #8 osunął się Sharpe, którego raczej Pels nie widzą u siebie, a i Sharpe się nie widzi w NOLA i byłaby to niezła okazja do zrobienia trade down z OKC i zgarnięcie z #12 Dienga bądź Sochana, a przy okazji pozbycie się np Devonte.

Generalnie komfort Pels polega na tym, że mają całkiem mocny zespół. W pełnym zdrowiu starting five będzie wyglądać tak: CJ - Ingram - Herb - Zion - JV plus na ławce Alvarado, Graham, Murphy, Nance, Hayes i reszta atmosfericiów. Także nieważne kto zostanie wybrany, nikt nie będzie oczekiwał cudów od pierwszego dnia i rookie będzie powoli wprowadzany przez Greena i można sobie pozwolić na gambling i pójść w upside. 

Jakby ktoś pytał, to Zion trenuje ze swoją ekipą

 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karpik napisał:

CJ - Ingram - Herb - Zion - JV

Taka S5 to wg mnie jest lipa totalna. 4 gości do piłki (z czego żaden nie jest rozgrywającym, choć 3 niezłych podających) i 1 obrońca, przy czym nie są w stanie bronić tym zestawem ani niskiej, ani wysokiej 5...

Nie wiem co oni zrobią z Zionem, ale tu aż się prosi aby zależnie od przeciwnika grał Jose przy niskiej 5 (wtedy Zion może jako small C?), albo LNJ/Hayes przy wysokim składzie. Inaczej to będzie dno D w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dannygd napisał:

Taka S5 to wg mnie jest lipa totalna. 4 gości do piłki (z czego żaden nie jest rozgrywającym, choć 3 niezłych podających) i 1 obrońca, przy czym nie są w stanie bronić tym zestawem ani niskiej, ani wysokiej 5...

Lineup CJ - BI - Herb - Hayes - JV był +8 na 100 poss, także raczej nie podzielam Twej opinii, że zmiana Hayesa na Ziona spowoduje katastrofę. Ingram z Zionem będą co najmniej ok-obrońcami, z potencjałem na bycie dobrymi.

Godzinę temu, dannygd napisał:

Nie wiem co oni zrobią z Zionem, ale tu aż się prosi aby zależnie od przeciwnika grał Jose przy niskiej 5 (wtedy Zion może jako small C?), albo LNJ/Hayes przy wysokim składzie. Inaczej to będzie dno D w lidze.

Zion to jest 3/4, żadna 5. Nance pewnie będzie często kończył mecze zamiast JV. Generalnie im szybciej Pels zrozumieją, że trzymanie centra za kilkanaście baniek, który w PO nadaje się na kilkanaście minut gry nie ma zbytnio sensu, tym lepiej dla nich. Na szczęście są assety, żeby zamienić Jonasa na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2022 o 20:09, karpik napisał:

Lineup CJ - BI - Herb - Hayes - JV był +8 na 100 poss,

Po pierwsze +6 (bez garbage), po drugie to tylko 141 min, więc świeżość CJa w nowym otoczeniu (zagrał kilka kozackich meczy) + matchup-y są decydującym czynnikiem.

No i najważniejsze na koniec - DRTG 120... 

W dniu 23.06.2022 o 20:09, karpik napisał:

nie podzielam Twej opinii, że zmiana Hayesa na Ziona spowoduje katastrofę

To ile będzie z Zionem? 125? 😜 Jeśli to nie katastrofa - to co? No chyba że wg Ciebie ten zestaw będzie robił +130 ORtg :)

W dniu 23.06.2022 o 20:09, karpik napisał:

Na szczęście są assety, żeby zamienić Jonasa na coś lepszego

A kto go weźmie? Bo ja tu nie widzę masy chętnych, wg mnie zostanie w Pels.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dannygd napisał:

Po pierwsze +6 (bez garbage), po drugie to tylko 141 min, więc świeżość CJa w nowym otoczeniu (zagrał kilka kozackich meczy) + matchup-y są decydującym czynnikiem.

Ale to jest dobry wynik czy nie? 

19 godzin temu, dannygd napisał:

No i najważniejsze na koniec - DRTG 120... 

Czyli kilka kozackich meczów CJa (było też kilka niekozackich btw), tylko 141 minut (które i tak wystarczyły do tego, żeby to był drugi najczęściej wykorzystywany przez Pels lineup w całym sezonie), czyli ogólnie mała próbka działa w ofensywie, a w defensywie już nie działa? A może sobie po prostu dobierasz argumenty pod idiotyczną tezę?

19 godzin temu, dannygd napisał:

To ile będzie z Zionem? 125? 😜 Jeśli to nie katastrofa - to co? No chyba że wg Ciebie ten zestaw będzie robił +130 ORtg :)

Zion jest lepszym obrońcą od Jaxsona Hayesa, Ingram będąc drugą opcją powinien być lepszy w obronie niż w poprzednim sezonie (w którym był i tak niezły), Herb, jak większość sophomore też może się jeszcze poprawić. No i chłopaki po prostu mogą się zgrać. Także gdybym miał zgadywać, to obrona z Zionem zamiast Hayesa będzie lepsza. Tak jak atak, bo Zion jest lepszym koszykarzem niż Hayes.

19 godzin temu, dannygd napisał:

A kto go weźmie? Bo ja tu nie widzę masy chętnych, wg mnie zostanie w Pels.

Ja tylko napisałem, że Pels mają assety, żeby zamienić Jonasa na coś lepszego. Niestety nie jestem jasnowidzem i nie wiem czy zostanie wymieniony, a jeśli tak, to gdzie. Póki co mam nawet wrażenie, że Pels jeszcze nie ogarnęli, że powinni to zrobić. Przykro mi, jeśli Ciebie rozczarowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2022 o 20:09, karpik napisał:

Zionem będą co najmniej ok-obrońcami, z potencjałem na bycie dobrymi.

A kiedy z ciekawości Zion był dobrym obrońcą? O ile jego potencjał w ataku jest niesamowity tak w obronie ma problemy praktycznie z kazdym aspektem. Od lenistwa do złego ustaiwania się w obronie picków..  Zion nie jest ok obrońcą. jest słabym a przede wszystkim nie zainteresowanym w ogóle obroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ely3 napisał:

A kiedy z ciekawości Zion był dobrym obrońcą? O ile jego potencjał w ataku jest niesamowity tak w obronie ma problemy praktycznie z kazdym aspektem. Od lenistwa do złego ustaiwania się w obronie picków..  Zion nie jest ok obrońcą. jest słabym a przede wszystkim nie zainteresowanym w ogóle obroną

Np w drugiej połowie jego ostatniego sezonu. Wiadomo, że jak do niego przypięto łatkę słabwgo na początku (słusznie zresztą), to potem nikt się nie przejmuje oglądaniem meczów, tylko powtarza utartą opinię.

Jego obrona jest pochodną jego kondycji, on nie wyrabia grać w ataku i obronie, jeśli nie jest odpowiednio przygotowany kondycyjnie, a na starcie poprzedniego sezonu nie był i dopiero w trakcie sezonu się poprawiał.

To, że się często źle ustawiał to prawda, no, tak jak wielu 20-latków, z czasem większość młodych się poprawia, może z nim też tak będzie. A pisząc, że on nie jest zainteresowany obroną dajesz przykład, że tylko powtarzasz zasłyszane opinie bez własnej weryfikacji - on był w czołówce całej ligi w liczbie kontestowanych rzutów. Jeśli mimo to nie był zainteresowany obroną, to dobrze to wróży na przyszłość.

Na razie to proponuję poczekać do kolejnego sezonu, może uda się Zionowi nie połamać w offseason, zobaczymy czy będzie gruby czy nie i w jakiej będzie formie. Śledzę jego poczynania dość dokładnie i na bieżąco, więc na ten moment widać, że ma on coś do udowodnienia i ma motywację, żeby dobrze się przygotować do sezonu. Jeśli tak będzie, to Zion będzie bronił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

@karpik bardzo szanuje twoje zdanie bo masz wiele trafnych spostrzeżeń. Ale ZION i te tłumaczenia są z twojej strony fatalne. Nawet ta linia obrony jakbyś sam się w nią wczytał ale podmienił gracza i autora to byś sam się uśmiał. 

Tak z ręką na sercu - ile widziałeś meczów Pels na wiosnę 2021? No i co konkretnie jest fatalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa która gra w tej samej dywizji niż spurs? Więcej niż mniej. Przecież te mecze gdzie ZION grał to my wszyscy oglądaliśmy i on w ataku tak się rozkręcił ze zaszokował ale w obronie był zaskakująco słaby. I tu patrząc na jego atak nie tłumaczyłbym tego kondycja. Bardzo rzadko dorabiasz argumenty do tez bo jestem nielicznym NIEMANIPULANTEM ale tu mi jedzie śledziem. 

Masz dobre i szczere serduszko ale tu te opisy nie pasują do twojej 5 letniej twórczości GM.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ignazz napisał:

Ekipa która gra w tej samej dywizji niż spurs? Więcej niż mniej. Przecież te mecze gdzie ZION grał to my wszyscy oglądaliśmy i on w ataku tak się rozkręcił ze zaszokował ale w obronie był zaskakująco słaby. I tu patrząc na jego atak nie tłumaczyłbym tego kondycja. Bardzo rzadko dorabiasz argumenty do tez bo jestem nielicznym NIEMANIPULANTEM ale tu mi jedzie śledziem. 

Masz dobre i szczere serduszko ale tu te opisy nie pasują do twojej 5 letniej twórczości GM.  

No więc nie odpowiedziałeś na moje pytanie ;) A ja Cię pewnie zaskoczę teraz, ale Pels w meczach 38-66 (co w przypadku NOLA stanowiło prawie połowę sezonu - po tym 66. meczu i złamanym palcu Ziona wywiesili białą flagę i realnie skończyli sezon, usadzili też wtedy Ingrama) mieli Drtg 110,6, czyli szóstą obronę w lidze. Z Zionem w składzie, który po prostu bronił wtedy dużo lepiej niż na starcie sezonu, tylko nikt go już wtedy nie oglądał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
10 godzin temu, ely3 napisał:

No i znowu Pelicans są niecierpliwi i od razu przedłużają gracza , którego dopiero co pozyskali. Nie powiem CJ świetnie się wkomponował ale 64 na 2 lata to dużo .. Nie wiem jak oni chcą udźwignąć wszystko

Akurat McColluma Pels musieli przedłużyć. On z miejsca został liderem w szatni i ta kasa przy rosnącym salary cap jest zupełnie ok. 

Gorzej, że się mówi też o extension dla Nance, bo z nim na kontrakcie w okolicach 10 mln/rok w kolejnych latach, payroll zacznie być absurdalnie wielki jak na taki small market (a wciąż przed nimi będzie w perspektywie nowy kontrakt dla Herba, czyli absolutny priorytet). On tam fajnie pasuje jako big man z ławki, ale ma też skłonności do łamania się. Ja bym w jego przypadku wolał czekać i sprawdzić czy będzie zdrowy.

Pels za to muszą coś zrobić z tymi wszystkimi Grahamami, Temple czy Hayesami, bo razem to jest sporo źle wydanych pieniędzy, które można ozłocić jakimś pickiem, a cały czas brakuje tam dobrego rim protectora. Jonas jest całkiem spoko, ma niezły kontrakt, ale nie pasuje do starting five, gdyby nie miał problemu z wchodzeniem z ławki, a Pels ściągnęli np Turnera, to ten zespół byłby dużo lepiej zbalansowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, january napisał:

Ten pomysł ma tylko 2 lata na tym forum :D Pozdrawiam z tej strony @BMF, Turner w Pels to nasze marzenie od daaaaawna.

Nie uważam, że Turner byłby tu zbawicielem (np nie wiem czy z jego ograniczeniami w ataku byłby w stanie być częścią closing lineup), ale on i tak jest dużo lepszą opcją niż nic nie robienie. Za chwilę Pels nie będą mieli możliwości wkomponowywania kolejnych rookies (w zasadzie już może być problem z minutami dla Dysona, przynajmniej na początku sezonu), a picków mają sporo. To jest dobry moment na trejd konsolidacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście skurczył się zauważalnie Zion, liczę na fizyczną formę z Duke, w końcu. 

Cytat

We focused on addressing body composition — his body weight, body fat, etc. — while maintaining and improving flexibility, strength and power. We also focused on improving his overall fitness. The more weight he carries around, the more stress it puts on the body. We focused on aerobic and anaerobic basketball-specific conditioning. One of the main goals was to get Zion back to the same athletic ability he had before the injury. In the process, he’s improved athletically. I truly think he’s a better athlete now than he was before. Once you guys see him on the court, I think you’ll agree.  

https://theathletic.com/3606269/2022/09/19/zion-williamson-weight-pelicans/?source=nbatw&redirected=1#

Tak że zobaczymy czy to offseasonowe pitu-pitu, czy jednak czołówka MVP voting za rok. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

No i przedłużyli. JAk ci się widzi ta umowa?

No pelikany idą all in z zion-Ingram-McCollum ;] 

ale oni w sumie mogą byc słynnym czarnym koniem tego sezonu jak zdrowie dopisze. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.