Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2022/2023 - Odkupienie


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

No ten faul nieodgwizdany na Schroederze to skandal, reka urwana cala hala to slyszala

ogolnie Lakers po prostu byli cwani i wymuszali wiecej, proste, a Suns glownie jumperkowali, do tego Davis sie po prostu napierdalal pod koszem

nie widzialem zadnego c***owego sedziowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który nie gra ciągłych penetracji aby dostać 50 rzutów z linii tylko taki co oddaje 20 trójek i dosyć sporo jumpshotow patrząc na taki styl nawet Davisa. I tego typu rzuty w mniejszym stopniu generują gwizdki. Wiec jezeli reszta z gry to gra kontaktowa i każde prawie wejście generuje gwizdek to jest to złe gwizdanie gdy nie ma tego także druga ekipa choć trochę proporcjonalnie. Jakby w lakers biegało trzech hardenow i zamiast AD gracz o profilu Embeeda to by można było liczbę 50 jakoś wytłumaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

Który nie gra ciągłych penetracji aby dostać 50 rzutów z linii tylko taki co oddaje 20 trójek i dosyć sporo jumpshotow patrząc na taki styl nawet Davisa. I tego typu rzuty w mniejszym stopniu generują gwizdki. Wiec jezeli reszta z gry to gra kontaktowa i każde prawie wejście generuje gwizdek to jest to złe gwizdanie gdy nie ma tego także druga ekipa choć trochę proporcjonalnie. Jakby w lakers biegało trzech hardenow i zamiast AD gracz o profilu Embeeda to by można było liczbę 50 jakoś wytłumaczyć. 

Ty jako pierwsze zle gwizdki podales ewidentne ruchome zaslony w 1 kwarcie i podpierasz sie jakas seria sprzed 20 lat, bo przeciez sedziowie zawsze ciagna Lakers bo dostali sporo gwizdkow, gdy nawet sami fani Suns przyznaja, ze reachowali duzo. O czym w ogole mowa.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Reikai napisał:

Ty jako pierwsze zle gwizdki podales ewidentne ruchome zaslony w 1 kwarcie i podpierasz sie jakas seria sprzed 20 lat, bo przeciez sedziowie zawsze ciagna Lakers bo dostali sporo gwizdkow, gdy nawet sami fani Suns przyznaja, ze reachowali duzo. O czym w ogole mowa.

Kompletne niezrozumienie tego co pisałem. Nie punktowalem który gwizdek jakie były tylko wyliczyłem nierówność w gwizdaniu podobnych sytuacji. I trener wypowiedział się po meczu. A w meczu najwiecej to reachowal schreder bez konsekwencji 

Nie dogadamy się. Kochacie lakers i nie przyznacie po rekordowej liczbie gwizdków gdzie gra wcale nie była jakoś nadzwyczajnie tłumacząca takie gwizdanie ( brak np hack a ktoś tam czy taktycznie przerywanie faulami co by statystykę wyjaśniło choć trochę ) ze było to krzywdzące dla suns. Jest przecież wśród nas wieku co grało basket chyba każdy się spotkał z sytuacja typu uuuu sędziowie dziś mocno wspierają gospodarzy i wyżej wała chyba nie podskoczymy. Nigdy na boisku się z tym nie spotkaliście grając nawet w niższych ligach amatorów?

Gdyby to było w Dallas każdy z was by to widział. Ale ze to wasze lakers to już oczywiście nic takiego nie ma miejsca? Tylko co z ta dosyć liczna liczba fauli?

I komentarzem trenera gości?

Gdzie wiadomo ze jest zakaz ligi jakiejś mocniejszej reakcji bo idą wtedy kary

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ignazz napisał:

Kompletne niezrozumienie tego co pisałem. Nie punktowalem który gwizdek jakie były tylko wyliczyłem nierówność w gwizdaniu podobnych sytuacji. I trener wypowiedział się po meczu. A w meczu najwiecej to reachowal schreder bez konsekwencji 

Nie dogadamy się. Kochacie lakers i nie przyznacie po rekordowej liczbie gwizdków gdzie gra wcale nie była jakoś nadzwyczajnie tłumacząca takie gwizdanie ( brak np hack a ktoś tam czy taktycznie przerywanie faulami co by statystykę wyjaśniło choć trochę ) ze było to krzywdzące dla suns. Jest przecież wśród nas wieku co grało basket chyba każdy się spotkał z sytuacja typu uuuu sędziowie dziś mocno wspierają gospodarzy i wyżej wała chyba nie podskoczymy. Nigdy na boisku się z tym nie spotkaliście grając nawet w niższych ligach amatorów?

Gdyby to było w Dallas każdy z was by to widział. Ale ze to wasze lakers to już oczywiście nic takiego nie ma miejsca? Tylko co z ta dosyć liczna liczba fauli?

I komentarzem trenera gości?

Znaczenie bardziej interesuje mnie zdanie fanow Suns, niz trenera, ktory bedzie bronil swoich graczy i szukal wymowek gdy zjebal rotacje w 4 kwarcie, co to w ogole za argument?

Jasne, ze sie nie dogadamy bo od lat jak tylko mozesz laczysz jak tylko mozesz sedziow i Lakers i nie jestes obiektywny, tylko patrzysz na sucha liczbe FT nie patrzac na to, ze grali przeciwko jumperkujacej druzynie, gdzie nikt nie potrafil bronic.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:

Znaczenie bardziej interesuje mnie zdanie fanow Suns, niz trenera, ktory bedzie bronil swoich graczy i szukal wymowek gdy zjebal rotacje w 4 kwarcie, co to w ogole za argument?

Fani ponad trenerem? Dziwna hierarchia. 

Ja nie rozliczam trenera z rotacji tylko wskazałem na coś co mi się średnio podobało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Fani ponad trenerem? Dziwna hierarchia. 

Jezeli fani Suns potrafia przyznac, ze Suns ciagle reachowali i nie potraifli bronic bez faulu, to znacznie bardziej interesuje mnie opinia fana kierujacego sie czesto emocjami, niz wyrachowanego trenera ktory zepsul mecz rotacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:

Jezeli fani Suns potrafia przyznac, ze Suns ciagle reachowali i nie potraifli bronic bez faulu, to znacznie bardziej interesuje mnie opinia fana kierujacego sie czesto emocjami, niz wyrachowanego trenera ktory zepsul mecz rotacja.

Lakers bronili podobnie tylko gwizdków nie było. Zobacz na wejścia niskich suns 

Teraz, Reikai napisał:

Wiadomo, sedziowie ich przepchneli jak robia od serii z Kings i na tym zakonczmy.

Tego nie napisałem. Ale aktywnie pomagali. 

Bardzo aktywnie. 

Po drugiej stronie czasem bardzo pasywnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Lakers bronili podobnie tylko gwizdków nie było. Zobacz na wejścia niskich suns 

CP3 czy Booker nawet nie znajdowali sie w okolicach obreczy w tym meczu. Booker raz sie znalazl, wylecial za aut, rzucil pilke o tablice i dostal gwizdek z dupy. Faktycznie pomagali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, kurła, kilka stron biadolenia o lidze pomagającej Lakers na podstawie liczby rzutów wolnych, podczas gdy Suns ostatni raz oddali więcej osobistych niż przeciwnik miesiąc temu, a w międzyczasie zdarzały się mecze, gdy rywale mieli ich po 36, 37 czy 38 (w tym OKC kilka dni temu, jeden z głównych rywali LAL w walce o play-off, go figure!). Phoenix w obecnym składzie nie ma ludzi ani do wymuszania dużej ilości ft, ani do dobrej obrony bez faulowania, jako że pod nieobecność Aytona i Duranta ich frontcourt jest prawdopodobnie najgorszy w NBA. Tu w zasadzie jedynie Booker regularnie dostaje się na linię i akurat w meczu z Lakers oddał dwa razy więcej wolnych, niż wynosi jego średnia.

W tym kontekście 46 wolnych już nie wygląda tak kosmicznie, biorąc pod uwagę, że Lakers grają w szybkim tempie, oddają dużo rzutów spod kosza, a mało trójek, przez co rzucają najwięcej osobistych w lidze. W dodatku przeciw Phoenix oddali jedynie 17 trójek, co pokazuje, że profil rzutowy w tym meczu był nietypowy nawet jak na nich. To wszystko nie oznacza z automatu, że sędziowanie przeciw Suns nie było stronnicze, ale żeby to udowodnić, to bez dokładnej analizy i wypunktowania konkretnych sytuacji się niestety nie obejdzie.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.statmuse.com/nba/ask/nba-teams-with-the-fastest-pace-per-game-this-season
 

Pace to dobry argument bo rzeczywiście lakers grają bardzo szybko 5 wynik ligi ale mimo wszystko zobacz ze przewaga nad szybszymi zespołami jest spora bo to są zakresy ponad 10% 

martwi mnie tu po prostu fakt ze czasem liczba FTA zaburzały inne dane - szczególnie gracz pokroju Hardena czy Trae którzy w pojedynkę potrafili zdobyć i 15 rzutów oraz posiadanie ułomnego rzutowo centra którego się bezkarnie wysyłało na linie wolnych  

jeżeli te anomalie nie występują a wszystkie szybsze zespoły dostają mniej rzutów to mimo wszystko skłaniam się przy braku slasherow / wymuszaczy / centra bez FT i na dokładkę obecnie bez LBJ ( drugi w FTA ) i oddaniu RW ( trzeci w zespole) do prostej opinii ze COŚ JEST NIE TAK  

za dużo tu tych splotów pokazujących ze tych gwizdków NIE POWINNO BYĆ AŻ TYLE ZE ZDECYDOWANIE NAJWIECEJ na tle ligi szybszych zespołów i graczy co celowo wymuszają gwizdki aby tak spokojnie to przyjąć bez refleksji 

po prostu lakers są ZDECYDOWANYM LIDEREM LIGII nie mając ku temu „naturalnych” predyspozycji 

inaczej niż promowanie zespołu gwizdkami ja nie mogę tego nazwać bo argumentów innych co staram się wyjaśnić brsk 

 

Gdyby w lakers grał Harden Shaq oraz pace był o 5-10% wyższy od 2 zespołu w całej lidze to jest to oczywiste ze są #1. Ale tych „bonusów” na parkiecie lakers nie maja. 

Poza sędziowaniem. 

Powtórzę. W tym meczu dodatkowo nie grał lbj i rw gracze którzy z Davisem tworzyli wysoki poziom FTA przez cały sezon. 

I zwróćcie uwagę ze nie tasuje tu się pod tezę jaka mi się podoba bo #6 pace ma spurs zespół o ZDECYDOWANIE niższym FTA na tle bo około 21 rzutów czyli sam dół i tu rozumiem ze młody zespół z oparciem o 3 rookies i 6 c 21 latków nie ma szacunku u sędziów i tych gwizdków nie dostaje.  Nie zgłaszam tu pretensji bo tak jest z młodzieżą i nic się nie zrobi. 

Naturalna kolej rzeczy i obowiązek nabywania u sędziów szacunku 

Tak trudno przyznać ze lakers maja najwiecej gwizdków w lidze ( fakt wynikający ze ststystyki) w sytuacji gdzie nie do końca obecny skład aż tak powinien promować lakers jako top #1 

( moja ocena składu lakers i stylu gry) 

A jako ciekawostkę dodam ze najmniej FTA ma zaskakująco Golden ( spurs 2) 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ignazz napisał:

jeżeli te anomalie nie występują a wszystkie szybsze zespoły dostają mniej rzutów to mimo wszystko skłaniam się przy braku slasherow / wymuszaczy / centra bez FT i na dokładkę obecnie bez LBJ ( drugi w FTA ) i oddaniu RW ( trzeci w zespole) do prostej opinii ze COŚ JEST NIE TAK 

Jest bardzo prosty sposób, żeby sprawdzić, co jest nie tak: przeanalizować mecz i wypunktować wszystkie kontrowersyjne/błędne decyzje. Ale obaj dobrze wiemy, że tego nie zrobisz, w związku z tym dalsze teoretyczne dywagacje nie mają najmniejszego sensu.

Cytat

po prostu lakers są ZDECYDOWANYM LIDEREM LIGII nie mając ku temu „naturalnych” predyspozycji 

No jak pace i profil rzutowy nie są predyspozycjami, to ja nie wiem, co nimi jest. Tym bardziej, że nawet bez LeBrona nadal mają superstara grającego bliżej kosza (Davis), a na obwodzie jednego z najlepiej wymuszających faule zawodników w lidze, który akurat ostatnio dostał większą rolę (Reaves).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.