Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2022/2023 - Odkupienie


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zgodnie z planem, jak syn będzie wystarczająco dobry żeby pójść z sensownym pickiem w drafcie to LeBron zawsze może wyoptować, a jak nie będzie to pogra sobie w Lakers, a może jedno i drugie patrząc na to co się stało z Davisem, he he.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pepis21 napisał:

Ne kumam czemu LBJ nie wyśle syna za granicę, jeśli dobrze rozumie to w takim przypadku Bronny byłby w drafcie dostępny już za rok a nie za dwa lata chyba, że koniecznie musi mieć ten senior year w HS odbębniony.

Dla niego dużo lepiej będzie skorzystać z nazwiska i pójść do dobrego college'u, na ten moment chyba nie wiadomo czy to w ogóle prospekt na wybór w drafcie. Opcję pójścia na ordynarne skróty mają w odwodzie. ;] 

A z tym przedłużeniem LeBrona: Lakers musieli go przedłużyć, LeBron w 2018 podjął decyzję gdzie chce grać, tworzenie fantastycznych scenariuszy, że LeBron ringczesteruje gdzie indziej/Lakers go puszczają to poziom ostatniej ankiety loraka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Dla niego dużo lepiej będzie skorzystać z nazwiska i pójść do dobrego college'u, na ten moment chyba nie wiadomo czy to w ogóle prospekt na wybór w drafcie. Opcję pójścia na ordynarne skróty mają w odwodzie. ;]

Dla niego samego tak, ale wiemy, że senior chce zagrać razem z juniorem w lidze a czasu na to mają już coraz mniej, dodatkowo wybranie młodego w drafcie powinno dać ci "gratis" starego a to już jakaś pokusa dla klubów jest.

Swoją drogą ostatnio się mówi, że ten młodszy Bryce może być większym prospektem od Bronny'ego no ale jego LeBron w NBA jako zawodnik już nie doczeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rw30 napisał:

właśnie zdaje się, że albo nie rozumiesz, albo nie wiesz dokładnie, kto to LBJ. Albo, choć sam w to wątpię - obie te rzeczy naraz

P.S.:  https://www.basketball-reference.com/leaders/pts_career.html

Uwielbiam @rw30 ten protekcjonalny ton i pierwszorzędna merytorykę idealnie wpisującą się w obraz naszego polskiego społeczeństwa i jego upodobań - musiałeś poczuć gęsią skórkę jak to pisałeś, co? ;)

Więc jak już skończysz popadać w samouwielbienie - to może przedstaw merytoryczne powody gwarantowania przez Lakers tej kasy 38 latkowi.

Co tu ma do rzeczy kim jest/był LBJ? Co maja jego marzenia zagrania z synem do tego? Nie sobie kupi zespół i gra z synami nawet mając 50-kę - najlepiej z MJem w Charlotte.

Jakie szanse ma ta ekipa na mistrzowskie tytuły w najbliższych 3 latach?

To nie Lakers 38 letniego KAJ, gdzie grali prime Magic, Worthy, Scott, Cooper, AC.Green czy nawet solidny Rambis i robili regularnie 62-65 wygranych w RS, tylko ekipa mająca problem z wejściem do Play-In

Nawet jak przyjmiemy, że nie zaliczy takiego zjazdu jak KAJ i będzie bliżej Mailmana, to dalej nie daje podstaw do płacenia 50 mln 41 latkowi - bo nawet przejście Irvinga niczego tu nie gwarantuje, jeśli Davis rozgrywać będzie mniej niż połowę sezonu.

1 minutę temu, BMF napisał:

Lakers musieli go przedłużyć

Nie musieli - mogli/powinni, ale przede wszystkim nie za taka kasę. Wystarczy, że 2 sezony sobie film pokręcił i firmę rozbudował, nabił trochę boxscore...  więc podpisując ten kontrakt i drenując SC (a tym samym szanse, na solidnych rolsów) pokazał tym bardziej, że ma wyjebane na tytuły i Lakers. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale hejteroze uprawiasz Danny, brakuje tylko żebyś napisał, że powinien wziąć MLE, inaczej nie chce wygrywać.

 

Takie prawo Lebronow, Currych i innych ze będą grali do keidy chcą, za ile chcą  i każda organizacja im to da. Nie każdy jest Dirkiem i nie można oczekiwać paycutow od topki all time graczy, zwłaszcza po 30ppg sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dannygd napisał:

Nie musieli - mogli/powinni, ale przede wszystkim nie za taka kasę. Wystarczy, że 2 sezony sobie film pokręcił i firmę rozbudował, nabił trochę boxscore...  więc podpisując ten kontrakt i drenując SC (a tym samym szanse, na solidnych rolsów) pokazał tym bardziej, że ma wyjebane na tytuły i Lakers. 

No mogli go puścić wolno i szukać rollsów by obudować contendera wokół Westbrooka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Reikai napisał:

Ale hejteroze uprawiasz Danny, brakuje tylko żebyś napisał, że powinien wziąć MLE, inaczej nie chce wygrywać.

Nic takiego nie piszę, poczytaj sobie komentarze za oceanem, nawet pod postami Shamsa czy Woja - tam dopiero jest hejt. A spłaszczanie mojej wypowiedzi do MLE nie ma sensu.

Gościu osiągnął właśnie majątek na poziomie 1 mld $ (szacun notabene) i naprawdę te 20-30 mln w 2 lata (bo te 70 mln za 2 ost. lata to i tak by dostał) to nie da mu więcej (%) do majątku, jak gdyby zdobył miśka raz jeszcze (albo choć zagrał w finałach - może z synem) i z tego czerpał korzyści poza czystą "pensją".

A tak za rok mamy 5 graczy za 110 mln... gdyby przeszedł Kyrie i podpisał ext to poziom apron przy 6 graczach osiągniemy? Jak kogoś z FA pozyskać? Jak tu deal zrobić? Same minima, bo picków praktycznie nie m - jak dla mnie to słaby ruch na koniec zarówno LBJa jak i LAL. Naprawdę mogli sie dogadać na 1000 innych sposobów.., byle nie blokować i topić (znów) ekipy.

14 godzin temu, RappaR napisał:

No mogli go puścić wolno i szukać rollsów by obudować contendera wokół Westbrooka

Przecież to kontrakt od przyszłego roku, Westbricka by nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, memento1984 napisał:

Jaaasne jakby wzial 20mln sezon mniej to by Pelinka zbudowal kontenderaa na jednym extra rolesie, a tak duuupa zbita i Lebron booo-booo

LeBron mówił po odejściu z Miami, że nie weźmie już paycutu - i gdy Buss nie chciała dać kontraktu Caruso takiego jak miał w Bulls, bo podatek, to bardzo głupio by było brać paycut teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dannygd napisał:

Więc jak już skończysz popadać w samouwielbienie - to może przedstaw merytoryczne powody gwarantowania przez Lakers tej kasy 38 latkowi.

jeśli zwrócenie Ci uwagi, że zdaje się, że czegoś nie rozumiesz, oznacza dla Ciebie 'popadanie w samouwielbienie', a cała reszta Twojego posta jak np. 

Co tu ma do rzeczy kim jest/był LBJ?

Jakie szanse ma ta ekipa na mistrzowskie tytuły w najbliższych 3 latach?

.... tylko potwierdza, że faktycznie nie rozumiesz, to dla mnie nie ma problemu, ale ja nie będę tracił czasu na wyjaśnienie Ci dlaczego tak akurat jest, bez względu na to  co jeszcze mi zarzucisz.

 

Uwielbiam @rw30 ten protekcjonalny ton i pierwszorzędna merytorykę idealnie wpisującą się w obraz naszego polskiego społeczeństwa i jego upodobań - musiałeś poczuć gęsią skórkę jak to pisałeś, co?

billbored.gif

(żeby nie było że zawsze Harden)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rw30 napisał:

zwrócenie Ci uwagi

Chyba nie rozumiesz czemu tak odpisałem, więc wyjaśnię.

Możesz się nie zgadzać z tym co napisałem, możesz dyskutować na argumenty, ale to nie daje Ci prawa do protekcjonalnego traktowania innych, w tym mnie. 

18 godzin temu, memento1984 napisał:

Jaaasne jakby wzial 20mln sezon mniej to by Pelinka zbudowal kontenderaa na jednym extra rolesie, a tak duuupa zbita i Lebron booo-booo

Po pierwsze nie jednego, po drugie tu chodzi o hardcap, a po trzecie Pelinka to właśnie wzór dysfukcyjnego zarządzania, więc wpisuje się w mój post 1-1. Na tym właśnie polega problem tej ekipy, której zarządzanie kuleje od lat. Tylko skoro nic nie zbuduje Pelinka, to po co w ogóle ten LBJ i Davis? Sprzedajmy wtedy Davisa za picki, zostawmy Westbricka, dajmy emeryturę LBJowi żeby pograł z synami i nie udawajmy, że coś budujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dannygd napisał:

Chyba nie rozumiesz czemu tak odpisałem, więc wyjaśnię.

Możesz się nie zgadzać z tym co napisałem, możesz dyskutować na argumenty, ale to nie daje Ci prawa do protekcjonalnego traktowania innych, w tym mnie. 

Po pierwsze nie jednego, po drugie tu chodzi o hardcap, a po trzecie Pelinka to właśnie wzór dysfukcyjnego zarządzania, więc wpisuje się w mój post 1-1. Na tym właśnie polega problem tej ekipy, której zarządzanie kuleje od lat. Tylko skoro nic nie zbuduje Pelinka, to po co w ogóle ten LBJ i Davis? Sprzedajmy wtedy Davisa za picki, zostawmy Westbricka, dajmy emeryturę LBJowi żeby pograł z synami i nie udawajmy, że coś budujemy...

A ty lykasz ten PR ze wszyscy siedza w tym biznesie zeby wygrywac? Bussowie to teraz ligowe biedaki  i nadal corka odcina kupony od dawnej slawy - teraz poprostu bazuje na marce Lebrona i jego naturalnej grawitacji do socal a nie jakis wielkim planie wielkich Lakers. Lamliwy Davis tez ma wieksza wartosc marketingowa nizeli boiskowa (nadal). Pelinka odbiera oplate ze to firmuje i zbiera od 3 offseasons ochlapy z cudzych stolow (FA szukajacy odbicia od dna, a noz ESPN ma racje i Lakers okaza sie kontenderem, nie tylko w mediach spolecznosciowych? Bedzie wielka wyplata w hornets! Jak z mozgovem!).

sprzedajac lbja i davisa bussowie i spolka traca lekko $50mln netto w sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Reikai napisał:

Durant zostaje w Nets, więc zostaje i Kyrie.

 

Co zrobi Pelinka?

Beda musieli rzucic jakis ochlap w media spolecznosciowe (nie wiem, moze bomba z lilardem za opaske Lebrona, vip pass na mecze lakers, trzy pilki i THT?), coby LAL wiara miala jak nadal lizac tego loda przez szybe/ekran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden ~38-latek w historii ligi nie był w pozycji możliwości podpisania extension za 100 baniek. 

LeBron ma duże ambicje jako biznesmen, rezygnowanie, nie wiem, z 40-50 milionów (tzn. tyle musiałby wziąć paycutu żeby to zrobiło realną różnicę) nie byłoby zbyt mądre. 

Lakers dobrze wiedzą, że walka o tytuł nie jest koniecznie najważniejszym celem organizacji w NBA. 

Lakers odpuścili rok temu Caruso, bo szkoda im było pieniędzy na podatek. To w ogóle kończy dyskusje w tym temacie, ale już ten dusigrosz z Miami wyleczył LeBrona z paycutów. 

Ale przede wszystkim, od momentu, gdy LeBron wybrał Lakers ponad Sixers, wiadome jest, że jako koszykarz jest spełniony. 

Tak że w idealnym (moim) świecie, LeBron walczyłby właśnie o 3peat u boku Embiida, napisałem nawet swego czasu parę niewybrednych komentarzy na temat wyboru Lakers (Sixers mieli Embiida, rolesów + Simmonsa i picki na wymianę, można było zrobić alltimerski team z tego i grać o tytuły do 40-tki) - ale skoro LeBron faktycznie chce mieć swój team w NBA, to jednak ciekawszy cel niż ambicje ludzi z neta tj. ja. 

Więc cztery lata temu w sumie też pisałem takie januszowe komentarze - teraz LeBron jest już starszy niż Bryant grający ostatni mecz w NBA, to aż głupio go krytykować, że zapracował sobie na najlepsze ostatnie lata w historii ligi (38 lat, LA, wciąż superstar, za fortunę) i mając dorosłe dzieci + jedną z najlepszych karier ever ma inne cele niż walka o tytuły. 

Ale tak jak pisałem w innym temacie, może magia Lakers zadziała i znowu dostaną za friko jakiegoś wymiatacza. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.