Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2022/2023 - Odkupienie


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Mecz z Sixers jak rollercoaster - fatalna gra długimi fragmentami, kilkunastopunktowa przewaga Filadelfii, a koniec końców, na 3 sekundy przed zakończeniem regulaminowego czasu Davis był o wykorzystanie drugiego rzutu wolnego od zapewnienia Lakers zwycięstwa.

Niestety nie trafił, więc mieliśmy dogrywkę, a tam znów powrót do katastrofalnej gry w ataku zwieńczonej sromotną porażką... (boli mnie tym bardziej, że gdyby ten mecz przechylił się na korzyść którejkolwiek z drużyny w regulaminowym czasie to przynajmniej wpadłoby kilka złotych z bukmacherki - miałem Lakers z handi +5,5) :(

Słaby mecz Lebrona - raziła przede wszystkim jego nonszalancja i ogrom strat, ale nie mniejszym problemem była także mierna skuteczność jeśli chodzi o rzuty z gry. Lebron trafiający za 3 otwiera sobie drogę do bycia bardziej efektywnym, a dzisiaj był pod tym kątem znów taki, jak przez większą część sezonu.

Davis statystycznie wygląda dobrze - jego obecność na parkiecie w 4 kwarcie walnie przyczyniła się  do powrotu do gry całej drużyny. Z drugiej strony Lakers długimi fragmentami (zwłaszcza pierwszej połowy i 3 kwarty) musieli sobie radzić bez niego, a to z powodu szybkich fauli, które złapał (nie chcę krytykować sędziów, ale było kilka momentów, gdzie Embiid faulował Davisa i gwizdka nie było...).

Bryant znów się nie spisał jako zmiennik - w ataku patrzy się na niego dobrze, ale w obronie jest na tyle fatalny, że Lakers szybko musieli decydować się na wariant z Lebronem na centrze i podwajanie, a nawet potrajanie Joela. To stworzyło pole do popisu dla strzelców no i mieliśmy 8 celnych trójek Meltona. Przydałby się ktoś taki jak Howard sprzed 2 lat, kto podczas nieobecności AD byłby w stanie podtrzymać dobrą obronę podkoszową. 

Austin Reaves, tak jak pisał Jendras, wyrasta nam na 3 najlepszego gracza drużyny. Dzisiaj znów ciągnął Lakers poprzez swoje zaangażowanie, dobrą efektywność strzelecką i dokładanie rzutów za 3. 

Nie wiem dlaczego Ham ogranicza rolę Browna Jr. (dzisiaj grał tylko jakieś ogony).

Edytowane przez Geronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to byl dziwny mecz, szkoda bardzo tej porazki bo mieli dwa osobiste zeby to wyciagnac, ale jednoczesnie cieszy poziom druzyny i to, ze grajac z dobrymi zespolami na wyjezdzie wygrywaja/jest walka do konca, a nie ma tej patologii co rok temu.

Aha, star bonus Embiida to jest jakis zart, te foul trouble Davisa to byla jakas komedia. Propsy dla Hama za strefe w 2 kwarcie, totalnie zmienilo to mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Reikai napisał:

Propsy dla Hama za strefe w 2 kwarcie, totalnie zmienilo to mecz

Fajnie się to zgrało z tymi statsami co ktoś wrzucał, że Lakers są królami 2 kwarty. Forum jak zwykle prawdę ci powie.😁 Tak się zastanawiałem po tej 1 kwarcie ile dzisiaj wrzuci Biid i czy sam uciągnie i jak się okazało adjustments Hama zrobiło swoje ale do W nie wystarczyło. W sumie już się trochę nazbierało takich porażek gdzie zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, później się okaże, że do Play-in zabraknie 1 W więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2022 o 05:47, vero1897 napisał:

Fajnie się to zgrało z tymi statsami co ktoś wrzucał, że Lakers są królami 2 kwarty. Forum jak zwykle prawdę ci powie.😁 Tak się zastanawiałem po tej 1 kwarcie ile dzisiaj wrzuci Biid i czy sam uciągnie i jak się okazało adjustments Hama zrobiło swoje ale do W nie wystarczyło. W sumie już się trochę nazbierało takich porażek gdzie zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, później się okaże, że do Play-in zabraknie 1 W więcej...

Do playin na zachodzie zabraknie 1W, gdzie 35W bedzie pewnie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 24kobe8 napisał:

Wziąć Fourniera na takiej umowie to byłoby "mistrzostwo" 😕 Mam nadzieję, że to tylko plotki...

image.png.ea16bb7f5e2c4227f246bbe836d456a1.png

Lakers to jest dekade zarzadzania na poziomie NYK, z ta tylko roznica, ze dwoch gwiazdorow mialo kaprys aby razem grac w cieplym kurwidolku, bedac absolutnie przekonanymi o tym, ze > pato-zarzad. Nawet wygrali pierscien grajac w warunkach raz na dokladnie 100lat.

 

oni spokojnie pojda w Fourniera i jeszcze jakiegos “mlodego i obiecujacego” z knicks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

co najmniej 4 mecz przegrany na własne życzenie w 4Q. 

...niby tak bo Davis miał 2 rzuty wolne na zamknięcie meczu i oba spudłował ale przecież Celtics większą część meczu mieli spokojną kontrolę (i to mimo dobrej gry Davisa i znośnej LBJ) i tylko ten run Lakers w 4 kwarcie pozwolił na myślenie o wygranej Lakers. Błąd Celtics że dali im się tak nakręcić, chociaż chyba ok. 3-4 minut do końca meczu Lakers mieli 73% skuteczności w 4 kwarcie - ciężko utrzymać się w meczu przy takiej skuteczności przeciwnika a jednak Cetics dali radę to wyciągnąć. Szacun.

Fajny mecz ogólnie bo gwiazdy się stawiły na mecz, szczególnie Tatum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, n_i_m_h napisał:

...niby tak bo Davis miał 2 rzuty wolne na zamknięcie meczu i oba spudłował ale przecież Celtics większą część meczu mieli spokojną kontrolę (i to mimo dobrej gry Davisa i znośnej LBJ) i tylko ten run Lakers w 4 kwarcie pozwolił na myślenie o wygranej Lakers. Błąd Celtics że dali im się tak nakręcić, chociaż chyba ok. 3-4 minut do końca meczu Lakers mieli 73% skuteczności w 4 kwarcie - ciężko utrzymać się w meczu przy takiej skuteczności przeciwnika a jednak Cetics dali radę to wyciągnąć. Szacun.

Fajny mecz ogólnie bo gwiazdy się stawiły na mecz, szczególnie Tatum.

W Bostonie było widać brak centra (Lakers ładnie karciło Celtów za wjazdy pod kosz) ale patrząc na to, że Westbrook zagrał dobrze a Brogdon słabo to porażka musi was boleć. Po za tą 3o reszcie zawodników można powiedzieć że byli. 

Fajnie jak widownia która była zrezygnowana poczuła krew i słychać było, że się zaangażowali w doping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reikai napisał:

I kolejny gdzie brakuje pary Lakers, no ale tak to jest jak się scoring opiera na 2 gościach, w tym jeden zaraz 38 letni.

Ham mógłby jednak nieco lepiej zarządzać siłami swoich graczy. Davis zagrał ostatnie 34 minuty meczu bez choćby chwili odpoczynku, LeBron w drugiej połowie i dogrywce odpoczywał 2 i pół minuty. Czwartą kwartę zagrała jedna piątka, bez żadnej zmiany. Wiem, że było momentum, którego nie chciał zepsuć, ale jak mieli te 13 pkt przewagi to można było chyba komuś dać chociaż tę minutę na zebranie sił. Efekt był taki, jaki widzieliśmy, w ostatnie półtorej minuty najpierw LeBron przekozłowuje całą akcję i odpala contested three, potem LeBron sabotuje w obronie i odpuszcza Smarta jednocześnie nie kryjąc w sumie nikogo, Brown podaje Smartowi i trójka, LeBron stoi i dalej kryje powietrze. Następnie LeBron rzuca alley oop do AD między dwóch graczy Celtics i wydaje się, że Lakers mają farta, bo gwiżdżą faul, ale Davis też jest w c*** zmęczony i pudłuje oba wolne. Potem Tatum bierze piłkę pod pachę, LeBron z początku nawet nieźle go kryje, ale jednak nogi go ewidentnie już nie niosą i nie nadąża z closeoutem. No i kolejna dziwna decyzja Hama, że nie wziął TO przed ostatnią akcją widząc jak jego gracze ledwo człapią na nogach, efekt taki sam jak minutę wcześniej, LeBron przekozłowuje całą akcję i odpala contested three. Bardzo głupia porażka.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję. że to nic groźnego i nie spełni się scenariusz szklanego Davisa kiedy zaczęli nam kibicom robić nadzieję.
Chyba, że Bryant znowu będzie szaleć w złoto purpurowej koszulce.

Najważniejsze z tego mecz - mam wrażenie jakby wieki minęły od  czasu kiedy to Lakers kogoś "rozwalili" w czwartej kwarcie. Co ciekawe mam wrażenie, że Westrbrook ma teraz dobrą chemię z resztą teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.