Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2022/2023 - Odkupienie


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ely3 napisał:

Tak to nie działa . Że Palinka nie odpowiada za tytuł choć jest on dzieki wymianie z Pelicans ale juz odpoawiada za obecną kichę bo wymienił się z Wizards

Przecież to Ty piszesz, że Pelinka zbudował mistrzowski team Lakers, ale za wymianę Westbrooka odpowiedzialny jest ktoś inny. :) 

Najważniejsi gracze w title runie albo przyszli dzięki Klutch (LeBron, AD, KCP,), albo dzięki scoutingowi Lakers (Caruso, Kuzma). Jedyne, co zrobił Pelinka, to wydał maxa na rolesów, bo ganiał tak długo za Kawhim, tak że so-so sukces. Rondo i McGee byli już w czasie tego kompletnie nieudanego sezonu (czyli idzie na konto Pelinki?), więc z całej rotacji zostaje ... Morris po buyoucie (Klutch :) ), Dwight (który był opcją C z tego co kojarzę, chyba Noah się wysypał) i Green (patrz wyżej). 

To jest to ,,zbudowanie mistrzowskiego zespołu"? 

Wszystkie kolejne ruchy (współ)idą na jego konto, i mamy wystarczający materiał dowodowy, że gość jest bardzo kiepski. To jest bardzo wygodne założenie, że biedny Pelinka musiał handlować po Westbrooka, ale błędne, bo gdyby LeBron miał tyle do powiedzenia, że robi coś wbrew woli Pelinki - to oddałby już te dwa first roundery Pacers czy Jazz. :) Po prostu Lakers chcieli Westbrooka jako organizacja (i LeBron, i Pelinka, i ownership) i nie chcą oddawać picków, jako organizacja, co jest dobrą decyzją, ale przeczy tej całej (mam nawet hipotezę, skąd ona się wzięła ;] ) narracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

ale za wymianę Westbrooka odpowiedzialny jest ktoś inny.

W którym niby momencie tak napisałem? Bo z tego napisałem ,ze Pelinka popełnił gruby błąd

A czyli Davis przyszedł dzięki Klyutch a Westrbrook to juz kompletnie nie ma nic współnego z Le Bronem i spółką? To już trochę alternatywny świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ely3 napisał:

Przypomnij ile  76 ers ma tytułów po erze Hinkiego? Ile ma finałów choćby  Wschodu? A ile Pelinka dał tytułów Lakers?

To pytanie brzmi trochę tak jakbyś stawiał mnie w linii z fanami Hinkie'ego...? Nie postrzegam się w ten sposób.

Niemniej jednak w odpowiedzi:

Ad. 1) 0
Ad. 2) 0
Ad. 3) 1

Generalnie Hinkie jest postrzegany jako jeden z najgorszych GM'ów w historii (ja aż tak nie uważam, ale wielu tak). Aktualnie, u wielu na taki tytuł zasługuje Pelinka. Stąd moje pytanie, czy aktualnie fani LAL wymieniliby Pelinkę na Hinkie'ego? @Reikai już zajął stanowisko w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

W którym niby momencie tak napisałem? Bo z tego napisałem ,ze Pelinka popełnił gruby błąd

24 minuty temu, ely3 napisał:

Pelinka popełnił jeden gruby błąd ale wtedy było parcie równeiż ze strony Le Brona tzn wymiana po RW.

No ok, tylko to wciąż nieprawda. ;] Lakers zrobil całą sekwencję błędów od mistrzowskiego tytułu (Schroeder; extension dla Schroedera; THT > Caruso; Westbrook; kolejny sezon fatalnie dopasowani rolesi), szansa na to, że Pelinka jest legit GM-em, ale po prostu miał pecha, to jak szansa na to, że Kings są legit organizacją przez ostatnie 20 lat, po prostu mieli pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał:

@ely3 Ale problem w tym, ze Pelinka nie popelnil jednego bledu. On popenil ich ogromna ilosc, @january tu robil jakis czas temu podsumowanie jego ruchow i to jest tragedia pod kazdym wzgledem.

Ok tylko ,że z Hinkiem Lakers by nigdy nie miało tytułu, Co najwyżej morze picków . Pelinka zrobił jeden dobry ruch poszedł all -in. Potem zrobił niezłe wzmocnienia na papierze Marc Gasol i Schroeder za Greena . To nie były głupie ruchy i wtedy wszyscy pisali ,ze Lakers mistrz jest mocniejsze a potem się posypało i w jedno lato rozjechał wszystko. Nie przeczę ,że tak sie stało,, Teraz jednak znowu nie robi głupoty jaka byłoby oddanie dwóch pickó 27 i 29 za duet Hield-Turner

Teraz, BMF napisał:

Schroeder

O iel się nie myle po przyjściu Dennisa pisałeś ,ze to bardzo dobry rych i wzmocnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Ok tylko ,że z Hinkiem Lakers by nigdy nie miało tytułu, Co najwyżej morze picków .

Też myślę, że Hinkie mając LeBrona w składzie zrobiłby to samo, co mając Jrue Holidaya jako pierwsza opcję.

Tzn. to porównanie jest niezbyt mądre generalnie, bo Pelinka/Hinkie nigdy nie pracowali w takiej roli, w jakiej ten drugi, ale Hinkie zostawił Sixers w zajebistym położeniu i spieprzył to Brand, a LeBron postawił Lakers w zajebistym położeniu razem z Klutch i wszyscy popsuli to razem, ale Pelinka firmuje to swoim nazwiskiem. 

2 minuty temu, ely3 napisał:

O iel się nie myle po przyjściu Dennisa pisałeś ,ze to bardzo dobry rych i wzmocnienie

Pewnie na 10k postów na forum (jeszcze te nieliczone) napisałem z 500 głupich, ale to bez znaczenia (byłem też słaby w beGM jbc), gdyby nie chciwość Niemca to Lakers mieliby go na 20 milionów a year, nie na minimum, tak że ,,Pelinka zrobił jeden głupi ruch, ale w sumie trochę LeBron go zmusił'' to taka ćwierć-prawda. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie w ogole jak ktos oglada wszystkie druzyny w NBA, bo

Matthews ktorego Lakers wyjebali a mogli zostawic gra juz x rok rotacyjne minuty w Bucks i czasami zamyka mecze, sharpshooter za mala kase z dobra obrona (czego brakuje Lakers)

Caruso dobry cutter, obronca, high iq, calkiem dobry shooter (czego brakuje Lakers)

Zubac wysoki ktory od 3 lat? Jest starterem jako center (czego brakuje Lakers)

THT nawet w Jazz nie jest zly w tym sezonie zamiast niego wzieli Beverleya ktory jest chyba jednym z najwiekszych sabotazystow jakich widzialem od dawna i zaraz pewnie wypadnie z rotacji i to slusznie

Danny Green dalej by sie przydal bo moze stac w rogu i nikt nie bedzie pomagal do Lebrona i Davisa co robia wszyscy i czego... (brakuje Lakers)

i ogladajac druzyny w lidze moznaby tak wymieniac i wymieniac

tutaj nawet k**** nawet Troy Daniels by sie przydal albo Quinn Cook

to jest parodia rosteru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubbas napisał:

THT nawet w Jazz nie jest zly w tym sezonie

No błagam Cię. THT w Jazz może ostatnio poprawił się w obronie ( duża pewnie zasluga trenera) to jednak 90% czasu to gracz który ma jeden ruch. wjazd pod kosz z obrotem i wioadmo ,że rzadko komu odda

Dziś chyba miał akcji swojego życia jak zrobił blok na Trae poszedł w kontrze i nagle robiąc obrrót podał do Clarksona stojacego w rogu. Ten trafił za 3.... Aż spadłem w nocy z kanapy tak było to dziwne jak na THT... To wciąz gracz z tunnel vision ale ma gabaryty do obrony i jeśli Hardy go nauczy bronić to ok powiem ,ze nie jest zły . Na razie to bym wolał oglądac chyba Agbajiego bo THT jest zbyt egoistyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


przegrywanie nie boli w LA

51 minut temu, ely3 napisał:

No błagam Cię. THT w Jazz może ostatnio poprawił się w obronie ( duża pewnie zasluga trenera) to jednak 90% czasu to gracz który ma jeden ruch. wjazd pod kosz z obrotem i wioadmo ,że rzadko komu odda

Dziś chyba miał akcji swojego życia jak zrobił blok na Trae poszedł w kontrze i nagle robiąc obrrót podał do Clarksona stojacego w rogu. Ten trafił za 3.... Aż spadłem w nocy z kanapy tak było to dziwne jak na THT... To wciąz gracz z tunnel vision ale ma gabaryty do obrony i jeśli Hardy go nauczy bronić to ok powiem ,ze nie jest zły . Na razie to bym wolał oglądac chyba Agbajiego bo THT jest zbyt egoistyczny

z Lakers mial dobry mecz, kilka fajnych spinow, trojka z rogu ogolnie gral dobrze w obronie i w ataku

to nadal sto razy wiecej niz minusowy Beverley ktory ani nie broni ani nie gra w ataku i do tego co chwila odpierdala jakis krzywy faul po czym jest w szoku ze gwizdneli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, Lakers w 2019:

  • spierdolili rekrutację trenera
  • spierdolili FA
  • przepłacili za Davisa

Ale mieli na tyle świetną sytuację wyjściową, że mimo tego zbudowali mistrzowski zespół.

Następny offseason był meh - z perspektywy czasu pozyskanie Schroedera czy Harrella wygląda kiepsko, ale jednak skład jako całość był bardzo mocny i funkcjonował świetnie. Wtedy Lakers przegrali przede wszystkim z terminarzem. Potem już niestety równia pochyła. I bez zmian w FO lepiej raczej nie będzie, a na te się nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koelner napisał:

LeBron James overrated 

Shaq & Kobe to jeden z najlepszych duetów wraz z Magic & Jabbar, Jordan & Pippen, James & Wade, Curry & Durant.
Nie do końca wypalił James & Davis. Pewnie skończy się tu na wspólnym 1 mistrzostwie, ale lepszy rydz niż nic.

Jordan & Pippen - 6
Magic & Jabbar - 5
Shaq & Kobe - 3 (mogli osiągnąć współnie więcej, ale nie potrafili się dogadać i znaleźć kompromis)
James & Wade - 2
Curry & Durant - 2

Przykład Shaqa i Kobego czy nawet Currego i Duranta pokazuje, że w drużynie może być tylko jeden samiec alfa, bo inaczej jeden z nich odejdzie.

Wade, gdy grał z Jamesem poza pierwszym współnym sezonem zaakceptował swoją rolę jako Robina. W finale 2011 mogło dojść już do zmiany wartyw zespole, ale ktoś tam narobił do pieluchy.

Pippen chyba dobrze czuł się w swej roli pomocnika GOAT. 

Jabbar, gdy grał z Magiciem był już dość wiekowy więc siłą rzeczy ten drugi szybko przejął liderowanie. Do tego wtedy wszystkie kobiety w Los Angeles były Nicholsona i Magica :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.