Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2022/2023 - Odkupienie


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, kcp78 napisał:

to pacers pozyskali za sabonisa kogos 'lepszego'? niby kogo?!...

narracja z malymi osrodkami jest glupia jak but z lewej nogi. gdy druzyna bije sie o najwyzsze cele w lidze, kolor koszulki przestaje miec znaczenie. sa sukcesy - sa argumenty, by pozyskac topowych graczy. period! nie jest to, rzecz jasna, sytuacja, z jaka mamy dzis do czynienia w indy...

Pozyskali Haliburtona, którego szykują na główny kawałek swojego tortu  

 

Co do reszty to sam sobie odpowiedziałeś, dla ułatwienia pogrubilem  

Jak Pistons, Pacers, Cavs, Spurs, Jazz czy Wolves odnosili sukcesy, wówczas faktycznie fa patrzyli przychylniej na te rynki 

Ale żeby tak się stało te zespoły budowały się przez draft czy przez transfery, dopiero później mogli liczyć na pozyskiwanie topowych rolesów, bayoutów czy all starów 

 

Możesz sobie zakłamywać rzeczywistość, gdzie kolor jerseya nie ma znaczenia dla FA. W praktyce Los Angeles, Miami czy NY to lepsza kasa z reklam, lepsze miejsce do życia czy szpan 

 

Pacers mają lepszą sytuację niż LAL w tej konkretnej sytuacji, bo im się nie spieszy. 

Oni idą w przebudowę Lakers idą w "nie kompromitujmy się po raz kolejny" 

48 minut temu, starYfaN napisał:

Zapytaj rudego z OKC, jak się zamienia $ na picki :)

OKC zmieniło znaczące nazwisko na picki, wtedy jeszcze byli tacy, którzy wierzyli w Bricka, a i on sam jeszcze coś sobą reprezentował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacers nie są brani pod uwagę jako kierunek przez superstarów, ale to nie znaczy, że wolni agenci w ogóle do nich nie przychodzą. Dopiero co offer sheet podpisał z nimi Ayton, ale Suns wyrównali. W przeszłości dzięki cap space dopięli sign and trade Brogdona, a jako FA pozyskiwali m.in. Bogdanovica, Collisona czy Westa. Poza tym cap space może też zostać wykorzystane jako sposób na przejęcie niechcianych kontraktów i zyskanie w ten sposób jakichś picków. Krótko mówiąc, 20 dodatkowych baniek zawsze się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, josephnba napisał:

Pozyskali Haliburtona, którego szykują na główny kawałek swojego tortu  

 

Co do reszty to sam sobie odpowiedziałeś, dla ułatwienia pogrubilem  

Jak Pistons, Pacers, Cavs, Spurs, Jazz czy Wolves odnosili sukcesy, wówczas faktycznie fa patrzyli przychylniej na te rynki 

Ale żeby tak się stało te zespoły budowały się przez draft czy przez transfery, dopiero później mogli liczyć na pozyskiwanie topowych rolesów, bayoutów czy all starów 

 

Możesz sobie zakłamywać rzeczywistość, gdzie kolor jerseya nie ma znaczenia dla FA. W praktyce Los Angeles, Miami czy NY to lepsza kasa z reklam, lepsze miejsce do życia czy szpan 

 

 

odnosze wrazenie, ze dyskutujesz sam ze soba. w poscie, do ktorego sie odniosles, wyraznie napisalem, jakie, wedle mojej oceny, okolicznosci, jesli zaistnieja, zwiekszaja szanse druzyn z mniejszych osrodkow na to, azeby gracze z 'duzymi nazwiskami' laskawszym okiem spojrzeli w kierunkach tych-ze druzyn, a brzmialo to tak: 'gdy druzyna bije sie o najwyzsze cele w lidze, kolor koszulki przestaje miec znaczenie. sa sukcesy - sa argumenty, by pozyskac topowych graczy. period!'...

co do 'koloru jerseya', zupelnie sie nie zgadzam. chyba, ze traktujesz kazdego nba grajka jak pol-debila. ja staram sie tego nie robic, a swoja droga, ludzie naprawde nie sa az tak prosci. nawet nba grajki. a przynajmniej, bogu dzieki, nie wszyscy!; nie dla kazdego 'sloneczko' i tandetny blichtr wielkich osrodkow jest wystarczajacym magnesem do przeprowadzki. juz abstrahujac od tego, ze w sezonie i tak znakomita wiekszosc czasu typy spedzaja w halach, hotelach i jetach...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kcp78 napisał:

odnosze wrazenie, ze dyskutujesz sam ze soba. w poscie, do ktorego sie odniosles, wyraznie napisalem, jakie, wedle mojej oceny, okolicznosci, jesli zaistnieja, zwiekszaja szanse druzyn z mniejszych osrodkow na to, azeby gracze z 'duzymi nazwiskami' laskawszym okiem spojrzeli w kierunkach tych-ze druzyn, a brzmialo to tak: 'gdy druzyna bije sie o najwyzsze cele w lidze, kolor koszulki przestaje miec znaczenie. sa sukcesy - sa argumenty, by pozyskac topowych graczy. period!'...

co do 'koloru jerseya', zupelnie sie nie zgadzam. chyba, ze traktujesz kazdego nba grajka jak pol-debila. ja staram sie tego nie robic, a swoja droga, ludzie naprawde nie sa az tak prosci. nawet nba grajki. a przynajmniej, bogu dzieki, nie wszyscy!; nie dla kazdego 'sloneczko' i tandetny blichtr wielkich osrodkow jest wystarczajacym magnesem do przeprowadzki. juz abstrahujac od tego, ze w sezonie i tak znakomita wiekszosc czasu typy spedzaja w halach, hotelach i jetach...

A ja odnoszę wrażenie że sam sobie w jednym poście zaprzeczasz. Po czym odpowiadasz mi i piszesz dokładnie to samo co ja napisałem, twierdząc ze nie mam racji 

 

Ma(m)sz rację. jak zespół z zadupia zaczyna odnosić sukcesy, wówczas ma szansę podebrać dobrych fa z rynku 

Niestety Pacers nie odnoszą sukcesów i nie zapowiada się, że w najbliższym czasie się to zmieni. 

Dlatego też im wolna gotówka nie jest potrzebna, bo mając ją i minimalną kwotę jaką każdy klub musi wydawać na roster będą zmuszeni (jak już ktoś pisał wcześniej) przepłacać kołków 

 

Czego ty nie rozumiesz? 

Podsumowując 

Pacers mogą zrzucić hielda i Turnera, Lakers muszą zrzucić Bricka 

Obie drużyny są na innych etapach i mają inne cele, dlatego też pisałem już kilka razy że to Pacers w ewentualnych rozmowach są w lepszej sytuacji

Eot

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jendras napisał:

Pacers nie są brani pod uwagę jako kierunek przez superstarów, ale to nie znaczy, że wolni agenci w ogóle do nich nie przychodzą. Dopiero co offer sheet podpisał z nimi Ayton, ale Suns wyrównali. W przeszłości dzięki cap space dopięli sign and trade Brogdona, a jako FA pozyskiwali m.in. Bogdanovica, Collisona czy Westa. Poza tym cap space może też zostać wykorzystane jako sposób na przejęcie niechcianych kontraktów i zyskanie w ten sposób jakichś picków. Krótko mówiąc, 20 dodatkowych baniek zawsze się przyda.

Sorki przeoczyłem twój post wcześniej 

Aytona podpisali to fakt, ale ważne są też okoliczności

Deandrzeja nie zasypywali ofertami na prawo i lewo, nie dostał tej oferty minutę po północy tylko kiedy rynek się wystrzelał, chętnych nie było więc podpisał z Pacers 

Malcolm jest chyba najlepszym przykładem bo wówczas Pacers byli jeszcze nie ma tyle dobrym teamem, ale mieli też masę talentu, byli postrzegani jako młody pełen perspektyw zespół więc Brogdon do nich poszedł 

Pozostali gracze szli do nich głównie kiedy byli w topce 

 

Pogrubione to clue całej dyskusji 

Im potrzeba picków i Lakers nie mogą opierać ewentualnej wymiany tylko na "spadającym kontrakcie" zerowego

 

 

4 minuty temu, kcp78 napisał:

raczej czego ty nie rozumiesz? lol. a juz pisanie tekstow w stylu 'wolna gotowka nie jest im potrzebna' to rozminiecie sie z rozumem. koncze te 'nierwona walke'...

I słusznie 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, josephnba napisał:

Dlatego też im wolna gotówka nie jest potrzebna, bo mając ją i minimalną kwotę jaką każdy klub musi wydawać na roster będą zmuszeni (jak już ktoś pisał wcześniej) przepłacać kołków 

 

 

ten salary floor nie jest az taki tragiczny -> ~100mln (15 graczy) i lepiej czasem rozdystrybuowac np 6mln ponizej tego limitu nizeli wjebac sie w 4letnia umowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy się polubią czy pobiją?🙃

A tak serio to takie internetowe beefy rozchodzą się po kościach i tutaj będzie zapewne podobnie, jak dla mnie nie ma tematu. Pytanie czy Bev coś z siebie jeszcze da radę wykrzesać sportowo i da jakiś sensowny impact czy to już będą chodzące zwłoki. Napewno transfer takiego specyficznego zawodnika pomoże w zdobyciu kolejnej grupy anty-fanow Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vero1897 napisał:

Pytasz czy się polubią czy pobiją?🙃

A tak serio to takie internetowe beefy rozchodzą się po kościach i tutaj będzie zapewne podobnie, jak dla mnie nie ma tematu. Pytanie czy Bev coś z siebie jeszcze da radę wykrzesać sportowo i da jakiś sensowny impact czy to już będą chodzące zwłoki. Napewno transfer takiego specyficznego zawodnika pomoże w zdobyciu kolejnej grupy anty-fanow Lakers.

Akurat Beva zawsze lubiłem, kiedy był jeszcze użytecznym graczem 

Teraz została mu tylko wielka niewyparzona gęba

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2022 o 12:50, josephnba napisał:

Przypomnij mi kogo Pacers podpisali z top graczy na rynku w ciągu ostatnich 20 lat?

Przecież ja piszę, że właśnie oni nie podpiszą i tak top gracza, dlatego we FA wcale nie musi być gwiazd - dużo lepiej mogą innych graczy zagospodarować pod rozwój.

W dniu 28.08.2022 o 14:21, josephnba napisał:

Jak Pistons, Pacers, Cavs, Spurs, Jazz czy Wolves odnosili sukcesy

Przepraszam Cię, ale jakie to gwiazdy z FA przechodziły do w/w ekip jak odnosiły sukcesy? Post prime Finley wchodzący z ławki, który dołączył do mistrzowskiej ekipy czy Avery Johnson co w Spurs grał co drugi sezon ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2022 o 16:31, josephnba napisał:

Aytona podpisali to fakt, ale ważne są też okoliczności

Deandrzeja nie zasypywali ofertami na prawo i lewo, nie dostał tej oferty minutę po północy tylko kiedy rynek się wystrzelał, chętnych nie było więc podpisał z Pacers 

Tak, ale to tylko pokazuje, że jednak cap space może się przydać.

Cytat

Malcolm jest chyba najlepszym przykładem bo wówczas Pacers byli jeszcze nie ma tyle dobrym teamem, ale mieli też masę talentu, byli postrzegani jako młody pełen perspektyw zespół więc Brogdon do nich poszedł 

A mnie się wydaje, że poszedł tam, gdzie dostał najwięcej.

Cytat

Pozostali gracze szli do nich głównie kiedy byli w topce 

Bogdanovic i Collison po sezonie, w którym Indiana wygrała 42 mecze, a George zażądał transferu.

Generalnie do czego zmierzam: jak oferta z Pacers jest najlepsza pod względem finansowym, to zazwyczaj inne aspekty schodzą u zawodników na dalszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jendras napisał:

Tak, ale to tylko pokazuje, że jednak cap space może się przydać.

A mnie się wydaje, że poszedł tam, gdzie dostał najwięcej.

Bogdanovic i Collison po sezonie, w którym Indiana wygrała 42 mecze, a George zażądał transferu.

Generalnie do czego zmierzam: jak oferta z Pacers jest najlepsza pod względem finansowym, to zazwyczaj inne aspekty schodzą u zawodników na dalszy plan.

Dodac tez trzeba ze najlepsi (we FA) sa w sumie niedoplaceni i kazdy moze dac tego maxa i nic wiecej (czyli pieniadze nie maja znaczenia) w zasadzie we FA male markety maj tylko mozliwosc przeplacania “middle class” zawodnikow ktorym ktos z jakiegos powodu nie chce dac maxa “pod palmami”.

najwieksze podpisy Cavs za drugiej dominacji Lebrona to byl sam Lebron, Love (z bird rights), Tristan, JR i jacys wybrakowancy z waiversow - a byla to absolutna dominacja z malego marketu w ostatnich, lekko, 15latach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.