Skocz do zawartości
josephnba

Free Agency 2022 czyli Zion z maxem to LOL

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ely3 napisał:

Ale jest kiepskim jednak obrońcą . Co w połączeniu ze średniawą do słabej obroną Luki daje dość słabe połączenie

No właśnie może jest kiepskim obrońcą, a może w roli rolesa u trenera jak Kidd okaże się bardzo efektywnym 17-4-4 guardem, bo nie będzie grać out of role w bieda teamie. Nie mówię, że tak będzie, po prostu nie skreślałbym typa za nabijanie statów w lottery teamie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie tylko czy akurat guard jest im potrzebny skoro mają Spencera 

Problem Mavs leży gdzie indziej  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, karpik napisał:

Raczej nie repeater tax, Heat nie płacili podatku w 2014, był to też jeden z powodów, dlaczego James się spakował i wrócił do Ohio.

Płacili podatek w 2011, 2012 i 2013.

https://www.spotrac.com/nba/cba/tax/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, karpik napisał:

Dzięki za info, ale ja nie o tych latach pisałem.

..ale uzyskałeś odpowiedź dlaczego Heat tak wzbraniali się przed podatkiem w 2014 - płaciliby ten maxymalny po 3 latach w luxury tax i płaceniu repeater tax.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Alonzo napisał:

..ale uzyskałeś odpowiedź dlaczego Heat tak wzbraniali się przed podatkiem w 2014 - płaciliby ten maxymalny po 3 latach w luxury tax i płaceniu repeater tax.

Przecież Ty pisałeś o sytuacji post-LeBron, czyli nie o 2014, tylko 2015 i że niby byli w repeater tax. Nie byli, bo w ostatnim roku LeBrona w Heat, zakręcono kurek z kasą i zaczęto oszczędzać, co nie podobało się Jamesowi. Zasada była jasna - chcesz mieć prime LeBrona, to idziesz all in. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, karpik napisał:

Przecież Ty pisałeś o sytuacji post-LeBron, czyli nie o 2014, tylko 2015 i że niby byli w repeater tax. Nie byli, bo w ostatnim roku LeBrona w Heat, zakręcono kurek z kasą i zaczęto oszczędzać, co nie podobało się Jamesowi. Zasada była jasna - chcesz mieć prime LeBrona, to idziesz all in. 

Wejście w podatek z LeBronem w 2015 to jedno - nie wydarzyło się bo odszedł. Z tego co pamiętam przekroczenie luxury tax w 2015 było z LeBronem raczej pewne bo oni tam polowali jeszcze na Lowrego, czy Melo i tez chcieli by ktoś wziął obniżkę co by zmniejszyło podatek.

A niewchodzenie bez niego to jest właśnie to o czym cały czas piszę -schodzenie z tych wszystkich kontraktów przez Elisburga co szczegółowo wyjaśniałem w tamtych tematach o Heat na bieżąco zapewne analizując poszczególne wymiany.

Reasumując:

W kolejnych latach schodzili z tych wszystkich Chalmersów, Birdmanów i Udrihów, McRobertsów dopłacając do ich kontraktów - dlatego nie byli w podatku.

.. a przy tym cały czas starali się wzmacniać by budować silny team bez LeBrona.

I wtedy z przedłużającym LeBronem daje to podatek w kolejno - 2011, 2012, 2013, bez podatku 2014 i później znów w podatku 2015 i pewnie w kolejnym roku byłby również. Rozumiesz już jakie mieli perspektywy związane z podatkiem?

Edytowane przez Alonzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Alonzo napisał:

Rozumiesz już jakie mieli perspektywy związane z podatkiem?

Eh, szkoda chyba mojego czasu jeśli sugerujesz, że to ja czegoś tutaj nie rozumiem.

Podsumowując: 

1. Napisałeś, że po odejściu LeBrona byli w repeater tax (rok 2015).

2. Odpisałem, że nie byli, bo rok wcześniej oszczędzali i byli poniżej luxury (rok 2014).

3. Napisałeś na to, że byli w podatku w latach 2011-13.

4. Ja na to, że rozmawiamy o innymi okresie.

5. Ty zacząłeś sugerować, że ja czegoś nie rozumiałem i teraz już dzięki Tobie wiem dlaczego Heat oszczędzali w 2014 (zdawałem sobie z tego sprawę wcześniej, a rozmowa tego nie dotyczyła).

6. Wyjaśniłem, że znowu mylisz lata.

7. Piszesz, że wejście w podatek w 2015 się nie wydarzyło i mi tłumaczysz banały traktując mnie jak idiotę.

A teraz popatrz na pkt 1 i pkt 7, bo sam sobie przeczysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, karpik napisał:

Eh, szkoda chyba mojego czasu jeśli sugerujesz, że to ja czegoś tutaj nie rozumiem.

Mógłbym napisać dokładnie to samo.

To Ty mi coś zarzuciłeś, więc to Ty powinieneś mi udowodnić, że pisałem nieprawdę (uwiesiłeś się desperacko na konkretnym roku podczas gdy ja pisze wyraźnie że walka z podatkiem i repeater tax były jedną z kilku składowych ich problemów). Natomiast widzę, że teraz kurczowo trzymasz się argumentu, że Heat byli po odejściu LeBrona w repeater tax.

Napisałem, że mieli m.in. problemy z podatkiem - bo mieli co Tobie wyraźnie wyjaśniłem powyżej.

W 2015 nie byli w podatku, ponieważ:

1. Nie było LeBrona oraz tych wzmocnień które były planowane - czyli zmieścili się poniżej luxury tax.

2. Te złe kontrakty oddawali najpierw podczas wymiany po Dragicia, a później schodzili z innych złych kontraktów w kolejnych latach - czyli na koniec sezonów uniknęli luxury tax.

Więc TAK - mieli problemy z podatkiem i NIE, nie płacili podatku w 2014 i 2015. - ja to sprawdzałem dopiero szukając odpowiedzi na Twój zarzut. Dobrze pamiętałem, że problemy z podatkiem były. Oczywistym tez było, że w którymś momencie musieli być poniżej luxury tax, żeby się nie zarżnąć z finansami.

Ty się czepiasz konkretnego roku co jest kolejnym u Ciebie szukaniem racji na siłę. A nie masz jej. Robisz ze mnie idiotę - jedno to być w podatku po sezonie, a drugie z nim walczyć by go uniknąć.

Całościowo cały czas walczyli z luxury tax i repeater tax - i masz to wyjaśnione czarno na białym powyżej. szczegóły w którym roku podatek był, a w którym nie było - tez masz powyżej.

Zatem ponawiam pytanie - bez kręcenia - czego nie rozumiesz?

18 godzin temu, Alonzo napisał:

Mieli dwóch All Starów to bardzo ładnie brzmi, ale przy maxie Bosha juz przy samej propozycji kontraktu było pytanie, czy oby Heat dobrze robią, bo ciężko było ocenić czy przy grze w cieniu LeBrona/Wadea Bosh podoła roli lidera. Wade - bądźmy poważni - to już był łabędzi śpiew.. Drużyna bez picków, jakichkolwiek assetów, z kontraktami które trzeba było utylizować, z dead money, repeater tax i zawalonym salary.. - nie patrzysz BMF z tej strony. Tam w jednym sezonie poszedł pod stołem wałek z Udrihem by zrezygnował z części $$$$ przy buyoucie (oddali mu to w kolejnym sezonie z nawiązką) by być o przysłowiowego dolara poniżej luxury tax. 

W Heat niesamowicie dużą rolę odegrała wtedy sportowa złość i fantastyczna organizacja detali w klubie. Veci byli wypaleni, a inwestycje z FA były kompletnie nietrafione (kontuzjowany McRoberts za MLE i kontuzjowany Granger za BAE do których też trzeba było dopłacać by ich oddać). 

Rozumiem, że czepiasz sie tego pogrubionego.

ja pisze tu ogólnie o okresie z LeBronem i luxury tax - nie pod kątem konkretnego sezonu, tylko tego okresu.

edit. Na czerwono podkreśliłem, że mowa jest ogólnie o postlebronowskim okresie - tu chodzi o sezon 15/16 z Udrihem konkretnie.

Gdyby nie te zejścia z kontraktów w kolejnych sezonach, to płaciliby podatek. Pisząc to nie sprawdzałem w którym roku płacili, a w którym nie płacili. Natomiast to Ty sobie ubzdurałeś jakis konkretny rok. Nie mam w głowie rozpiski salary cap Miami Heat sezon w sezon - pisałem o samych problemach z luxury tax i samym uniknięciem repeater tax bo tak po prostu było.

Ty sprawdzasz efekt końcowy że nie było podatku, ale nie widzisz tego lawirowania Heat by go uniknąć.

Zresztą pisząc to zakładałem, że w 2014 Heat byli w podatku, a okazuje się, że to był ten rok w którym właśnie nie byli - to było po zwolnieniu Mikea Millera pewnie, co przy okazji popsuło chemię w drużynie.

I jeszcze jedna kwestia - Heat problemy z podatkiem maja praktycznie sezon w sezon, bo Pat z reguły jechał po bandzie - znasz to u mnie z ostatnich 4 sezonów z pewnej gierki forumowej. Balansowanie w okolicach luxury tax i unikanie repeater tax dzięki Heat jest dla mnie więc czyms oczywistym. Nawet w tym sezonie Heat maja tylko 14 graczy pod kontraktami, gdyż z 15 byliby w podatku, a sezon temu kontrakt 2way Caleba Martina przeconvertowywali dopiero w momencie, gdy wiedzieli że będą poniżej podatku.

Zatem jak wyżej - problemy Heat z podatkiem to dla nich chleb powszedni.

Reasumując- zakładałem, że w 2014 płacili podatek, czyli w 2015 gdyby byli powyżej luxury tax byłby repeater.

Edytowane przez Alonzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Durant i Giannis czy Durant i Jokic? 

Z Nuggets pewnie Murray by poleciał 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, josephnba napisał:

Z Nuggets pewnie Murray by poleciał 

a widziałeś gorszy fit niź Murray-Irving? 

na szczęście to Nuggets i nie ma co liczyć na takie scenariusze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

a widziałeś gorszy fit niź Murray-Irving? 

na szczęście to Nuggets i nie ma co liczyć na takie scenariusze

Mi Irving aktualnie nie pasuje nigdzie, bo jest tak niestabilny, że za chwilę może zacząć tańczyć ogolony na łyso na lotniskach 

Natomiast Nuggets, jeśli chcą iść all on, mogą na takiej potencjalnej wymianie zyskać. Kevin ze swoim skillem pasuje praktycznie do każdego gracza w lidze. 

Jokic z Durexem brzmi naprawdę legitnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, josephnba napisał:

Durant i Giannis

Przecież oni by musieli Middletona i Holidaya oddać. Trochę sporo aż dziwne, że rozważają 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, josephnba napisał:

Mi Irving aktualnie nie pasuje nigdzie, bo jest tak niestabilny, że za chwilę może zacząć tańczyć ogolony na łyso na lotniskach 

Natomiast Nuggets, jeśli chcą iść all on, mogą na takiej potencjalnej wymianie zyskać. Kevin ze swoim skillem pasuje praktycznie do każdego gracza w lidze. 

Tu nie skończyłoby się na Murrayu, bo ten ma najniższą wartość w karierze i nikt nie wie jak będzie wyglądał po prawie 2 latach bez gry, trzeba by było oddać pewnie znacznie więcej a samym Durexem nie zmienisz faktu, że zostanie tobie 2roczniak jako pierwszy pg

przy tych wymaganiach Nets nie ma to żadnego sensu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, LAF napisał:

Przecież oni by musieli Middletona i Holidaya oddać. Trochę sporo aż dziwne, że rozważają 

Znasz ty się choć trochę na kontraktach w NBA?

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Tu nie skończyłoby się na Murrayu, bo ten ma najniższą wartość w karierze i nikt nie wie jak będzie wyglądał po prawie 2 latach bez gry, trzeba by było oddać pewnie znacznie więcej a samym Durexem nie zmienisz faktu, że zostanie tobie 2roczniak jako pierwszy pg

przy tych wymaganiach Nets nie ma to żadnego sensu

Nets szukają przede wszystkim picków

Nuggets chyba ich trochę mają 

Murray jest po acl, nie jest to już jakaś dewastująca karierę kontuzja 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, josephnba napisał:

MPJota i paczkę picków mogliby dać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, julekstep napisał:

MPJota i paczkę picków mogliby dać

I frytki do tego 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, josephnba napisał:

I frytki do tego 

łaskawie Vlatko Cancara mógłbym dorzucić!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, josephnba napisał:

Znasz ty się choć trochę na kontraktach w NBA?

Na szybko sprawdzałem i coś tam mi mignęło, że dwóch. Faktycznie gdyby jednego to za Holidaya spoko, chociaż pewnie coś będą musieli dorzucić 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie Nuggets mają czas na sprawdzenie czy duet Jokic Murray może coś osiągnąć więc ja bym dał im czas 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi