Skocz do zawartości

beGM - ewolucja czy rewolucja - propozycje zmian i dyskusja


Ashigaru

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Braveheart22 napisał:

 

2. W rl często dochodzi do sytuacji, że zawodnik, ktoremu kończy się umowa siada do stołu ze swoim macierzystym klubem, dogaduje nową umowę i praktycznie nie wchodzi na FA. U nas nie ma takiej możliwości, ale imho to nie jest duży problem. Jednak możnaby się zastanowić czy jakiś lekki handicap dla macierzystego klubu nie byłby optymalny. W reofertach często robi się spory hazard. Człowiek może drapać się po głowie i zamyślać czy któryś z rywali zainteresowanych "naszym" zawodnikiem nie rzuci trochę lepszej reoferty niż my i wtedy najczęściej tracimy takiego gracza. Może warto dać możliwość ostatecznej korekty dla klubu macierzystego już po opublikowaniu reofert? Może widzicie jeszcze jakieś inne pomysły?

Jestem za! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart22 1. Co to znaczy bo nie do końca kumam 

 

2. Dla mnie ten element niewiedzy jest fajny. Pokazuje ile jestem w stanie naprawdę dać za niego. Dzięki temu elementowi przeplacalem ostro takiego Randle, Bartona, Jrue, Millsapa i innych. Bo właśnie wiedziałem ze to już ostateczna oferta i ze jak dopi****le dobra kasę, to po prostu gracza wygram. My point is: ta zmiana wiele nie zmieni, bo jak ktoś dobrze przeplaci jak ja Bartona to taki LBS mając nawet dodatkowa szanse nie wyrowna tego i tak raczej. A taka możliwość zepsuje trochę tą rywalizację, to całe bidowanie. W NBA często tez chyba działa zasada „kto pierwszy da super ofertę tenlepszy „ bo widzimy podpisy grubych kontraktow dosłownie 5 minut po otwarciu rynku… ;)

Za to Pomysł człowieka morza żeby to nie było wliczane w liczbę ofert mi się podoba. To by promowało prowadzenie teamu w stronę filozofii. @Alonzo;)

 

taki mały handicap by starczył. Oferty dla „swoich” zawodnikow by były jako dodatkowa oferta i mógłbyś zlozyc 5 ofert warunkowych KD, curryemu, trae, czy mikalowi bridgesowi, 

a do tego zlozyc ofertę swojemu cp3, FVv, oraz milesowi bridgesowi

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2022 o 15:27, RonnieArtestics napisał:

@Braveheart22 1. Co to znaczy bo nie do końca kumam

Nie będzie kopiowania ofert, wrzucania minutę przed lub po, bo coś jednak nie zagrało albo ktoś inny coś dodał do swoich ofert i nie wypada być gorszym, ograniczymy też w tym przypadku niepotrzebne kłótnie. Wychodzę z założenia, że jak ktoś potrzebuje zatrudnić gracza między trymestrami to jest w stanie na bazie obserwacji z rl złożyć samodzielne oferty. No i wtedy jest większa szansa, że inni takiego grajka nie zauważą czy złożą mu gorszą ofertę, tj. będziemy widzieli komu akurat zależy najbardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de facto to jest dokładnie to samo co ja robię z Lopezem - tylko u nas podchodzi to dwa razy pod głosowanie

można by pomyśleć o jakimś automacie - czyli jeśli jest propozycja przedłużenia przy okazji PO i zawodnik rezygnuje, to oznacza z automatu podpisanie propozycji przedłużenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, january napisał:

Jeśli chodzi o zmiany, które wprowadziliście juz. Pamiętajcie, że ekipa musi dostosować się do HC przed upływem możliwości stretchowania graczy. Bo inaczej nie będzie bata na team co pozbiera sobie same picki i źle umowy. Zbyt pochopnie wrzuciliscie ta zmianę, mogą z tego być dymy w przyszłości.

Ten HC to nie jest HC ligi. To jest HC od właściciela, który mówi, że ma straty i ma to w dupie i nie będzie tyle płacił - tak w skrócie;)

a do kiedy jest strech możliwy? bo nie chce mi się szukać

+ co oznacza że to nie jest HC ligi? zasady obliczania są przecież takie same jak w NBA? czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Do 3 tury był ostatnio

Wiekszosc hc u nas wynika z wyniku finansowego a nie z użycia mle

no to jeśli do 3 tury a zejście z hc jest również do 3 tury - granicą jest koniec okienka - no to dla mnie wszystko się zgadza

true co do drugiego - ale jakoś te finanse kiedyś @january wymyślił żeby były dobre, wiec już nie czepiałbym się tych szczegółów

ale ok, przyjmuję te informacje i przedyskutujemy na Radzie - albo zmienimy HC do końca 2 rundy, albo wydłużymy strech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2022 o 10:12, january napisał:

Ten HC to nie jest HC ligi. To jest HC od właściciela, który mówi, że ma straty i ma to w dupie i nie będzie tyle płacił - tak w skrócie;)

Tak a propo realności gry. 

W mojej sytuacji właściciel stwierdza, że, mimo największego sukcesu od ery Iversona, czyli od 21 lat, mimo, że była realną szansa na mistrza (kontuzja Joela), mimo realnych szans na kontynuowanie walki o tytuł w następnych latach, woli rozwalić drużynę, bo stracił na tym w ciągu 3 lat niecałe 5 mln. 

Nie żale się, po prostu zauważam, że wg mnie to jest nierealne i przykładowo sprzedaż największej gwiazdy zespołu i top3 gracza ligi by zaoszczędzić parę mln, jest wg mnie daleka od realizmu gry. 

To tylko taka uwaga, nie bierzcie tego do siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tecu napisał:

Tak a propo realności gry. 

W mojej sytuacji właściciel stwierdza, że, mimo największego sukcesu od ery Iversona, czyli od 21 lat, mimo, że była realną szansa na mistrza (kontuzja Joela), mimo realnych szans na kontynuowanie walki o tytuł w następnych latach, woli rozwalić drużynę, bo stracił na tym w ciągu 3 lat niecałe 5 mln. 

Nie żale się, po prostu zauważam, że wg mnie to jest nierealne i przykładowo sprzedaż największej gwiazdy zespołu i top3 gracza ligi by zaoszczędzić parę mln, jest wg mnie daleka od realizmu gry. 

To tylko taka uwaga, nie bierzcie tego do siebie. 

To celowe żeby o topke mogło więcej ekip walczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fluber napisał:

To celowe żeby o topke mogło więcej ekip walczyć. 

Bardziej chodziło mi o realizm niż sam regulamin. 

1 minutę temu, january napisał:

Ps @Tecu - te 5 mln straty jest przecież umowne, gdy mamy umowne zyski za wyniki

Jeżeli umowne, to mogły by być nawet zyski 🙂

Ja nie narzekam, wskazuję tylko na brak realizmu, właściciel po największym sukcesie od 21 lat, woli odejście największej gwiazdy, która nie chce odejść niż wciąż walczyć o mistrza. To jest bardzo dalekie od realizmu, niezależnie od skąpstwa właściciela. A wszystko przez te umowne 4,8 mln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tecu napisał:

Bardziej chodziło mi o realizm niż sam regulamin. 

Jeżeli umowne, to mogły by być nawet zyski 🙂

Ja nie narzekam, wskazuję tylko na brak realizmu, właściciel po największym sukcesie od 21 lat, woli odejście największej gwiazdy, która nie chce odejść niż wciąż walczyć o mistrza. To jest bardzo dalekie od realizmu, niezależnie od skąpstwa właściciela. A wszystko przez te umowne 4,8 mln. 

Ja jeszcze pamiętam co Rl Thunder zrobili z Hardenem po finale NBA.  Twoja sytuacja wcale nie jest nierealna.

Ale tak czy siak, takie było założenie, żeby osoby, które na dzień dobry dostaną Embiida na 8 lat nie miały za łatwo, tylko z powodu lepszej pozycji startowej od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fluber napisał:

Ja jeszcze pamiętam co Rl Thunder zrobili z Hardenem po finale NBA.  Twoja sytuacja wcale nie jest nierealna.

Ale tak czy siak, takie było założenie, żeby osoby, które na dzień dobry dostaną Embiida na 8 lat nie miały za łatwo, tylko z powodu lepszej pozycji startowej od innych.

Gdzie lekka rączka idzie 150 baniek co rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niezaleznie od wyniku I tury wnoszę o usprawnienie w regulaminie, który przewiduje ze w przypadku gdy o jednego gracza biją się trzy drużyny, decyduje liczba pierwszych miejsc a nie małe punkty. 
 

Ta zasada jest debilna, i bez sensu. Już tłumacze o co chodzi. 
 

zalozmy ze Ponitka dostaje oferty od x y i z

Drużyna x  11 pierwszych miejsc 1 drugie miejsce 15 trzecich miejsc łącznie 27 głosów 

Drużyna y - 10 pierwszych miejsc - 15 drugich miejsc - 2 trzecie miejsca łącznie 27 głosów 

Drużyna z - 6 pierwszych miejsc - 11 drugich miejsc - 10btrzecich miejsc.

ponitke wygrywa drużyna x mimo ze ponad połowa agentow uznała druzyne x za najgorsze z trzech możliwych miejsc. 
chore to. I nie logiczne. 
 

to nie ma nic wspólnego z Durantem, nie walczę o to żeby to wprowadzić dzisiaj, po prostu to jest chore i niesprawiedliwe.

nazwijmy nowa zasadę „gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta” i liczmy małe punkty od przyszłego FA. Przecież to jest patologiczny system liczenia. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.