Skocz do zawartości

beGM - ewolucja czy rewolucja - propozycje zmian i dyskusja


Ashigaru

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni beGMowie. 

Jak ogłosił @Szulim od pewnego czasu zastanawiamy się jak dodać świeżości do naszej ligi. 

Mamy trochę pomysłów, które będziemy stopniowo prezentować. Z chęcią wysłuchamy komentarzy do każdej z nich. W pierwszym poście będę przeklejał wszystkie propozycje zmian. Każda otrzyma swój numer, byśmy mogli referować do konkretnej propozycji. 

Społeczność beGM budujemy my wszyscy, tak więc zachęcam każdego do zgłaszania swoich propozycji zmiany. Jeżeli chcecie zaproponować jakieś ciekawe rozwiązanie - proszę o rozpoczęcie postu od "Propozycja zmiany" i oznaczenia mnie, a następnie podanie opisu pomysłu, najlepiej z uzasadnieniem. Mile widziane będą wady i zalety propozycji wynikające z waszych przemyśleń. W odpowiedzi na waszą wiadomość, nadam numer propozycji i umieszczę ją na liście. 

Jeżeli obawiacie się zgłosić propozycję w swoim imieniu, możecie ją zgłosić wysyłając PM do mnie. Propozycji takiej nadany zostanie numer, by następnie zaprezentować ją innym uczestnikom zabawy. 

Jeśli odnosicie się do jakiegoś pomysłu, proszę o wskazanie numeru i dopisaniu, że jest to komentarz, tj. #1 - Komentarz.

W przypadku pytań, proszę o wskazanie numeru i dopisaniu, że jest to pytanie i oznaczenie autora propozycji, a w przypadku braku takiego autora - wskazanie mnie, tj. #1 - Pytanie @Ashigaru.

Sezon 2022/2023 rozpoczniemy na obecnych zasadach, a potencjalne zmiany będą wprowadzane od sezonu 2023/2024. Wyjątkiem będą zmiany, które uzyskają powszechne uznanie i nie będą miały istotnego znaczenia na wynik gry. W związku z tym zadecydujemy wspólnie czy beGM czeka ewolucja czy rewolucja. 

 

Propozycje zmian

#1 Możliwość budowania narracji przez członków Rady

Opis: W ramach Rady wykreowane zostaną avatary (każdy o specyficznych cechach, preferencjach i opiniach), które będą brały udział w debatach sportowych (w RL NBA np. First Take). Tematy będą zgłaszane przez innych GMów i mogą dotyczyć wielu kwestii, np. relacji między zawodnikami w jednym zespole, postawy zawodników, starcia między topowymi zespołami, obecnych spraw sportowych i okołosportowych itp. Dzięki temu będzie można budować narrację w lidze (np. "zawodnik X i zawodnik Y z zespołu A świetnie się dogadują, a dodatkowo ich style gry są niezwykle komplementarne przez co zespół A ma zdecydowanie wyższe szanse na dobry wynik w danym okresie" przy kontrze, że "choć zespół A spisuje się świetnie, to pamiętajmy że w zespole B mamy zdecydowanie lepszą chemie, zespół C ma zdecydowanie bardziej zbilansowany skład, a przy ciężkim terminarzu i kontuzjach innych zawodników - dobry wynik wcale nie jest taki pewny"; "Zawodnik R jest sfrustrowany formą zawodnika S", a reszta programu to z jednej strony roast zawodnika, a z drugiej jego obrona). GM, którego zespół lub zawodnik będzie w centrum uwagi, będzie mógł wnieść swój wkład (tj. argumenty) do skryptu, ale nie będzie znał argumentów avatarów czy osoby zgłaszającej temat do programu. Temat osoby zgłaszającej może zostać wykorzystany, ale nie będzie miał on gwarancji, że jego argumenty zostaną wykorzystane w skrypcie. Przy braku zgłoszeń/pomysłów, Rada będzie wybierała tematy programu. Taki program miałby pojawiać się cyklicznie - co tydzień lub dwa. Z czasem mogłoby to ewoluować o podawanie ciekawostek, statystyk lub tematów, które trafiły by do pozostałych GMów (trochę jak robią to na The Ringer czy pojawiają się w podcastach).

Zalety: Budowanie własnej narracji w lidze; Zwiększenie zaangażowania GMów, których sprawa dotyczy oraz tych, który będą chcieli zabrać głos w temacie; Powstanie medium potencjalnego zdobycia przewagi lub zmniejszenia przewagi względem innych; Dodatkowa atrakcja dla wszystkich uczestników gry; 

Wady: Bardziej medialni zawodnicy i zespoły będą pojawiali się zdecydowanie częściej niż inni; Części GMom, zawodnikom i zespołom będzie się obrywało; Tematyka i opinie będą subiektywne.

Edytowane przez Ashigaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja zmiany @Ashigaru

wpisowe 30zl rocznie na poczet nagród dla najlepszych. 
 

kto dostaje nagrody i jakie do ustalenia. Niekoniecznie tylko mistrz. Zdobywca nagrody im. Elda wedle mnie tez coś z puli może dostać, wiec za dobry tank tez może się trafic nagroda. 
 

30zl rocznie to raczej nie problem dla zadnego z nas. Nawet ktos jest na etapie początkowym tankowania to w 3-4 lata może spokojnie zbudować co tam Chce żeby się liczyc i odzyskać pieniążki. 
 

zalety: 

wiekszy prestiz dla ligi 

wieksza motywacja

nowi chętni

wady:

nie każdy bedzie chciał w to wejsc z powodów osobistych/religijnych czy innych. 
tu Podobnie jak ignazz się już wypowiedział, jak coś gotów jestem powiedzmy w pierwszych dwóch latach zapłacić za wpisowe paru osób dodatkowych jako pomysłodawca czy w jakiś inny sposób zasponsorować dodatkowo ten pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 minut temu, ignazz napisał:

Ile to może kosztować? 

Taką co ja mam w głowie to pewnie z kilka - kilkanaście tysięcy, ale generalnie, że robię w pracy podobne rzeczy, mógłbym sam ją zrobić za free.

Tylko to dużo roboty, dużo siedzenia po godzinach, więc jeżeli byście chcieli takie cudo, to musi być jasny przekaz, że jest zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eMeS napisał:

Taką co ja mam w głowie to pewnie z kilka - kilkanaście tysięcy, ale generalnie, że robię w pracy podobne rzeczy, mógłbym sam ją zrobić za free.

Tylko to dużo roboty, dużo siedzenia po godzinach, więc jeżeli byście chcieli takie cudo, to musi być jasny przekaz, że jest zainteresowanie

Czymś dobrym i funkcjonującym na pewno by było zainteresowanie. 
wiec dwa razy nie pytaj i mów nam jak Ci pomoc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, eMeS napisał:

Taką co ja mam w głowie to pewnie z kilka - kilkanaście tysięcy, ale generalnie, że robię w pracy podobne rzeczy, mógłbym sam ją zrobić za free.

Tylko to dużo roboty, dużo siedzenia po godzinach, więc jeżeli byście chcieli takie cudo, to musi być jasny przekaz, że jest zainteresowanie

Może na kilkanaście tysięcy to bym aż taki chętny nie był aby wrzucić dla takich pasożytniczych opóźniaczy draftu jakim tu niektórzy są ale cześć kosztów bym pokrył z przyjemnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ignazz napisał:

Może na kilkanaście tysięcy to bym aż taki chętny nie był aby wrzucić dla takich pasożytniczych opóźniaczy draftu jakim tu niektórzy są ale cześć kosztów bym pokrył z przyjemnością. 

 

27 minut temu, Szulim napisał:

Ja myśle ze spokojnie mogę mój dział marketingu w firmie namówić na jakieś 2-3k za wstawienie logo na takiej stronie ;) 

Ok, widze ze zainteresowanie jest, to przemyślę i napiszę tu koncept jaki myślę, że warto byłoby wdrożyć 

ale z kasą to serio, dajmy sobie spokój na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka propozycji zmian:

1. Wpisanie do regulaminu niepisanej zasady, że wszelkie głosowania kończą się w momencie zdobycia wymaganej większości głosów. Niby to stosujemy, ale z tego co kojarzę, to w przypadku trade request AD już nie stosowaliśmy. Tak byłoby o jedną dramę mniej.

2. Gdy uzgadniasz kontrakt z zawodnikiem w jednej z dwóch pierwszych tur FA, możesz go podpisać oficjalnie po trzeciej turze. Pozwoli to zachować cap holdy swoich graczy. Ja tak miałem rok temu, po zgarnięciu Holidaya musiałem zrzucić cap hold Bojana, aby za chwilę z powrotem go podpisać - kompletny bezsens, w realu Jrue po prostu poczekałby z oficjalnym podpisem.

3. W przypadku, gdy gracz x będący na umowie two-way w klubie y nie podpisał w trakcie tur FA z żadnym klubem i kwalifikuje się do kolejnej umowy two-way, klub y przed startem wężyka ma prawo podpisać gracza x na kolejny rok umowy two-way. To też by pomogło nieco zmniejszyć bezsensowną żonglerkę ziutkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, karpik napisał:

Kilka propozycji zmian:

1. Wpisanie do regulaminu niepisanej zasady, że wszelkie głosowania kończą się w momencie zdobycia wymaganej większości głosów. Niby to stosujemy, ale z tego co kojarzę, to w przypadku trade request AD już nie stosowaliśmy. Tak byłoby o jedną dramę mniej.

no do dzis niezrozummiala konsekwencja.

jak byla wolna agentura, to wymagana liczba przesadzala.

a przy davisie nagle c***, byly wysatrczajaca liczba glosow, to nie. potem zmiana i cyk. czlowiek morza jak zwykle zrobiony

zmiany oczywiscie na tak

kolejna rzecz do zmiany. nie trzeba przy ofertach na wolnej agenturze pisac, ze do wyczerpania wyjątku. to oczywistosc. wystarczy napisac sam wyjatek i z natury przychodza zawodnicy do wyczerpania. za taki bezsens dostalem kiedys kare (bo przekroczylem mid-level xd ) co bylo w c*** idiotyzmem.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

Kilka propozycji zmian:

1. Wpisanie do regulaminu niepisanej zasady, że wszelkie głosowania kończą się w momencie zdobycia wymaganej większości głosów. Niby to stosujemy, ale z tego co kojarzę, to w przypadku trade request AD już nie stosowaliśmy. Tak byłoby o jedną dramę mniej.

2. Gdy uzgadniasz kontrakt z zawodnikiem w jednej z dwóch pierwszych tur FA, możesz go podpisać oficjalnie po trzeciej turze. Pozwoli to zachować cap holdy swoich graczy. Ja tak miałem rok temu, po zgarnięciu Holidaya musiałem zrzucić cap hold Bojana, aby za chwilę z powrotem go podpisać - kompletny bezsens, w realu Jrue po prostu poczekałby z oficjalnym podpisem.

3. W przypadku, gdy gracz x będący na umowie two-way w klubie y nie podpisał w trakcie tur FA z żadnym klubem i kwalifikuje się do kolejnej umowy two-way, klub y przed startem wężyka ma prawo podpisać gracza x na kolejny rok umowy two-way. To też by pomogło nieco zmniejszyć bezsensowną żonglerkę ziutkami.

Dla mnie 3xTAK

Tylko nie wiem czy przy 3 nie trzeba jeszcze dać głosowanie czy zawodnik się zgadza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ozzy110 napisał:

Tylko nie wiem czy przy 3 nie trzeba jeszcze dać głosowanie czy zawodnik się zgadza 

Naprawdę chcesz głosować nad tym czy Ish Wainright chce zostać w OKC czy też testować rynek i dostać two-way gdzieś indziej? :)

Pkt 3 bym zmienił i objąłbym nim nie tylko graczy, którzy byli two-way, ale też tych, którzy byli na regularnej umowie w klubie x i nie załapali się w offseason na kolejny kontrakt (chodzi głównie o graczy podpisywanych po 2T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tajne składanie ofert dla FA's między trymestrami i publikowanie ich dopiero po deadline, tak jak ma to miejsce w trakcie FA. 

2. W rl często dochodzi do sytuacji, że zawodnik, ktoremu kończy się umowa siada do stołu ze swoim macierzystym klubem, dogaduje nową umowę i praktycznie nie wchodzi na FA. U nas nie ma takiej możliwości, ale imho to nie jest duży problem. Jednak możnaby się zastanowić czy jakiś lekki handicap dla macierzystego klubu nie byłby optymalny. W reofertach często robi się spory hazard. Człowiek może drapać się po głowie i zamyślać czy któryś z rywali zainteresowanych "naszym" zawodnikiem nie rzuci trochę lepszej reoferty niż my i wtedy najczęściej tracimy takiego gracza. Może warto dać możliwość ostatecznej korekty dla klubu macierzystego już po opublikowaniu reofert? Może widzicie jeszcze jakieś inne pomysły? Pamiętam, że chyba ktoś kiedyś proponował, by osoba, która złoży najwyższą ofertę wyjściową zawodnikowi miała możliwość złożenia reoferty znając inne czy coś w tym rodzaju? Jakiś pomysł też to jest, choć on niekoniecznie promuje klub macierzysty. Myślę, że temat do przemyślenia, przedyskutowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.