Skocz do zawartości
RonnieArtestics

Dallas Mavericks vs Golden State Wariiors - Wild Wild West Finals 2022

Kto wejdzie do finału?  

35 użytkowników zagłosowało

1. 1. Wynik końcowy:

• Warriors 4:0
      1
    • Warriors 4:1
      10
    • Warriors 4:2
      10
    • Warriors 4:3
      0
    • Mavs 0:4
      0
    • Mavs 1:4
      0
    • Mavs 2:4
      7
    • Mavs 3:4
      7

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, josephnba napisał:

Tym bardziej dziwi takie zainteresowanie Cubana Zachem 

Mavs wygrają g.4 

Ale to max na co stać osamotnionego Lukę

Skład to naczynia połączone. Jeżeli dasz kogoś na obwód to twój dosyć obecnie dobrze wypromowany obwód możesz puścić za kogoś pod kosz w wymianie. A Zach jest na rynku po prostu dostępny i możliwe ze nie traci się na niego assetow tylko $$$. A te Cuban jest w stanie dać bo to pasjonat. 
i w druga stronę. KP miał sporo rzeczy pod koszem mimo ograniczeń latać i nic dziwnego ze kołdra za krotka gdy oddając wysokiego brano niskiego. 

Tu mimo wszystko zabrakło ruchu extra w lutym 

A taki Poelt był dostępny za pick 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję że Turner byłby dostępny w to lato dla Mavs. Gobert jednak w ataku sporo psuje, a Myles jednak grozi jakimś rzutem i nie musi tkwić pod tym koszem, blokując wjazdy Luki etc. W obronie też by dużo zmienił. 

Jest jednak dobra wiadomość. Luka to jest ten koleś (jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości). Jak poprawimy roster to Dallas będzie w obrazku tytułu na lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie tylko czy cuban potrafi zbudować mu w Dallas lepsze ekipy niż robił to Dirkowi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Kucharius1 napisał:

Jest jednak dobra wiadomość. Luka to jest ten koleś (jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości). Jak poprawimy roster to Dallas będzie w obrazku tytułu na lata.

Ale chyba nie stwierdzasz tego po tym meczu, co? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po każdych PO z jego udziałem. Łatwiej znaleźć obrońców, niż talent ofensywny tego pokroju. Mało kto rzuca tyle rzutów na takiej skuteczności i kreuje open 3. Dla mnie jest lepszy w PO niż Harden kiedykolwiek. Więc skoro Rakiety zbudowały drużynę która prawie pokonała GSW z Durexem (jedna z top2 ekip ever), to Mavs też mają na to szansę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy była w finałach konferencji gorsza rotacja od tercetu Powell, Kleber, Bertans?

Tak czy siak Dallas doszli dalej niż powinni, patrząc na ich potencjał kadrowy. Jeśli tego nie spierdolą i wzmocnią się tam gdzie mają największe braki, to za rok mogą to powtórzyć i powalczyć. Doncić to talent na miarę największych, ale z takimi podkoszowymi nic nie ugra. Żeby taki jednowymiarowy Bertans grał minuty w WCF? Trochę beka, trochę smutne.

PS Dunk Wigginsa był potężny, Maple Jordan ładnie pogrywa w tych PO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jak w G7 z Suns Mavs mieli dzień konia, tak dzisiaj mieli dzień ch-ujowy, i seria się zakończyła. A w sumie mieli sporo open looków, i gdyby ci rolsi trochę lepiej trafiali to mógł być z tego dobry mecz. Ale nie trafiali.

GSW gra świetny basket w tej serii, Wiggins & Looney ciągle kapitalni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Kucharius1 napisał:

Dla mnie jest lepszy w PO niż Harden kiedykolwiek

Nawet nie zaczynam dyskusji, bo czuć beton :)

W sumie to dla mnie Doncic nie był nawet najlepszym graczem Mavs na parkiecie wczoraj.

Muszę przyznać, że jestem wyjątkowo rozczarowany jak krótką ludzie mają pamięć. Ja staram się jakoś zrozumieć, że ludzie nie pamiętają tego co było 10 lat temu. Ale Harden rozkurwiał jeszcze 2-3 sezony temu i to przeciwko jednej z najlepszej drużyn w historii. W momencie, gdy całe forum plus środowiska ekspercie mówiły, że każde zwycięstwo Rockets będzie sukcesem, on był o krok przepchnięcia Rockets do finału i mistrzostwa i to w dużej mierze przegrał przez kontuzje swojego sidekicka ( sorry Krzysiu! ). Chłop robił co chciał, chociaż skupiona była na Nim cała defensywa i siedzieli na Nim czołowi defensorzy ligi.

A tu ktoś mówi, że Doncic pokazał więcej. Ten sam Doncic, który właśnie jest 0-3 przeciwko mocno past prime Warriors, gdy Harden ich brał na rogi, gdy wydawali się być po za zasięgiem całej ligi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinno być 2:1 dla Doncica. Harden nie zbliżył się do poziomu Luki choć highlights ma lepsze. Dziwi mnie twoja opinia ale nasz prawo ;) 

Dużo słabsza ekipa Dallas 

Dużo lepszy lider. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mało osób zwraca uwagę jak dużo punktów robią na Doncicu w tej serii. Luka kryje dużo czasu Wigginsa, który robi w ataku co chce, ale gubi się tez w help D mocno. Ja rozumiem, ze oddychałby rękawami i pewnie gameplan jest taki żeby odpoczywał w obronie no ale nie da się momentami aż patrzec jak on stoi w miejscu, lub jak spóźniony jest. Daleki jestem od pisania ze wynik serii to wina Doncica, gra fenomenalnie w ataku, no ale są jeszcze rzeczy które on musi poprawić w swojej grze w przyszłych latach. 

A Warriors w tej serii zweryfikowali brutalnie jego support, nie maja pomysłu jak zdobywać punkty z pod kosza, nie maja innego pomysłu jak robić coś innego niż  trójki co akcje, a niestety nie trafiają więc jest jak jest.

Edytowane przez RonnieArtestics

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, ignazz napisał:

Powinno być 2:1 dla Doncica. Harden nie zbliżył się do poziomu Luki choć highlights ma lepsze. Dziwi mnie twoja opinia ale nasz prawo ;) 

Dużo słabsza ekipa Dallas 

Dużo lepszy lider. 

Populizm bez pół argumentu :)

Także nie mam z czym dyskutować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Luka jest, szczególnie w tej serii, dziura w obronie. Dallas nie udaje się go ukryć, co zrobili po meczu nr dwa z Suns. Tu wielkie gratulacje dla trenera GSW, jak bardzo elastyczni są po obu stronach parkietu i znajdują co chcą i gdzie chcą. Luka musi się poprawić, nie wszystko można zrzucić na obciążenie w ataku, czy urazy łydki i barku. Dużo tu jest do przepracowania. 

Iloma systemami GSW bronią? Naprawdę ciężko to ogarnąć.

@MarcusCamby napiszę za siebie, co miałem na myśli.

Uważam że superstar wokół którego budujesz drużynę na misia, musi być genialny w ataku. Obrona to miły dodatek, ale też (jak pokazuje historia) nie konieczny. Curry nadal 1 vs 1 jest dziura. Drużyna jednak nauczyła się funkcjonować wokół niego, oraz wykorzystywać jego atuty (szybkość, dzięki której blokuje kierunki, możliwość help defence). Zakładam zatem że można dobrać personel by to zrobić (size Łuki, rozumienie gry). 

Więc w porównaniu do Hardena nie brałem pod uwagę defensywy.

Bardziej chodziło mi to jak te drużyny atakowały. Łatwiej mi dzisiejsze Mavs porównać do Rakiet niż Lebrona 2007. Im coś jest dalej, tym więcej romantyzowania na dany temat, a mniej pamięci.

Nie mam nic do Hardena. Uważam że można dyskutować czy nie ograbili go z kilku MVP regulara. Jednak w PO jego procenty jednak malały. 

Uważam że Luka nie zagrał jeszcze sezonu zasadniczego na podobnym poziomie, ale w PO robi podobne rzeczy, tylko skuteczniej. Pobieżnie:

2018 - 28.6 pkt 5.2 reb6.8 a2.2 0.6  41.0 % ef 29.9 3%

2019- 31.66pkt412%ef 35 3%

2020- 29.65pkt 47.8 ef%33.3 3%

https://www.statmuse.com/nba/ask/james-harden-playoff-stats-with-houston

Całość do wglądu.

Luka w PO jest nawet dużo lepszym strzelcem za 3. Zdobywa więcej punktów, lepiej zbiera, ma lepszą wizję gry.

Nie mam tu nic do Brodacza. Był rewelacyjny, ale Luka już teraz jest trochę lepszy niż on kiedykolwiek był w PO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, MarcusCamby napisał:

A tu ktoś mówi, że Doncic pokazał więcej. Ten sam Doncic, który właśnie jest 0-3 przeciwko mocno past prime Warriors, gdy Harden ich brał na rogi, gdy wydawali się być po za zasięgiem całej ligi.

Ci sami past prime Warriors są by far największym faworytem do mistrzostwa, czyli cala liga jest parę poziomów niżej, niż w ubiegłych latach? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Nawet nie zaczynam dyskusji, bo czuć beton :)

W sumie to dla mnie Doncic nie był nawet najlepszym graczem Mavs na parkiecie wczoraj.

Muszę przyznać, że jestem wyjątkowo rozczarowany jak krótką ludzie mają pamięć. Ja staram się jakoś zrozumieć, że ludzie nie pamiętają tego co było 10 lat temu. Ale Harden rozkurwiał jeszcze 2-3 sezony temu i to przeciwko jednej z najlepszej drużyn w historii. W momencie, gdy całe forum plus środowiska ekspercie mówiły, że każde zwycięstwo Rockets będzie sukcesem, on był o krok przepchnięcia Rockets do finału i mistrzostwa i to w dużej mierze przegrał przez kontuzje swojego sidekicka ( sorry Krzysiu! ). Chłop robił co chciał, chociaż skupiona była na Nim cała defensywa i siedzieli na Nim czołowi defensorzy ligi.

przecież Harden miał wtedy obok siebie dość legitnego HoFa i paru mega konkretnych rolsów a w GSW popsuł się Iggy

to dalej jego highlight kariery, ale w Twoim wydaniu to brzmi jak jakieś totalne 1v9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pamiętam i nie chce mi się szukać ale faktycznie w tej serii Hardena robił co chciał. Tak na 40% procent z gry i 25% za trzy (o ile pamięć daje radę). Pewnie koło 6 strat na mecz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra, licząc jedynie sezony z Houston w PO, to James Harden ma średnie 28,4p/5,7r/7,1a na 58%TS (42%FG/32%3P/87%FT) i dwa finały konferencji. Tym czasem Luka Doncić ma już jedno WCF na koncie, kapitalne boje z true contenderem (2x Clippers), średnie w PO na poziomie GOAT 32,8p/9,2r/7,9a na 59%TS (48%FG/38%3P/69%FT) i generalnie już teraz zjada Hardena tym jaki daje impact w ofensywie (statsy, eye test), a ma zaledwie 23 lata. Jasne, można se wybrać Hardena, ale to tak jakby wziąć np. Lillarda przed Curry'm. Just sayin' 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie bedzie,bo mavs nie wezmie jego 4-letniego kontraktu wartego 167 mln...

facet w wieku 30 lat nie potrafi zagrac nic w ataku,po opuszczeniu pomalowanego.

zadnej trojki, rzutu z poldystansu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Nie mówiąc o tym, że te 2-3 sezony temu to było w 2017 :)

2018-2019. Nawet sprawdzić się nie chce. 

3 godziny temu, Eliasz napisał:

Ci sami past prime Warriors są by far największym faworytem do mistrzostwa, czyli cala liga jest parę poziomów niżej, niż w ubiegłych latach? 

Ty serio porównujesz tamtych Warriors do obecnych? 

Tamci Warriors na kurs na mistrzostwo przed sezonem mieli @1.50. Obecni koło @16. To są dwa światy. Chyba sroga propaganda już wchodzi skoro ktoś Warriors 2017-2019 porównuje do obecnych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi