Skocz do zawartości
RonnieArtestics

Dallas Mavericks vs Golden State Wariiors - Wild Wild West Finals 2022

Kto wejdzie do finału?  

35 użytkowników zagłosowało

1. 1. Wynik końcowy:

• Warriors 4:0
      1
    • Warriors 4:1
      10
    • Warriors 4:2
      10
    • Warriors 4:3
      0
    • Mavs 0:4
      0
    • Mavs 1:4
      0
    • Mavs 2:4
      7
    • Mavs 3:4
      7

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie kolejny blowout w meczach Dallas, to już chyba nie jest niespodzianka.

Wspaniale bronił Wiggins, ale też cała drużyna zagęszczała drive pod kosz Słoweńca. To był chyba jego najgorszy mecz overall w PO ever. Nie ma co, całe Dallas dało ciała, a lider pierwszy bierze za to odpowiedzialność (choć w niektórych wątkach widzę tendencje, że za sukces się chwali gwiazdę, a za porażkę gani rolesow mimo że star nie dowiózł). Luka musi znaleźć sposób na ten wybiegany skład, by być efektywny w ataku, bo bez jego gry ofensywa jest po prostu za słaba na ten etap. Wiadomo gdyby nie slump za 3 zespołu, zrobiłoby się trochę więcej miejsca, ale zwykle to w takich sytuacjach Luka brał piłkę pod pachę i robił miejsce innym zagraniami z kosmosu.

Życie nauczyło że póki drużyna nie przegra u siebie, to nie ma co przereagowywać.

Trzeba jednak oddać że GSW mają ten swój system. To niesamowite, bo tylko oni mają skład personalny by tak grać. Musimy cieszyć oko, skoro wszyscy są zdrowi i dają fanom vintage Vibe sprzed Durexa. Coś jak Barcelona, skład się zmienia ale oni ciągle grają swoją piłkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dziś poleci trochę mniej cegieł, to powalczymy.

IMG_20220520_084748.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no dokładnie jak oklega powyżej napisał. Zwłaszcza w 1 kwarcie Mavs przestrzelili naprawdę sporo open shots i sobie myślałem 'różnie jeszcze ten mecz może sie potoczyć' ale potem było już tylko gorzej dla nich.

do dyskusji w tym wątku jeszcze sprzed G1 w temacie tego, czy Warriors grali do tej porze dobrze czy źle - faktycznie długimi momentami nie grali  rewelacyjnie (choć w serii z Memphis ta masa strat to nie wiem czy nie nonszalancja, nieważne, nie dowiemy się), a jednak w każdym momencie dwóch poprzednich serii mieli je pod kontrolo, a wygrywanie meczy, w których nie idzie to też dobry skill, bo nie zawsze idzie. A jak już idzie, to kończy się jak w G1 z Mavs..... choć i w tym meczu liderom znowu szło tak średnio (Stefek kiepski w pierwszej połowie, i poza udziałem w tym decydującym runie z 3rd Q to wyglądał słabo, widzę w BS że Klay miał 7/13 FGs co mnie zaskakuje bo też wg mnie wyglądał kiepsko), no ale.... patrz kolejny paragraf.

Btw i w tym G1  z Mavs i w serii z Memphis, właściwie w kazdym meczu, wychodzi to o czym pisałem przed PO czy na początku 1st RD, mianowicie że Big 3 GSW ma lepszy support niż kiedykolwiek wcześniej. Rewelacyjnie sie ich ogląda musicie przyznać (tzn nie musicie, ale przyznacie), każdy praktycznie coś wnosi.

A, i jeszcze co do Kumingi, o którymś ktoś tu wcześniej pisał że jest dobrym obrońco na Lukę - po tym jak w serii z Memphis był on na boisku szóstym zawodnikiem Memphis, nie sądzę by dostał jeszcze w tych PO znaczące minuty. 

Co do Mavs to nie wiem bo ich nie znam a z Suns oglądałem tylko G7. Z jednej strony Kidd będzie mieszał, a Luka pewnie odpali kilka mega meczy, z drugiej strony GSW mają naprawdę świetny zestaw na Lukę. Spodziewałbym się więcej targetowania Looneya w kolejnych meczach (pickami dla Doncicia), jak dla mnie to zaskakująco długo był na boisku w G1 bez konsekwencji / targetowania go właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, rw30 napisał:

do dyskusji w tym wątku jeszcze sprzed G1 w temacie tego, czy Warriors grali do tej porze dobrze czy źle - faktycznie długimi momentami nie grali  rewelacyjnie (choć w serii z Memphis ta masa strat to nie wiem czy nie nonszalancja, nieważne, nie dowiemy się), a jednak w każdym momencie dwóch poprzednich serii mieli je pod kontrolo, a wygrywanie meczy, w których nie idzie to też dobry skill, bo nie zawsze idzie. 

biorąc pod uwagę jakie problemy mieli ich rywale, zwłaszcza Grizz (out Moranta, Bane grajacy z kontuzją) to nie ma czego tu za bardzo chwalić, Dubs musieli to w miarę spokojnie wygrać by uniknąć kompromitacji, a i tak zostawili po sobie średnie wrażenie przez ten okrutny blowout w G5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przecież ten blowout to tylko ty przeżywasz, odpuść już

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, rw30 napisał:

przecież ten blowout to tylko ty przeżywasz, odpuść już

niech chodzi o blowout tylko o tendecje, która się utrzymuje od dłuższego czasu, nie wiem czy Mavs to potwierdzą, ale no chyba nie zmienie póki co zdania, bo Ty uważasz inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nawet podejrzewam, że ze względu na to, że ja uważam inaczej, będziesz się tym bardziej kurczowo trzymał swojego zdania

....nawet jeśli wszelkie fakty mu zaprzeczo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, rw30 napisał:

nawet podejrzewam, że ze względu na to, że ja uważam inaczej, będziesz się tym bardziej kurczowo trzymał swojego zdania

....nawet jeśli wszelkie fakty mu zaprzeczo

fakty niczemu nie przeczo, bo są chyba inne, Dubs rozegrali w tych PO mniej niż połowę dobrych spotkań, każdy sobie może to prześledzić i wyciągnąć wnioski, pierwszy pisałem o ich problemach zanim Ty wpadłeś mówić, że nie wiesz skąd sie bierze ten brak wiary w nich skoro dobre chłopy są i wszystko dobrze robio

ja tego nie stawiam na ostrzu noża, bo mnie już PO średnio intersują, po prostu pisze jak ja to widze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

fakty niczemu nie przeczo, bo są chyba inne, Dubs rozegrali w tych PO mniej niż połowę dobrych spotkań, każdy sobie może to prześledzić i wyciągnąć wnioski, pierwszy pisałem o ich problemach zanim Ty wpadłeś mówić, że nie wiesz skąd sie bierze ten brak wiary w nich skoro dobre chłopy są i wszystko dobrze robio

ja tego nie stawiam na ostrzu noża, bo mnie już PO średnio intersują, po prostu pisze jak ja to widze

Dubs odbijają sobie cały niefart z finałów 2019. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Eliasz napisał:

Dubs odbijają sobie cały niefart z finałów 2019. 

to za skasowanie Leonarda kiedy odbębniom?

Edytowane przez LeweBiodroSmoka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zrobi ktoś mema z kostucha (Kiddem) który uderza do drzwi następnym trenerom?

Damn

Edit albo nie

Ciężko coś po takim meczu powiedzieć 

Tak jak w poprzedniej serii pisałem dobrze będzie dla koszykówki jeśli Mavs odpadną 

ISO ISO ISO 

3333333

W 3 kwarcie jak Warriors zaczęli doganiać Kidd nie brał czasu booo co miał im powiedzieć zacznijcie trafiać?

Tutaj nawet nie ma miejsca na adjustments przy takim ataku

Edytowane przez Kubbas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Curry jest świetnym koszykarzem. Ale jak on mnie wkur... to nie macie pojęcia. Jego cieszynki po rzutach, wyjmowanie ochraniacza na zęby co chwila. Patrzeć na niego nie moge

A sam meczyk całkiem niezły, szkoda że przegrany. Mavs w tych PO nie lubi sie z pierwszymi meczami na wyjeździe

Co ciekawe tragedia dla Dallas zaczęła sie po 5 faulu Greena kiedy usiadł na ławce gdzieś mniej wiecej w połowie 3 kwarty

Edytowane przez iglo13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, iglo13 napisał:

Co ciekawe tragedia dla Dallas zaczęła sie po 5 faulu Greena kiedy usiadł na ławce gdzieś mniej wiecej w połowie 3 kwarty

Draymond jest meh w tych PO, a Looney od g6 z Memphis wszedł na jakiś monstrualny poziom;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Draymond w tej serii jest bezużyteczny 

Pewnie po tym jak to napisze zagra kozak na wyjeździe ale

Dallas maja 3 osoby której stoją na obwodzie i się nie ruszają są po prostu spacerami i Draymond kryje jednego z nich czyli robi nic poza staniem i bycie w lekkim help defense

A w ataku grają z nim 4 na 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Liczę na usprawnienia w defensywie bo głównie to przegrywa mecze. Luka w ataku znów był sobą, może w pierwszym meczu dokuczała mu blizna przez pół twarzy. To cieszy. Na własnym parkiecie, dyspozycja rolesow Mavs powinna wzrosnąć, a Dubs zmniejszyć.

Looney Finals MVP ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obejrzałem 10minutowe highlightsy i powiedzcie mi to normalne, że w playoffs nie ma prawie żadnej sensownej defensywy? To wygląda jak All-Star game

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, P_M napisał:

Obejrzałem 10minutowe highlightsy i powiedzcie mi to normalne, że w playoffs nie ma prawie żadnej sensownej defensywy? To wygląda jak All-Star game

najlepszą defensywą jest oddać więcej trójek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Draymond dramatyczny mecz, cancerował w ataku jeszcze bardziej niż zwykle. Looney i Porter za to nadrabiają za niego, obaj świetnie grają od kilku meczów (Porter na początku PO nie trafiał nic, teraz wszystko). Gdzieś mi mignęło, że Looney podobno miał po sezonie dostać ofertę na ok. 6 baniek rocznie, chyba postanowił poprawić swoją pozycję negocjacyjną.

Btw, jakbym był trenerem w NBA to c*** by mnie strzelał przy takich faulach jak pierwszy Curry'ego. "Kontra" 3 atakujących na 4 obrońców w 4 minucie meczu i gość przerywa faulem na połowie. Potem łapie następny faul i zaczyna się rzeźbienie w gównie. Z drugiej strony nie wiem czy Mavs sobie trochę nie popsuli flow w ataku szukając switchy w każdej akcji żeby mu nabić 4 faul.

Kidd ma trochę za krótką kółdrę, jak potrzebuje zboostować atak, to musi wpuszczać dziury jak Dinwiddie i Bertans, a jak potrzebuje zboostować obronę, to Warriors zlewają Ntilikinę i Josha Greena i dają im obijać kontrukcję kosza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Luka Doncic kolejna zajebista 3 kwarta. Która to już taka w tych play offs?  przecież to jest dramat co on gra w tych 3 kwartach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dubs na wielkim luzie wygrywają dwa pierwsze mecze, widać jak słabiutkie było Phoenix Suns, brakło tam lidera, który mógłby ich pociągnąć. 

Edytowane przez Dziuseppe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi