Skocz do zawartości

Heats kontra Celtics czyli ECF dla najlepszych


ptak

Kto powalczy o pierścień?  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto powalczy o pierścień?

    • Heat Celtics 4-0
      0
    • Heat Celtics 4-1
      0
    • Heat Celtics 4-2
    • Heat Celtics 4-3
    • Heat Celtics 0-4
      0
    • Heat Celtics 1-4
    • Heat Celtics 2-4
    • Heat Celtics 3-4


Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem Miami w tym sezonie, więc nie mam pojęcia jak grają. Liczę, że Celtics dadzą radę. Chwilowo cieszę się, udało się dojść do ECF bo nic tego nie zapowiadało.

Mam nadzieję, że nie będę tak zaskoczony jak składem Bucks, bo okazało się, że ich ustawienie całkowicie uniemożliwia grę pod koszem. Na szczęście w zamian nie było krycia na obwodzie. No i nie mają Giannisa 😉

Tym bezstronnym życzę takiej serii jak ta z Bucks. Końcowego wyniku również.

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem większość meczy Celtów od stycznia i najgorzej grało im się z Mavs i właśnie z Heat.

Obrona Heat to jest poziom Celtów. Do tego mają świetnych strzelców na obwodzie ( Hero, Duncan, Lowry), mocny backcourt ( Adebayo, Tucker) no i JB, który gra basket życia.

Oglądając mecz Celtów z Heat w RS zaskoczyło mnie że Robinson wychodzi z ławki a zamiast niego gra ... Strus. Nie wiem skąd go wytrzasneli ale jeśli dobrze pamiętam to był moment ( chyba 3 lub 4q ) że sam zatrzymał atak Celtów+ dorzucił kilka punktów. 

Nie skreślam Celtów bo Tatum ostatnio gra jak legitny superstar, ale bez Roba to będzie moim zdaniem trudniejsza seria niż z Bucks. Tak czy inaczej obstawiam 4:2 dla Celtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MA23 napisał:

Obrona Heat to jest poziom Celtów. Do tego mają świetnych strzelców na obwodzie ( Hero, Duncan, Lowry), mocny backcourt ( Adebayo, Tucker) no i JB, który gra basket życia.

Obrona jest świetna ale z tymi strzelcami to się nieco pozmieniało. Lowry kontuzjowany a wcześniej bardziej przypominający czasy LeBronto. Duncan Robinson niewiele miał okazji pograć naprzeciw Philly ale tutaj Spo chyba go już przywróci do rotacji, tak czy inaczej aktualnie bardziej trzeba się obecnie obawiać Strusa, który pod koniec serii z 76ers złapał ładny flow. Z kolei Tyler Herro też gra aktualnie poniżej oczekiwań i trójka mu wogóle nie wpada, ile ten slump się utrzyma trudno powiedzieć ale na teraz to prędzej można się spodziewać cegły niż punktów zza linii. 

Będzie blisko, tym bardziej, że to Heat mają przewagę parkietu ale jednak trudno mi sobie wyobrazić by Celtics po obiciu mistrzów i po udowodnieniu niedowiarkom(w tym mi), że Tatum jest wstanie udwignąć rolę lidera, teraz się nagle zatrzymali na Heat. Tym bardziej, że dotychczasowi przeciwnicy Heat na mnie wrażenia nie robią, to jednak było tylko przeciętne Hawks oraz Philly z kontuzjowany Biidem i wykastrowanym Hardenem. Celtics w 6 bo sam Butler to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja o dziwo (sam nie wierzę że to pisze) stawiam Heat w 6ciu, choć jak powszechnie wiadomo Celtów mam w swoim top3 lubianych teamów 

Choć teraz czytam że Lowry nie zagra w g.1 

Defensywa Heat to jest coś, czego nie oglądałem w NBA od naprawdę długiego czasu 

I tak wiem, że Celtics grają podobnie ale to wg mnie nie to (choć oczywiście zdrowi Smart i Williams to inny kaliber) 

Butler wbrew opinii nie jest sam 

Do tego gra takie po, że nawet wyczyny Tatuma nie są w stanie tego przykryć 

 

Tak czy siak seria zapowiada się na mocarną defensywną ucztę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć mi trochę szwankuje może mi ktoś przypomnieć co Heat dostali koniec końców na co zamienili Dragana?

Herro dziaduje, Robinson nie mógł grać bo nie miał kogo bronić z Sixers na pewno nie będzie miał kogo bronić tutaj, Lowry połamany 

Dragan był dalej zajebisty w tych po czuje ze to się odbije czkawką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no i c*** no i cześć

Ale z dobrych wieści Rob Williams III ma nie mieć limitowanych minut.

Swoją drogą źle zagłosowałem w ankiecie, miałem dać 4-2 dla Celtów a z rozpędu nie zauważyłem iż to Heat są gospodarzem i dałem odwrotnie, oby to się nie zemściło jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna 1 polowa Celtow a pozniej niewytlumaczlna zapasc w Q3. Rzuty nie siedzialy, brakowalo skupienia, masa strat przy wyprowadzaniu ktore prowadzily do latwych puntkow Miami. Do tego bardzo slaba skutecznosc z osobistych.

Po drugiej stronie profesor Jimmy ktory pieknie wymuszal i wykorzystywal osobiste plus dystrybowal pilke.

Fajny moment w q4 nie mogl wystarczyc by przykryc to -25 z q3.

Nie zmienia to faktu ze stac Celtics na wygranie game 2 o ile ktos z dwojki Al/Smart bedzie w stanie zagrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vonBaron napisał:

Ciężko stwierdzić kto w tych PO jest lepszy, Doncic czy Butler. 

PJ Tucker - brakujące ogniwo mistrzowskich ekip. 

A poważnie to jednak Luka bo ma jednak o wiele gorsze wsparcie . To ,że Luka Doncic zamienił Maxi Klebera w ciężką wersję Klaya Thompsona to jedna sprawa ale Miami jest idealnie ustawione pod obronę. Ma lepszych obronóćw. Strzelców za 3. Zadaniowców i podkoszowych .. Heat to kolektyw gdzie oczywiście Butler jest liderem ale jeszcze na początku zeszłego sezonu Bam Adebayo był uważany za TOP20 gracza NBA. Ale też było widoczne jak w tym meczu brakowało Horforda . Bez niego ofensywa Bostonu jest dość przewidywalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, january napisał:

Ty chyba żartujesz z tym, że Heat ma lepszych strzelców za 3 niż Mavs w tych PO;) 

Mówię ogólnie o wsparciu a nie o tych PO. Bo zaraz dojdziemy do absurdu ,że Brunson to lepsza druga opcja niż Bam Adebayo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj grają alltimerskie playoffy tbh na ten moment, Doncic ma wybitny impakt przy jakimś historycznym usage, Butler ma overall two-way produkcję jakby był Jordanem/LeBronem (wiadomo, ze słabymi w defensywie Heat oraz Sixers i Celtics bez Horforda ze Smartem, czyli dwóch najlepszych obrońców, but still), ciężko porównywać 1 do 1.  

Zwłaszcza, ze support powoduje, że Doncic jednak godnie zjedzie w trakcie WCF z jakimś 2-4, a Butler ma okienko na title shota jeśli Heat zaczną trafiać zza luku.

Hawks*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.