Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2022/23


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Chytruz napisał:

Pozniej sprawdze.

@wiLQ moj blad, Vassella zgubilem.

Ufffff. Czyli tez masz Spurs z#15?

40 minut temu, bulek napisał:

Możliwe, ale pobranie przez Krzema Pinsona, Krejciego czy Thanasisa (o zgrozo!!) nie ma żadnych podstaw przyszłościowych.

Przeciez w tych ruchach chodzi tylko o pick, a dobre 15stki juz zostaly pobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty Roger i Evitacre.

Dzieki Roger za komiszowanie.

Przez poprzednie kilka sezonow zawsze planowalem "powalczyc o 3 miejsce", az doszedlem do wniosku ze to prawie niemozliwe z Jimmym, ktory z defaultu opuszcza 25% meczow. W tym sezonie problem sie rozwiazal w dosc nieoczekiwany sposob, tzn. wystarczylo poczekac kilka lat az pozostali zawodnicy zaczna grac tyle co Jimmy. Top 20 i 50 w sredniej maja srednio po ok 59-60 rozegranych meczow, Jimmy ma juz 62, wiec nagle z hamulcowego zaczal byc gosciem, ktory daje cos ekstra, lmao.

Niestety, popelnilem w tym sezonie ogromny blad oddajac pick za Kyle Andersona, mimo ze mialem juz tylko iluzoryczne szanse na 1 miejsce. In related news...

 

Public Service Announcement:

W aktualnych realiach ligowych i salary nasze zasady dot. kolejnosci draftu graja pod contenderow, ktorzy koncza sezon majac 80-100 fp salary do zrzucenia i 6-8-10 graczy w skladzie, ktorzy sa bezwartosciowi na rynku. Gdybym mial swoj pick, na ten moment moglbym zejsc w drafcie do picku numer 2 wyrzucajac gosci, ktorych i tak bede musial wyjebac w offseason (Brook, Anderson, Conley, Draymond i reszta smieci). Gdyby nie anomalia jaka jest sklad Loraka, do zrobienia bylby nawet 1 pick.

Takze zeby kiedys nie bylo znowu placzu, jak ktos np. wygra sezon i skonczy w top 3 draftu. Moze trzeba sie zastanowic nad jakimis zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Chytruz napisał:

Gdybym mial swoj pick, na ten moment moglbym zejsc w drafcie do picku numer 2 wyrzucajac gosci, ktorych i tak bede musial wyjebac w offseason (Brook, Anderson, Conley, Draymond i reszta smieci).

Eee yyy, ze niby jak?

Sama piatka pewniakow [Kawhi, Randle, Butler, Sengun i Jalen] Cie wypycha poza Top6.
Chyba, ze jakas gwiazde liczysz jako do wywalenia to wtedy ta czesc bedzie kontrowersyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wiLQ napisał:

Eee yyy, ze niby jak?

Sama piatka pewniakow [Kawhi, Randle, Butler, Sengun i Jalen] Cie wypycha poza Top6.
Chyba, ze jakas gwiazde liczysz jako do wywalenia to wtedy ta czesc bedzie kontrowersyjna.

Za bardzo poszedlem w skroty myslowe, bo nie chcialo mi sie klepac tekstu. Teraz ostatecznie musze sie wiecej naklepac zeby wyjasnic. Klasyk.

Podsumowujac:

1. Wywalajac same smieci jestem na 5 o ile dobrze pamietam

2. Wywalajac jeszcze Butlera jestem na 2 miejscu (wg. mnie easy decision)

3. W normalnym sezonie bez Loraka, wywalajac Butlera moglbym nawet wskoczyc na 1.

Wiec ogolnie broken game mechanic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Chytruz napisał:

Za bardzo poszedlem w skroty myslowe, bo nie chcialo mi sie klepac tekstu. Teraz ostatecznie musze sie wiecej naklepac zeby wyjasnic. Klasyk.

Podsumowujac:

1. Wywalajac same smieci jestem na 5 o ile dobrze pamietam

Mi wychodzi #6 i to tylko przy zalozeniu, ze inni nic nie zrobia [a raczej by zrobili w reakcji na Twoj ruch].

Cytat

2. Wywalajac jeszcze Butlera jestem na 2 miejscu (wg. mnie easy decision)

W jaki sposob wywalenie zdrowej 60tki jest latwa decyzja? Wg mnie z automatu wchodzi to...

W dniu 3.05.2011 o 14:39, wiLQ napisał:

IV.3.a. Dozwolone jest wywalanie graczy by poprawić swój pick pod warunkiem, że komisarz nie uzna tego ruchu za manipulacje niezgodna z idea samego draftu.

... i nie ma problemu.

Tzn uwzgledniajac zmiany w rozkladzie rozegranych gier gwiazd moze warto sie zastanowic czy nie wydluzyc listy np do 7 pelnych slotow?
Ale bez przesady z broken game mechanic, zwlaszcza, ze zaczynanie z 4-5 graczami, 1 dobrym pickiem i szrotem to raczej nie jest kierunek na dobra druzyne o ile nie jestes elitarny w wymiataniu na FAsach z niskimi pensjami.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wiLQ napisał:

Mi wychodzi #6 i to tylko przy zalozeniu, ze inni nic nie zrobia [a raczej by zrobili w reakcji na Twoj ruch].

Dlatego sie wywala w ostatni dzien tuz przed zamknieciem ligi, duh.

2 minuty temu, wiLQ napisał:

W jaki sposob wywalenie zdrowej 60tki jest latwa decyzja?

34 lata, replaceable na FA dzieki bogactwu weteranow, zerowy trade value, gra 60 meczow w sezonie. Wymienie go na Scoota 10 razy na 10, no brainer.

3 minuty temu, wiLQ napisał:

Wg mnie z automatu wchodzi to...

Watpie. Zrzucono juz setki zawodnikow przed draftami, nie wiem w jaki sposob akurat ten by stal w sprzecznosci z idea draftu, a pozostali nie. Ta sama sytuacja co z Lowrym dwa lata temu.

Dlatego wlasnie napisalem o tym temacie - zeby nie bylo placzu jak to sie kiedys stanie, bo od razu widzimy w tej hipotetycznej sytuacji - ty myslisz, ze ten przepis powinien zadzialac, a beda tacy, ktorzy beda myslec ze nie powinien. I bedzie placz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chytruz napisał:

Dlatego sie wywala w ostatni dzien tuz przed zamknieciem ligi, duh.

34 lata, replaceable na FA dzieki bogactwu weteranow, zerowy trade value, gra 60 meczow w sezonie. Wymienie go na Scoota 10 razy na 10, no brainer.

Wg mnie nawet w scenariuszu, ze wywalasz Jimmego tuz przed zamknieciem bys nie mial #2 bo niezaleznie beda przetasowania wsrod pickow 2-4.
W wielu druzynach poleca marginalne ziutki, wiec takie zestawienie ladnie wyglada tylko gdy jeden team to robi, ale zupelnie inaczej gdy zrobia to prawie wszyscy.

4 minuty temu, Chytruz napisał:

Watpie. Zrzucono juz setki zawodnikow przed draftami, nie wiem w jaki sposob akurat ten by stal w sprzecznosci z idea draftu, a pozostali nie. Ta sama sytuacja co z Lowrym dwa lata temu.

Lowry byl starszy i gorszy od Jimmiego, a juz byl kontrowersyjny.

4 minuty temu, Chytruz napisał:

Dlatego wlasnie napisalem o tym temacie - zeby nie bylo placzu jak to sie kiedys stanie, bo od razu widzimy w tej hipotetycznej sytuacji - ty myslisz, ze ten przepis powinien zadzialac, a beda tacy, ktorzy beda myslec ze nie powinien. I bedzie placz. 

Jakie proponujesz rozwiazanie?

P.S. Wkrotce sprzedam drugi raz Barnesa, wiec jakby ktos chcial sie wlaczyc do negocjacji to zapraszam ;-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiLQ napisał:

Wg mnie nawet w scenariuszu, ze wywalasz Jimmego tuz przed zamknieciem bys nie mial #2 bo niezaleznie beda przetasowania wsrod pickow 2-4.
W wielu druzynach poleca marginalne ziutki, wiec takie zestawienie ladnie wyglada tylko gdy jeden team to robi, ale zupelnie inaczej gdy zrobia to prawie wszyscy.

Rok temu 1 pick mial 18200fp, 2 19044 (juz po przetasowaniach i zrzutach balastu). Ja bez Butlera moglbym zejsc do ok. 18400.

Nie jest to porzadana sytuacja, zeby top 3 zespol mogl walczyc o top 3 pick.

Godzinę temu, wiLQ napisał:

Lowry byl starszy i gorszy od Jimmiego, a juz byl kontrowersyjny.

Byl kontrowersyjny przez ciebie lol.

Jimmy jest lepszy, ale daje lepszy payout. Efektywnie wymieniasz go na Scoota, albo i na Wembanyame w lidze bez Loraka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Chytruz napisał:

Rok temu 1 pick mial 18200fp, 2 19044 (juz po przetasowaniach i zrzutach balastu). Ja bez Butlera moglbym zejsc do ok. 18400.

Nie jest to porzadana sytuacja, zeby top 3 zespol mogl walczyc o top 3 pick.

Zalozenia kazdej gry sie sypia jak ktos ewidentnie omija zasady.
A punktowanie Jimmim caly sezon by go wywalic ostatniego dnia ciezko inaczej okreslic.
Owszem, jest to mozliwe, ale...

17 minut temu, Chytruz napisał:

Byl kontrowersyjny przez ciebie lol.

To juz wiesz, ze bylbym pierwszy, ktory by psioczyl na wywalenie Jimmiego ;-]

17 minut temu, Chytruz napisał:

Jimmy jest lepszy, ale daje lepszy payout. Efektywnie wymieniasz go na Scoota, albo i na Wembanyame w lidze bez Loraka.

To dodatkowy bonus za nasz trejd, ze prewencyjnie oszczedzilem nam problemow ;->

Poza tym wracam do pytania o potencjalne rozwiazania, ktore nie pogarszaja sytuacji w grywalnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wiLQ napisał:

Zalozenia kazdej gry sie sypia jak ktos ewidentnie omija zasady

Tylko ze zasad nikt nie omija, regulamin czarno na bialym mowi, ze mozna wywalac graczy, zeby poprawic pick. Jakies twoje niesprecyzowane kryteria kogo uwazasz za dozwolonego do wyrzucenia, a kogo nie, nie stanowia zasad.

Zawsze mozesz te kryteria poddac pod glosowanie do regulaminu, moze poprawia sytuacje.

 

38 minut temu, wiLQ napisał:

Poza tym wracam do pytania o potencjalne rozwiazania, ktore nie pogarszaja sytuacji w grywalnosci?

Nie wiem i nie chce mi sie poswiecac na to energii, bo wiem jak sie tego typu sprawy tocza w tej lidze, juz sie i tak za duzo nagadalem dzisiaj.

Swoj obywatelski obowiazek spelnilem i zglosilem co uwazam za broken mechanic w tym momencie. Kiedys sie nawet nie wywalalo 40tek, bo sie to nie oplacalo, teraz sie oplaca wywalac 60tki, bo rozgrywka sie tak bardzo zmienila i mocno to miesza w systemie draftowym. Jesli nikomu to nie robi roznicy to trudno, pogodze sie z tym i bede gral po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lidze gdzie nie robi się dosłownie NIC, gdy jeden GM przez cały sezon na aktywnych slotach trzyma samych połamańców (natomiast cokolwiek grających przechowuje na BN). Uważam, że wywalenie nawet 90% swojego składu w ostatnich minutach otwartego rynku FA, w celu poprawy picku powinno być dozwolone i niekwestionowane. I tego Tobie @lorak życzę, aby ktoś Ciebie wydymał na tego Viktora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chytruz napisał:

Tylko ze zasad nikt nie omija, regulamin czarno na bialym mowi, ze mozna wywalac graczy, zeby poprawic pick.

Jakies twoje niesprecyzowane kryteria kogo uwazasz za dozwolonego do wyrzucenia, a kogo nie, nie stanowia zasad.

To nie sa moje kryteria, przeciez spisywalem zasady jakie byly.

@Roger kiedy komisarz by uznal taki ruch za manipulacje niezgodna z idea samego draftu?

6 godzin temu, Chytruz napisał:

Zawsze mozesz te kryteria poddac pod glosowanie do regulaminu, moze poprawia sytuacje.

To jest ciekawy temat gdzie powinna byc taka granica... Wg mnie licza sie 3 zmienne - fppg, wiek i zdrowie.
To ostatnie jest dosyc proste tzn im bardziej kontuzja wchodzi na nastepny sezon tym wyzej w ranku moznaby wywalac.
Ale caly problem tkwi jak polaczyc produkcje i wiek... ? Do podumania w offseason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wiLQ napisał:

 

@Roger kiedy komisarz by uznal taki ruch za manipulacje niezgodna z idea samego draftu?

Za dużo gdybania, będę się zastanawiał jak taka sytuacja zaistnieje :), ale też fakt że jest pewna luka. Faktycznie przez normalne schodzenie z salary, nagle drużyna z podium może się znaleźć wysoko w drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w przyszłości dopuścił możliwość wywalania graczy pod pick. Jak ktoś jest na tyle ogarnięty, żeby być na podium ligi i w top 3 draftu to dlaczego mu tego zabraniać. Teraz to takie  wyrównywanie szans na siłę i nagradzanie nieaktywnych. Można jeszcze zrobić zapis, że jeśli ktoś był w jednym roku w górnej połówce to w następnym koniecznie musi być w dolnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GeDDo napisał:

przełożenie losowania z NBA na naszą ligę byłoby jakimś rozwiązaniem. no ale wtedy 14 ostatnich ekip (chyba), byłoby w loterii.

Z tym, że ostatnie to z minimalnymi szansami. 

Też o tym myślałem - wyrównałoby to stawkę, więcej byłoby walczących. Hard tankerzy nie mieliby już 1. zagwarantowanej, możliwe, że coś by to ukróciło, choć trochę wyrzucanie dobrych grajków, bo nie ma żadnej pewności, że to coś da, ewentualnie zwiększy tylko szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.