Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2022/23


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

  

16 godzin temu, wiLQ napisał:

Wlasnie w tym rzecz, ze inni IMO maja lepsze gorne polowki skladu, wiec scenariusz w ktorym Twoje 15stki graja 15tki jest dla Ciebie negatywny ;-]

Czyli tak naprawdę nie 15-tki są problemem tylko słaba góra? To już jest bardziej zrozumiałe, bo z Twojego uzasadnienia wyglądało jakbyś mnie zdegradował przez coś, co u innych (których widzisz wyżej) jest jeszcze większym problemem. Tak na marginesie - wolę zbyt wąski skład niż zbyt szeroki, bo na fa zawsze łatwiej coś złowić.

16 godzin temu, wiLQ napisał:

Powrot Ziona i dodanie CJa nie obnizy produkcji Ingrama?

Być może ale czy dużo? Z Zionem już grał w 20/21 i nie było w ogóle obsuwy produkcji. Z CJ grał przez ostatnie 2 miesiące w zeszłym sezonie i produkcja spadła o 1fp. 

Mam wrażenie że to inni będą się musieli posunąć, a nie Ingram.

17 godzin temu, wiLQ napisał:

Zgadzam sie, ze ma gorsze doly, ale Top5 skladu ma w ligowej czolowce jesli chodzi o szacowane fppg, wiec IMO moze sobie pozwolic by ogony graly mniej.
A z racji sytuacji w skladzie i niedosytu zeszlego sezonu na pewno bedzie aktywny na FAsach i trejdowo czego nie mozna byc pewnym odnosnie wielu Gmow.

Jeżeli w swojej ocenie bierzesz też pod uwagę jakość ruchów GMów to zmienia to mocno postać rzeczy (i tłumaczy wysokie pozycje ai3, PeWee i Twoją). 

16 godzin temu, wiLQ napisał:

Ale ma zanizona pensje, wiec nawet w niepelnym sezonie moze na siebie zarobic.

Zależy ile gier zagra. Jeżeli ok. 55 jak miał w zwyczaju i zrobi 65 fp to już spada poniżej pensji. A co jeśli dodatkowo obniżą mu minuty...

17 godzin temu, wiLQ napisał:

Ocenianie swojego skladu wysoko wydaje mi sie naturalne bo w koncu to ja ich wybieralem ;-]

Czyli "mój skład z automatu dostaje +2 tiery bo jest mój"? Niech Ci będzie 🙂

17 godzin temu, wiLQ napisał:

Tu mnie zaskoczyles, dlaczego bys wolal miec Kings i Suns od swojej sytuacji?

Kings mają fajną całą 10-tkę, z trzema zielonymi strzałkami Vanderbilt, Hyland, McGee. Problemem mogą być gracze ORL, ale jakoś mam wrażenie, że tragedii tam nie będzie.

W Suns jeśli chodzi o sam core to IMO jest lepiej niż w wychwalanym przez Ciebie SAS. Do tego paru młodych którzy mogą wypalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gerard napisał:

 Czyli tak naprawdę nie 15-tki są problemem tylko słaba góra? To już jest bardziej zrozumiałe, bo z Twojego uzasadnienia wyglądało jakbyś mnie zdegradował przez coś, co u innych (których widzisz wyżej) jest jeszcze większym problemem.

IMO im lepiej z produkcja na gorze skladu tym mniej jest potrzebne od dolow by druzyna byla contenderem.
Mozemy sie po prostu nie zgadzac w ocenie zarowno gornej polowki skladu jak i dolnej ;-]

4 godziny temu, Gerard napisał:

Być może ale czy dużo? Z Zionem już grał w 20/21 i nie było w ogóle obsuwy produkcji. Z CJ grał przez ostatnie 2 miesiące w zeszłym sezonie i produkcja spadła o 1fp. 

Pominales szczegol, ze z obydwoma jednoczesnie wcale nie gral ;->

4 godziny temu, Gerard napisał:

Jeżeli w swojej ocenie bierzesz też pod uwagę jakość ruchów GMów to zmienia to mocno postać rzeczy (i tłumaczy wysokie pozycje ai3, PeWee i Twoją). 

Kiedys tylko patrzylem na sklady, ale za czesto sie przejechalem na tym, ze sklad sugeruje walke, a ktos jedzie na autopilocie do #10 bo np nadal zbiera graczy na przyszlosc.
Contendowanie czesto wymaga niewygodnych ruchow gdzie swiadomie oddajesz przyszlosc za terazniejszosc.

4 godziny temu, Gerard napisał:

Zależy ile gier zagra. Jeżeli ok. 55 jak miał w zwyczaju i zrobi 65 fp to już spada poniżej pensji. A co jeśli dodatkowo obniżą mu minuty...

Wiadomo, ze jest ryzyko iz to nie wypali, ale generalnie ciezko o duza roznice miedzy produkcja, a pensja wsrod gwiazd i Kawhi ma na to realne szanse.

4 godziny temu, Gerard napisał:

Czyli "mój skład z automatu dostaje +2 tiery bo jest mój"? Niech Ci będzie 🙂

Wg mnie to dziala na innej zasadzie: "oceniam wysoko danego gracza, wiec sciagne go do siebie placac graczami, ktorych inni oceniaja wyzej ode mnie".

4 godziny temu, Gerard napisał:

Kings mają fajną całą 10-tkę, z trzema zielonymi strzałkami Vanderbilt, Hyland, McGee. Problemem mogą być gracze ORL, ale jakoś mam wrażenie, że tragedii tam nie będzie.

Wg mnie problem polega na tym, ze sloty 1-6 moga byc wszystkie na minusie...

4 godziny temu, Gerard napisał:

W Suns jeśli chodzi o sam core to IMO jest lepiej niż w wychwalanym przez Ciebie SAS.

W jaki sposob? Wg mnie pod katem tej ligi na ten sezon Jokic >> Durant, Harden > LaMelo, Dejounte >  Allen, Brunson > Jonas i Smart > Levert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wiLQ napisał:

Pominales szczegol, ze z obydwoma jednoczesnie wcale nie gral ;->

Podaję takie dane jakie mam dostępne 🙂 Jaką będzie miał produkcję grając z oboma (zakładając, że Zion będzie zdrowy) możemy tylko wróżyć, wg mnie 50 fp zrobi.

7 godzin temu, wiLQ napisał:

Kiedys tylko patrzylem na sklady, ale za czesto sie przejechalem na tym, ze sklad sugeruje walke, a ktos jedzie na autopilocie do #10 bo np nadal zbiera graczy na przyszlosc.
Contendowanie czesto wymaga niewygodnych ruchow gdzie swiadomie oddajesz przyszlosc za terazniejszosc.

Z tym, że w tej chwili nie wiesz kto będzie jechał na autopilocie. IMO przewidywanie jak się spisze każda drużyna na koniec sezonu nie ma sensu, bo na to ma wpływ za dużo czynników losowych. Możemy jedynie oceniać sytuację wyjściową. Ale rozumiem podejście i zostawiam to Tobie bo lepiej znasz GMów 🙂

7 godzin temu, wiLQ napisał:

W jaki sposob? Wg mnie pod katem tej ligi na ten sezon Jokic >> Durant, Harden > LaMelo, Dejounte >  Allen, Brunson > Jonas i Smart > Levert.

Pomijając, że mam wątpliwości z dwoma ostatnimi porównaniami to nie dopisałeś drobnego szczegółu, że core SAS kosztuje ponad 30 fp więcej niż core Suns. Takiej przewagi IMO nie będzie na koniec sezonu = dlatego wolałbym ten drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wiLQ napisał:

W jaki sposob? Wg mnie pod katem tej ligi na ten sezon Jokic >> Durant, Harden > LaMelo, Dejounte >  Allen, Brunson > Jonas i Smart > Levert.

Pomijając to, że szybko zmieniasz poglądy o 180%, bo jeszcze niedawno temu byłeś głównym orędownikiem 480 (co zmienił ten sezon? - covidovi  beneficjenci>15, masa dobrych graczy na FA), popełniasz kolejny zasadniczy błąd, sugerując sie tylko wartościami bezwzględnymi - bo nawet jeśli nie będę polemizował, choć w przypadku hardena nawet mógłbym - to jak było wspomniane, cenowo tamten core wygląda gorzej, zwłaszcza w przypadku Dejounte. Co nie znaczy, że nie chciałbym mieć Brunsona.

No i napisz mi, kim poza tym wspomnianym top5 dysponują Spurs? Poza Primo i od bólu TyTy, choć to niewiadoma na początku sezonu, nie widzę tam nikogo godnego uwagi.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gerard napisał:

Z tym, że w tej chwili nie wiesz kto będzie jechał na autopilocie. IMO przewidywanie jak się spisze każda drużyna na koniec sezonu nie ma sensu, bo na to ma wpływ za dużo czynników losowych. Możemy jedynie oceniać sytuację wyjściową.

W sumie z tego mozna zrobic oddzielny ranking... ;->

11 godzin temu, Gerard napisał:

Ale rozumiem podejście i zostawiam to Tobie bo lepiej znasz GMów 🙂

Raczej zrobienie tego podsumowania historycznego mi uswiadomilo kilka rzeczy.

11 godzin temu, Gerard napisał:

Pomijając, że mam wątpliwości z dwoma ostatnimi porównaniami to nie dopisałeś drobnego szczegółu, że core SAS kosztuje ponad 30 fp więcej niż core Suns. Takiej przewagi IMO nie będzie na koniec sezonu = dlatego wolałbym ten drugi.

Coz, to ten moment dyskusji gdzie mozna jedynie napisac "zobaczymy" ;-]

27 minut temu, bulek napisał:

Pomijając to, że szybko zmieniasz poglądy o 180%, bo jeszcze niedawno temu byłeś głównym orędownikiem 480 (co zmienił ten sezon? - covidovi  beneficjenci>15, masa dobrych graczy na FA),

Nie bylem oredownikiem 480, tylko wrzucilem suche dane pokazujace wzrost produktywnosci ligowej.

27 minut temu, bulek napisał:

popełniasz kolejny zasadniczy błąd, sugerując sie tylko wartościami bezwzględnymi - bo nawet jeśli nie będę polemizował, choć w przypadku hardena nawet mógłbym - to jak było wspomniane, cenowo tamten core wygląda gorzej, zwłaszcza w przypadku Dejounte. Co nie znaczy, że nie chciałbym mieć Brunsona.

Polecam wlasna probe ustawienia wszystkich druzyn ;-]

To jest trudne! Bo roznice miedzy tierami sie zrobily duzo mniejsze niz kiedys i tak naprawde grupie opisanej jako " IMO najbardziej prawdopodobny srodek tabeli " wystarczy JEDEN niespodziewany dla mnie wystrzal o 15-20 fppg i juz spokojnie moga powalczyc o podium. To samo w druga strone tzn jedno rozczarowanie czy niezastepowalna kontuzja u kogos w tierze nr 1 i spadaja do srodka. Pod tym wzgledem sie mocno zmienilo na plus dzieki sztywnemu salary, ale dla projekcji to mocno zwieksza losowosc.

27 minut temu, bulek napisał:

No i napisz mi, kim poza tym wspomnianym top5 dysponują Spurs? Poza Primo i od bólu TyTy, choć to niewiadoma na początku sezonu, nie widzę tam nikogo godnego uwagi.

Jak wspominalem Gerardowi, im wyzej produkuje czolowka tym mniej moga ugrac doly by druzyna wciaz byla contenderem.
Oczywiscie, ze masz lepsza sytuacja poza Top6 przez wiecej salary, ale masz tez duzo produkcji do odrobienia.
Co ciekawe, wg mnie miales duzo lepsza sytuacje od PeWee po zakonczeniu sezonu, ale ruchy w offseason byly IMO mocno na jego korzysc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2022 o 10:47, wiLQ napisał:

To jest trudne! Bo roznice miedzy tierami sie zrobily duzo mniejsze niz kiedys i tak naprawde grupie opisanej jako " IMO najbardziej prawdopodobny srodek tabeli " wystarczy JEDEN niespodziewany dla mnie wystrzal o 15-20 fppg i juz spokojnie moga powalczyc o podium. To samo w druga strone tzn jedno rozczarowanie czy niezastepowalna kontuzja u kogos w tierze nr 1 i spadaja do srodka. Pod tym wzgledem sie mocno zmienilo na plus dzieki sztywnemu salary, ale dla projekcji to mocno zwieksza losowosc.

To jest wg Ciebie zmiana na plus? Przecież przez to liga zrobiła się bardzo losowa (jak sam zauważyłeś) i o końcowej kolejności decydują np. pojedyncze kontuzje czy inne covidy zamiast umiejętności GMa. W dodatku zbyt długie okresy gdy GMowie są w tej samej sytuacji (czyli np. wszyscy przed sezonem widzą się jako contenderów) mocno ogranicza możliwość trejdów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gerard napisał:

To jest wg Ciebie zmiana na plus? Przecież przez to liga zrobiła się bardzo losowa (jak sam zauważyłeś) i o końcowej kolejności decydują np. pojedyncze kontuzje czy inne covidy zamiast umiejętności GMa. W dodatku zbyt długie okresy gdy GMowie są w tej samej sytuacji (czyli np. wszyscy przed sezonem widzą się jako contenderów) mocno ogranicza możliwość trejdów. 

Z ta losowością to przede wszystkim trzeba kończyć sezon tydzień albo nawet dwa przed końcem sezonu regularnego real NBA, tam to zazwyczaj jest ekstravaganza ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gerard napisał:

To jest wg Ciebie zmiana na plus? Przecież przez to liga zrobiła się bardzo losowa (jak sam zauważyłeś) i o końcowej kolejności decydują np. pojedyncze kontuzje czy inne covidy zamiast umiejętności GMa.

Z tym sie nie zgadzam, uwypuklily sie skille związane z trejdowaniem i zastepowaniem polamanych a mniej jest sytuacji "mam mocny sklad i nic nie ruszam caly sezon bo i tak wygram".

2 godziny temu, Gerard napisał:

W dodatku zbyt długie okresy gdy GMowie są w tej samej sytuacji (czyli np. wszyscy przed sezonem widzą się jako contenderów) mocno ogranicza możliwość trejdów. 

Przeciez to jest tylko chwilowe, w listopadzie juz bedzie jasne kto na czym stoi i czesc GMow zweryfikuje swoj kierunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzę nic losowego w mojej dominacji w tej lidze 

moim zdaniem o tym kto jakie miejsce zajmuje decydowało zawsze to czy jarasz się zawodnikiem czy drużyna i jej wynikiem - w lidze jest paru keeperow 

powiedziałbym ze Jokic Edwards obecnie , kiedyś Lebron , Harden ale to jest na tyle o dziwo tak nie wielu

na poziomie top25

jak ktoś lubi opowiadać kolegom spoza forum jaki ma skład i jakie - 13ste albo 11ste - miejsce zajął a jakie zajmie w tym sezonie - znowu 13ste ! to fajnie 

gra ewoluowała ale to widać po moim manifesto 1.0 które jest praktycznie do śmieci a 2007-2012 gwarantowało top3 finisz , inna liga , inne metody treningowe, odpoczynek, większy USG%, stat paddowanie na każdej pozycji   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, evitacre napisał:

Z ta losowością to przede wszystkim trzeba kończyć sezon tydzień albo nawet dwa przed końcem sezonu regularnego real NBA, tam to zazwyczaj jest ekstravaganza ;) 

Jest prostsze rozwiązanie. Ustawić max gier w lidze na np. 72 a nie 82. Jak ktoś nie lubi końcówki to sobie dogra mecze wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzę, opcja dostępna desktop only, więc z poziomu tel. tego nie ogarnę. Lapek mi siadł, więc zbytnio nie mam jak tego zrobić, chciałem dać co-komisza żeby mieć pod ręką kogoś kto by mógł reagować na takie sytuację, to też tego nie mogę zrobić, bo żeby dać komisza też trzeba mieć lapka.

Postaram się jakoś to ogarnąć dziś wieczorem. Jak chcesz kogoś pobrać z fa, to napisz mi PM, ogarnę to na razie sam.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej zero dostępu. Daj mi Omoruyi'ego a potem przenieś co-commisha na Wilka albo kogo innego.

Nie ukrywam, że sytuacja zaczyna mi się bardzo delikatnie nie podobać. Dajesz bana ok, ale z równą konsekwencją odbanowuj. Nie masz czasu rozumiem - ale pisz do Wilq'a, Lu albo kogo innego o częściowe przejęcie uprawnień.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym napisałem, ale powtórzę. Żeby dać komuś co-komisza muszę mieć dostęp do stacjonarnego yahoo, którego nie mam z powodów o których napisałem. To jest tejn sam problem, którego powodu nie mogą Ci odblokować bana.

Masz po prostu pecha, że trafiło na Ciebie. Nie mam dostępu do stacjonarnego kompa w tym momencie i nie wiem czy będę miał w ten weekend. Życie. 

W zasadzie to nic nie tracisz, bo w każdej chwili możesz mi napisać kogo mam pobrać i to zrobię, bo akurat do tego nie ma potrzeby posiadać stacjonarnego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Roger napisał:

Już o tym napisałem, ale powtórzę. Żeby dać komuś co-komisza muszę mieć dostęp do stacjonarnego yahoo, którego nie mam z powodów o których napisałem. To jest tejn sam problem, którego powodu nie mogą Ci odblokować bana.

Masz po prostu pecha, że trafiło na Ciebie. Nie mam dostępu do stacjonarnego kompa w tym momencie i nie wiem czy będę miał w ten weekend. Życie. 

Sorry, ale pech to nie jest wystarczający argument dla mnie. Pisząc tak, delikatnie powiedziawszy w nienajlepszej sytuacji stawiasz siebie samego. Rozumiem brak dostępu do kompa doskonale, każdy ma swoje sprawy prywatne i zawodowe, ale tego, że przez lata nie zadbałeś o co-commisha to już nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulek nie pierdol, nie widzę nikogo kto lepiej by się nadawał na komisza niż Roger. Zresztą skoro jesteś tak niezadowolony, to sam możesz zostać komiszem i pokazać jak ma wyglądać modelowy przykład wykonywania jego obowiązków. A tak w ogóle wiesz, że robisz raban o gościa, o którego istnieniu większość nie słyszała (ja np. nie wiem kto zacz i gdzie gra)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Lu- napisał:

@bulek nie pierdol, nie widzę nikogo kto lepiej by się nadawał na komisza niż Roger. Zresztą skoro jesteś tak niezadowolony, to sam możesz zostać komiszem i pokazać jak ma wyglądać modelowy przykład wykonywania jego obowiązków. A tak w ogóle wiesz, że robisz raban o gościa, o którego istnieniu większość nie słyszała (ja np. nie wiem kto zacz i gdzie gra)?

Rzecz się nie tyczy żadnego tam Omoruy'ego choć ja akurat wiem gdzie gra i znam doskonale strategię Presti'ego, więc kiedyś tam minuty zapewne otrzyma, choć pewnie już dawno u mnie nie będzie - ale o fakt, że ktorys już dzien jestem poza FA. Jestem zresztą ciekaw, co byś mówił, gdybym ja był na miejscu Rogera, a Ty na moim? Już czytam te słowa "spoko, bulek, to tam kiedyś odblokuj jak przypadkowo będziesz przed kompem, mi się nie spieszy". Taaa, już na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.