Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2022/23


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, ai3 napisał:

Monte Morris ma starting job to niezle przepłacone 

Moze startowac i grac 24-28 min/mecz, przeciez to nie jest jakis top PG ktory nie jest do ruszenia w rotacji. A Delon zrobil 40stke w 20/21.

5 godzin temu, ai3 napisał:

Udoka Azubuike jest klocem i w ataku i w obronie - w porównaniu do Kesslera który jest chyba tylko klocem w ataku - także money well spent 

Pierwsza zasada produkcji fantasy to byle kloc moze uzbierac solidne fppg jak dostanie odpowiednio duze minut ;-]

30 minut temu, Lu- napisał:

Jeśli wjeżdża Kabengele, to ewidentny znak, że dokopaliśmy się do ostatniego poziomu fbxowskich kazamatów.

Bez przesady, niektorzy nawet nie maja jeszcze pelnej 13stki w skladzie..

17 minut temu, Lu- napisał:

Wilq, ładnie się przebudowałeś w offseason, pozbyłeś się kontuzjowanego JJJa, a tu operacja u Bobka...

Coz, na pecha z kontuzjami nie ma w tej grze sposobu.
Miedzy innymi dlatego nie jestem fanem przyspieszania draftu przed preseason... plus po kiego Boston tak dlugo z tym zwlekal?

RS sie zaczyna za 4 tygodnie, wiec nie ma tragedii, a gdyby sie to przedluzalo i moi zaczeli mocno to go pchne dalej i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lu- napisał:

Jeśli wjeżdża Kabengele, to ewidentny znak, że dokopaliśmy się do ostatniego poziomu fbxowskich kazamatów.

Rob połamany, zobaczymy, może złapie minuty.

Poza tym spójrz na 1 aspekt. Na FA mnóstwo przyzwoitych zawodników, salary GM-ów wypełnione po brzegi, stąd przesiew nic nie grających 15-ek. Czemu nie wrócić do tematu 480, który się sprawdza w FBX#2 i #3?

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wiLQ napisał:

Coz, na pecha z kontuzjami nie ma w tej grze sposobu.
Miedzy innymi dlatego nie jestem fanem przyspieszania draftu przed preseason... plus po kiego Boston tak dlugo z tym zwlekal?

Akurat RWill ma nieciekawą historię pod tym względem, więc można było zakładać, że nie zagra 82 meczy.

Kolejny dobry news to Utah podpisują C. Zellera 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wiLQ napisał:

 

Coz, na pecha z kontuzjami nie ma w tej grze sposobu.
Miedzy innymi dlatego nie jestem fanem przyspieszania draftu przed preseason... plus po kiego Boston tak dlugo z tym zwlekal?

RS sie zaczyna za 4 tygodnie, wiec nie ma tragedii, a gdyby sie to przedluzalo i moi zaczeli mocno to go pchne dalej i tyle.

tylko czy sprzedaż go za tyle ile byś chciał?? Nawet jak wróci po miesiącu od rozpoczęcia to i tak będą restrykcje minutowe i opuszczanie B2B;)

on ma problem z rozegraniem 60 meczy w sezonie, max chyba było 61, a w pozostałych grał połowę lub mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wyrzucałem sobie, że nie wziąłem Bobka za KPJa. Teraz nie żałuję, czas KPJa w końcu nadchodzi. 

Zeller wjeżdża na białym koniu do Salt Lake City, spychając Azubuike do G-League. Kornet będący legendą FB w czasów kwietniowych Nix potwierdza, że jest top 15 w roto. Czuję to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bulek napisał:

Czemu nie wrócić do tematu 480, który się sprawdza w FBX#2 i #3?

W jaki sposob sie sprawdza?

Wiekszym rozwarstwieniem ligi i mniejsza aktywnoscia trejdowa?

12 godzin temu, Gerard napisał:

Kolejny dobry news to Utah podpisują C. Zellera 😉

Kolejny wyborny timing 😉

Ale rozumiem ze sie pocieszasz po drugim najwyższym bidzie 😉

12 godzin temu, piotreksuper napisał:

tylko czy sprzedaż go za tyle ile byś chciał??

Sprzedac mloda 50tke za stara zawsze mozna, raczej w druga strone jest problem i dlatego wolalem RobWilla od CJa. Sie okaze czy slusznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Shai Gilgeous-Alexander will miss the start of training camp after being diagnosed with a Grade 2 left MCL sprain "

"Cody Zeller has agreed to sign with the Utah Jazz "

"Robert Williams Out 4-6 Weeks With Surgery On Left Knee"

Ok, ok, zalapalem newsy! To sie nie zapowiada na moj sezon, juz wystarczy! Jeszcze tylko mi Lonzo brakowalo do kompletu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiLQ napisał:

"Shai Gilgeous-Alexander will miss the start of training camp after being diagnosed with a Grade 2 left MCL sprain "

"Cody Zeller has agreed to sign with the Utah Jazz "

"Robert Williams Out 4-6 Weeks With Surgery On Left Knee"

Ok, ok, zalapalem newsy! To sie nie zapowiada na moj sezon, juz wystarczy! Jeszcze tylko mi Lonzo brakowalo do kompletu...

 

Spokojnie, jeszcze się nawet preseason nie zaczął. Prawdziwe łamanie dopiero przed nami 😉

Z drugiej strony Bojan jest już najprawdopodobniej 1 nogą poza Utah, więc może Beasley wskoczy do s5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wiLQ napisał:

"Shai Gilgeous-Alexander will miss the start of training camp after being diagnosed with a Grade 2 left MCL sprain "

"Cody Zeller has agreed to sign with the Utah Jazz "

"Robert Williams Out 4-6 Weeks With Surgery On Left Knee"

Ok, ok, zalapalem newsy! To sie nie zapowiada na moj sezon, juz wystarczy! Jeszcze tylko mi Lonzo brakowalo do kompletu...

 

Jeszcze trenera Bostonu maja zawiesić wiec pewnie się Tatum wkurwi i przesiedzi pół sezonu na ławie ; ) 

A tak na poważnie to jakaś plaga a tak jak @Gerard pisał nawet pre season się nie zaczął jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gerard napisał:

Spokojnie, jeszcze się nawet preseason nie zaczął. Prawdziwe łamanie dopiero przed nami 😉

Moze niech one dotkna dla odmiany inne druzyny? ;->

Godzinę temu, Gerard napisał:

Z drugiej strony Bojan jest już najprawdopodobniej 1 nogą poza Utah, więc może Beasley wskoczy do s5?

Bojan na wylocie to bylo oczywiste bo to ich najlepszy wet z wygasajacym kontraktem, ale pytanie za kogo i czy Beasley tez nie poleci.

13 minut temu, piotreksuper napisał:

Wilq kiedy możemy spodziewać się predictions?, zepchnij Boston na dalszą pozycję.😁

Czekam na uzupelnienia skladow, zwlaszcza @Szulim sie cos obija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedl ten moment gdy wystawiam policzek ku ucieszy gawiedzi ze swoimi projekcjami 2022:

IMO walka o #1: ORL, NYK, CHA, MIL, MEM

Sklad Top2 draftu na ten moment wydaje sie pewny, ale Lu- spokojnie moglby sie wlaczyc do walki o #1 w zaleznosci od tego co sie wydarzy z Bridgesem [w NBA i w jego skladzie].
TryczekSzukarek na ten moment ma daleko do #1 draftu, ale przyjmuje przynajmniej czesciowa wyprzedaz ktoregos z 3 najdrozszych wetow, a oczywiscie jest kluczowe co zdecyduje sie zrobic z Giannisem.
Wirakocze wpisuje na dolna cwiartke automatycznie bo taka jest historia tej ligi, ale sam sklad spokojnie by sie nadawal na srodek tabeli w rekach aktywnego GMa.

IMO najbardziej prawdopodobny srodek tabeli:
DEN, PHI, SAC, PHO, HOU

Cala piatka wg mnie ma ten sam model/problem skladu tzn za duzo spadkow produkcji wsrod gwiazd [przez wiek+okolicznosci w skladzie] i za malo tanich graczy, ktorzy IMO beda 30+ fppg [pojedyncze sztuki z 4-5 posiadanych/potrzebnych].
Dla przykladu Gerard ma fajna trojke ze strzalka w gore Monte, PJ, Jalen, ale az 4 gosci o pensji 15, ktorzy IMO nic nie ugraja [a jeden z nich MUSI byc w aktywnej rotacji przez caly sezon, a przy nieuniknionej kontuzji Moranta nawet dwoch]. Oczywiscie moze to poprawic wywalajac ktoras 30stke, ale tak czy inaczej widze tu syndrom zbyt krotkiej kolderki.
To samo u Chytrego, fajne strzalki w gore [Wood, Sengun, Mann], ale weterani raczej w dol i dla mnie doly skladu sugeruja powolna zmiane kierunku na wyprzedaz wetow [choc oczywiscie moge sie mylic!].
bulek i piotreksuper wg mnie splaca kredyt z zeszlego sezonu, a Leszczur ma bardziej lamliwa gore niz dolna polowka skladu, ktora to moze nadrobic.

IMO wymagane troche wiecej szczescia i aktywnosci do podium:
LAL, DAL, MIA, CHI, TOR

Powyzsza grupa ma wg mnie podobny problem do poprzedniej ale maja istotnie mocniejszy core, wiec mniej trzeba ustrzelic w dolnej polowce skladu by powalczyc i do tego wg mnie jest wiecej materialu trejdowego by sie poprawic.
Fascynuje mnie rozklad pensji u Evitacre i PeWee bo 6-7 gosci ponizej 20 to jest jakis hardcore [3-4 z nich MUSI byc w rotacji caly sezon!]. To mocno zwieksza wariancje mozliwosci co sie z nimi wydarzy.
Szulim ma dla mnie najtrudniejsza ekipe do oceny bo przy kontuzjach i zaniedbaniu dolow moze wyladowac w Bottom5, ale przy dobrych uzupelnieniach i aktywnosci trejdowej kontuzjowanych gwiazd moze powalczyc o Top5. Poczatek sezonu spedza w Grecji zamiast na Fasach, wiec ma zle priorytety i zepchnalem go blizej srodka... ;-]

IMO najmniej potrzeba szczescia i aktywnosci do podium:
LAC, SAS, BOS, SEA, DET

Regis jest dla mnie druga najtrudniejsza ekipa do oceny bo ma duzo exzlamasow z zanizonymi pensjami [ale przez to mocno niepewnymi GP] i ma fatalny rozklad pod katem pozycji, ale przyjmuje, ze mu sie znudzilo na dole i powalczy...

GeDDo mialbym jako faworyta gdyby bardziej typowo przebiegla historia Isaaca [w sensie opuszcza rok i wraca normalnie do gry], a na dzisiaj wciaz nic nie wiadomo kiedy wroci i co gorsza wydraftowali Paolo na jego miejsce.

ai3 i PeWee uzbierali w zeszlym sezonie tak mocne ekipy [~44fppg!], ze nawet po rozdaniu troche nadwyzki zostaly im dobre fundamenty... ale z wieksza liczba strzalek w dol wsrod gwiazd, wiec bedzie duzo trudniej to utrzymac. Ponadto rowniez zakladam mentalnosc all-in, ktorej czesto brakuje innymi [a tylko w zeszlym sezonie paru GMow odpuscilo].

Na koniec slowem o Bostonie... ucieszyly mnie pobrania waiverowe bo wychodzil mi to sklad na #1 ligi, ale ostatnia seria negatywnych newsow nieco przytemperowala te oczekiwania. Niemniej podoba mi sie mlody core 4, ktory w razie czego spokojnie sprzedam, wierze w 33-37 fppg od swoich 3 solidniakow i wydaje mi sie, ze mam najlepsze Bottom5 skladu pod katem fppg na ten sezon [i paru prospektow na handel]. Ale to oczywiscie z rozowymi okularami i do pierwszych spotkan w RS... ;->

A jak Wy to widzicie?

 

P.S.

Phoenix Suns - Bulek

     
Nr Imie Nazwisko Wiek Cena      
1 Kevin Durant 34 72,80      
2 LaMelo Ball 21 61,80      
3 Jarrett Allen 24 54,80      
4 Jonas Valanciunas 30 54,60      
5 Caris Levert 28 41,30      
6 Herbert Jones 24 33,10      
7 Davion Mitchell 24 30,80      
8 Tre Jones 22 23,20      
9 Ousmane Dieng 19 20,00      
10 Theo Maledon 21 19,70      
11 Quentin Grimes 22 17,80      
12 Mfiondu Kabengele 25 15,00      

13 Aaron Holiday 19,65

Salary Cap: 464,55

Przerwa na FAsach na 2 tygodnie.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wiLQ napisał:

IMO najbardziej prawdopodobny srodek tabeli:
DEN, PHI, SAC, PHO, HOU

Cala piatka wg mnie ma ten sam model/problem skladu tzn za duzo spadkow produkcji wsrod gwiazd [przez wiek+okolicznosci w skladzie] i za malo tanich graczy, ktorzy IMO beda 30+ fppg [pojedyncze sztuki z 4-5 posiadanych/potrzebnych].
Dla przykladu Gerard ma fajna trojke ze strzalka w gore Monte, PJ, Jalen, ale az 4 gosci o pensji 15, ktorzy IMO nic nie ugraja [a jeden z nich MUSI byc w aktywnej rotacji przez caly sezon, a przy nieuniknionej kontuzji Moranta nawet dwoch]. Oczywiscie moze to poprawic wywalajac ktoras 30stke, ale tak czy inaczej widze tu syndrom zbyt krotkiej kolderki.

Jeżeli moje 15-tki nie będą grały nic to na pewno nie będę ich trzymał (przynajmniej nie wszystkich). Znaleźć 15-tkę, która zrobi 15-tkę nie jest trudno, więc i tak wszystko zależy od górnej połówki. Jeżeli będą  mocni to można spokojnie dogrywać sloty scrubami.

Jak patrzę na swój skład to nie widzę graczy, którzy mogą mocno obniżyć produkcję a jest kilku z fajnymi strzałkami w górę. Rozier, Middleton, Barrett powinni zrobić swoje (+/- 2 fp), a Morant i Ingram są ciągle w fazie rozwoju i nie wydaje mi się, żeby obecne produkcje to był ich max na resztę kariery. Czy poprawa będzie akurat w najbliższym sezonie - "ch.. jeden wie" jak mawiał klasyk. Napiszę banał, ale u mnie najwięcej zależy od zdrowia czyli czegoś czego nie mogę kontrolować. Jeżeli góra zagra te 70 gier to myślę, że mogę powalczyć o podium, jak nie to pewnie skończy się na miejscach 5-10. 

21 godzin temu, wiLQ napisał:

IMO wymagane troche wiecej szczescia i aktywnosci do podium:
LAL, DAL, MIA, CHI, TOR

Fascynuje mnie rozklad pensji u Evitacre i PeWee bo 6-7 gosci ponizej 20 to jest jakis hardcore [3-4 z nich MUSI byc w rotacji caly sezon!]. To mocno zwieksza wariancje mozliwosci co sie z nimi wydarzy.
 

IMO najmniej potrzeba szczescia i aktywnosci do podium:
LAC, SAS, BOS, SEA, DET

ai3 i PeWee uzbierali w zeszlym sezonie tak mocne ekipy [~44fppg!], ze nawet po rozdaniu troche nadwyzki zostaly im dobre fundamenty... ale z wieksza liczba strzalek w dol wsrod gwiazd, wiec bedzie duzo trudniej to utrzymac. Ponadto rowniez zakladam mentalnosc all-in, ktorej czesto brakuje innymi [a tylko w zeszlym sezonie paru GMow odpuscilo].

Na koniec slowem o Bostonie... ucieszyly mnie pobrania waiverowe bo wychodzil mi to sklad na #1 ligi, ale ostatnia seria negatywnych newsow nieco przytemperowala te oczekiwania. Niemniej podoba mi sie mlody core 4, ktory w razie czego spokojnie sprzedam, wierze w 33-37 fppg od swoich 3 solidniakow i wydaje mi sie, ze mam najlepsze Bottom5 skladu pod katem fppg na ten sezon [i paru prospektow na handel]. Ale to oczywiscie z rozowymi okularami i do pierwszych spotkan w RS... ;->

Coś tu chyba pomieszałeś, bo nie wiem w końcu gdzie widzisz PeWee (SAS) - w I czy II tierze?

Tak czy owak IMO trochę za wysoko, bo PeWee ma chyba jeszcze większe problemy z dołami składu niż tier 3-4, nie sądzisz? Kogo w SAS z dołu składu widzisz w rotacji? Poza tym będzie chyba spory zjazd z produkcji u Murraya, a u Jokica trudno zakładać jakąkolwiek poprawę po rekordowym sezonie.

Podobnie za wysoko IMO widzisz LAC. Gobert zaliczy spadek, a Kawhi najprawdopodobniej nie zagra 70 meczy. Potrzeba będzie sporej poprawy w dołach, żeby powtórzyć podium.

Boston też wg mnie oceniłeś w optymistycznym wariancie. Jakoś nie widzę tych zielonych strzałek u Ciebie (choć trzeba przyznać, że jakiejś większej obsuwy też nie widać). Masz też kilku graczy, którzy tradycyjnie opuszczają mecze, więc pewnie będzie trzeba rzeźbić. Ogólnie początkowy skład widzę też raczej na II - III tier, ale znając GMa, wiem że będzie cisnął 😉 

Na składy na ten sezon chyba najchętniej zamieniłbym się z Sonics, Kings, Suns, Heat i Mavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gerard napisał:

Jeżeli moje 15-tki nie będą grały nic to na pewno nie będę ich trzymał (przynajmniej nie wszystkich). Znaleźć 15-tkę, która zrobi 15-tkę nie jest trudno, więc i tak wszystko zależy od górnej połówki. Jeżeli będą  mocni to można spokojnie dogrywać sloty scrubami.

Wlasnie w tym rzecz, ze inni IMO maja lepsze gorne polowki skladu, wiec scenariusz w ktorym Twoje 15stki graja 15tki jest dla Ciebie negatywny ;-]

3 godziny temu, Gerard napisał:

Jak patrzę na swój skład to nie widzę graczy, którzy mogą mocno obniżyć produkcję a jest kilku z fajnymi strzałkami w górę. Rozier, Middleton, Barrett powinni zrobić swoje (+/- 2 fp), a Morant i Ingram są ciągle w fazie rozwoju i nie wydaje mi się, żeby obecne produkcje to był ich max na resztę kariery.

Powrot Ziona i dodanie CJa nie obnizy produkcji Ingrama?

3 godziny temu, Gerard napisał:

Coś tu chyba pomieszałeś, bo nie wiem w końcu gdzie widzisz PeWee (SAS) - w I czy II tierze?

W 1 tierze, po prostu wspomnialem o tej samej sytuacji w rozkladzie pensji.

3 godziny temu, Gerard napisał:

Tak czy owak IMO trochę za wysoko, bo PeWee ma chyba jeszcze większe problemy z dołami składu niż tier 3-4, nie sądzisz? Kogo w SAS z dołu składu widzisz w rotacji? Poza tym będzie chyba spory zjazd z produkcji u Murraya, a u Jokica trudno zakładać jakąkolwiek poprawę po rekordowym sezonie.

Zgadzam sie, ze ma gorsze doly, ale Top5 skladu ma w ligowej czolowce jesli chodzi o szacowane fppg, wiec IMO moze sobie pozwolic by ogony graly mniej.
A z racji sytuacji w skladzie i niedosytu zeszlego sezonu na pewno bedzie aktywny na FAsach i trejdowo czego nie mozna byc pewnym odnosnie wielu Gmow.

3 godziny temu, Gerard napisał:

Podobnie za wysoko IMO widzisz LAC. Gobert zaliczy spadek, a Kawhi najprawdopodobniej nie zagra 70 meczy.

Ale ma zanizona pensje, wiec nawet w niepelnym sezonie moze na siebie zarobic.

3 godziny temu, Gerard napisał:

Boston też wg mnie oceniłeś w optymistycznym wariancie. Jakoś nie widzę tych zielonych strzałek u Ciebie (choć trzeba przyznać, że jakiejś większej obsuwy też nie widać). Masz też kilku graczy, którzy tradycyjnie opuszczają mecze, więc pewnie będzie trzeba rzeźbić. Ogólnie początkowy skład widzę też raczej na II - III tier, ale znając GMa, wiem że będzie cisnął 😉 

Ocenianie swojego skladu wysoko wydaje mi sie naturalne bo w koncu to ja ich wybieralem ;-]

3 godziny temu, Gerard napisał:

Na składy na ten sezon chyba najchętniej zamieniłbym się z Sonics, Kings, Suns, Heat i Mavs.

Tu mnie zaskoczyles, dlaczego bys wolal miec Kings i Suns od swojej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.