Skocz do zawartości

ATF POST 76 - komentarze


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

powiem Wam że ciężko się to ocenia, ale są śmieszne kwiatki:

oceniam sobie tak wstępnie teamy (tylko na bazie grajków bez zaglądania z opisem) potem konfrontuję opisy z tym co sobie wpisałem i takie coś od razu:

W dniu 15.05.2022 o 10:25, Koelner napisał:

Zalety:

- obudowanie Shaqa defem oraz spacingu ( praktycznie jeden gracz bez rzutu )

gdzie ja mam w wadach wpisane: 'średnie D, brak shooterów'

 

xDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

powiem Wam że ciężko się to ocenia, ale są śmieszne kwiatki:

oceniam sobie tak wstępnie teamy (tylko na bazie grajków bez zaglądania z opisem) potem konfrontuję opisy z tym co sobie wpisałem i takie coś od razu:

gdzie ja mam w wadach wpisane: 'średnie D, brak shooterów'

 

xDDD

Nom Koelner dostanie wpierdol na pickach, Doncic i Shaq to za dużo. Ale mam straszny problem z ocena, bo w ataku pasują do siebie(a kto nie pasuje do Shaqa/Doncicia). Nie mam pojęcia jak głosować, daje tylko tych bez opisu na tył.

 

@blackmagic czas ma opisy minął, pamiętaj o zagłosowaniu na kolejność do jutra północy max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Nom Koelner dostanie wpierdol na pickach, Doncic i Shaq to za dużo. Ale mam straszny problem z ocena, bo w ataku pasują do siebie(a kto nie pasuje do Shaqa/Doncicia). Nie mam pojęcia jak głosować, daje tylko tych bez opisu na tył.

 

@blackmagic czas ma opisy minął, pamiętaj o zagłosowaniu na kolejność do jutra północy max.

najlepsze że tylko w jednej ekipie nie znalazłem żadnych wad.....

efekt?

jest dokładnie w środku stawki xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Reikai napisał:

Nom Koelner dostanie wpierdol na pickach, Doncic i Shaq to za dużo. Ale mam straszny problem z ocena, bo w ataku pasują do siebie(a kto nie pasuje do Shaqa/Doncicia). Nie mam pojęcia jak głosować, daje tylko tych bez opisu na tył.

lol

Lakers w 00 mieli pierwszą obronę w sezonie, Shaq miał 3blk mając u boku 36 letniego Ac Greena a na jedynce 36 letniego Harpera i 32 letniego słabego w def Rice.

Lakers w 01 mieli pierwszą obronę w PO , Grant 35 lat , Harper 37 lat, Shaw 34 lata

więc przy obecnym składzie to jest daleko od wpierdolu.

35 minut temu, julekstep napisał:

ja mam w wadach wpisane: 'średnie D, brak shooterów'

Doncić oraz Tatum nie są shooterami? a o wadach napisałem, że nie mam stricte shootera jak Houston, Stojak czy Twój Miller :P

problem jest taki, że shooterzy przeważnie są firankami w obronie więc nie mogłem sobie pozwolić na taką budową a Lakers 00/01 czy ekipy Jacksona ( triangle ) nie miały typowych shooterów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

Doncić oraz Tatum nie są shooterami? a o wadach napisałem, że nie mam stricte shootera jak Houston, Stojak czy Twój Miller :P

problem jest taki, że shooterzy przeważnie są firankami w obronie więc nie mogłem sobie pozwolić na taką budową a Lakers 00/01 czy ekipy Jacksona ( triangle ) nie miały typowych shooterów ;]

pokłócimy się po głosowaniu :P

zresztą nie peniaj, tak jak napisałem wyżej - u mnie team 'bez wad' wylądował w środku stawki, więc to nie jest czynnik determinujący w moim przypadku (liczy się stosunek zalet do wad :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

lol

Lakers w 00 mieli pierwszą obronę w sezonie, Shaq miał 3blk mając u boku 36 letniego Ac Greena a na jedynce 36 letniego Harpera i 32 letniego słabego w def Rice.

Lakers w 01 mieli pierwszą obronę w PO , Grant 35 lat , Harper 37 lat, Shaw 34 lata

więc przy obecnym składzie to jest daleko od wpierdolu.

 

Doncić oraz Tatum nie są shooterami? a o wadach napisałem, że nie mam stricte shootera jak Houston, Stojak czy Twój Miller :P

problem jest taki, że shooterzy przeważnie są firankami w obronie więc nie mogłem sobie pozwolić na taką budową a Lakers 00/01 czy ekipy Jacksona ( triangle ) nie miały typowych shooterów ;]

Jako fan Kings powinieneś pamiętać co Mike Bibby robił na pickach grubemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem, o kim pisze julek. ;]

4 minuty temu, Reikai napisał:

Jako fan Kings powinieneś pamiętać co Mike Bibby robił na pickach grubemu.

Tamci Lakers w playoffach (jeżeli chodzi o ballhandlerów) spotykali: kontuzjowanego Kidda, Jasona Williamsa, Marca Jacksona, Stoudamire'a i Iversona - raczej średnie towarzystwo żeby niszczyć Shaqa na pickach. 

Ale mieliśmy zakładać impakt graczy ze swoich czasów, a Shaq w tych latach 00-01 był faktycznie dobry w D. Taki Kareem z rok by się uczył bronić picki we współczesnej lidze. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, january napisał:

Ja tam zagłosuję publicznie;)

#1 przyznaję sobie, cóż za niespodzianka :D 

Miejsca 9-10 ex aequo dla tych co nie napisali opisu. Ale szczerze mówiąc te ekipy chyba i tak mi się najmniej podobały. Nie kupuję połączenia Bryant-Stockton-Barkley (i to po obu stronach parkietu), a danie Nashowi kilku czarnych dziur (Gervin, McHale) i bardzo słaba obsada pozycji skrzydłowych jest mocno meh.

Jest blisko, bo poziom draftu ok, ale to zawsze potem ciężko wybierać.

#8 Julekstep
Ta drużyna się posypała kompletnie po 2 wyborze. Dużo przegrywów z PO, ale to jeszcze nic, niemniej - ani Jok nie ma tu dobrego spacingu (ledwie jeden kozacki shooter, a na warunki ATF kilku źle rzucających obwodowych), ani nie ma koksa do gry swoich odwrotnych i klasycznych picków z niskim. A defensywa w ATF z Jokiciem na C choćby była obudowana 4xDPOY to i tak byłaby mocno podejrzana - a, takiego wsparcia Serb tu nie ma. Jok to wybitny floor raiser na RS, ale innych półek to jeszcze nie przebił, więc miłość do gracza i oparcie na nim drużyny doceniam, ale no powoduje to niski wynik.

Nie wiem jaki wplyw na zrownanie Joka do przyslowiowego prime Westbrooka (RS floor raiser) ma to ze autor posta w potencjalnej drabince PO begm ma potyczke z Jokiem - ALE SIE DOMYSLAM xD (w sumie ma to troche przyjemny retro vibe - przypomina mi early days jokiciowania jak musialem co i rusz czytac wypociny ekspertow o tym jak to styl gry Joka na pewno nie przelozy sie na PO's. Dzieki za fajoski trip po memory lane! <3)

pisanie ze po 2giej rundzie druzyna sie posypala bo duzo PO przegrywow, kiedy w trzeciej rundzie wybralem jednego z wybitniejszych PO performerow tez wesole :)

ciekawe kim jest 'kilku zle rzucajacych obwodowych'?

pisanie o ogromnych atfowuch problemach w D z Jokiem na parkiecie kiedy samemu straszy sie defensywy Big Benem tez mocny banger.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

Nie wiem jaki wplyw na zrownanie Joka do przyslowiowego prime Westbrooka (RS floor raiser) ma to ze autor posta w potencjalnej drabince PO begm ma potyczke z Jokiem - ALE SIE DOMYSLAM xD (w sumie ma to troche przyjemny retro vibe - przypomina mi early days jokiciowania jak musialem co i rusz czytac wypociny ekspertow o tym jak to styl gry Joka na pewno nie przelozy sie na PO's. Dzieki za fajoski trip po memory lane! <3)

pisanie ze po 2giej rundzie druzyna sie posypala bo duzo PO przegrywow, kiedy w trzeciej rundzie wybralem jednego z wybitniejszych PO performerow tez wesole :)

Dobry ranking ułożył, a Ty się czepiasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał:

Ogólnie słabe rankingi, jednak pozostaje zacytować julka "głosujący się c***a znają"

no subiektywizm atfow jest porazajacy - szczegolnie przy wzglednie wyrownanej stawce

juz mamy 2 'dwubiegunowe' ekipy (co dostaly i 1sze i ostatnie miejsce xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, january napisał:

Erving, Moncrief, Horry (na warunki ATF), Garnett

Moncrief to dobry shooter

Horry solidny

KG mial bardzo dobry mid range

9 minut temu, january napisał:

Według mnie bycie floor raiserem to wybitna zaleta (LeBron przez lata był w tym najlepszy, teraz jest Jokic) za którą wyjątkowo cenię Serba, ale w ATF przeciw mocnym, a nie pizdowatym oponentom znacznie mniej pożyteczna. Wziąłeś typa na 1 opcję z bilansem 5-10 w PO w wybranych latach, peszek.

czyli pablujesz 🤷‍♂️

9 minut temu, january napisał:

Oczywiście, że Jokić to gigantyczny problem w D, on jest jednym z najgorszych rim protectorów w obecnej lidze i masłem dla wjazdów opnentów, a co dopiero kiedy mówimy o ATF;)

I dlatego ma KG obok

dodatkowo im wiecej 'klasycznych' centrow z ktorymi sie trzeba posilowac w post (a tak jest w atfach z wszystkimi Shaqami, Waltonami czy Sabonisami) tym lepiej dla D Joka

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, julekstep napisał:

dodatkowo im wiecej 'klasycznych' centrow z ktorymi sie trzeba posilowac w post (a tak jest w atfach z wszystkimi Shaqami, Waltonami czy Sabonisami) tym lepiej dla D Joka

Centra jako opcję do post upu, a nie jako możliwe zagrania piątego do piłki, mają 4-6 ekip, to dwie to Embiid i Giannis. Embiid jest 5-1 z Jokicem i w ostatnim spotkaniu zrobił 34 pkt na 70% TS, Giannis w lidze zwykle nie jest broniony przez Jokica.

 

A możliwość upilnowania Sabonisa i zmniejszenie jego ppg z 6 na 5 to żaden gamechangerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RappaR napisał:

Embiid jest 5-1 z Jokicem

z glowy kojarze 2 winy (ostatni mecz i ostatni przed dluga przerwa z game winnerem Joka), wiec rodmanujesz :)

juz po skorzystaniu z bbref widze ze to jest 4-2 dla Embiida (ale ostatnie 2 winy to Jok), gdzie Embiid rzuca na kosmicznym 41% fg i 28% za 3 notujac srednio 5 strat :) (i co najwazniejsze pod katem tego 'waskorotacyjnego' atfu Jok nie lapie duzo fauli)

20 minut temu, RappaR napisał:

jako możliwe zagrania piątego do piłki

chillowanie na off-ball DRobach tez jest spoko :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.