Skocz do zawartości

ATF POST 76 - komentarze


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, P_M napisał:

Wlasnie o twoim Joku zapomniałem :D

31.1/12.1 i 32.6/13.9

Embiid w PO 31.2/11.7 i tegoroczne niestety zaniżone po kontuzji 22.1/10 (sama seria z TOR 26.2/11.3)

Zobaczę jeszcze później per 100 poss, bo to bardziej wymierne, ale i tak miałem inne wyobrażenie tych statów ;)

no biorąc Biida niestety bierzesz go też z jego injury recordem ('zdrowie jako jeden z podstawowych skilli w sporcie')

on w tej dwulatce opuścił

20-21 - 21 meczów RS + 1 w PO (nawet już nie pamiętałem)

21-22 - 14 meczów RS + 2 w PO (a potem jak wrócił to jednak był cieniem siebie)

 

a to i tak jedna z najzdrowszych możliwych 'dwulatek' w jego karierze :) 

 

do sprawdzania per100 ofc zachęcam (Nuggets zawsze są raczej w ogonie ligowym jeśli chodzi o pace), Kareem pewnie tu poleci na pysk bo jednak w tych 70's biegali jak pojebani  bez ładu i składu

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Co Ty piszesz?

W 2021 dostał sweepa od Phoenix w 2. rundzie, a w tym 1-4 w pierwszej.

ok, czyli nie umiesz odróżnić postawy grajków od wyników zespołu

 

przynajmniej się wyjaśnia czemu pickowałeś tak a nie inaczej :) 

 

ALE NIE BÓJ ŻABY! Dla takich ekspertów mam w składzie Horry'ego -> on zdobywał najwięcej mistrzostw w latach z których wybieramy, więc powinieneś mnie mieć na pierwszym miejscu jeśli chcesz być konsekwentny! 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

ok, czyli nie umiesz odróżnić postawy grajków od wyników zespołu

Nie. Kocham Westbrooka, Lillarda i Iversona. 

A serio to wyniki tych serii pokazują, że te statystyki można sobie w....

W ATFie patrzymy, który zespół wygra, a nie sumujemy ppg/apg itd wybranych graczy. Julek to jest sweep w 2nd rnd i 1-4 w 1st. Ciężko tego bronić. Taki Luka z Dinwieddem robi WCF (a może i więcej), a Ty piszesz o deklasacji legend koszykówki na pozycji centra na podstawie statów ze sweepa i z 1-4. Bez jaj :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może konto na https://stathead.com żęby szybko zrobić compare wybranych tutaj centrów per100 poss? :)
 

10 minut temu, julekstep napisał:

no biorąc Biida niestety bierzesz go też z jego injury recordem ('zdrowie jako jeden z podstawowych skilli w sporcie')

on w tej dwulatce opuścił

20-21 - 21 meczów RS + 1 w PO (nawet już nie pamiętałem)

21-22 - 14 meczów RS + 2 w PO (a potem jak wrócił to jednak był cieniem siebie)

 

a to i tak jedna z najzdrowszych możliwych 'dwulatek' w jego karierze :) 

E no c'mon liczyłem, że jak overall mi sie miesci w kryterium to jest git i patrzymy pod impact zdrowego gracza, jeżeli nie, no to wtopa, to moglem brać istotnie Jokica w drugim picku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pablo81 napisał:

W ATFie patrzymy, który zespół wygra, a nie sumujemy ppg/apg itd wybranych graczy. Julek to jest sweep w 2nd rnd i 1-4 w 1st. Ciężko tego bronić. Taki Luka z Dinwieddem robi WCF (a może i więcej), a Ty piszesz o deklasacji legend koszykówki na pozycji centra na podstawie statów ze sweepa i z 1-4. Bez jaj :)

zajrzyj do tematu serii Mavs-Suns, gdzie BMF podawał fajne staty nt porównania supportu tegorocznych Mavs i Nuggets -> nie zaboli (jak ci się nie chce to podsumowanie -> mimo braku star powera Luka ma dość spoko support, który nawet bez niego grał plusową koszykówkę, gdzie Nuggets bez Joka to skład węgla i papy)

a te 'legendy' o których piszesz też dopóki nie znalazły się w odpowiednich warunkach to potrafiły nie robić PO w najsłabszej dekadzie NBA (Kareem), odpadać rok po roku w pierwszych rundach (Hakeem), czy wtapiać z pozycji faworyta ze słabszymi ekipami (Shaq).

serio to namaszczenie w obchodzeniu się ze starszymi graczami (LEGENDY!!!! NIE WAŻ SIĘ PORÓWNYWAĆ) jest dość śmieszne, zważywszy na to że Jok jako b2b MVP i all-NBA grajek od 5ciu lat (i pewnie przez kolejne 5) to legenda która powstaje na naszych oczach.

Doceń zamiast opluwać.

Hejterze.

8 minut temu, P_M napisał:

moglem brać istotnie Jokica w drugim picku :(

value for money na pewno lepszy pick

ale do Magica akurat Jok pasuje jak pięść do nosa :P 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

zważywszy na to że Jok jako b2b MVP i all-NBA 

To śmiało mogłeś brać Iversona :)

6 minut temu, julekstep napisał:

 all-NBA grajek od 5ciu lat (i pewnie przez kolejne 5) 

Argumentacja opierając się na tym CO SIĘ WYDARZY W PRZYSZŁOŚCI :) Uwielbiam ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

value for money na pewno lepszy pick

ale do Magica akurat Jok pasuje jak pięść do nosa

Dlatego nie brałem Joka, bo chciałem odbudować Magica, którego żal było nie wziąć z 10. pickiem. Niemniej no mam nadzieję, że nie patrzymy na to czy gracz miał jakieś urazy w trakcie sezonu, tylko jak grał wtedy kiedy był zdrowy. 

1 minutę temu, Koelner napisał:

Zobacz obraz źródłowy

Nie stać ich na legitnego ligowego Spaldinga? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

To śmiało mogłeś brać Iversona :)

ALBO 35 LETNIEGO JOHNA STOCKTONA!

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Argumentacja opierając się na tym CO SIĘ WYDARZY W PRZYSZŁOŚCI :) Uwielbiam ❤️

fajnie że z  wszystkiego wziąłeś to co w nawiasie, ale whatever -> z hejterkami nie ma co dysktuować 🤷‍♂️

 

 

aha i lepiej byś opis wrzucił zamiast tutaj bzdury pisać (jestem ciekaw jak rozłożysz minuty w swojej ekipie -> serio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

ALBO 35 LETNIEGO JOHNA STOCKTONA!

Ale miał wtedy słabe statystyki, więc nie ma analogii. Nie wiem dlaczego, to w tym kontekście napisałeś?

A i to jest dobre:

1 minutę temu, julekstep napisał:

zamiast tutaj bzdury pisać

 

3 minuty temu, julekstep napisał:

z hejterkami nie ma co dysktuować 🤷‍♂️

Za dużo Wiadomość oglądasz :) Nie czuj się atakowany, nie oblężam twojej twierdzy. Porostu mam inne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

Niemniej no mam nadzieję, że nie patrzymy na to czy gracz miał jakieś urazy w trakcie sezonu, tylko jak grał wtedy kiedy był zdrowy. 

Dzięki tej logice paru graczy w ATF będzie lepszych niż było w realu, co jest jednak patologicznym założeniem. :) 

 

Ma ktoś może konto na https://stathead.com żęby szybko zrobić compare wybranych tutaj centrów per100 poss? :)

Porównania 70s do 90s i 20s nie mają sensu, tzn. obecni zawodnicy są po prostu lepsi, liczy się impakt w swojej erze. 36-14-4-4 per 100 posiadań na 61 TS% to współcześnie ot co świetny playoff run - w '80 to było drugie miejsce w PPG, drugie w REB, pierwsze miejsce w blokach, trzecie w TS%, czyli all-round rozpierdol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał:

Niemniej no mam nadzieję, że nie patrzymy na to czy gracz miał jakieś urazy w trakcie sezonu, tylko jak grał wtedy kiedy był zdrowy. 

każdy pewnie będzie chciał jakoś wypośrodkować to co dany grajek robił w trakcie takiej dwulatki (albo nie robił bo się leczył :P) - dobry przykład BMF dał Kawhiego, którego inaczej ciężko byłoby ocenić skoro w jednym sezonie z dwulatki to był ~DPOTY grajek a w drugim kosztem obrony przekwalifikował się na legit scorera

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Ale miał wtedy słabe statystyki, więc nie ma analogii.

W sensie że pomiędzy Jokiem a Iversonem jest analogia?

Mkay

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Za dużo Wiadomość oglądasz :) 

raczej za dużo NBA-related commentów z FB

nie mam już po prostu specjalnie ochoty czytać dalej podobnych rzeczy 🤷‍♂️

 

napisz opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał:

Porównania 70s do 90s i 20s nie mają sensu, tzn. obecni zawodnicy są po prostu lepsi, liczy się impakt w swojej erze. 36-14-4-4 per 100 posiadań na 61 TS% to współcześnie ot co świetny playoff run - w '80 to było drugie miejsce w PPG, drugie w REB, pierwsze miejsce w blokach, trzecie w TS%, czyli all-round rozpierdol.

Why? jaki jest błąd w wykorzystaniu per100 w porównywaniu graczy z różnych dekad?

Przykładowo takie zestawienie LBJ'a i Magica:
image.thumb.png.eb2fbce207e478e5fc57c1ff77b64738.png

3 minuty temu, BMF napisał:

Dzięki tej logice paru graczy w ATF będzie lepszych niż było w realu, co jest jednak patologicznym założeniem. :) 

No, ale chwila, albo spełnione jest kryterium zdrowotne i gracz może być brany pod uwagę w zabawie z impactem, który widzimy, albo nie...
 

5 minut temu, julekstep napisał:

każdy pewnie będzie chciał jakoś wypośrodkować to co dany grajek robił w trakcie takiej dwulatki (albo nie robił bo się leczył :P) - dobry przykład BMF dał Kawhiego, którego inaczej ciężko byłoby ocenić skoro w jednym sezonie z dwulatki to był ~DPOTY grajek a w drugim kosztem obrony przekwalifikował się na legit scorera

No z tym Kawhiem to istotnie jest takie mieć ciastko i zjeść ciastko pod względem skilli, bo tu trzeba wypośrodkować, natomiast czym innym jest kwestia zdrowia, bo to że gdzieś po drodze były drobne urazy, powodujące pauzy, to nie znaczy, że nagle impact gracza powinien być przez to zmniejszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julekstep napisał:

 

raczej za dużo NBA-related commentów z FB

To nie porównuj statow ze sweepa i z 1-4 do statow graczy, którzy coś wygrali. Bo to jest jak z FB. 

 

13 minut temu, julekstep napisał:

każdy pewnie będzie chciał jakoś wypośrodkować to co dany grajek robił w trakcie takiej dwulatki (albo nie robił bo się leczył :P) - dobry przykład BMF dał Kawhiego, którego inaczej ciężko byłoby ocenić skoro w jednym sezonie z dwulatki to był ~DPOTY grajek a w drugim kosztem obrony przekwalifikował się na legit scorera

W sensie że pomiędzy Jokiem a Iversonem jest analogia?

Nawet sumie masz rację. Nie ma. Ale może Jok jeszcze kiedyś wprowadzi swoją ekipę do finałów NBA, to wtedy będzie :)

Narazie największy sukces w PO na plecach Jamala :)

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P_M napisał:

No z tym Kawhiem to istotnie jest takie mieć ciastko i zjeść ciastko pod względem skilli, bo tu trzeba wypośrodkować, natomiast czym innym jest kwestia zdrowia, bo to że gdzieś po drodze były drobne urazy, powodujące pauzy, to nie znaczy, że nagle impact gracza powinien być przez to zmniejszany.

no impact w skali całego sezonu jest w takim wypadku przecież zmniejszony (Embiid rok temu może byłby MVP gdyby opuścił 15 meczów mniej a tak skończył jako 2nd all-NBA grajek)

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

xxx

jprdl

dość

 

serio skup się na napisaniu opisu pls

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

no impact w skali całego sezonu jest w takim wypadku przecież zmniejszony (Embiid rok temu może byłby MVP gdyby opuścił 15 meczów mniej a tak skończył jako 2nd all-NBA grajek)

ale chyba czym innym jest nasz ATF gdzie mamy okreslony warunek w ilosci zagranych spotkan, a czym innym jakies tam glosowania MVP, ktore nie mają zadnych kryteriów ustalonych?

Dla mnie nie ma różnicy w ocenie impactu gracza w tej zabawie, który zagrał 80%, a taki który zagrał 100% spotkań. Liczy się, to co prezentował na przestrzeni tych dwóch sezonów, natomiast jezeli 1 sezon jest w roli rolesa, a drugi w roli G2G, to takiego gracza istotnie trzeba wypośrodkować. Widocznie lepiej grać 1latki, wtedy takiego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.