Skocz do zawartości

ATF POST 76 - komentarze


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, RappaR napisał:

Ile znasz przykładów, gdzie czołowy obwodowy ligi + top3 obrony ligi nie dały mistrzostwa? :)

Nie mówimy o normalnej lidze (a ja nie mówię, że Rappar/January nie wygrają mistrzostwa). 

Aczkolwiek uważam to założenie za błędne (Jordan/LeBron są tak superior ponad resztę, że nie potrzebuję innego ofensywnego facilitatora). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BMF napisał:

Nie mówimy o normalnej lidze (a ja nie mówię, że Rappar/January nie wygrają mistrzostwa). 

 

Ale chodzi o koncept :) który wielokrotnie się sprawdził - dobra obrona i dobry g2g

17 minut temu, BMF napisał:

Aczkolwiek uważam to założenie za błędne (Jordan/LeBron są tak superior ponad resztę, że nie potrzebuję innego ofensywnego facilitatora). 

Mam poza Jordanem 3 30 ppg scorerów, 2 z 4 graczy z najlepszymi wynikami za 3 w sezonie w historii, nie powiedziałbym, że nie mam innego ofensywnego facillatora. 

Bo patrząc na taki team chociażby Julka:

Jordan>Jokic

Robinson~KG

George>Erving

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

George, Robinson i Lillard

George 21.9 oraz 28, Robinson 29.8 (przy ponad 40 mpg tho) oraz 27.6, Lillard 25.8 oraz 30. Także z tych trzech graczy, jeden z nich miał jeden sezon, kiedy rzeczywiście robił 30 ppg. W PO żodyn z nich się do tych 30 ppg nie zbliżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinson to ~29ppg scorer tylko w regularze, George to ~28ppg scorer przez 50% czasu (bo przez drugie 50% czasu robił 22ppg w regularze i dostał gonga od Joe Inglesa) - a Lillard to faktycznie 30ppg scorer (i dobry kreator), dlatego go nazwałem Twoim drugim najlepszym graczem w ataku. 

january też sprzedaje Kawhiego jako już pierwszą opcją-jeszcze zasuwającego w obronie - a tak naprawdę w sezonie 15/16 robił godne 22-3 w ataku z DPOTY obroną, a w sezonie 16/17 robił 26-4 z ot co niezłą obroną. ;] 

I obaj nie zepsuliście draftu, więc będziecie w czołówce, ale czy to są rostery na wygraną - to ja nie wiem na ten moment. ;] Za dwulatkę jednak Jordan i LeBron nie mają takiej przewagi, żeby nie wziąć ATF-owej drugiej opcji w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

Robinson to ~29ppg scorer tylko w regularze, George to ~28ppg scorer przez 50% czasu (bo przez drugie 50% czasu robił 22ppg w regularze i dostał gonga od Joe Inglesa) - a Lillard to faktycznie 30ppg scorer (i dobry kreator), dlatego go nazwałem Twoim drugim najlepszym graczem w ataku. 

january też sprzedaje Kawhiego jako już pierwszą opcją-jeszcze zasuwającego w obronie - a tak naprawdę w sezonie 15/16 robił godne 22-3 w ataku z DPOTY obroną, a w sezonie 16/17 robił 26-4 z ot co niezłą obroną. ;] 

I obaj nie zepsuliście draftu, więc będziecie w czołówce, ale czy to są rostery na wygraną - to ja nie wiem na ten moment. ;] Za dwulatkę jednak Jordan i LeBron nie mają takiej przewagi, żeby nie wziąć ATF-owej drugiej opcji w ataku.

January imo zjebal lata Lebrona, wziąłbym tego późniejszego, bo

przypominam ile mu dawali miejsca za 3, żeby rzucal a Lebron wtedy jeszczejest był tak 100% mentalnie mocny jak teraz i strasznie się męczył, momentami wyglądało to komicznie jak dawali mu 2 metry zeby rzucał a ten się bał.

 

Późniejszy Lebron ma pewnie gorsze staty, ale silniejszy mental.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BMF napisał:

Robinson to ~29ppg scorer tylko w regularze, George to ~28ppg scorer przez 50% czasu (bo przez drugie 50% czasu robił 22ppg w regularze i dostał gonga od Joe Inglesa) - a Lillard to faktycznie 30ppg scorer (i dobry kreator), dlatego go nazwałem Twoim drugim najlepszym graczem w ataku. 

january też sprzedaje Kawhiego jako już pierwszą opcją-jeszcze zasuwającego w obronie - a tak naprawdę w sezonie 15/16 robił godne 22-3 w ataku z DPOTY obroną, a w sezonie 16/17 robił 26-4 z ot co niezłą obroną. ;] 

I obaj nie zepsuliście draftu, więc będziecie w czołówce, ale czy to są rostery na wygraną - to ja nie wiem na ten moment. ;] Za dwulatkę jednak Jordan i LeBron nie mają takiej przewagi, żeby nie wziąć ATF-owej drugiej opcji w ataku.

Robinson w PO był ciągle potrajany, tutaj mi to nie grozi, nie miał nigdy kogoś na obwodzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peak LeBron w regularze to 09-10, peak LeBron w playoffach to 16-18, najlepsze combo LeBrona w regularze i playoffach to 12-13. 

january wziął Irvinga (+20% opuszczonych meczów w regularze przez kolano), Waltona (+20% opuszczonych meczów w regularze), Davisa (trade request i +20% opuszczonych meczów w regularze), sprzedaje Kawhiego jako combo 15/16+16/17 (gdy to nieprawda) - więc w sumie propsy, że przynajmniej u LeBrona nie kombinował. ;] 

Ale tak, peak Jordan się męczył z Knicks (którzy mieli dużo gorszy skład), a LeBron się męczył ze Spurs - więc o ile overall są najlepsi (fit, impakt etc), to jakoś nie wierzę, żeby w ATF (gdzie obrona tamtych Knicks/Spurs to standard) robili jakieś nieporównywalnie lepsze rzeczy niż prime Shaq, Kareem, Duncan czy Magic z Birdem. Tylko taki @Koelner majac Doncicia ma lepszego gracza w ataku niż jakikolwiek u LeBrona/Jordana.

Ale nie analizowałem tego jakoś dokładnie jeszcze, może D przeważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, RappaR napisał:

Jordan>Jokic

Robinson~KG

George>Erving

czyli mam dużo lepszych facilitatorów w tym co wymieniłeś + Miller, który był przejebanym PO scorerem :)  biorąc pod uwagę jego volume+efficiency w PO to poza Mjem i (to już piszę z dużą dozą optymizmu) Lillardem nikt się za bardzo u Ciebie nie zbliża do niego (u takiego DRoba, który grał w tym samym okresie najlepsze lata - nie licząc jednego małego fluke - wyglądają jak najgorsze Millera jeśli idzie o scoring ;)) a nawet go nie wymieniłeś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karpik napisał:

Rotacja

Curry 38 Penny 10

Cooper 24 Manu 24

Iguodala 26 Penny 14 Manu 8

Dirk 38 Sabonis 10

Giannis 38 Sabonis 10

. Pick your poison, argubly najlepszy atak w zabawie.

Kurde, ale zeby napisac cos takiego, gdzie w S5 masz 9 PPG Coopera i 13 PPG Iguodalę to trochę słabo. W ogóle wziąć Penny'ego i tak go słabo wykorzystywać to wielki smutek dla mnie.
@Koelner
- Ty na takie rzeczy pozwalasz, żeby Penny'ego tu zrównywać do turbowersji Livingstona? i że więcej minut/większą rolę w zespole ma Iguodala czy Cooper?
SKANDAL, GRANDA, ZDRADA.

Penny to był taki talent, że szedł łeb w łeb z MJ'em w playoffach... krótki peak, ale widać, że nie jest tu już pamiętany. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P_M napisał:

Kurde, ale zeby napisac cos takiego, gdzie w S5 masz 9 PPG Coopera i 13 PPG Iguodalę to trochę słabo. W ogóle wziąć Penny'ego i tak go słabo wykorzystywać to wielki smutek dla mnie.
@Koelner
- Ty na takie rzeczy pozwalasz, żeby Penny'ego tu zrównywać do turbowersji Livingstona? i że więcej minut/większą rolę w zespole ma Iguodala czy Cooper?
SKANDAL, GRANDA, ZDRADA.

Penny to był taki talent, że szedł łeb w łeb z MJ'em w playoffach... krótki peak, ale widać, że nie jest tu już pamiętany. :(

przy ocenie Pennyego mogę być mega nie obiektywny więc wolę się ograniczyć z publiczną oceną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karpik napisał:

- brak elite rim protectora, choć wydaje mi się, że grając nowoczesną defensywę z mnóstwem rotacji i ciągłą presją na ballhandlerach, poradzę sobie bez takiego gracza.

Jak sobie poradzisz naprzeciwko Shaqom/Hakeemom/Kareemom/Embiidom tej zabawy?

Bo masz Sabasa na 20 minut, ale taki Shaq, to w PO cisnął 40-42 minuty (btw. tak teraz zerknąłem i Shaq per 36 to "tylko" 25/13, aż się zdziwiłem, myślałem że w sumie skala dominacji będzie większa, ale jednak te 40-42 minuty robią swoje)

I inne ciekawostki, pozostali centrzy w PO z wybranych sezonow:
Hakeem per 36 24.2/9.2 i 21.4/11.7
Kareem per 36 29.4/15 i  21.8/11

DRob per 36 19.7/9.9 i 22/10.5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, P_M napisał:

I inne ciekawostki, pozostali centrzy w PO z wybranych sezonow:
Hakeem per 36 24.2/9.2 i 21.4/11.7
Kareem per 36 29.4/15 i  21.8/11

DRob per 36 19.7/9.9 i 22/10.5

 

w sumie wiedzialem ze Jok to GOAT, ale nie wiedzialem ze az tak tych noobow zjada ❤️

 

tak sobie myślę że w tych atfach ludzie go lekceważą myśląc pewnie coś w stylu -> haha ciekawe kiedy julek TEN JOKICIOWIEC go wybierze, ale patrząc na adv stats, box scory, bycie b2b MVP nastackowanej ligi, PO performance i unikalny - w historycznej skali - skillset jaki oferuje (i to jak łatwo można dobrać grajków, którzy przykryją jego wady) to on w takich formatach powinien być luźniutko top10 pickiem

 

ergo - jeden z większych steali tego draftu!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

w sumie wiedzialem ze Jok to GOAT, ale nie wiedzialem ze az tak tych noobow zjada ❤️

Wlasnie o twoim Joku zapomniałem :D

31.1/12.1 i 32.6/13.9

Embiid w PO 31.2/11.7 i tegoroczne niestety zaniżone po kontuzji 22.1/10 (sama seria z TOR 26.2/11.3)

Zobaczę jeszcze później per 100 poss, bo to bardziej wymierne, ale i tak miałem inne wyobrażenie tych statów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.