Skocz do zawartości

ATF POST 76 - komentarze


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, RappaR napisał:

Masz minuty, coś czego nie wszyscy dali ;)

Ogółem zależy od rywali, podstawowy core to wiadomo - Jordan-Pippen/George-Robinson. 

 

No właśnie minuty niby są, ale tak rozpisales te kombinacje, że w sumie nie wiem która jest podstawowa. Np ten twój big ball mi się w ogóle nie podoba jeżeli chodzi o atak, w ogóle nie czuję, żeby to mogło zadziałać, pójdzie jakieś sensowne zagęszczanie obrony od wielu rywali i będziesz musiał rzucać z dystansu, żeby próbować to rozbić a w kombinacji Jordan-Pip-George-Wallace-Robinson nie ma za bardzo komu to robić, ba nawet jeżeli przyjmiemy, że Jordan jest elite 3pt i George z twoich sezonów bdb(choć w Po już średni) , to jakoś nie widzę ich popierdalajacych po zaslonach robiacych z siebie millerow czy allenow tej ligi, żeby rozciągnąć grę. Z kolei jakieś warianty z holidayem czy lillardem zabierają z łap piłkę Mjowi i tak trochę mnie to też boli u Ciebie. Zwłaszcza że Robinson to istotnie steal u Ciebie, on szedł w top15 poprzednich draftow, gdyby nie fakt, że istnieje Embiid, to brałbym DRoba z 21 pickiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

Jordan jest elite 3pt i George z twoich sezonów bdb(choć w Po już średni) , to jakoś nie widzę ich popierdalajacych po zaslonach robiacych z siebie millerow czy allenow tej ligi, żeby rozciągnąć grę. Z kolei jakieś warianty z holidayem czy lillardem zabierają z łap piłkę Mjowi i tak trochę mnie to też boli u Ciebie.

 

Ale właśnie tak Jordan napierdalał przeciw NYK i ogółem nie był primary ballhandlerem w Bulls w 1st 3peat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RappaR napisał:

Ale właśnie tak Jordan napierdalał przeciw NYK i ogółem nie był primary ballhandlerem w Bulls w 1st 3peat

Ja nie wątpię, że Jordan potrafił grać offball bo to full package, natomiast dla mnie to nie jest optymalne wykorzystanie MJ'a. Podawanie off ball highlightow jest trochę mało wymierne sprawdziłem sobie jeszcze takie bardziej ogólne highlighty i o wiele częściej, a przede wszystkim efektywniej wygląda gra gdy MJ jest primary ballhandlerem 

grając Mjem offball tracisz zajebisty first step, alltime great athlecism, a już to jakim facilitatorem jest MJ to kolejna sprawa,zobacz te potrojenia przy akcjach gdzie MJ ma piłkę w rękach i jego passing. MJ jest najlepszym passerem z twojego skladu hands down. Oddając piłkę jakimś Georgeom, Lillardom i Holidayom to dla mnie duży minus. Zapytam więc jeszcze raz, jaka jest twoja nominalna piątka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, P_M napisał:

Zwłaszcza że Robinson to istotnie steal u Ciebie, on szedł w top15 poprzednich draftow, gdyby nie fakt, że istnieje Embiid, to brałbym DRoba z 21 pickiem. 

nooooo też go miałem brać nawet obok Shaqa ale nie grał w triangle ( i tak sobie go nie  wyobrażam w tym systemie ) oraz trochę krótszy range, plus dwóch big manów to też taki meh

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koelner napisał:

nooooo też go miałem brać nawet obok Shaqa ale nie grał w triangle ( i tak sobie go nie  wyobrażam w tym systemie ) oraz trochę krótszy range, plus dwóch big manów to też taki meh

No u mnie też zadecydowało filozoficzne podejście w budowaniu zespołu a tutaj bardziej cenię zespoły z dobrym fitem w ataku, aniżeli lepszą obroną. Bo jak to mówił bodajże Van Gundy "it was good defense, just simply better offense and you can do nothing about it"

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, P_M napisał:

Ja nie wątpię, że Jordan potrafił grać offball bo to full package, natomiast dla mnie to nie jest optymalne wykorzystanie MJ'a. Podawanie off ball highlightow jest trochę mało wymierne sprawdziłem sobie jeszcze takie bardziej ogólne highlighty i o wiele częściej, a przede wszystkim efektywniej wygląda gra gdy MJ jest primary ballhandlerem 

grając Mjem offball tracisz zajebisty first step, alltime great athlecism, a już to jakim facilitatorem jest MJ to kolejna sprawa,zobacz te potrojenia przy akcjach gdzie MJ ma piłkę \w rękach i jego passing. MJ jest najlepszym passerem z twojego skladu hands down. Oddając piłkę jakimś Georgeom, Lillardom i Holidayom to dla mnie duży minus. Zapytam więc jeszcze raz, jaka jest twoja nominalna piątka ;)

Startuję Holiday-Jordan-Pippen-Sheed-Robinson, a to jak kończę, już zależy. Takie S5 to najlepsza obrona w ATF

Oczywiście, że nie oddaję piłki Holidayowi, on ma za zadanie być elitarnym 3pt i D, którego jednak nie można się nie bać z piłką, bo to pełnoprawny scorer, a nie jakiś Beverley czy Bell.

Pierwszą opcję jest Jordan, ale Pippen jako ballhandler obok niego się świetnie sprawdza, co było widać, podobnie jak jego grę bez piłki.

Co więcej - biorąc pod uwagę Jordanowski elite midrange, FT - można założyć, że on akurat by miał 3-pt elitarny w obecnych czasach i jako taki - ten skład ma bardzo dobry spacing(tak, wiem, że Pippen rzucał ze skróconą linią, ale znowu - on ma najgorszy rzut w S5 i wciąż jest dobry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Analizowałem właśnie pick George - za duża przewaga w talencie nad resztą stawki, nie było opcji, by wziąć wtedy kogoś lepszego nie licząc zabaw i prób sprzedaży jakiś Hayesów, Waltonów czy innych archaicznych graczy. Z nowoczesnych graczy tych co się ostał - ogromna przewaga nad resztą. 

e tam, z tym talentem mnie nie przekonasz skoro sam z późniejszym pickiem wziąłem Ervinga :P

no i mając mega zestaw po 3 rundach spokojnie trzeba było iść w fit (przy takim dużym zakresie dat i takiej małej ilości teamów i tak od początku było wiadomo że każdy team będzie ociekał talentem, więc sama suma talentów tutaj raczej nikogo nie kupi i nie będzie decydującym czynnikiem)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał:

No u mnie też zadecydowało filozoficzne podejście w budowaniu zespołu a tutaj bardziej cenię zespoły z dobrym fitem w ataku, aniżeli lepszą obroną. Bo jak to mówił bodajże Van Gundy "it was good defense, just simply better offense and you can do nothing about it"

No nie do końca, bo dobre obrony stopowały ofensywy i tyle. Liczy się balans i obie strony są ważne

Teraz, julekstep napisał:

e tam, z tym talentem mnie nie przekonasz skoro sam z późniejszym pickiem wziąłem Ervinga :P

 

Ale to dinozaur i się go bałem  :P

Teraz, julekstep napisał:

no i mając mega zestaw po 3 rundach spokojnie trzeba było iść w fit (przy takim dużym zakresie dat i takiej małej ilości teamów i tak od początku było wiadomo że każdy team będzie ociekał talentem, więc sama suma talentów tutaj raczej nikogo nie kupi)

Ale zespół jest fit, George ma tą zaletę, że pasuje wszędzie, a gramy 48 min, nie 32 min.

Świetny scoring, wybitny rzut za 3 i obrona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RappaR napisał:

Ale to dinozaur i się go bałem  :P

nie no u Ciebie Erving by nie pasował, ale taki np Moncrief to grajek od Holidaya lepszy po obu stronach i mógłby robić za Harpera na końskich sterydach (Jrue to Harper po kreatynce)

ba, mając super defensywny core jak chciałeś koniecznie iść w ten talent to mogłeś polecieć w peak Barkleya (pewnie byłoby marudzenie o braku trójki, ale c'mon -> talent-wise taki kwartet biłby wszystko na głowę a ten Sheed w s5, którego i tak byś pewnie mógł wziąć w 5ej rundzie, nie sprawia w sumie że twój team jest postrzegany jako specjalnie groźny zza linii anyway)

inną jeszcze opcją było wziąć Draymonda i mieć bezkonkurencyjną w zabawie obronę -> 4ech pasujących do siebie DPOTY-level grajków, mniam

14 minut temu, RappaR napisał:

Ale zespół jest fit, George ma tą zaletę, że pasuje wszędzie, a gramy 48 min, nie 32 min.

Świetny scoring, wybitny rzut za 3 i obrona. 

nie twierdzę że to zły grajek - jest super backupem na SG/SF (tak jak pisałem zarówno s5 jak i backupy na pozycjach 2-4 masz b.dobre/super), jednak branie backupa w 4tej rundzie....no właśnie :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RappaR napisał:

nie do końca, bo dobre obrony stopowały ofensywy i tyle. Liczy się balans i obie strony są ważne

Nie da się wybronić wszystkiego, ale dobrze jest generować zagrożenie z każdej możliwej strony. Opcji u Ciebie od strony team offense mam wrażenie że jest po prostu mniej i może to zaważyć na ocenie twojego teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, julekstep napisał:

ba, mając super defensywny core jak chciałeś koniecznie iść w ten talent to mogłeś polecieć w peak Barkleya (pewnie byłoby marudzenie o braku trójki, ale c'mon -> talent-wise taki kwartet biłby wszystko na głowę a ten Sheed w s5, którego i tak byś pewnie mógł wziąć w 5ej rundzie, nie sprawia w sumie że twój team jest postrzegany jako specjalnie groźny zza linii anyway)

Sheeda wziąłem w 5 rundzie ;)

A źle, bo mam jeden z lepiej rzucających zespołów jak się popatrzy na składy.

Dla mnie George>Barkley chociażby z racji tego, że nie potrzebuje tak piłki i ma lepszą trójkę. 

 

14 minut temu, julekstep napisał:

nie twierdzę że to zły grajek - jest super backupem na SG/SF (tak jak pisałem zarówno s5 jak i backupy na pozycjach 2-4 masz b.dobre/super), jednak branie backupa w 4tej rundzie....no właśnie :) 

Manu też poszedł w 4, uważam go za bardzo dobry pick i w sumie obok Greena był moim jedynym innym pickiem od George w 4 rundzie.

14 minut temu, julekstep napisał:

nie twierdzę że to zły grajek - jest super backupem na SG/SF (tak jak pisałem zarówno s5 jak i backupy na pozycjach 2-4 masz b.dobre/super), jednak branie backupa w 4tej rundzie....no właśnie :) 

Ale Paul George to także DPOTY lvl grajek ;) Był drugi w roku w którym go wziąłem

6 minut temu, P_M napisał:

Nie da się wybronić wszystkiego, ale dobrze jest generować zagrożenie z każdej możliwej strony. Opcji u Ciebie od strony team offense mam wrażenie że jest po prostu mniej i może to zaważyć na ocenie twojego teamu.

Właśnie jak dla mnie mam z każdej możliwej strony, nie wiem gdzie jestem ograniczany i jak mnie zatrzymać - serio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Sheeda wziąłem w 5 rundzie ;)

A źle, bo mam jeden z lepiej rzucających zespołów jak się popatrzy na składy.

Dla mnie George>Barkley chociażby z racji tego, że nie potrzebuje tak piłki i ma lepszą trójkę. 

 

Manu też poszedł w 4, uważam go za bardzo dobry pick i w sumie obok Greena był moim jedynym innym pickiem od George w 4 rundzie.

 

Ale Paul George to także DPOTY lvl grajek ;) Był drugi w roku w którym go wziąłem

Właśnie jak dla mnie mam z każdej możliwej strony, nie wiem gdzie jestem ograniczany i jak mnie zatrzymać - serio. 

Jeżeli rzuty u Ciebie będą oddawali Holiday-Pippen lub Sheed to rywale przyjmą to z radością, a to są twoje opcje nr 3-5, a możliwość ograniczenia DRoba sporo graczy ma i potem może okazać się, że to nie wygląda tak różowo. Natomiast na pewno dużo tu zrobi kwestia percepcji i filozofii budowania składu pod atf. Podejrzewam, że dostaniesz najbardziej skrajne oceny w głosowaniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RappaR napisał:

Sheeda wziąłem w 5 rundzie ;)

no tak -> o tym piszę :P imho Barkley(Green)+Robinson i Sheed jako PF/C backup to sporo lepsza opcja niż Sheed+Robinson i Bosh jako PF/C backup (a na pewno robiłaby dużo większy efekt wow)

22 minuty temu, RappaR napisał:

Dla mnie George>Barkley chociażby z racji tego, że nie potrzebuje tak piłki i ma lepszą trójkę. 

w próżni może i tak (osobiście się nie zgodzę)....a mając już w składzie MJa+Pippena to raczej nie ma pola do dyskusji

22 minuty temu, RappaR napisał:

A źle, bo mam jeden z lepiej rzucających zespołów jak się popatrzy na składy. 

no właśnie jak się popatrzy na składy to Twój jakoś się nie wyróżnia w tym względzie (brak jakiegoś uznanego all-time great shootera...nie kupuję Lillarda w tym towarzyswie, sorry + Twoi dwaj najbardziej 'proven' 3pt shooterzy to ci co - nie licząc Bosha -  grają najmniej minut :) )

22 minuty temu, RappaR napisał:

Manu też poszedł w 4, uważam go za bardzo dobry pick i w sumie obok Greena był moim jedynym innym pickiem od George w 4 rundzie.

Manu byłby u Ciebie lepszym pickiem niż George (wciąż gorszy od Sida thou :P)

22 minuty temu, RappaR napisał:

Ale Paul George to także DPOTY lvl grajek ;) Był drugi w roku w którym go wziąłem

a dokładniej to w Twoich latach był 4 i 3 a mogłeś mieć gracza który był 1 i 2 (Dray 16+17), ma sporo lepszą (zasłużenie) opinię w tym względzie i by ci dobrze pod tym kątem fitował (sorry, ale przy MJu i Pippenie to value defensywne George'a mocno się rozmywa) -> na poziomie takiego atfa to kolosalna różnica

 

14 minut temu, P_M napisał:

Podejrzewam, że dostaniesz najbardziej skrajne oceny w głosowaniach. 

czemu? akurat imho Rappar ma mocno konserwatywną ekipę (z wyraźnymi plusami i jednym dość poważnym minusem) -> jest kilka duuuuużo bardziej kontrowersyjnych ekip i co najlepsze trzy z tych mocno kontrowersyjnych jeszcze nie opublikowały swoich opisów:

- karpik z jednym, grywalnym przez 20 min, centrem -> jestem ciekaw jak będzie na boisku łączył Giannisa i Dirka (Giannis jako Dray i Dirk jako KD?)

- blackmagic starający się na dwóch metrach kwadratowych pomieścić Hakeema i McHale'a

- Pablo mający w składzie dwóch typowych PG, których chyba nikt nie kupi grających obok siebie i ogólne problemy z minutami przez brak unwiersalnych grajków (tak na moje oko to tam tylko Bird nadaje się do grania na więcej niż jednej pozycji :)), co przy 8 osobowych rotacjach wygląda na potężny strzał w kolano

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar i January generalnie podobnie zbudowali sobie te teamy: 

- LeBron/Jordan, więc mamy załatwione wszystko ;]

- defensywny overkill

- drugim najlepszym ofensywnym graczem jest Lillard/Kawhi (tzn. pół Kawhiego, bo w '16 to tam było efficient 21-3/22-3 w samym ataku), czyli mocno meh w alltimerskiej zabawie

Ciężko to ocenić, nawet Jordan miał w normalnej lidze średnie serie z Knicks/Cavs w '92, a LeBron ze Spurs '13, więc ciekawe czy faktycznie załatwialiby wszystko. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BMF napisał:

- drugim najlepszym ofensywnym graczem jest Lillard/Kawhi (tzn. pół Kawhiego, bo w '16 to tam było efficient 21-3/22-3 w samym ataku), czyli mocno meh w alltimerskiej zabawie

 

Lol

Robinson?

Pippen?
George?

 

Oprócz Jordana mam 3 30 ppg scorerów, z tego dwóch w top4 sezonach z najwięcej rzuconych za 3. Więc nie, nie robię z Jordana jedynej opcji, która musi wszystko dźwigać na sobie

Do tego trio Lillard-Jordan-Robinson jeśli mi na przykład ktoś powie, że kryje Nashem Lillarda i się cieszy, jak on będzie rzucał kosztem Jordana na Nashu, to ja nie kupuję tego. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I inne egzotyczne chowanie mi zawodników na kimś innym niż Sheedzie

45 minut temu, BMF napisał:

Rappar i January generalnie podobnie zbudowali sobie te teamy: 

- LeBron/Jordan, więc mamy załatwione wszystko ;]

- defensywny overkill

- drugim najlepszym ofensywnym graczem jest Lillard/Kawhi (tzn. pół Kawhiego, bo w '16 to tam było efficient 21-3/22-3 w samym ataku), czyli mocno meh w alltimerskiej zabawie

Ciężko to ocenić, nawet Jordan miał w normalnej lidze średnie serie z Knicks/Cavs w '92, a LeBron ze Spurs '13, więc ciekawe czy faktycznie załatwialiby wszystko. :) 

Ile znasz przykładów, gdzie czołowy obwodowy ligi + top3 obrony ligi nie dały mistrzostwa? :)

Bo jak sprawdziłem, praktycznie zawsze dawało to misia

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.