Skocz do zawartości

ATF POST 76 - komentarze


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, julekstep napisał:

32% to poziom np. Magica który CYTUJĄC ZNAWCĘ 'już zaczął rzucać za 3 więc miał fajne procenty' :) 

(już nie będę wchodził tutaj na RS vs PO, żeby nie być chamskim)

Panie, ale przeczytaj wszystko co tam napisałem ;)
 

14 godzin temu, P_M napisał:

Nie rzucał w trakcie moich sezonów zbyt wiele za 3 stąd skuteczność dość marna, natomiast jak już zaczął w sezonie 89-90, to trafiał na 38% przy 3,5 trójki oddanej na mecz, także myślę, że dodając średnią z kariery FT% na poziomie 85% w tym 2 sezony z +90FT%  to można uznać, że Magic dałby teraz dobrą trójkę

Jawnie napisałem, że w moich sezonach ma marną skuteczność za 3 natomiast wg mnie wynikało to z rzadkiego używania trójki, bo jak pokazują pozniejsze sezony, jak juz próby były większe to i % był sensowny, także no...

a Horry to dosc specyficzny przypadek bo w latach z krótszą linią robił faktycznie 40% za 3 a poza nimi średnio 34% (Owszem miał też inne pojedyncze dobre sezony, ale jak próby większe, to te srednie czy to w PO czy w RS wyglądają podobnie.

image.png.8009cb2007889803260eb70ad5913b6a.png
image.png.0ccd8b967bfac1287adee1f9958b8218.png

Także jezeli uważasz to za chamską dopierdolkę, to sorry. natomiast ja zawsze biorę poprawkę na tę skuteczność z tych sezonów i odnoszę ją do reszty, żeby ocenić na ile to jakaś aberracja, zwłaszcza że Horry ma taki sobie FT%,  ale żeby nie było, że tylko się dopierdalam, big shot Rob nie wzięło się znikąd i PO 93-94 masz legit 38% przy 6 próbach

Btw tak z ciekawości sprawdziłem sobie Fishera, ten to dopiero podnosił poziom trójek w PO ^^.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, P_M napisał:

Panie, ale przeczytaj wszystko co tam napisałem ;)
 

Jawnie napisałem, że w moich sezonach ma marną skuteczność za 3 natomiast wg mnie wynikało to z rzadkiego używania trójki, bo jak pokazują pozniejsze sezony, jak juz próby były większe to i % był sensowny, także no...

no czyli podobny procent u Magica (Twój 1st pick i główny selling-point Twojej ekipy) jest 'sensowny' a u Horry'ego (mój 7th pick o którym sam piszę że jest meh) jest 'problematyczny' (wiadomo mówimy tylko o RS, bo o trójce Magica z PO pewnie nie chcesz dyskutować :) )

spoko!

 

47 minut temu, RappaR napisał:

wziąłem gościa na poziomie KG 23 picki niżej.

 

47 minut temu, RappaR napisał:

Ósmy pick to znowu mój kochany Holiday - coś niesamowicie rzadkiego i cennego. Wybitnie broniący PG z trójką i scroing punchem, znaleźć takiego to skarb, dziwi mnie, że ostał się do 8 picka, bo idealnie pasuje do każdej rotacji. Gracz w ATF bez wad po prostu. Na liście realgm robionej teraz na pewno by się znalazł i to pewnie wysoko, ogółem skończy uznany jako jeden z najlepszych obrońców w historii na PG.

gdybyś to napisał przed serią z Celtics to bym napisał po prostu 'ŹLE SIĘ TO ZESTARZAŁO'

ale że piszesz to teraz to nie pozostaje mi nic innego jak:

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, julekstep napisał:

no czyli podobny procent u Magica (Twój 1st pick i główny selling-point Twojej ekipy) jest 'sensowny' a u Horry'ego (mój 7th pick o którym sam piszę że jest meh) jest 'problematyczny' (wiadomo mówimy tylko o RS, bo o trójce Magica z PO pewnie nie chcesz dyskutować :) )

Chyba się nie rozumiemy :)
Ty próbujesz sprzedać coś zupełnie innego niż ja, ba ja nawet nie sprzedaję, ja puszczam hipotezę na podstawie pewnych przesłanek (typu FT%, typu pozniejszy sezon gdzie oddawał więcej niż 0.5 rzutu za 3 na mecz, bo moim zdaniem taka próbka to za mało, żeby ocenić czy ktoś miał rzut z dystansu), jedni stwierdzą, że legit inni nie i spoko, a Ty w pewnym stopniu stosujesz manipulację małej próbki, przy skróconej linii próbując ekstrapolować to na to, że Horry miał fajny rzut, gdzie np dane z 16ft-3P pokazują to:


image.png.dab1405e5ed8437170cc8d524ca16999.png
A rzut to raczej jest coś co z wiekiem się poprawia, aniżeli pogarsza, więc ciężko mi uwierzyć, że ktoś kto robi  z dalekiej póldychy w swoich sezonach średnio 28,4% to jest ten ktoś z fajnym rzutem, zwłaszcza jak ma FT% jakie ma. Dodatkowo, chcesz sprzedać, że miał rzut w wieku 23-24 lat lepszy niż później, a to później wygląda tak.
image.thumb.png.77992cb9ccb95b6d47206ad2dd96c666.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P_M napisał:

Chyba się nie rozumiemy :)
Ty próbujesz sprzedać coś zupełnie innego niż ja, ba ja nawet nie sprzedaję, ja puszczam hipotezę na podstawie pewnych przesłanek (typu FT%, typu pozniejszy sezon gdzie oddawał więcej niż 0.5 rzutu za 3 na mecz, bo moim zdaniem taka próbka to za mało, żeby ocenić czy ktoś miał rzut z dystansu), jedni stwierdzą, że legit inni nie i spoko, a Ty w pewnym stopniu stosujesz manipulację małej próbki, przy skróconej linii próbując ekstrapolować to na to, że Horry miał fajny rzut, gdzie np dane z 16ft-3P pokazują to:


image.png.dab1405e5ed8437170cc8d524ca16999.png
A rzut to raczej jest coś co z wiekiem się poprawia, aniżeli pogarsza, więc ciężko mi uwierzyć, że ktoś kto robi  z dalekiej póldychy w swoich sezonach średnio 28,4% to jest ten ktoś z fajnym rzutem, zwłaszcza jak ma FT% jakie ma. Dodatkowo, chcesz sprzedać, że miał rzut w wieku 23-24 lat lepszy niż później, a to później wygląda tak.
image.thumb.png.77992cb9ccb95b6d47206ad2dd96c666.png
 

dzięki za dane! nie wiedziałem że Horry miał aż takie koszykarskie IQ, żeby samemu dojść do wniosków do których 95% ligi potrzebowało przejścia w analytics-era! ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RappaR napisał:

Reikai zajebisty opis, pierwszy który mi podniósł opinie o zespole 

Serio? Akurat u Reikaia widziałem sporo błędów (grania na twin towers tutaj nie widzę) i sporo wishful thinking + dwóch graczy z sezonów ze skróconą linią za 3, gdzie pozostałe sezony już tak dobrze nie wyglądają, ale znowu po co o tym pisać:) 

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, P_M napisał:

Serio? Akurat u Reikaia widziałem sporo błędów (grania na twin towers tutaj nie widzę) i sporo wishful thinking + dwóch graczy z sezonów ze skróconą linią za 3, gdzie pozostałe sezony już tak dobrze nie wyglądają, ale znowu po co o tym pisać:) 

1. Jak gram vs Jokic i Garnett to ciężko zebym gral smallball, gram w zależności od matchupow jak każdy. 

2. Które wishful thinking?Poniekad jest to przecież istota atf, że zakładamy ze nasz zespół wykona zadania.

3.??? Przecież wybieramy 2 sezony, thats the point. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reikai zajebiste pierwsze wybory + Artest ale później trochę gorzej. Niemniej jednak Harden + Duncan + Kidd  z tamtych lat + inni zajebisci obrońcy to wygląda przemocarnie w obronie i nawet dobrze w ataku. opis bardzo fajny, tą ekipę może będę miał w top3 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie moja uwaga -> zgodnie z oczekiwaniami wątek 'słabości mojego zespołu' wygląda jak odpowiedzi na HR'owe pytanie 'jakie ma pan wady'  -> czyli coś w stylu 'jestem tak pracowity, że czasem mam problem z zachowaniem work-life balance' itp

 

zdecydowanie do odpuszczenia, bo o ile cringowe jaranie się swoim teamem w pozostałej części opisu jest do przełknięcia (czasem czytam begm, więc nic mnie nie zdziwi) o tyle dalsze jaranie się swoim teamem w wątku o jego wadach jest już mega słabe :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

ogólnie moja uwaga -> zgodnie z oczekiwaniami wątek 'słabości mojego zespołu' wygląda jak odpowiedzi na HR'owe pytanie 'jakie ma pan wady'  -> czyli coś w stylu 'jestem tak pracowity, że czasem mam problem z zachowaniem work-life balance' itp

 

zdecydowanie do odpuszczenia, bo o ile cringowe jaranie się swoim teamem w pozostałej części opisu jest do przełknięcia (czasem czytam begm, więc nic mnie nie zdziwi) o tyle dalsze jaranie się swoim teamem w wątku o jego wadach jest już mega słabe :) 

Yup, nietrafione, zwłaszcza ze akurat wady zawsze ktoś wytknie.

9 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Reikai zajebiste pierwsze wybory + Artest ale później trochę gorzej. Niemniej jednak Harden + Duncan + Kidd  z tamtych lat + inni zajebisci obrońcy to wygląda przemocarnie w obronie i nawet dobrze w ataku. opis bardzo fajny, tą ekipę może będę miał w top3 

Tam do shooterow miał iść Ray Allen, ale niestety zwinięty dość blisko :(.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to i tak jest konkurs piękności :) najważniejsze żeby się dobrze pobawić i czegoś przy okazji dowiedzieć. @Reikai bardzo fajnie obudował zespół bo zrobił kopie Spurs może oprócz Kidda który jest nieco innym graczem niż Parker ale to się klei, jeśli chodzi o opis to każdy ma inną filozofię ale Harden zamiast Manu jest bardzo ok tylko brakuje mi trochę gry inside-outside która wtedy była modna a spowalnianie gry i opieranie na pickach gdzie Harden to przede wszystkim ISO a Kidd to fast break i tranzycja to tak na dwa razy. tak z opisów to dla mnie najbardziej czuje zespół @julekstep i @P_M , fajny jest też @january , @BMF świetny coaching ale słaby scouting a @RappaR po prostu udowodnił jak można zjebać Pick Jordana :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Koelner napisał:

przecież to i tak jest konkurs piękności :) najważniejsze żeby się dobrze pobawić i czegoś przy okazji dowiedzieć. @Reikai bardzo fajnie obudował zespół bo zrobił kopie Spurs może oprócz Kidda który jest nieco innym graczem niż Parker ale to się klei, jeśli chodzi o opis to każdy ma inną filozofię ale Harden zamiast Manu jest bardzo ok tylko brakuje mi trochę gry inside-outside która wtedy była modna a spowalnianie gry i opieranie na pickach gdzie Harden to przede wszystkim ISO a Kidd to fast break i tranzycja to tak na dwa razy. tak z opisów to dla mnie najbardziej czuje zespół @julekstep i @P_M , fajny jest też @january , @BMF świetny coaching ale słaby scouting a @RappaR po prostu udowodnił jak można zjebać Pick Jordana :) 

Serio?Mi Rappar bardzo siedzi właśnie, ciężko się o cos przyczepić, ma może jednego kiepskiego obrońce. Fanem Pippena nie jestem tez, ale klei się imo wszystko tu. Jordana to kilka lat temu zjebal jakis fan Pistons bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Reikai napisał:

Serio?Mi Rappar bardzo siedzi właśnie, ciężko się o cos przyczepić, ma może jednego kiepskiego obrońce. Fanem Pippena nie jestem tez, ale klei się imo wszystko tu. Jordana to kilka lat temu zjebal jakis fan Pistons bodajże.

jak Cię pochwalił to wiadomo :) a tak całkiem serio Jordan-George-Pippen-Leonard to meh, zbyt wiele podobieństw mało opcji dlatego pewnie dał ponad 30 minut Holideyowi czyli 3 opcji w mistrzowskiej ekipie ( na all time to lol ) która jak to sam zainteresowany określił - wygrała z jednym ze słabszych finalistów ever (SUns) czy coś takiego ( z głowy, jak się mylę to poprawcie ). opis ->  gram najnowocześniejszą koszykówkę ( czyli spacing i kreowanie pozycji do open trójki a gra Rasheedem i Robinsonem) a zarazem traingle no i jeszcze picki gdzieś zarazem Jordan numero uno , to kto ma grać te picki? jordan, pippen, geoerge ? to nie jest ich gra

taki bałagan w opisie :)

 

 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

jak Cię pochwalił to wiadomo :) a tak całkiem serio Jordan-George-Pippen-Leonard to meh

potwierdzam że George tam potężny meh wybór do pary MJ/Pippen

ale Leonard to akurat się dubluje z LeBronem u januarego ;) 

7 minut temu, Koelner napisał:

jak Cię pochwalił to wiadomo :)

to też jest całkiem serio przecież, tak to działa w takich gierkach :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

potwierdzam że George tam potężny meh wybór do pary MJ/Pippen

ale Leonard to akurat się dubluje z LeBronem u januarego ;) 

to też jest całkiem serio przecież, tak to działa w takich gierkach :P 

Nie no, mnie to akurat klepie, nie bawię się w politykę. Ale no nie uważam, żeby zjebal Jordana, tak samo Kawhi i Lebron mogą grac razem z AD na centrze(wiadomo, Walton będzie rehabilitację przechodził). 

 

Może więcej grałbym Lillardem bo ma obrońców do schowania go, może grac nawet smallballe Lillard Jordan George Pippen I to też się obroni. Jedyne co imo zjebal, to minuty Holidaya nad Lillardem, wolałbym odwrotnie. No i brakuje trochę kreatora, ale zjebanie Jordana to za duzo powiedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Reikai napisał:

Nie no, mnie to akurat klepie, nie bawię się w politykę. Ale no nie uważam, żeby zjebal Jordana, tak samo Kawhi i Lebron mogą grac razem z AD na centrze(wiadomo, Walton będzie rehabilitację przechodził). 

 

Może więcej grałbym Lillardem bo ma obrońców do schowania go, może grac nawet smallballe Lillard Jordan George Pippen I to też się obroni. Jedyne co imo zjebal, to minuty Holidaya nad Lillardem, wolałbym odwrotnie. No i brakuje trochę kreatora, ale zjebanie Jordana to za duzo powiedziane.

no ze 'zjebaniem' też się nie zgadzam -> tam po prostu ten pick George'a i jego konsekwencje (po januarym ma najgorszy zestaw nominalnych PGów a zmarnował aż dwa picki na nich) mocno psują sprawę (wiadomka, Pippen poszedł za wcześnie, ale że potem przystealował DRoba, to się to wyrównało) - pozycje 2-5 obsadzone b.dobrze/super, pozycja 1 to poziom gruzu :) 

a co do zabawy w politykę -> to na podświadomce często leci :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

no ze 'zjebaniem' też się nie zgadzam -> tam po prostu ten pick George'a i jego konsekwencje (po januarym ma najgorszy zestaw nominalnych PGów a zmarnował aż dwa picki na nich) mocno psują sprawę (wiadomka, Pippen poszedł za wcześnie, ale że potem przystealował DRoba, to się to wyrównało) - pozycje 2-5 obsadzone b.dobrze/super, pozycja 1 to poziom gruzu :) 

 

Analizowałem właśnie pick George - za duża przewaga w talencie nad resztą stawki, nie było opcji, by wziąć wtedy kogoś lepszego nie licząc zabaw i prób sprzedaży jakiś Hayesów, Waltonów czy innych archaicznych graczy. Z nowoczesnych graczy tych co się ostał - ogromna przewaga nad resztą. 

Co do Pippena to też za bardzo nie wiem - jedyne picki, które mogłyby pójść zamiast niego/przed nim to Robinson, którego i tak wziąłem i Dirk(ale wizja Jordan-Pippen wygrała, w końcu to jednak zabawa).

Co do najgorszego zestawu zabawy się nie zgadzam - na jedynce mogę grać Jordanem :) 

A nawet bez niego według mnie gorsze też są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.