Skocz do zawartości

ATF POST 76 - komentarze


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, julekstep napisał:

nie warto

BMF ogólnie pisze że ma fajny team i przegrywa tylko ze mną - to tak w skrócie

Żarty żartami, ale w sumie BMF przyznał mi miano najlepszego teamu - mam najlepszą obronę w zabawie, a w ataku wiadomo - Jordan factor i z zasady mam najlepszą ofensywę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał:

Magic Johnson 85 -87 – Lider Lakers, który potrafił przedłużyć karierę staruszkowi Jabbarowi. Sezon 86-87 to był jego absolutny peak, co pokazują wszelkie zaawansowane statystyki. Przyglądałem się tutaj nieco bliżej jego obronie za sugestią BMFa. Był dwukrotnie liderem w przechwytach, i choc co prawda nie był tak szybki na nogach, żeby ustać super szybkim niskim o tyle, przed wejściem do NBA na swojej uczelni Michigan State grano obronę strefową, co w ówczesnej NBA nie było popularne i Magic musial się przestawić obronę 1on1, niemniej dzięki temu bardzo dobrze czytał passing lanes i nawet jeżeli obrońca go minął to przy drive and kick był w stanie przechwytywać piłki, dobrze rotując.

 

Co do ofensywy niewiele muszę mówić, artysta i generał ofensywy, transition HCO, whatever -  full package i jeden z dwóch graczy w tym drafcie, który posiada w arsenale Sky Hook ;) Nie rzucał w trakcie moich sezonów zbyt wiele za 3 stąd skuteczność dość marna, natomiast jak już zaczął w sezonie 89-90, to trafiał na 38% przy 3,5 trójki oddanej na mecz, także myślę, że dodając średnią z kariery FT% na poziomie 85% w tym 2 sezony z +90FT%  to można uznać, że Magic dałby teraz dobrą trójkę. Na koniec – rekordzista triple-double – idealny człowiek do budowania drużyna.

- jakby ktoś chciał sobie przypomnieć Magica -> https://www.youtube.com/watch?v=Cr8n8lwOLbY&t

jak zjeść ciastko i mieć ciastko na przykładzie atf

biorę Magica ze środka jego kariery

piszę o jego przechwytach z poczatku kariery i trójkach z końca

perfecto! ❤️ 

10 minut temu, P_M napisał:

Draymond Green 15-17 – mój glue guy, człowiek który ma ogarniać team defense, rotować i działać z zaskoczenia w ofensywie. Mam Magica, natomiast posiadanie drugiego gracza z tak wysokim BB IQ sprawia, że o wiele łatwiej będzie znaleźć w ataku wolnego gracza, jakimś ciekawym podaniem wykreować wolną pozycję. Wybrałem jego sezony z najlepszą trójką w PO odpowiednio 36,5% i 41% przy 14,5 i 13,5 pkt na mecz, co na piątą opcję i super rolesa jest wystarczające.
Jeden z nielicznych graczy gdzie DPOY nie budzi żadnych wątpliwości a i w  ataku potrafił parę razy w PO sieknąć +30 punktów i to z skutecznością za 3 typu 8/12 czy 6/8.

https://www.youtube.com/watch?v=kJ1Yl347IwQ&

dokładnie parę

2 takie mecze - oba przegrane przez GSW co ciekawe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

jak zjeść ciastko i mieć ciastko na przykładzie atf

biorę Magica ze środka jego kariery

piszę o jego przechwytach z poczatku kariery i trójkach z końca

perfecto! ❤️ 

Hmmm no w przypadku Magica uznałem za dość istotne pokazanie, że przy przeniesieniu go w obecne czasy, to ta dobra trójka to nie jest moja mrzonka (analogicznie jak Ty będziesz chciał pokazać, że Moncrief mógłby teraz mieć dobrą trójkę) tylko są ku temu jakieś podstawy, żeby tak sądzić, a co do przechwytów, to chciałem pokazać, że Magic potrafił kraść piłkę i nie był takim cześkiem jak wielu go malowało, bycie liderem w przechwytach w jakims momencie kariery o czymś mówi. Nie pisałem, że mój Magic jest tym najlepszym przechwytującym w sezonach wybranych przeze mnie. Mogę jakoś poszerzyć opis Magica, jeżeli uważasz, że zrobiłem zabieg pt. "zjeść ciastko i mieć ciastko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

Hmmm no w przypadku Magica uznałem za dość istotne pokazanie, że przy przeniesieniu go w obecne czasy, to ta dobra trójka to nie jest moja mrzonka (analogicznie jak Ty będziesz chciał pokazać, że Moncrief mógłby teraz mieć dobrą trójkę) tylko są ku temu jakieś podstawy, żeby tak sądzić, a co do przechwytów, to chciałem pokazać, że Magic potrafił kraść piłkę i nie był takim cześkiem jak wielu go malowało, bycie liderem w przechwytach w jakims momencie kariery o czymś mówi. Nie pisałem, że mój Magic jest tym najlepszym przechwytującym w sezonach wybranych przeze mnie. Mogę jakoś poszerzyć opis Magica, jeżeli uważasz, że zrobiłem zabieg pt. "zjeść ciastko i mieć ciastko"

no tam generalnie jest dużo zabiegów :P

ale spoko taki urok atfów i innych gierek opartych o 'głosowanie'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

no tam generalnie jest dużo zabiegów :P

ale spoko taki urok atfów i innych gierek opartych o 'głosowanie'

Jeżeli gdzieś pojechałem po bandzie, wjechało moje myślenie życzeniowe, albo się gdzieś jawnie mylę to napisz, serio nie obrażę się, wiadomo że każdy myśli, że jego skład jest najlepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, julekstep napisał:

jak zjeść ciastko i mieć ciastko na przykładzie atf

biorę Magica ze środka jego kariery

piszę o jego przechwytach z poczatku kariery i trójkach z końca

perfecto

Magic był bdb shooterem, kiedyś go wziąłem w ATF i z ciekawości obejrzałem wszystkie mecze w PO jakie znalazłem z tamtego okresu i policzyłem mu skuteczność rzutów z dalsza, może gdzieś to jeszcze jest na forum, ale z tego co pamiętam, to mid range rzucał w okolicy 45%, a trójki też mu ładnie wpadały, szkoda, że rzadko rzucał. Słabe procenty wynikały z tego, że wiele z tych trójek, to były heaves, tak z pamięci prawie połowa i co ciekawe, wiele z tych heaves były tylko minimalnie niecelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

Magic był bdb shooterem, kiedyś go wziąłem w ATF i z ciekawości obejrzałem wszystkie mecze w PO jakie znalazłem z tamtego okresu i policzyłem mu skuteczność rzutów z dalsza, może gdzieś to jeszcze jest na forum, ale z tego co pamiętam, to mid range rzucał w okolicy 45%, a trójki też mu ładnie wpadały, szkoda, że rzadko rzucał. Słabe procenty wynikały z tego, że wiele z tych trójek, to były heaves, tak z pamięci prawie połowa i co ciekawe, wiele z tych heaves były tylko minimalnie niecelne.

ale ja nie piszę że nie był :)

po prostu dawanie w atf z formatem 'peak year(s)' statów z sezonów z których się grajka nie wzięło jest meh :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, julekstep napisał:

- głosujący się c***a znają

O Horrym:

27 minut temu, julekstep napisał:

Sam grajek to świetny roles dający fajny rzut (a im bardziej wynik na styku tym bardziej procenty mu rosną)

32% za 3 w pierwszym sezonie w RS, a w drugim sezonie gdzie mieliśmy skróconą linię 37% , no ale c***a tam lepiej pominąć fakt o skróconej linii, a nóż głosujący zapomną, bo sie nie znają ;)
Btw. widzę parę ludków złapało się na sezony te 3 sezony od 94-95 do 96/97 gdzie mieliśmy skróconą linię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P_M napisał:

O Horrym:

32% za 3 w pierwszym sezonie w RS, a w drugim sezonie gdzie mieliśmy skróconą linię 37% , no ale c***a tam lepiej pominąć fakt o skróconej linii, a nóż głosujący zapomną, bo sie nie znają ;)
Btw. widzę parę ludków złapało się na sezony te 3 sezony od 94-95 do 96/97 gdzie mieliśmy skróconą linię ;)

32% to poziom np. Magica który CYTUJĄC ZNAWCĘ 'już zaczął rzucać za 3 więc miał fajne procenty' :) 

(już nie będę wchodził tutaj na RS vs PO, żeby nie być chamskim)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Koelner napisał:

Kolejny wybór to Karl Malone. Dość prosty wybór, gość ostał się do 3 rundy a w dodatku grał z Shaqiem już jako emeryt i był nawet w stanie ograniczyć MVP ligi KG i to w dodatku z urazem. Grał w trójkątach, wzięty w prime w lepszej młodsze wersji aby pomóc w obronie Shaqowi, dodatkowo mogę spokojnie nim grać na 5 w przypadku small ballu, ma daleki midle range idealnie mi pasuje i dodatkowo widzieliście picki Karla z Stocktonem? to wyobraźcie sobie tego faceta wykutego z żelaza z Donciciem. :)

Czwarty wybór to Gary Payton - podobny schemat do wyboru listonosza, grał z Shaqiem w Lakers i Miami , ówczesny obrońca roku, taki bezpieczny wybór

jakiekolwiek nawiązania do jednej z większych klap w historii (LAL 04) to dość odważny ruch! xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.