Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

w izraelu premier próbuje przejąć władzę w podobny sposób jak Kaczyński i ogromne protesty, nawet wojsko się buntuje (m. in zablokowany port).

we francji podnoszą wiek emerytalny o 2 lata i też ludzie w ogromnej masie wyszli na ulicę. polacy mogliby się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julekstep napisał:

porownanie w stylu - LeBron podobnie jak Koszarek jest koszykarzem xD

hmm, to co się twoim zdaniem dzieje w izraelu?

14 minut temu, fluber napisał:

Dekretem z pominięciem wszystkich demokratycznych procedur.

zgodnie z ichnią konstytucja, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

644de7234830952ed8ba5c5551b3b9e4ea644b78eccac86dd3af86c751da6337.jpg

b4755539e760a0394c2c21c14154e469dab944e4b90b1b73c13c5d3cc6ec716c.jpg

9cac6d4e5c1d417eb8136f0ec706ce9bd3398a125f0e1210b623c12e94c7b47c.jpg

Specjalnie wołam @Sebastian @ignazz Co się tak zachwycali Koreą Południową, nie to co u nas

Na to można z dwóch stron spojrzeć, z jednej strony, że ludzie w krajach z niską konsumpcją są biedni, a z drugiej, że może mają wyższą świadomość finansową i zamiast w dobra konsumpcyjne idą w budowanie jakiegoś majątku, chociażby przez nieruchomości, gdzie w zachodniej Europie mało który obywatel może się takową pochwalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, RappaR napisał:

65a040db07a4b050757dea251b9f6c21e4368270d7ce9f10372040c5c3034481.jpg

Dziwnie, podobno w tych Niemcach taniej niż u nas 

Pociągi w Niemczech zawsze były w kurwę drogie. W Holandii Btw też nie są tanie, taka Haga - Amsterdam (50-60km, 40min) bez żadnych zniżek - 13,60€ ;]

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Pociągi w Niemczech zawsze były w kurwę drogie. W Holandii Btw też nie są tanie, taka Haga - Amsterdam (50-60km, 40min) bez żadnych zniżek - 13,60€ ;]

Ja to wiem, Ty to wiesz, niektórzy Polacy mieszkający w Niemczech jednak twierdzą, że ceny są takie same, a nawet niższe niż w Polsce. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Ja to wiem, Ty to wiesz, niektórzy Polacy mieszkający w Niemczech jednak twierdzą, że ceny są takie same, a nawet niższe niż w Polsce. 

 

Yup, sprawdziłem z ciekawości ile teraz kosztuje w Polsce i jestem w szoku, InterCity Leszno - Poznań (dobre porównanie bo 68km i 0:42h) = 25zł, ale chyba spora grupa Polaków narzeka że za drogo są pociągi.. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Yup, sprawdziłem z ciekawości ile teraz kosztuje w Polsce i jestem w szoku, InterCity Leszno - Poznań (dobre porównanie bo 68km i 0:42h) = 25zł, ale chyba spora grupa Polaków narzeka że za drogo są pociągi.. 

Koleje Śląskie Gliwice Katowice 30km 27 min 6 zł 

Ale w Niemczech taniej i się w euro zarabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w tym roku miał wejść „Deutschlandticket” czyli bilet za 49 euro miesięcznie na transport publiczny i kolej regionalną którą de facto można zwiedzić całe Niemcy z przesiadkami ale nie wiem czy w końcu weszło to w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sewer napisał:

Podobno w tym roku miał wejść „Deutschlandticket” czyli bilet za 49 euro miesięcznie na transport publiczny i kolej regionalną którą de facto można zwiedzić całe Niemcy z przesiadkami ale nie wiem czy w końcu weszło to w życie.

Było w wakacje w lata poprzednie za 8€ bodajże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sewer napisał:

Podobno w tym roku miał wejść „Deutschlandticket” czyli bilet za 49 euro miesięcznie na transport publiczny i kolej regionalną którą de facto można zwiedzić całe Niemcy z przesiadkami ale nie wiem czy w końcu weszło to w życie.

wejdzie w maju. a bilet wrzucony przez Rappara, to trochę kręcenie sensacji na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, julekstep napisał:

czyli tak jak jakieś 90% screenów wrzucanych żeby pokazać jaka jest tragedia w PL?

pewnie tak, bo taka jest natura highlightowych argumentów. co nie zmienia tego, że poziom życia w niemczech jest wyższy niż w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.