Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

No tak. Tylko odejmując przelot i transfer, to za podobnej klasy hotel zapłacisz w Polsce więcej.

To wszystko zależy, myślę że dla przeciętnego Polaka w obecnej sytuacji gospodarczej to jednak nie jest mała suma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

zależy od perspektywy. skoro średnia krajowa to około 7k brutto, to jednak dla "przeciętnego" obywatela to sporo, aby tak przehulać miesiąc życia.

W przypadku palenia jednej paczki papierosów dziennie wydasz ponad 6k brutto a właśnie chyba księgowa tak tłumaczyła porzucenie nałogu aby móc gdzieś polecieć w fajne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sewer napisał:

To wszystko zależy, myślę że dla przeciętnego Polaka w obecnej sytuacji gospodarczej to jednak nie jest mała suma.

Masz rację. Ale te ceny zaraz po Covidzie byly 1.5-2x wyższe jak teraz. Nawet przed pandemia Dominikana czy Zielony Przylądek zaczynały się od 8k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lorak napisał:

zależy od perspektywy. skoro średnia krajowa to około 7k brutto, to jednak dla "przeciętnego" obywatela to sporo, aby tak przehulać miesiąc życia.

Kumpel zarabiając 2000 wydawał 600 zł na fajki, więc wydanie pensji na wyjazd na wakacje, to dla mnie akurat średnia hulanka

4 minuty temu, mcreativo napisał:

Rosja to nie tylko Moska czy Petersburg.

Cała Syberia może tanio sobie polecieć do Azji południowo wschodniej na wakacje. W Tajlandii Rosyjski dominującym językiem na ulicach. Tak, że Rosjan więcej niż reszty turystów z zachodu.

 

 

Weźcie pod uwagę, że Rosja ma populację większą od całej nowej Unii razem wziętej, jednak liczby robią swoje nawet wobec ogólnej biedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Koelner napisał:

O przepraszam, polskie rugby to jest dopiero potęga. Bardziej to się mogą chwalić w  Tarnobrzegu, ci na ostatnie 33 lata w żeńskim tenisie posiadają tylko..... 30 mistrzostw Polski. Tak więc możecie się bić z siarkowcami o złotą patelnię.

Kiedyś Lumpex75 śpiewał "piłka nożna tu umiera, ale żużel żyje". Choć obecnie to wszystko chyba w uśpieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DLT_Braddock napisał:

O przepraszam, polskie rugby to jest dopiero potęga. Bardziej to się mogą chwalić w  Tarnobrzegu, ci na ostatnie 33 lata w żeńskim tenisie posiadają tylko..... 30 mistrzostw Polski. Tak więc możecie się bić z siarkowcami o złotą patelnię

A piłka ręczna się liczy czy nie bardzo?

Albo koszykówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, DLT_Braddock napisał:

O przepraszam, polskie rugby to jest dopiero potęga. Bardziej to się mogą chwalić w  Tarnobrzegu, ci na ostatnie 33 lata w żeńskim tenisie posiadają tylko..... 30 mistrzostw Polski. Tak więc możecie się bić z siarkowcami o złotą patelnię.

Kiedyś Lumpex75 śpiewał "piłka nożna tu umiera, ale żużel żyje". Choć obecnie to wszystko chyba w uśpieniu.

To fajnie masz.

7 minut temu, ely3 napisał:

A piłka ręczna się liczy czy nie bardzo?

Albo koszykówka?

W siatkę Trefl Gdansk też sobie radzi. Deltyś ciagle trzyma poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Koelner napisał:

W siatkę Trefl Gdansk też sobie radzi. Deltyś ciagle trzyma poziom.

No jednak w żużlu Stal Rzeszów ma jednak więcej tytułów od Wybrzezę bo jednak pomimo Plecha to Wybrzeżu  w żużlu nic nie wyszło.. A to jednak jest najbardziej utytułowy klub gdański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

No jednak w żużlu Stal Rzeszów ma jednak więcej tytułów od Wybrzezę bo jednak pomimo Plecha to Wybrzeżu  w żużlu nic nie wyszło.. A to jednak jest najbardziej utytułowy klub gdański

Z Gdańska jest Dariusz Tiger Michalczewski więc możemy zamknąć temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ely3 napisał:

A piłka ręczna się liczy czy nie bardzo?

Albo koszykówka?

Piłka nożna - żużel - koszykówka - siatkówka - piłka ręczna - hokej na lodzie

Reszta gier drużynowych w Polsce to plankton - coś jak siatkówka w UK.

42 minuty temu, Koelner napisał:

W siatkę Trefl Gdansk też sobie radzi.

No właśnie, radzi sobie. Tylko tyle. Gdańsk stolica województwa, pod względem ludności szóste największe miasto w Polsce. Sporo firm, a jednak od 30 lat w sportach drużynowych spora zapaść. Stoczniowiec doprowadzony do bankructwa, piłkarska Lechia ratowała się fuzjami a i tak to nieuchroniło ich to od degradacji do okręgówki pod koniec lat 90-tych. W żużlu sciągneli Rickardsona i Ułamka i raz wyszarpnęli brąz. Największy sukces ostatnich 30 lat to chyba Puchar Polski. A i jeszcze to co miasto Gdańsk zrobiło z Gedanią.

5 minut temu, Koelner napisał:

Z Gdańska jest Dariusz Tiger Michalczewski więc możemy zamknąć temat. 

Z Rzeszowa jest Cygan Kostecki, to temat zamyka :D

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Piłka nożna - żużel - koszykówka - siatkówka - piłka ręczna - hokej na lodzie

Reszta gier drużynowych w Polsce to plankton - coś jak siatkówka w UK.

Możesz uzasadnić umieszczenie na swojej liście hokeja a pominięcie rugby? Czy sukcesy klubów rugby nie pasowały do tezy marności gdańskich klubów?

Gdańsk ma zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce nożnej mężczyzn i kobiet, rugby mężczyzn i kobiet, siatkówce mężczyzn, piłce ręcznej mężczyzn. Do tego Trefl Sopot zaspokaja zapotrzebowanie gdańszczan na koszykówkę. Całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jack napisał:

Możesz uzasadnić umieszczenie na swojej liście hokeja a pominięcie rugby? Czy sukcesy klubów rugby nie pasowały do tezy marności gdańskich klubów?

Gdańsk ma zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce nożnej mężczyzn i kobiet, rugby mężczyzn i kobiet, siatkówce mężczyzn, piłce ręcznej mężczyzn. Do tego Trefl Sopot zaspokaja zapotrzebowanie gdańszczan na koszykówkę. Całkiem nieźle.

Frekwencja i rozpoznawalność dyscypliny??? Widziałem kiedyś meczyk rugby z Łodzi, jak grali na stadionie ŁKS-u. Na stronie, którą obejmowała kamera - widzów 0.  Gdańsk ma kilka zespołów w najwyższej klasie rozgrywkowej (piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna). Z naciskiem na MA. Cały czas powtarzam, słabo jak na tak duże miasto. Sukcesów żadnych. Kibicowsko Lechia to też mimo wszystko nie jest poziom np. Widzewa. - konkurencji w mieście nie ma żadnej. Nie to co Łódź, Kraków, Warszawa, Śląsk czy Rzeszów.

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jack napisał:

Nie chce mi się szukać ale zaryzykuję, że piłkarze ręczni Wybrzeża mają więcej tytułów mistrza Polski niż wszystkie rzeszowskie kluby razem wzięte 😎

Z tego co pamiętam to chyba będzie remis, ale w czerwcu raczej się to zmieni na korzyść Rzeszowa. DMP w zapasach też liczymy? :D

Jak tam z tą frekwencją na meczach rugby, bo nigdzie znaleźć nie mogę?

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

No to pewnie Wybrzeże w samego kosza ma więcej tytułów niż Rzeszów we wszystkich popularnych dyscyplinach drużynowych razem wziętych

Gdzie tam Panie, postaraj się chociaż jak @jack dajcie już spokój z tym Rzeszowem, przecież to pipidówa w Polsce C

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DLT_Braddock napisał:

Gdzie tam Panie, postaraj się chociaż jak @jack

Wycofałem bo zapomniałem o siacie.. Ale i tak Wybrzeże ma 10 tytułów w piłkę ręczna i 4 w kosza. Niby w czym Rzeszów ma remis?

Gedania ma 2 tytuły w siacie kobiet

1 godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

Piłka nożna - żużel - koszykówka - siatkówka - piłka ręczna - hokej na lodzie

Rzeszów o ile mnie pamiec nie myli ma 2 tytuły w żulzu i 7 w siatce. To daje nadal sporo mniej niż ma Gdańsk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Wycofałem bo zapomniałem o siacie.. Ale i tak Wybrzeże ma 10 tytułów w piłkę ręczna i 4 w kosza. Niby w czym Rzeszów ma remis?

Gedania ma 2 tytuły w siacie kobiet

Rzeszów o ile mnie pamiec nie myli ma 2 tytuły w żulzu i 7 w siatce. To daje nadal sporo mniej niż ma Gdańsk..

A Zdzisek Myrda? Mówi ci to coś? Remis w zestawieniu, które zaproponował @jack

A teraz to sobie przelicz na liczbę mieszkańców, położenie, PKB i jak to wygląda w ciągu ostatnich 20 lat

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.