Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Ten ruski mir to ciekawa sprawa, bo z jednej strony masz wioski i miasteczka które niczym się nie zmieniły od czasów carskich, a z drugiej strony jeśli mowa o turystach z Europy na tak egzotycznym kierunku jak Dominikana to pod względem liczebności Rosjanie ustępowali tylko Niemcom.

Moskwa 17 mln + St. Petersburg 5 mln. Do tego drą mordy i świecą dmuchanym złotem więc bardziej rzucają się w oczy (to nie rasizm tylko wynik obserwacji skutków małego ruchu granicznego na gdańskie centra handlowe) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał:

Historia świata pokazała, że praktycznie każdy scenariusz jest możliwe a karty rozdają zwycięscy, jeśli chodzi o ludzi z Kalingradu to oni nie zastanawialiby się nawet moment. 

Historia świata pokazuje, że bycie częścią imperium nie jest najkorzystniejszą opcją dla obywateli, a posiadanie wrogich elementów w kraju dla poziomu życia jest tylko szkodliwe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

Historia świata pokazuje, że bycie częścią imperium nie jest najkorzystniejszą opcją dla obywateli, a posiadanie wrogich elementów w kraju dla poziomu życia jest tylko szkodliwe 

Rosjanie na Florydzie wydawali się dość pozytywnie ustosunkowani do świata zachodniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

Ten ruski mir to ciekawa sprawa, bo z jednej strony masz wioski i miasteczka które niczym się nie zmieniły od czasów carskich, a z drugiej strony jeśli mowa o turystach z Europy na tak egzotycznym kierunku jak Dominikana to pod względem liczebności Rosjanie ustępowali tylko Niemcom.

Czy ja wiem czy Dominikana aż taka egzotyczna, największą masówka z Karaibów, trochę dalszy Egipt 

1 minutę temu, Koelner napisał:

Rosjanie na Florydzie wydawali się dość pozytywnie ustosunkowani do świata zachodniego.

Czy uważasz, że nie ma żadnych różnicy między Polakami z Gdańska, a Polakami z Krosna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Czy ja wiem czy Dominikana aż taka egzotyczna, największą masówka z Karaibów, trochę dalszy Egipt 

Czy uważasz, że nie ma żadnych różnicy między Polakami z Gdańska, a Polakami z Krosna?

Jest spora. W Krośnie chociaż potrafią grać w basket :D

W ogóle historycznie Gdańsk jak na tak duże miasto to straszne sportowe patałachy. 

Dla większości Polaków Dominikana to wciąż egzotyka. 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Koelner napisał:

Wiadomo - > teraz poszło do góry ale ona była chyba tak z 2-3 lata temu za podobną cenę na te 14 czy 12 dni.

W Polsce nie wydasz dużo?

Znaczy ja właśnie mówię, że tanio, 6k za tydzień wakacji w obecnych czasach to żadne wyżyny luksusu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał:

Znaczy ja właśnie mówię, że tanio, 6k za tydzień wakacji w obecnych czasach to żadne wyżyny luksusu

zależy od perspektywy. skoro średnia krajowa to około 7k brutto, to jednak dla "przeciętnego" obywatela to sporo, aby tak przehulać miesiąc życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.