Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Koelner napisał:

czekam aż w końcu wybiorą jakiegoś czarnego brata z Afryki 

Jedyny powazny kandydat stamtąd czyli Robert Sarah to konserwatysta w stylu Benedykta a jednak aktualnie kardynałowie są głównie podobni do Franciszka. Ale kto wie. Z tym że tylko 2 lata mu zostały do kandydowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Jedyny powazny kandydat stamtąd czyli Robert Sarah to konserwatysta w stylu Benedykta a jednak aktualnie kardynałowie są głównie podobni do Franciszka. Ale kto wie. Z tym że tylko 2 lata mu zostały do kandydowania. 

Prawda to, że encykliki Benedykta były wyjątkowo dobre?

Widziałem jakiś filmik z nim kilka dni temu i wyglądał już jak martwy człowiek, chyba totalnie był już dojechany facet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:

Prawda to, że encykliki Benedykta były wyjątkowo dobre?

Widziałem jakiś filmik z nim kilka dni temu i wyglądał już jak martwy człowiek, chyba totalnie był już dojechany facet.

Teologicznie na pewno top, ale dla mnie zdecydowanie za trudne. Franciszka wchodzą zdecydowanie lepiej i są dużo bardziej przystępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, DLT_Braddock napisał:

"słyszałam, że bezę należy jeść łyżeczką"  :)

Ja wprowadzenie do chrześcijaństwa męczyłem długimi miesiącami. Naprawdę trudna lektura. Kilka fragmentów absolutnie dających do myślenia tygodniami. Niesamowicie zmienia spojrzenie na własną wiarę. Ale obiektywnie - dzieła Ratzingera są bardzo trudne i bardzo dają do myślenia. Choćby fragment poniżej

nie ten, kto wyznaje tę wiarę, jest prawdziwym chrześcijaninem, tylko ten, kto przez to, iż jest chrześcijaninem, stał się naprawdę człowiekiem. Nie ten, kto zachowuje pewien system norm, niewolniczo i z nastawieniem na siebie, tylko ten, kto zdobył wolność, pozwalającą mu oddać się prostej ludzkiej dobroci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.