Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, fluber napisał:

Pielęgniarki u mnie na SOR z magistrem i specjalizacją zarabiają ~10k na rękę, więc nie dziwi mnie to, że jedyne Polki, które pracują w Niemczech jako pielęgniarki, to te, które nie dały rady zrobić wykształcenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

Zapytani o to, czego bez wcześniejszego odłożenia lub pożyczenia pieniędzy nie mogą zafundować swoim pociechom, ponad połowa ankietowanych (54 proc.) spośród tych, którzy muszą liczyć każdą złotówkę, wskazała na nowości technologiczne, takie jak elektryczne hulajnogi lub drukarki 3D" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Zapytani o to, czego bez wcześniejszego odłożenia lub pożyczenia pieniędzy nie mogą zafundować swoim pociechom, ponad połowa ankietowanych (54 proc.) spośród tych, którzy muszą liczyć każdą złotówkę, wskazała na nowości technologiczne, takie jak elektryczne hulajnogi lub drukarki 3D" 

to jest dramat, nie uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Koelner napisał:

O ja pierdolę

większość rodziców zamierza wspierać swoje dzieci finansowo także po osiągnięciu przez nie pełnoletności. Różnice występują jednak w tym, jak długo powinni to robić.

"Zapytani o to, jak długo zamierzają utrzymywać lub wspierać finansowo swoje dzieci, 42 proc. biorących udział w badaniu rodziców deklaruje, że zamierza to robić do czasu uzyskania przez nie pierwszej pracy. 16 proc. jest jednak gotowych robić to do końca życia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, fluber napisał:

Podobno liczba kupowanych na kredyt tesli też wzrosła. Ciężkie czasy

przejście na elektryki to katastrofa 

 

32 minuty temu, fluber napisał:

O ja pierdolę

większość rodziców zamierza wspierać swoje dzieci finansowo także po osiągnięciu przez nie pełnoletności. Różnice występują jednak w tym, jak długo powinni to robić.

"Zapytani o to, jak długo zamierzają utrzymywać lub wspierać finansowo swoje dzieci, 42 proc. biorących udział w badaniu rodziców deklaruje, że zamierza to robić do czasu uzyskania przez nie pierwszej pracy. 16 proc. jest jednak gotowych robić to do końca życia,

16 % ma serce, po co mają ich dzieci się męczyć jak ich rodzice?

43 minuty temu, julekstep napisał:

Pamietam jak w 90's dostalem na komunie drukarke 3d kupiona za gotowkie.

To byli czasy!

już nie przesadzaj 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Pielęgniarki u mnie na SOR z magistrem i specjalizacją zarabiają ~10k na rękę, więc nie dziwi mnie to, że jedyne Polki, które pracują w Niemczech jako pielęgniarki, to te, które nie dały rady zrobić wykształcenia

to ciekawa teza zważywszy na braki w niższym personelu medycznym w Polsce, czyli podsumowując w Polsce brakuje pielęgniarek, czy też młodych takowych, bo sa zbyt leniwe albo za tępe zeby tu pracować🤔😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, elwariato napisał:

to ciekawa teza zważywszy na braki w niższym personelu medycznym w Polsce, czyli podsumowując w Polsce brakuje pielęgniarek, czy też młodych takowych, bo sa zbyt leniwe albo za tępe zeby tu pracować🤔😄

Robota niestety mało atrakcyjna, ludzie wolą iść do "korpo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elwariato napisał:

to ciekawa teza zważywszy na braki w niższym personelu medycznym w Polsce, czyli podsumowując w Polsce brakuje pielęgniarek, czy też młodych takowych, bo sa zbyt leniwe albo za tępe zeby tu pracować🤔😄

a to nie jest tak ze akurat 'mlodych' nie brakuje tylko dziura jest wsrod tych 35-50 letnich (co bedac w 'prime' powyjezdzaly na zachod zaraz po wejsciu do Unii)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RappaR napisał:

Pielęgniarki u mnie na SOR z magistrem i specjalizacją zarabiają ~10k na rękę, więc nie dziwi mnie to, że jedyne Polki, które pracują w Niemczech jako pielęgniarki, to te, które nie dały rady zrobić wykształcenia

10k to duzo mniej niz ma moja zona. Ale zalezy, jakie kto ma ambicje. 

A zreszta Swieta sa. To wesolych :)

 

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.