Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Koelner napisał:

Hiszpanie bez nich sobie poradzą, my dzisiaj bez Ukraińców to zapaść gospodarcza 

https://english.elpais.com/economy_and_business/2020-04-30/spanish-economy-falls-52-in-first-quarter-the-biggest-drop-in-nearly-a-century.html

My bez Ukraińców sobie damy radę dużo lepiej niż oni bez turystyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał:

to kto by mnie obsłużył w żabce, lidlu, Orlenie , wykończył chałupę i zawiózł uberem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RappaR napisał:

U mnie w żabce Polacy, w lidlu Polacy, na BP(mam blisko) Polacy, wykończenie Polacy, a wozi to Pakistan - serio rzadko mam białego kierowcę

U mnie w żabkach praktycznie tylko Ukraincy notabene często bardzo spoko osoby, w pracy gdzie mam styczność z budowlańcami też jest ich bardzo dużo (jako pracownicy ale co raz częściej też właściciele firm) W uberze też ale chyba najczęściej trafiam na Gruzinów którzy jeżdżą jak wariaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma nic wspólnego z prawicą, bo po prostu prezydent był tak fatalny, iż poleciał (aczkolwiek różnica ledwo ~2M głosów to i tak bardzo mało biorąc pod uwagę jak słaby był). jednakże większość jego zwolenników została wybrana, jego blok jest największy w kongresie i kontrolują kluczowe stany - włącznie z sao pablo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pepis21 napisał:

Ten nowy/stary przecież był skazany za korupcję i nawet rozpoczął odsiadkę ale potem unieważniono wyrok choć nie uniewinnili go.

Bo sąd najwyższy nie mógł go uniewinnić. Został skazany przez sąd, który nie miał ku temu prawa (stąd unieważniony wyrok) co wskazuje na polityczny zabieg aby go usunąć przed wyborami.

To akurat szczęście dla Brazylii (głównie dla rdzennej ludności) i być może całej planety (Amazonia) , że wygrał Lula.

Edytowane przez Kirylow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cardi napisał:

Musk

Musk ostatnio popełnia ogromne błędy PR a że jego marka to głównie jest PR to ciekaw jestem jak sie zmieni postrzeganie go w USA. W Europie już sporo stracił . Widziałem już nawet analizy ,że Twitter pod jego rządami może szybko stracić na popularności. Zobaczymy bo jednak Musk to bardziej celebryta sprzedający koncept i dotychczas mu się to udawało ale teraz jest go za dużo a biznes jednak lubi ciszę na dłużsża metę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kirylow napisał:

Bo sąd najwyższy nie mógł go uniewinnić. Został skazany przez sąd, który nie miał ku temu prawa (stąd unieważniony wyrok) co wskazuje na polityczny zabieg aby go usunąć przed wyborami.

To akurat szczęście dla Brazylii (głównie dla rdzennej ludności) i być może całej planety (Amazonia) , że wygrał Lula.

Tylko całe śledztwo, które do tego doprowadziło zaczęło się jeszcze za prezydentury Rousseff (kolejna z problemami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.