Skocz do zawartości

Western Conference Round 1: (2) Memphis Grizzlies - Minnesota Timberwolves (7)


Braveheart22

Miśki vs Wilczki w 1 rundzie playoffs 2022  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Miśki vs Wilczki

    • 4-0 dla Grizzlies
      0
    • 4-1 dla Grizzlies
      4
    • 4-2 dla Grizzlies
      10
    • 4-3 dla Grizzlies
      1
    • 4-0 dla Timberwolves
      0
    • 4-1 dla Timberwolves
      1
    • 4-2 dla Timberwolves
      4
    • 4-3 dla Timberwolves
      4


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

chodzi o to, że Wolves to przykład ogarniętej defensywy?

Nie są ogarnięta defensywnie drużyną, ale mogą użyć "ogarniętej defensywy" w rozumieniu ustawienia. W tym kierunku konkretnym przypadku utrudnienie Morantowi wejścia pod kosz. W podobny sposób robią to Mavs na Donovana, który ma podobne wady i zalety co Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jendras napisał:

Memphis dodatkowo tyłek uratował Brandon Clarke ze swoją obroną, walką na atakowanej desce i punktami z ponowień.

Niestety, to prawda. Wszyscy widzieli, że Timberwolves wymaga wzmocnienia w sferze podkoszowej, tylko nie ich GM Gupta.

Ta seria jest świetna, bardzo dużo się dzieje. Sinusoida. A ten piąty mecz mimo porażki i wielu "ale", był naprawdę dobry. Szybka akcja rozegrana na rzut za 3 dla Edwardsa rozrysowana świetnie, tylko.... jak ja widzę Edwardsa rzucającego z boku, to mało kiedy wpada, jednak tym razem wpadło. (Test oka, niepoparte statystycznie). To ich pierwsze PO, w takim składzie. Niech zawodnicy i trenerzy czerpią z tych meczów jak najwiecej. Po fakcie to można sobie gdybać, ale w ostatniej akcji defensywnej, nie rozumiałem po co na parkiecie jest McLaughlin. McDaniels na Moranta, a za niego łapami przy wybiciu powinien machać Prince, Reid, Monroe. Mimo porażki mecz mi się podobał, a dla młodej drużyny taka seria to olbrzymi zasób doświadczenia. Chyba wszyscy się ze mną zgodzą, że fajnie by było zobaczyć jeszcze jeden mecz w Memphis :)

1 godzinę temu, Jendras napisał:

Podstawowa różnica między tymi zespołami, jaką dostrzegam, to fakt, że Grizzlies wiedzą, co chcą grać w końcówce, a Wolves nie za bardzo

Spokój Jenkinsa jest nieoceniony. Przed 4 kwartą mówił, że zwycięstwo jest w zasięgu i muszą tylko trafiać otwarte rzuty. I miał skurczybyk rację. Dosłownie kilka chwil po skończonym wywiadzie Bane trafia otwartą trójkę z rogu i rozpoczyna odrabianie strat.

Mimo porażki jestem podbudowany. Walczą na tyle ich aktualnie stać. Brakuje lepszego partnera dla KATa pod koszem. Jest tylko Vanderblit, który i tak daje z siebie wszystko, ale swoich ograniczeń nie przeskoczy. A McDaniels jest za chudy pod kosz. Tillman i Clarke przesuwają go jak chcą. On swoje atuty pokazuje w innych częściach parkietu.

obejrzymy 7 mecz w Mepmphis, jak obstawiacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Mitchell robił w bańce 35ppg na 50% za 3, chyba jednak drzemie w nim ciut więcej

Masz rację, drzemie w nim więcej, tylko podajesz jego rezultaty sprzed dwóch lat. Które odbywały się też w specyficznych warunkach. Ja mówię o jego obecnej formie. W perspektywie obecnych serii nie ma to wielkiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2022 o 07:30, Koelner napisał:

proszę całą społeczność miłośników koszykówki oraz NBA aby modliła się w intencji zdrowia Jo Moranta. niech ten grajek się nigdy nie połamie. prosimy 

Wczoraj w Basket+ narrator strzelił tekstem "Graj jak najdłużej i uważaj na kolana" no i te kolana to są klucz, bo już sporo zawodników przez nie pokończyli kariery albo mocno zjechali z formą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim stylu gry Ja,podrasowanego prime DRose, nie ma szans uniknąć kontuzji. A to wszystko zaważy na krótkim szczycie który jest poza zasięgiem innych. Post prime Moranta zacznie się przed 30ka. Nie wyobrażam sobie tak grającego 30 latka. Nie ma takiegoż zjawiska w przyrodzie. Ale jeśli poprawi rzut, nadal będzie bardzo wartościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2022 o 07:18, Lu- napisał:

4. Tuż po trafieniu tej trójki KAT ucisza publikę - już wiem "będzie źle",

Wszystko fajnie, ale obaj wiemy, że tego nie wiedziałeś, ;) ale brzmi fajnie!

W dniu 27.04.2022 o 09:23, Lucas napisał:

Mnie tylko dziwi kwestia właśnie asyst i podań, bo KAT (jak Embiid) to centrzy, którzy naprawdę fajnie podać potrafią, ale Joel zdecydowanie lepiej opanował sztukę robienia przewag z podwojeń

Nie przesadzajmy, bo ni c***a w tych PO tego, ani D nie pokazuje Biid.

W dniu 27.04.2022 o 11:18, Jendras napisał:

Ciekawa jest też narracja wokół gwiazd - wyzywany od pizd Towns notuje 23-11-2 na chorych procentach, a wychwalany Morant ledwo przekracza 40% z gry.

Też to chciałem napisać, ale bardziej w kontekście Embiida, bo choć trochę ostatnio zaczęli go krytykować ludzie, ale ogólnie Embiid "motherfucker" , KAT "pizda" a tymczasem (druga linia to 4kw... LOL):

YFY6CPZ.jpg

W dniu 27.04.2022 o 11:18, Jendras napisał:

Podstawowa różnica między tymi zespołami, jaką dostrzegam, to fakt, że Grizzlies wiedzą, co chcą grać w końcówce, a Wolves nie za bardzo.

No Finch zbiera frycowe ze swojego pierwszego sezonu i pierwszych PO... a to, ze bdb obrona Grizz, brak umiejętności ofensywnych Vanderbilta czy naprawdę marna postawa DLO i brak vetsów z ławki nie pomagają... to gra McLaughlinem, który chyba jako jedyny wie co grać/rozgrywać.

 

W dniu 27.04.2022 o 13:23, DamianOItalianO napisał:

Szybka akcja rozegrana na rzut za 3 dla Edwardsa rozrysowana świetnie, tylko.... jak ja widzę Edwardsa rzucającego z boku, to mało kiedy wpada, jednak tym razem wpadło. 

Akcja była poniekąd efektem prośby ANTa, bo był taki podminowany i zadowolony z krycia Moranta, ze chciał samemu wygrać ten mecz w końcówce. Ten rzut trafił, ale potem (z kryciem Moranta) to spierdolił... ale tak jak piszesz @DamianOItalianO to są potrzebne doświadczenia, Jon Krawczynski to samo pisze, oni musza sie nauczyc powstawac po upadkach i cały ten sezon widzimy, ze to robią, więc nie narzekajmy!

"There was Ant again, tracking Ja Morant on the ensuing possession, just as he has asked to do all series. He wants the big defensive assignments, wants the challenge of keeping one of the game’s most explosive penetrators out of the paint. But youth is a gift and a curse. You can believe you’re capable of anything when you’re young, and it’s hard to blame Edwards for that."

 

“I had already had my mind made up that I was going to try and steal it. Dumb mistake,” Edwards said. “It’s over though, so can’t do nothing about it.”

Ta seria jest na pewno jedną z lepszych pod względem i dramaturgii i gry i up&downs i strategii trenerskich w ostatnich latach. Niech zagrają 7 mecz i niech się zakończy winnerem po OT ;) (Wolves of course, ale jeśli przejdą Miśki, to każdy tu wie, że będę im kibicował!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec sezonu dla Wolves. Było zdecydowanie lepiej niż zakładałem przed sezonem, ale niedosyt jednak jest i to spory.

Czy Wolves mogli przejść Grizzlies? Mogli.

Czy Desmond Bane jest przekocurem i MVP tej serii? Tak.

Czy D'Angelo powinien zostać spakowany DHLem gdziekolwiek, byle jak najdalej od Minnespolis? Dorzucam się. 

 

McLaughlin > D'Angelo 

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie dojrzewała ta seria. gm1 to bieganina niczym w ncaa, głupie decyzje, zamuły w help defense, rzuty z nieprzygotowanych pozycji, straty a gm6? pure po basketball. wykorzystywanie przewag missmatch, mądre decyzje, szukanie open shotów. grizzlies przez tą serię już dojrzało i to jest zespół na lata. cud miód i orzeszki. 

bandwagon bane

 

p.s. jak ten jackson zmieścił tego dunka to omg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna to była seria, propsy dla Wolves, ze się postawili i zaliczyli ogólnie tak dobry sezon. Nie przepadam za Beverleyem, ale okazał się świetnym uzupełnieniem tej drużyny. Dziś jeszcze wielkie mecze McDanielsa i McLaughlina, który był bardziej wartościowy od DLO i z bardzo fajnej i dojrzałej strony się pokazał.


Jestem ciekawy na ile stać Grizzlies w kolejnej serii, bo ten szeroki i zdolny roster jest imponujący. Świetni dziś byli Bane, Brooks, Tyus czy Clarke. Dobre spotkanie Jarena, a mimo męczarni ze skutecznościa to Morant jako kreator się bardzo przydał. Mają mądrego trenera i oby dali fajną serię z GSW. Bane chyba MVP całej serii, choć nie oglądałem wszystkich meczów.

Desmond Bane averaged 24 PPG on 50/48/90% in the first round.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lucas napisał:

Fajna to była seria, propsy dla Wolves, ze się postawili i zaliczyli ogólnie tak dobry sezon. Nie przepadam za Beverleyem, ale okazał się świetnym uzupełnieniem tej drużyny. Dziś jeszcze wielkie mecze McDanielsa i McLaughlina, który był bardziej wartościowy od DLO i z bardzo fajnej i dojrzałej strony się pokazał.


Jestem ciekawy na ile stać Grizzlies w kolejnej serii, bo ten szeroki i zdolny roster jest imponujący. Świetni dziś byli Bane, Brooks, Tyus czy Clarke. Dobre spotkanie Jarena, a mimo męczarni ze skutecznościa to Morant jako kreator się bardzo przydał. Mają mądrego trenera i oby dali fajną serię z GSW. Bane chyba MVP całej serii, choć nie oglądałem wszystkich meczów.

Desmond Bane averaged 24 PPG on 50/48/90% in the first round.

Desmond mój człowiek jakby co. Mam go w 2 ligach fantasy. Since day 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koelner napisał:

strasznie dojrzewała ta seria. gm1 to bieganina niczym w ncaa, głupie decyzje, zamuły w help defense, rzuty z nieprzygotowanych pozycji, straty a gm6? pure po basketball. wykorzystywanie przewag missmatch, mądre decyzje, szukanie open shotów. grizzlies przez tą serię już dojrzało i to jest zespół na lata. cud miód i orzeszki. 

 

ja obejrzałem tylko G5 z tej serii, ale pomimo epickiej końcówki były tam, w 2nd half, długie minuty beznadziejnej koszykówki z obu stron. Tak grubo beznadziejnej, nie że 'słabej jak na PO'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lucas napisał:

Ja go draftowalem w begm :D

Pamietam ten dzień jak dziś. Świetny ruch. 

1 godzinę temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Jedno jest pewne, Wolves będą w przyszłym sezonie bardziej hujowsi niż są teraz. Możecie mi za rok zacytować ten post. Nawet nie będzie ich w PO. 

Dlaczego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.