Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, julekstep napisał:

oczywiście że to robię

przecież od wczoraj ci przypominam żebyś usta wycierał!

Pozytku tu z Ciebie nie ma kryptogeju :)

Idz simke ranna kliknij.

1 minutę temu, starYfaN napisał:

To zależy od projektu.

Aaa, chodzi o projekt r-a. To wystrój wnętrz. On tam chyba płacił  9 tys za projekt i resztę za projektantkę.

Jak za projekt/render dużo. Za projektantkę? To zależy od projektantki :) 

 

Ps. Lokal usługowy, nie ma sprecyzowanej definicji w polskim prawie. To zależy od rodzaju usług i warunków technicznych niezbędnych dla danej niszy. Ogólnie to lokal  użytkowy w którym prowadzone są usługi.

Dziekuje.

ps.

i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Twoje zalozenie mialoby jakikolwiek sens, gdyby zawsze byla scisla realcja cena-jakosc.

Omg, przecież napisałem, że ten droższy krawiec wcale nie musi zrobić lepszego garnituru...

Wróć jeszcze raz do mojego wcześniejszego postu i przeczytaj go dokładnie tym razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, P_M napisał:

Omg, przecież napisałem, że ten droższy krawiec wcale nie musi zrobić lepszego garnituru...

Wróć jeszcze raz do mojego wcześniejszego postu i przeczytaj go dokładnie tym razem. 

Dopisalem ostatnie zdanie.

O relacji cena - jakosc -wielkosc osrodka.

Przeciez w samym Poznaniu moga byc drozsi i tansi projektanci. Przeciez ta teoria jest slaba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał:

Dopisalem ostatnie zdanie.

O relacji cena - jakosc -wielkosc osrodka.

Przeciez w samym Poznaniu moga byc drozsi i tansi projektanci. Przeciez ta teoria jest slaba :)

Lol, Ty dalej nie rozumiesz. Ja tu w ogóle nie twierdzę, że zawsze istnieje korelacja cena-jakosc, wręcz przeciwnie, napisałem, że tańszy krawiec może zrobić lepszy garnitur, ale to ten który współpracuje z celebrytami będzie zarabiał więcej, widzę, że opisywane przez innych problemy z czytaniem ze zrozumieniem, to nie był żart... 

Dla uproszczenia odejmij sobie z mojego pierwszego postu fragment "z małej miejscowości" Bo miejsce zamieszkania w tej analogii nie ma znaczenia, miało tylko zobrazować,jak bezsensownie poruszasz wątek czyichś wydatków, na które kogoś stać.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

Lol, Ty dalej nie rozumiesz. Ja tu w ogóle nie twierdzę, że zawsze istnieje korelacja cena-jakosc, wręcz przeciwnie, napisałem, że tańszy krawiec może zrobić lepszy garnitur, ale to ten który współpracuje z celebrytami będzie zarabiał więcej, widzę, że opisywane przez innych problemy z czytaniem ze zrozumieniem, to nie był żart... 

Ty nie rozumiesz.

Jak ktos sprzedaje cos drozej, bo wspopracuje z celebrytami czy ma lepsza gadane lub jest ladny jak projektanka Rappara, to jest to po prostu drozej. Jest to bardzo wymierne i ma sie nijak do kwestii czy mnie stac czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pablo81 napisał:

Ty nie rozumiesz.

Jak ktos sprzedaje cos drozej, bo wspopracuje z celebrytami czy ma lepsza gadane lub jest ladny jak projektanka Rappara, to jest to po prostu drozej. Jest to bardzo wymierne i ma sie nijak do kwestii czy mnie stac czy nie.

Ale to Ty piszesz o wygórowanych cenach. Jeżeli Rappar chciał sobie współpracować właśnie z tą projektantką, a nie z kimś innym to uznał, że jest warta tych pieniędzy, zwłaszcza jeżeli zrobił też jakiś research a wydaje się, że zrobił. Dla mnie EOT, bo widzę, że nic nie trafia do Ciebie i walczysz z wiatrakami/z własnym obrazem rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, P_M napisał:

Ale to Ty piszesz o wygórowanych cenach. Jeżeli Rappar chciał sobie współpracować właśnie z tą projektantką, a nie z kimś innym to uznał, że jest warta tych pieniędzy, zwłaszcza jeżeli zrobił też jakiś research a wydaje się, że zrobił. Dla mnie EOT, bo widzę, że nic nie trafia do Ciebie i walczysz z wiatrakami/z własnym obrazem rzeczywistości. 

Lol 

To jakie ma znaczebie w jezyku polskim wyraz "przeplacic"?

Przeciez kazdy kupuje cos z wlasnej woli we wlasnym zakresie finansowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no beka z @P_M ze nie ma czegos takiego jak wygorowana cena. 

Oczywiscie ze jest i to na dwoch aspektach jednym jest aspekt kupujacego, dla jednego cos moze miec wygorowana cena a dla drugiego to pikus. Wiec to jest pojecie dosyc wzgledne, rozumiem ze o  to chodzilo uzytkownikowi @P_M a nie ze nie ma wygorowanych cen. Drugi aspekt to jakosc produktu czyli jak cos kupisz i jednak okaze sie bublem to z perspektywy czasu pomyslisz ze to byla wygorowana cena,  a raczej ze dales sie niezle oszukac. Mimo ze miales dobre intencje i cena wydawala Ci sie adekwatna do produktu.

Wracajac do meritum 9k za projekt + 9k za nadzor. To dla mnie jest spoko ceną. Przedewszystkim zaplacilbym te 9k za nadzor majac zewnetrzna projektantke ktora dopilnuje nie tylko ze bylo zgodne z projektem ale takze ze ekipa budowalna nie zrobila fuszerki. Mialbym spokojna głowę.

Sam jak kupowalem mieszkanie to nie robilem projektu, bo mialem mniej wiecej w glowie co chce, wydalem jakies smieszne pieniadze na projektantke(200zł/h) kilka godzin wzialem 2 lub 4. I to byla fajna opcja, mialem skonkretyzowane pytania, gdzie oswietlenie, czy ten kolor pasuje do tego, czy podwieszany sufit ma tu sens(co mi odrazu odradzila) itd.... . Dwa spotkania jedno w sklepie a drugie na mieszkaniu. Ale sam nadzor nad ekipa jak mysle z perspektywy czasu oni cos mowili a ja tylko przytakiwalem i ok jakos zrobili. Nie mam zadnych problemow z mieszkanie ale na drugi raz wolalbym fachowca do nazdoru nad ekipa niz samego siebie.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

Wracajac troche z tematow architektoniczno budzetowych.

Zapytaliscie kiedys swojego ojca o to czy zdradzil wasza matke, a swoja zone? Czy jeśli tak, to odrazu dostaliscie po mordzie? Czy byla to rzeczowa dyskusja o posiadaniu innej kobiety w trakcie relacji malzenskiej? 

Ja spytałem matke i ojciec dostał po mordzie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jack napisał:

Wyniki odwrotnie proporcjonalne do regularności płacenia alimentów. Honor 🤣🤣🤣🤣

Kiedyś Ziobro coś mówił o tym jak bardzo wzrosła ściągalność alimentów w Polsce i jak wypadamy na tle Europy i demagog wrzucił że twierdzenie jest nieweryfikowalne bo nie ma takich danych. 

Skoro się pojawiły, to mógłbyś podlinkowac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.