Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Reikai napisał:

1. Rozumiem, ze sam juz zglosiles sie na szkolenie wojskowe? Ktore wedlug papierow moze nie trwac 30 dni, a od 30 do 270 dni?

2. Jak pokazala wojna na Ukrainie, czlowiek obslugujacy sie karabinem nawet po 30 dniowym szkoleniu(czyli tyle, ze potrafi go trzymac) jest bezuzyteczny wobec artylerii. Chcesz isc w model rosyjski, czyli piechota z bronia jako sposob na obrone kraju. Tak sie juz nie walczy. Nalezy szkolic wojsko zawodowe, artyleria, artyleria, artyleria a nie wojaki z M4.

3. Jedyne czego uczy sluzba wojskowa obywateli niezainteresowanych wojskiem, to niecheci do kraju, alkoholizmu i bycia gnojonym. Gadki o czymkolwiek innym to gadki grazyn z grup facebookowych o tym, ze prawdziwych facetow juz nie ma i dzis sa tylko pizdy w rurkach.

4. A co z singielkami bezdzietnymi? Podlozenie bomby w jakims miejscu(gdzie z zalozenia kobiecie moze byc latwiej gdzies sie czmychnac i schowac), czy opatrywanie ran to nie jest to samo, co przenoszenie 100 kg faceta. 

1. Ja mam prawie 50 lat ale jak dostanę wezwanie to pójdę.

2. Artyleria nie jest w stanie utrzymać miast budynków i infrastruktury. Nie zrobi tego ani artyleria ani czołgi ani drony. Tylko ludzie. Może kiedyś roboty z Boston Robotics ale na razie jeszcze nie.

Nikt nie rezygnuje z wojska zawodowego. Ty naprawdę myślisz, że po tym 30 dniowym szkoleniu ktoś będzie wysyłał tych ludzi na jakieś misje itp ? No nie. To nie o to chodzi. Chodzi o to,  żeby mieć wstępnie przeszkoloną rezerwę na wypadek wojny obronnej. Tylko tyle i aż tyle.

3. A wiesz to skąd ?  Z opowieści o fali w armii poborowej gdzie pobór był co pół roku i służba trwała 2 a później półtora roku ? Dostrzegasz w ogóle różnice pomiędzy tym a 30 dniowym szkoleniem przez zawodowców ?  

4. A zawsze będą singielkami ? Podłożenie bomby to już będą raczej działania dywersyjne a nie stricte służba wojskowa. A jak sanitariuszka ma mieć dwóch ludzi do pomocy żeby jej pacjenta przenieśli czy obrócili na łóżku to to jest marnowanie zasobów po prostu. To przejdzie w szpitalu ale na linii frontu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sebastian napisał:

Uważam, że nic się nie stanie jeśli każdy dorosły facet w Polsce przejdzie miesięczne szkolenie wojskowe. Możesz mi wierzyć lub nie ale świat poczeka, nie zawali się, ziemia się nie rozstąpi. Takie szkolenie jest potrzebne bo uświadamia ludzi o roli i sposobie działania wojska a dodatkowo uczy obsługi broni - co jest bardzo potrzebne bo na Ukrainie jak rozdali cywilom broń bez szkolenia to ofiary mieli nawet bez Ruskich wokół. 

 

Mam nadzieję, że jak najszybciej dostaniesz wezwanie ❤️

42 minuty temu, Sebastian napisał:

1. Ja mam prawie 50 lat ale jak dostanę wezwanie to pójdę.

 

Armia Czerwona w 43 rzucała do szturmu na stanowiska karabinów maszynowych i starszych, dasz radę 😘

 

43 minuty temu, Sebastian napisał:

4. A zawsze będą singielkami ? Podłożenie bomby to już będą raczej działania dywersyjne a nie stricte służba wojskowa. A jak sanitariuszka ma mieć dwóch ludzi do pomocy żeby jej pacjenta przenieśli czy obrócili na łóżku to to jest marnowanie zasobów po prostu. To przejdzie w szpitalu ale na linii frontu. 

Dlatego uważam, że każdy facet który czuje się słaby fizycznie, nie był powoływany. Niech idą tylko prawdziwi mężczyźni!!

Teraz, P_M napisał:

Wystarczy nie zaprosić kandydatki na rozmowę rekrutacyjną. 

To też dyskryminacja, starczy, że pójdzie skarga do rzecznika praw kobiet, że pewna firma nie przyjmuje kobiet. 

Zresztą - co z tego, że nie zaprosisz, jak nie wyrobisz parytetów zatrudnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

Mam nadzieję, że jak najszybciej dostaniesz wezwanie ❤️

Armia Czerwona w 43 rzucała do szturmu na stanowiska karabinów maszynowych i starszych, dasz radę 😘

 

Dlatego uważam, że każdy facet który czuje się słaby fizycznie, nie był powoływany. Niech idą tylko prawdziwi mężczyźni!!

To też dyskryminacja, starczy, że pójdzie skarga do rzecznika praw kobiet, że pewna firma nie przyjmuje kobiet. 

Zresztą - co z tego, że nie zaprosisz, jak nie wyrobisz parytetów zatrudnienia?

Ja się o siebie nie boję o Ciebie bardziej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

Wobec Twojej tak chętnej postawy wysyłania innych z kanapy

Ale ty jesteś jednak głupi. Ja napisałem przecież, że jak wezwą na to szkolenie to pójdę. To nie jest chęć wysyłania innych tylko zrozumienie tego, że i dla mnie i dla innych facetów w kraju to lepiej, żebyśmy mieli tą wiedzę niż jej nie mieli. Ok akurat w przypadku lekarzy szkolenie powinno wyglądać inaczej bo i tak w czasie ewentualnej wojny lekarze są potrzebni w szpitalach ale nie rozumiem czemu inni nie mieliby się przeszkolić ? Nie mówimy przecież o wcieleniu do wojska tylko o szkoleniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

Ale ty jesteś jednak głupi. Ja napisałem przecież, że jak wezwą na to szkolenie to pójdę. To nie jest chęć wysyłania innych tylko zrozumienie tego, że i dla mnie i dla innych facetów w kraju to lepiej, żebyśmy mieli tą wiedzę niż jej nie mieli. Ok akurat w przypadku lekarzy szkolenie powinno wyglądać inaczej bo i tak w czasie ewentualnej wojny lekarze są potrzebni w szpitalach ale nie rozumiem czemu inni nie mieliby się przeszkolić ? Nie mówimy przecież o wcieleniu do wojska tylko o szkoleniu. 

Jak wezwą to pójdziesz. Czyli jak nie będziesz miał wyboru, to wtedy pójdziesz. Niesamowite łaskawco, bohaterze.

Jak sam nadmieniłeś, jesteś stary. Więc zostaniesz pominięty. Więc łatwo Ci pi*****ić skazując innych. 

Zostaw swój biznes na miesiąc i idź się przeszkól. Nic nie stoi Ci na przeszkodzie. 

Ja i tak jak ewentualnie zostanę zwerbowany do wojska, to na lekarza jako oficer, zresztą specjalizuję się w medycynie ratunkowej, więc akurat jedna z bardziej potrzebnych pod kątem militarnym, więc ja jestem w uprzywilejowanej pozycji. Mówię o innych, którzy będą mieli gorzej. By poprawić ego Tobie z Twojej kanapy

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

Jak wezwą to pójdziesz. Czyli jak nie będziesz miał wyboru, to wtedy pójdziesz. Niesamowite łaskawco, bohaterze.

Jak sam nadmieniłeś, jesteś stary. Więc zostaniesz pominięty. Więc łatwo Ci pi*****ić skazując innych. 

Zostaw swój biznes na miesiąc i idź się przeszkól. Nic nie stoi Ci na przeszkodzie. 

Ja i tak jak ewentualnie zostanę zwerbowany do wojska, to na lekarza jako oficer, zresztą specjalizuję się w medycynie ratunkowej, więc akurat jedna z bardziej potrzebnych pod kątem militarnym, więc ja jestem w uprzywilejowanej pozycji. Mówię o innych, którzy będą mieli gorzej. By poprawić ego Tobie z Twojej kanapy

To dokładnie tak sam jak wszyscy tutaj prawda ? Czy kazałem się komuś zgłaszać na ochotnika ? Zastanów się chwilę zanim coś napiszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sebastian napisał:

To dokładnie tak sam jak wszyscy tutaj prawda ? Czy kazałem się komuś zgłaszać na ochotnika ? Zastanów się chwilę zanim coś napiszesz. 

Czyli szkolenie jest tak potrzebne i tak wszyscy powinni na to iść, że bez przymusu byś nie poszedł? 

W sumie nie napisałeś nic odkrywczego. Fajnie jakby inni musieli iść do wojska, nauczyli się strzelać i musieli nas bronić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, RappaR napisał:

Jak wezwą to pójdziesz. Czyli jak nie będziesz miał wyboru, to wtedy pójdziesz. Niesamowite łaskawco, bohaterze.

Jak sam nadmieniłeś, jesteś stary. Więc zostaniesz pominięty. Więc łatwo Ci pi*****ić skazując innych. 

Zostaw swój biznes na miesiąc i idź się przeszkól. Nic nie stoi Ci na przeszkodzie. 

Ja i tak jak ewentualnie zostanę zwerbowany do wojska, to na lekarza jako oficer, zresztą specjalizuję się w medycynie ratunkowej, więc akurat jedna z bardziej potrzebnych pod kątem militarnym, więc ja jestem w uprzywilejowanej pozycji. Mówię o innych, którzy będą mieli gorzej. By poprawić ego Tobie z Twojej kanapy

Ty jako weteran wojny Covidowej, to od razu w stopniu "Gienerała" na front lecisz, Gienerał Cieć GaR(a)ppaty!

A fljaber  będzie biskupem polowym. A co!

Forumowe "Niemczyki" buahahaha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sebastian napisał:

To dokładnie tak sam jak wszyscy tutaj prawda ? Czy kazałem się komuś zgłaszać na ochotnika ? Zastanów się chwilę zanim coś napiszesz. 

Właśnie nie. Niektórzy są na tyle młodzi, że się łapią na szkolenia.

Nie, nie kazałeś nikomu się zgłosić na ochotnika. Kazałeś powołać innych

Teraz, Pan A. napisał:

Ty jako weteran wojny Covidowej, to od razu w stopniu "Gienerała" na front lecisz, Gienerał Cieć GaR(a)ppaty!

A fljaber  będzie biskupem polowym. A co!

Forumowe "Niemczyki" buahahaha

 

Źle się czujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co mają ludzie w głowach, że są gotowi wysyłać innych na wojnę. Brak empatii i umiejętności postawienia się w sytuacji, ojca, dziadka, żony, córki, którzy widzą jak ich synowie, wnuki, mężowie, ojcowie idą na wojnę, gdzie w przerażającej części niedoświadczonych rekrutów jest prawie równoznaczne z wyrokiem śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, fluber napisał:

Czyli szkolenie jest tak potrzebne i tak wszyscy powinni na to iść, że bez przymusu byś nie poszedł? 

W sumie nie napisałeś nic odkrywczego. Fajnie jakby inni musieli iść do wojska, nauczyli się strzelać i musieli nas bronić. 

Idealnie byłoby gdyby była armia zawodowa porządnej wielkości. Ale tego ideału nie ma bo są braki kadrowe.  

Czy bez przymusu bym na to nie poszedł ? Nie wiem, to zależy od czasu. I tak staram się regularnie chodzić na strzelnicę, strzelać z różnych typów broni, żeby później nie myśleć, że to głośnik. 

10 minut temu, P_M napisał:

Zastanawiam się co mają ludzie w głowach, że są gotowi wysyłać innych na wojnę. Brak empatii i umiejętności postawienia się w sytuacji, ojca, dziadka, żony, córki, którzy widzą jak ich synowie, wnuki, mężowie, ojcowie idą na wojnę, gdzie w przerażającej części niedoświadczonych rekrutów jest prawie równoznaczne z wyrokiem śmierci.

W razie wojny to wszyscy pójdziemy - niezależnie czy ktoś ma 30 czy 45 lat. Jeśli wysyłanie kogoś na szkolenie jest tym samym co wysyłanie na wojnę to ja naprawdę nie mam pytań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to ogólnie wszystko pachnie jakąś c***owizna a zaczęło się od covidu. Ciężko jest być dzis optymistą jeśli chodzi o to, co dzieje się na świecie i z pełnym przekonaniem stwierdzić że za chwile wojna się skończy, nie rozleje się na inne rejony świata i wrzucimy zapis z 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.