Skocz do zawartości

Feed


Wujek Wójcik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Jak zapewne pamiętacie, byłem jedną z głównych osób które przyczyniły się do powstania tego subforum. Z przyczyn osobistych ostatnim czasem byłem bardziej bierny niż aktywny jednak gwarantuje wam, że śledziłem na bieżąco wszystko co piszecie.

Z tego miejsca chciałem podziękować wszystkim którzy podczas mojej „nieobecności” przyczynili się do aktywnego udziału w dziale NHL. Dzięki wam ten ambitny pomysł nie umarł i mógł dalej się rozwijać. Wielkie brawa dla was i dzięki dla każdego z osobna!

Myślę, że obecnie (jeśli znów nie pojawi się coś nieoczekiwanego) powinienem wrócić na dobre i brać czynny udział na tym forum. :) Z racji tego i ciekawej inicjatywy którą realizowałem w poprzednich sezonach pozwolę sobie (wciąż nie jest zbyt późno :P) na założenie tematów odpowiadającym poszczególnym dywizjom tak by łatwiej dzielić wypowiedzi i wątki odnośnie drużyn ich dotyczących.

Dodatkowo już z tego miejsca (po przerwie) miło mi poinformować, że w tym roku odbędzie się kolejna edycja forumowego For Fun Typera który możecie znać chociażby z działu NBA. Wracam do hokejowego odpowiednika kiedy tylko zbliżymy się do Playoffow i będę miał ogromną przyjemność dla was go poprowadzić. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odkąd interesuje się NHL nie pamiętam takiej dynastii jaką stworzono w Tampie. 

Trzy finały z rzędu, i three- peat przegrany o włos, a ten sezon pokazuje jednoznacznie, że w starciu Lightning - Bruins zostanie wyłoniony mistrz (jeśli zdrowie dopisze)

Hedman zagra na swoim poziomie (jeszcze daleko mu do tej dominacji jaka robi zawsze jak jest na lodzie w PO)Mr Playoff Brayden Point pokaże dlaczego jest najlepszym zawodnikiem w PO od trzech lat w lidze, a Vasyl pokaże, że mimo nawałnicy świetnych rosyjskich bramkarzy jest nr 1.

Zachód będzie dużo bardziej wyrównany ale jak nie trafi się zapasc w finale to tytuł wraca na wschód. 

Ciekawy jestem co zrobi Connor. Zdecydowanie najlepszy gracz w lidze i bez pucharu? W Edmonton na pewno go nie wygra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Angrilu napisał:

Odkąd interesuje się NHL nie pamiętam takiej dynastii jaką stworzono w Tampie. 

Trzy finały z rzędu, i three- peat przegrany o włos, a ten sezon pokazuje jednoznacznie, że w starciu Lightning - Bruins zostanie wyłoniony mistrz (jeśli zdrowie dopisze)

Hedman zagra na swoim poziomie (jeszcze daleko mu do tej dominacji jaka robi zawsze jak jest na lodzie w PO)Mr Playoff Brayden Point pokaże dlaczego jest najlepszym zawodnikiem w PO od trzech lat w lidze, a Vasyl pokaże, że mimo nawałnicy świetnych rosyjskich bramkarzy jest nr 1.

Zachód będzie dużo bardziej wyrównany ale jak nie trafi się zapasc w finale to tytuł wraca na wschód. 

Ciekawy jestem co zrobi Connor. Zdecydowanie najlepszy gracz w lidze i bez pucharu? W Edmonton na pewno go nie wygra. 

Ja również jak najbardziej uważam, że w tym roku Puchar Stanleya wraca na wschód aczkolwiek…

Czemu skreślasz pozostałe zespoły? Czy według Ciebie w walce o finały wschodu pozostają Lightning i Bruins?

Leafs naprawdę dają radę i jeśli po raz 7382929 z rzędu nie posypią się w Playoffs to mogą nas miło zaskoczyć. Dodatkowo mamy mega silnych Hurricanes no i chociażby Capitals którzy najlepsze do zaoferowania mają jeszcze w kieszeni. ;) 

Jako fan Maple Leafs nie podzielam ogromnej wiary w Bruins, bo regular a postseason to dwie zupełnie inne sprawy. Dodatkowo nie do końca rozumiem zaślepienia Lightning. Jako fan ogolnopojetego hokeja i całej ligi NHL nie uważam by tego typu dominacja jednej z drużyn na przestrzeni kilku lat była dla ligi jak i ich kibiców zdrowa. Nie szukając daleko - Warriors w NBA. :) 

A co do Connora, chłopak ma jeszcze najlepsze lata przed sobą. Wiadomo, że Edmonton z małymi wahaniami stoi od kilku lat w jednym miejscu i tam raczej mistrzostwa nie zdobędzie. Z drugiej jednak strony mamy bardzo dużo znanych zawodników którzy mistrzostwa nigdy nie zdobyli. ;) To nie jest koniec końców wyznacznik „jakości”, bo hokej to sport drużynowy.

Co do drużyny którą mógłby wybrać jestem bardzo ciekawy. Na chwilę obecną nie wyobrażam go sobie w innych bluzach niż Oilers. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z ciekawości, to co pisał @Braveheart22 w innym poście.

Jaka według was jest najmniej a jak najbardziej interesująca dywizja w NHL? 

W moim przypadku najmniej interesuje mnie Central Division i wyraźnie opisałem to w temacie tej dywizji poświęconym.

Natomiast najpopularniejsza i dla mnie najciekawsza to oczywiście Atlantic Division z racji Toronto ale Metropolitan wcale mocno nie odstaje i również bardzo często ją oglądam. Metro cec***e się fajnym zróżnicowaniem drużyn i mega ciekawymi starciami pomiędzy zespołami wewnątrz dywizji. :) 

A u was? Jakbyście mieli spojrzeć na tabelę i pomyśleć drużyny wchodzące w skład której dywizji oglądacie najrzadziej i dlaczego? :)

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Raven2156 napisał:

Z ciekawości, to co pisał @Braveheart22 w innym poście.

Jaka według was jest najmniej a jak najbardziej interesująca dywizja w NHL? 

W moim przypadku najmniej interesuje mnie Central Division i wyraźnie opisałem to w temacie tej dywizji poświęconym.

Natomiast najpopularniejsza i dla mnie najciekawsza to oczywiście Atlantic Division z racji Toronto ale Metropolitan wcale mocno nie odstaje i również bardzo często ją oglądam. Metro cec***e się fajnym zróżnicowaniem drużyn i mega ciekawymi starciami pomiędzy zespołami wewnątrz dywizji. :) 

A u was? Jakbyście mieli spojrzeć na tabelę i pomyśleć drużyny wchodzące w skład której dywizji oglądacie najrzadziej i dlaczego? :)

Pewnie przez roznice czasowa najrzadziej ogladam Pacific chociaz jak teamy sa na tripie po wschodzie to zdarza sie jak wlasnie teraz Anaheim z Buffalo, najmniej chyba interesuje mnie dywizja centralna chyba dlatego, ze sa tam tylko Blues z druzyn ktore lubie (kiedys Avs)Najbardziej emocjonuje mnie Metro, z racji Rangers oraz tego, ze jest tam sporo mocnych ekip i jest bardzo ciasno. W kazdej jest jakas ekipa albo kilka ktore lubie i jest zacięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O nie... :(

Jeszcze niedawno umieściłem go w stworzonym przez Ciebie temacie @Wujek Wójcik dotyczącym naszych prywatnych rankingów Top 10 graczy wszechczasów i czytałem o nim książkę! Straszne...

Wielkie dzięki Bobby za wszystko co uczyniłeś dla hokeja i dla całej ligi NHL! 16 sezonów spędzonych na taflach NHL i 7 w WHA. Niesamowita kariera, niesamowity człowiek. Spoczywaj w pokoju.

caaa2a6d-35e2-4b39-8abf-38b6ecf0f245-bob

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Horvat w Islanders, Beavouliera do Nucks, dziwnie. No i beka, ze w all star game zagra jeszcze w uniformie Canucks.

 

Raven jaki tytuł książki? Ja bym cos o innym Bobbym poczytal Orr, ostatnio kilka materialow czytalem o tym typie i kurde szacun nie tylko za gre ale i poza kariera za stosunek do bylych kolegow z druzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Wujek Wójcik napisał:

Raven jaki tytuł książki? Ja bym cos o innym Bobbym poczytal Orr, ostatnio kilka materialow czytalem o tym typie i kurde szacun nie tylko za gre ale i poza kariera za stosunek do bylych kolegow z druzyny.

Książka o którą jakiś czas temu pytałem na forum i udało mi się ją dorwać z drugiej ręki (w sklepach niestety niedostępna) w idealnym stanie - nigdy nie czytana. :) 

Mowa o https://www.wsqn.pl/ksiazki/wayne-gretzky-opowiesci-z-tafli-nhl/

Świetna książka która jak się okazało tylko może w 10/20% opisuje karierę Gretzky'ego. Autor (Wayne) skupia się bardziej na tym co działo się w lidze i musiał się naprawdę bardzo dobrze przygotować, bo jego wiedza jest przeogromna! Opisuje jej początki i proces rozwoju. Opowiada o dziesiątkach świetnych zawodników którzy zapisali się na kartach historii i bardzo dużo opowiada właśnie o Bobby'm Hullu który był niejako jego idolem.

Polecam w 100% tą książkę, bo jest naprawdę świetna! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Raven2156 napisał:

Książka o którą jakiś czas temu pytałem na forum i udało mi się ją dorwać z drugiej ręki (w sklepach niestety niedostępna) w idealnym stanie - nigdy nie czytana. :) 

Mowa o https://www.wsqn.pl/ksiazki/wayne-gretzky-opowiesci-z-tafli-nhl/

Świetna książka która jak się okazało tylko może w 10/20% opisuje karierę Gretzky'ego. Autor (Wayne) skupia się bardziej na tym co działo się w lidze i musiał się naprawdę bardzo dobrze przygotować, bo jego wiedza jest przeogromna! Opisuje jej początki i proces rozwoju. Opowiada o dziesiątkach świetnych zawodników którzy zapisali się na kartach historii i bardzo dużo opowiada właśnie o Bobby'm Hullu który był niejako jego idolem.

Polecam w 100% tą książkę, bo jest naprawdę świetna! :) 

Przeczytalem ja zaraz po wydaniu;) serio trudno ja teraz dostac?

Ja sie teraz czaje na jakas angielska biografie albo Bobbyego Orra, albo jakiegos bramkarza. Czytalem Seana Averyego po angielsku Ice Capades: A Memoir of Fast Living and Tough Hockey i mimo, ze go nigdy nie lubilem jako gracza, to jedna z lepszych ksiazek jakie czytalem. Od smaczków z tafli po kluby nocne NY i LA (przelizanie Scarlett Johanson, Mike Modano buc itp) polecam, choc sam nie lubie zbytnio czytac po angielsku to w kwestii biografii hokejowych u nas posucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wujek Wójcik napisał:

Przeczytalem ja zaraz po wydaniu;) serio trudno ja teraz dostac?

Ja sie teraz czaje na jakas angielska biografie albo Bobbyego Orra, albo jakiegos bramkarza. Czytalem Seana Averyego po angielsku Ice Capades: A Memoir of Fast Living and Tough Hockey i mimo, ze go nigdy nie lubilem jako gracza, to jedna z lepszych ksiazek jakie czytalem. Od smaczków z tafli po kluby nocne NY i LA (przelizanie Scarlett Johanson, Mike Modano buc itp) polecam, choc sam nie lubie zbytnio czytac po angielsku to w kwestii biografii hokejowych u nas posucha. 

Nie jest już wydawana a cały nakład się wyczerpał. Trzeba szukać z drugiej ręki. ;) 

A co do anglojęzycznych książek to jest tego multum i też się zastanawiam po jaką by tu sięgnąć. Szkoda, że w naszym rodzimym kraju tak krucho w tym wydawniczym, hokejowym temacie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2023 o 11:35, Wujek Wójcik napisał:

Bo Horvat w Islanders, Beavouliera do Nucks, dziwnie.

do Canucks jeszcze Aatu Raty i 1st pick 2023 (top12 protected, jak coś przechodzi w 1st 2024). 25% tegorocznej pensji Bo zostaje też w Vancouver. 

Od dłuższego czasu było wiadomo, że Canucks wymienią Horvata. Chrapkę na niego miało chyba z 1/3 ligi, jak nie lepiej, a tu Islanders bardzo szybko, bo ponad miesiąc przed TD dogadali wymianę. 

Miło, że Lamoriello wreszcie coś próbuje robić (zakładam, że to nie był ostatni ruch i niedługo nastąpi ciąg dalszy. Tarasenko?). Deal bardzo spoko, ale obroni się tylko wtedy, jeśli podpiszą nową umowę z Bo. Jeśli nie to GM'a latem wywiozą na taczce z Long Island. Chyba tak głupi nie jest i raczej tam już rozmawiali ze środowiskiem zawodnika :)

Szkoda trochę Raty, bo w przyszłości powinien być fajnym grajkiem + Islanders za bardzo prospektów nie mają. Pick też nigdy nie wiadomo w kogo się zamieni, a jednak Horvat w tym momencie to jest gracz z wysokiej półki i powinien fajnie pasować do Barzala. Beauvillier wygląda przeciętnie niestety, nie rozwinął się, sama szybka jazda na łyżwach to za mało. Choć na pewno trzeba mu mocną podziękować za dobrą grę w playoffs 2020 i 2021. Szczególnie za tę bramkę, która przeszła do historii:

Ostatnia bramka w legendarnym Nassau Coliseum :)

Może zmiana otoczenia dobrze mu zrobi, trzeba pamiętać, że to wciąż stosunkowo młody gracz. 

W dniu 31.01.2023 o 11:35, Wujek Wójcik napisał:

No i beka, ze w all star game zagra jeszcze w uniformie Canucks.

"Found four previous examples of All-Stars traded right before the event. The most famous is John Scott, who played for the Pacific Division even though he was traded from Arizona to Montreal in 2016. Bernie Nicholls was dealt from Los Angeles to the Rangers DURING the 1990 Skills Competition (can you imagine the bleepstorm if that happened now), and dressed for the Campbell Conference even though New York played in the Wales. Bob Kudelski went from Ottawa to Florida before the 1994 game.

The one player who did offer a level of civil disobedience was Sandis Ozolinsh in 2003. Traded from Florida to Anaheim, he refused to attend the skills competition, because it would have meant wearing the Panthers logo."

Edit:

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróty oglądałem. Co rok, to coraz mniej mi się All Star Weekend podoba. A najmniej wydziwiane konkurencje jak golf, czy celowanie w deski surfingowe.

A mecze? Gra na pół gwizdka (lub nawet cwierc) średnio fajnie wygląda. Wiadomo, brak ostrzejszych przypraw w postaci hitów, bodiczkow, że nie wspomnę o bójkach mocno osłabia doznania. Bramkarze tez można powiedzieć nie bronili.

Żeby nie pisać jeden post po drugim, to dodam, że mornentami nialem skojarzenie z klaunami cyrku. Dodatkowo stroje też beznadziejne.

Katastrofa ogolnie mowiac. Gdzie tu promocja hokeja?

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.