Skocz do zawartości

Feed


Wujek Wójcik

Rekomendowane odpowiedzi

heja,

Rangers bez szalu, ale mysle, ze sie rozkreca, chociaz wczoraj Pasterniak taka brame im wpakowal z trudnego kąta aż przykro. Oglądałem też spotkanie Blues z Islanders, fajne spotkanie dynamiczne jak w playoffs, nie wiem o co chodzi z tymi Blues graja konkretnie a jakos nie wychodzi. Myślę, że Flyers w końcu się zatną, ale ciesze się zawsze lubiłem ten team, choc za Tortorella nie przepadam. Ciekawie ogolnie w Philly teraz pod katem sportu, ich team baseballowy gra w world series, Eagles maja start 8:0, a Flyers najlepszy start chyba od 2005.

Cieszy mnie Krakens i ich rookie, ze tak ladnie pyka Brave o jakim fandomie pisales, ze przychodza na mecze? Kraken czy Hawks. Co do Blackhawks ogladalem ich dwa spotkanie, myslalem, na poczatku sezonu, ze to bedzie bottom i padaka, jeszcze jest czas, zeby tak sie stalo ale oglada sie ich dobrze. No i bramka Antanasiou (zle napisalem) ktora wpakowal Flowerowi cos pieknego, Domi, tez wyglada jakby sie tam wpasowal (tylko tego DeBrincata nie moge im wybaczyc, jak mogli go oddac). Sens też mają mlodego grajka, ktory co mecz punktuje, zapomnialem nazwiska i ciekawie graja, jednak obaiam się, że to zgasnie gdzies w okoliach walki o playoffs. Vegas mocne, Eichel chyba sie tam pozbieral, ciekawie w Sharks z Karlssonem, ktorego  juz chyba wszyscy przekreslilismy, a on druga młodosc i punktuje. Avs raczej na spokojnie, powinni w koncu odpalic, troche Canucks mnie zawiedli inaczej myslalem, ze to bedzie wygladac ich trener tez mnie nie przekonuje. Oglądalem dwa mecze Oiler jeden przegrany jeden wygrali, nadal ich obrona jest mizerna i Campbell jeszcze mnie nie przekonal, Connor klasyka, kreci kosmiczne staty. Pens jesli sie nie obudza, to zatrzymanie trojki Crosby, Malkin, Letang okaze sie ich pozegnalnym tournee i bedzie trzeba rozmontowac ekipe, a szkoda, bo jest tam potencjal w postaci mlodego fina czy Rakella. Tampa zgodnie z moimi przewidywaniami rozpoczal sie ich zmierzch, no ale ponad 5 sezonow jak nie wiecej bycia top teamem. Ciekawie poki co bardzo ciekawie jest :) 

PS procz swoich teamow ktorym kibicujecie od lat macie co sezon jakis dodatkowy, o ktorym sobie myslicie, "a w sumie oni jakby wygrali to tez fajnie"? ja mam w tym sezonie az trzy (Buffalo bo kibicom w tym miescie sie nalezy w koncu jakis puchar, licze na Bills w nfl choc kciuki tez za Seahawks, Flyers bo ile lat mozna czekac i chcialem napisac o jakims teamie z Kanady ale to juz od lat chcialbym zeby wygral ktos z Kanady wiec napisze, ze Isles, tak tak fan Rangers za Islanders!? mozna? mozna. Sezon wczesniej pokiereszowaly ich kontuzje na poczatku, a graja od kilku lat fajny hokej i lubie Nowy Jork chcialbym, zeby puchar w koncu wrocil do tego miasta, najlepiej rok po roku pod inne adresy;)

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wujek Wójcik

Pisałem oczywiście o Kraken. Nie ma co się czarować, nie trafiła im się wymarzona drużyna na start, a apetyty były pewnie spore, po tym co udało się stworzyć w Vegas. Mimo to, mecz w mecz full na trybunach, zainteresowanie nie maleje. Fajnie. 

Co do ostatniego akapitu, który napisałeś. Jasne, że mam teamy, których fanem nie jestem, a po cichu gdzieś tam dobrze życzę, bo nie wiem, podoba mi się ich gra, fajnie by było jakby coś ruszyło po latach posuchy albo i jeszcze coś innego, co trudno wytłumaczyć. 

Z tych underdogów, które dość dobrze ruszyły no to wiadomo, fajnie jakby Buffalo odczarowało klątwę i wróciło do playoffs. Powrót Detroit do playoffs też by było fajne. Tak więc na wschodzie, gdzieś tym dwóm zespołom po cichu dobrze życzę. Jeszcze są Devils, którzy spodobali mi się w ostatnich meczach, ale to bezpośrednia konkurencja Islanders z metro, więc troszkę ciężej to widzę :)

Na zachodzie po takim starcie Kraken bez dwóch zdań, to by było coś pięknego dla tych ludzi, którzy tak mocno wspierają ten zespół. Na starcie liczyłem po cichu na mocny sezon i powrót Vancouver do playoffs, ale na razie bliżej do tego, że mogę się zwyczajnie przeliczyć. W sumie Winnipeg też dość fajnie ruszyli (świetny Hellebuyck, którego bardzo lubię), a myślałem, że ich czas minął. Były sezony, gdzie nawet trzymałem za nich po cichu kciuki, więc może też na nich warto zwrócić uwagę? :)

Dobra, przechodząc do tego, co się dzieje w lidze. Włączyłem wczoraj Pittsburgh-Seattle. I co z tego, że Penguins byli stroną trochę bardziej przeważającą, jak Seattle zagrali konsekwentnie, nie pozwolili, by w jakimś momencie ten mecz uciekł, jeszcze potrafili wykorzystać nerwowość Pittsburgha w tyłach, w końcówce się odgryźć i wyjęli 3-2 na wyjeździe. A Penguins 7-games losing streak, oj źle ten bilans wygląda, kryzysik (tak złej serii nie było tam od debiutanckiego sezonu Sida!). Fajnie, że to Seattle punktuje, widać progres w grze i taki entuzjazm, ale oni jak nawet wejdą jakoś do playoffs to nie widzę, żeby pograli tam dłużej, braknie jakości. 

Devils. Pojechali na kanadyjski zachód i wszystkich opędzlowali. Robi wrażenie. Podoba mi się bardzo Jesper Bratt i widać to po statystykach. W New Jersey pewnie zaczynają powoli żałować, że nie dogadali się z nim przed sezonem na dłuższy kontrakt (podpisał roczną pomostówkę i za rok znowu będzie RFA), bo tak grając to następny kontrakt będzie kosztował zdecydowanie więcej niż chciał w tym roku. Z nieoczywistych graczy zwróciłbym uwagę na obrońcę Johna Marino, którego pozyskali przed sezonem z Penguins. Naprawdę dobrze wygląda, sporo daje temu zespołowi. 

Toronto dwa zwycięstwa z rzędu, w tym wczoraj przeciwko mocnym Bruins (Matthews się budzi?). Złapali oddech, jednak zobaczymy na jak długo. Dzisiaj b2b mają wyjazd do Karoliny Północnej,  następnie mecz z mocnymi Vegas oraz z Penguins, którzy są w takim momencie, że teraz kolejne spotkania dla nich to "must win", więc łatwo raczej nie będzie. 

Na koniec o Flyers. Słodko, miło jest, ale Tortorella to już zdążył w meczu przeciwko Toronto wybuchnąć w boxie po tym, co grali jego zawodnicy. Jednak wnioski szybko wyciągnięte i wczoraj z Ottawą wygrana. Mówiąc o Flyers, nie sposób nie wspomnieć o ich bramkarzu. Carter Hart na razie to jest Vezina Trophy level, kapitalny jest. 

ps. Wujas, jeden z problemów St. Louis obecnie to Twój ulubieniec, Ryan O'Reilly i jego aktualna forma. Zresztą on sam nie szczędzi sobie krytyki, wyszedł do dziennikarzy i potrafił powiedzieć takie coś:

 "I've been absolutely horrible right now," O'Reilly said after practice Wednesday. "I'm not really doing anything. I'm kind of fighting for my life right now. I've got to fight to stay in this league, I guess, but I've got to do a lot more, leadership-wise, my own play. If I can do that, just that small thing, I think I can make a big difference. 

"... For myself especially, it's pretty pathetic."

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Braveheart22 napisał:

@Wujek Wójcik

 

ps. Wujas, jeden z problemów St. Louis obecnie to Twój ulubieniec, Ryan O'Reilly i jego aktualna forma. Zresztą on sam nie szczędzi sobie krytyki, wyszedł do dziennikarzy i potrafił powiedzieć takie coś:

 "I've been absolutely horrible right now," O'Reilly said after practice Wednesday. "I'm not really doing anything. I'm kind of fighting for my life right now. I've got to fight to stay in this league, I guess, but I've got to do a lot more, leadership-wise, my own play. If I can do that, just that small thing, I think I can make a big difference. 

"... For myself especially, it's pretty pathetic."

:(    kawał grajka z niego, w koncu sie przelamie. 

byle problem nie lezal w psychice juz kiedys w Buffalo cos podobnego sie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eichel z hat-trickiem i asystą w meczu z Buffalo. Oj dostało mu się za gole i celebracje tych bramek.

Ale choć go nie lubię, to... Od czasu przyjścia jego do Vegas zdobył 23 gole. Najwięcej w Vegas w tym czasie.

Thompson strzela az miło :) Jego strzały z nadgarstka są zabójcze. Ale Buffalo po serii dobrych meczów w dołku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Szabla napisał:

Ale Buffalo po serii dobrych meczów w dołku

W dołu to jest Calgray. Najpierw wygrywali wszystko z trudnymi rywalami a teraz przegrali już 7 z rzędu.. Tak samo Ottawa. W listopadzie niestety nie mam czasu na hokej i oglądam bardzo sporadycznie więc  nawet nie wiem z czego ten kryzys wynika ale zapaść niesamowita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.11.2022 o 07:36, Raven2156 napisał:

Już ponad ćwierć sezonu za nami a więc myślę, że mamy już jakiś ogólny pogląd na wykreowaną grę wszystkich drużyn w tym sezonie.

Jak myślicie, gdybyście dziś mieli wytypować finały obu konferencji, to kto by się tam znalazł? :) 

Po dokonaniach to ja jestem w szoku z postawy Kraken i sie jaram, chociaz nadal mysle, ze to zgasnie podobnie jak Devils, ale ostatnio 17 goli w meczu z Kings wow.

Finał wchodu:

Bruins vs Isles

Zachod:

Oilers vs Stars

ale to tak na podstawie tego co poki co sie dzieje, mysle, ze Avs jeszcze mocniej sie rozkręcą, Kings sa mocni, ktoras z Kanadyjskich tez odpali na ful moze Jets bo obok Leafs calosciowo chyba najlepiej wygladaja (Oilers bez Connora to ich nie ma) no i mam nadzieje, ze Rangers w koncu sie ustabilizuja bo to nie jest zeszly sezon i bardzo nierowny team, szkoda, ze Reavo odszedl...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wujek Wójcik napisał:

Po dokonaniach to ja jestem w szoku z postawy Kraken i sie jaram, chociaz nadal mysle, ze to zgasnie podobnie jak Devils, ale ostatnio 17 goli w meczu z Kings wow.

Wynik o którym mówisz świadczy nie tylko o wielkich umiejętnościach w ataku ale i kompletnie dziurawej obronie.

Osobiście jestem bardzo zadowolony z gry Leafs w tym roku ale niestety od kilku już dobrych lat w ten sam sposób mnie rozczarowują więc nie robię sobie złudnych nadziei.

W mojej opinii finały konferencji będą wyglądały następująco:

Bruins vs Islanders

Jets vs Kraken (bardzo chciałbym by w finałach widniała jakakolwiek ekipa z Kanady, to zawsze dodaje smaczku a więc w tej kwestii trzymam kciuki za Jets no a Seattle wygląda na chwilę obecną bardzo ułożenie więc życzę im jak najlepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raven2156 

W Las Vegas i Toronto nie wierzysz?

Bruins wydaje sie pewniakiem i to chyba bo jednak Kraken czy Devils to są mimo wszystko trochę aberracyjne historie zwłaszcza Kraken. Tak realnie nie ma podstaw by sądzić że mogli zrobić taki skok jakościowy. Oni jada ponad swoje możliwosci. Devils poniekąd też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vegas niestety ale moga daleko zajechac, niestety bo nie trawie tej ekipy ale mysle, ze w parze Kraken vs Vegas to rycerze by ich pokonali. Czyli nikt juz nie wierzy w Tampe (ja tez nie, wieszczylem im, ze peak juz minal) w ekipe Panter z Florydy (mialka jak ich kolorowe alternatywne jerseye), ani w Calgary Flames gdzie przeciez i Kadri i Huber ? Ja mysle, ze ktos z pary Kings Wild mocno namiesza. Ale kciuki za Rangers choc tak jak w zeszlym sezonie czulem, ze to zmierza w dobra strone tak w tym tego nie ma ale moze wlasnie o to chodzi na tym etapie sezonu. No i tez chcialbym, zeby ktos z Kanady namieszal konkretnie i z lepsza puenta niz Canadiens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 15:21, ely3 napisał:

@Raven2156 

W Las Vegas i Toronto nie wierzysz?

Bruins wydaje sie pewniakiem i to chyba bo jednak Kraken czy Devils to są mimo wszystko trochę aberracyjne historie zwłaszcza Kraken. Tak realnie nie ma podstaw by sądzić że mogli zrobić taki skok jakościowy. Oni jada ponad swoje możliwosci. Devils poniekąd też. 

Vegas wydaje mi się, że nie pociągną na najwyższych obrotach do końca sezonu.

Co do Toronto... Wiele ostatnich lat nauczyło mnie, że to co podpowiada serce i rozum nie zawsze jest zgodne z prawdą. Niestety Maple Leafs mimo przewagi w sezonie zasadniczym w ostatnich latach nie zaskakiwali pozytywnie więc stałem się mocno sceptyczny. Dla mnie już dobrym wynikiem będzie przejście pierwszej rundy (co ostatnio raczej im się nie zdarzało :(). Trzymam za nich kciuki jednakże pozostaje neutralnie nastawiony tak by ewentualnie miło się zaskoczyć. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Raven2156 napisał:

Vegas wydaje mi się, że nie pociągną na najwyższych obrotach do końca sezonu.

Cieżko powiedzieć ale prędzej oni niż Kraken Bo ci moim zdaniem grają mocno ponad możliwości swoje. Ogólnie Zachód jest dziwny. Ci co mieli być mocni nie są . ci co mieli być słabi nie są. Trudno wskazać kto tam finalnie odpali. Wiadomo Colorado czy Jets jako jedyni robią swoje. Dallas w sumie też a reszta mocno nieprzewidywalnie

Wschód ma bardziej klarowną czołówke i słabeuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thompson oszalał. 5 goli (jako 2 hokeista urodzony w USA) i asysta. 4. zawodnik w NHL, który strzelił 4 gole w 1. tercji. 2gie najszybsze 4 bramki w historii NHL. Szybciej 4 gole jeden zawodnik strzelił w... 1921 roku. 6-0 po pierwszej tercji. Przecierałem oczy że zdumienia oglądając skrót (niestety). Gość po podpisaniu nowej umowy (obawy były czy to było warte takich pieniedzy) wszedł półkę wyżej i punktuje az milo zaskakując swoją formą chyba wszystkich. 26 meczów, 21g, 19a, 40 p. Niesamowita forma TT.

Pomimo, że Blue Jackets są najsłabsi na Wschodzie wynik robi wrażenie. Bramkarze CBJ mieli czarny dzień.

Koorpisalo 6 obron na 9 strzałów .

Merzlikins 15 na 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.